بازار سرمایه شفاف‌ترین بازار ایران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. بازار سرمایه ایران
  4. اقتصادی
بازار سرمایه شفاف‌ترین بازار ایران

بازار سرمایه شفاف‌ترین بازار ایران

اهمیت بازار سرمایه در شرایط فعلی کشور بر هیچ فعال اقتصادی و سیاست مداری پنهان نیست و حتی توجه و تأکید مقام رهبری را در چند هفته گذشته به طور خاص روی این موضوع شنیدیم و ورود سرمایه گذاران حقوقی و حقیقی و تمرکز بر آن را دیدیم.

جواد عشقی نژاد، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری مدبران اقتصاد در گفت و گو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در خصوص اهمیت به بازار سرمایه در سطح کلان کشور گفت: استفاده و همراهی درست و کاربردی از بازار سرمایه و نقش اصلی آن در بدنه اقتصادی کشور بر هیچ کس پوشیده نیست حتی مقام معظم رهبری نیز چندی پیش از بازار سرمایه حمایت کرده و مردم را به سرمایه گذاری در بورس تشویق کردند که این مهم، اهمیت بازار سرمایه را نسبت به قبل دو چندان کرده است.

وی در ادامه در خصوص استقبال سرمایه گذاران از بازار سرمایه بیان داشت: بازار سرمایه شفاف‌ترین بازار ایران در شرایط فعلی است که پیرو و همراه با سایر متغیرهای اقتصادی کشور در حال حرکت است و مهم‌تر از آن، این است که مردم می‌توانند در این بازار، نقدینگی را به دارایی تبدیل کنند تا بتوانند تورم را پوشش دهند و از دارایی‌های مالی استفاده کنند.

عشقی نژاد افزود: بهترین دارایی در شرایط فعلی دارایی‌های مالی است که سبد دارایی‌های مالی در بازار سرمایه و تکمیل شدن آن می‌تواند نظر هر سرمایه گذاری را به خود جلب کند و به این بازار بیاورد.

مدیرعامل سرمایه گذاری مدبران اقتصاد در ادامه با اشاره به مزایای بازار سرمایه، اظهار داشت: بازاری که از شفافیت و نقدشوندگی بالایی برخوردار است و قادر است همراه با نرخ تورم به راحتی نظر هر سرمایه گذار را به خود جلب می‌کند، می‌تواند نقدینگی زیادی را به سوی خود جذب کند.

وی با اشاره به روند بازار در چند ماه پایانی سال خاطرنشان ساخت: بازار سرمایه را با توجه به غیر شفاف بودن و پایین بودن ضریب معاملات و سایر مشکلاتی که بازارهای موازی دارند همچنان می‌توان جزء بازارهای اول جذب سرمایه کشور دانست.

این کارشناس بازار در ادامه در خصوص صنایع پیشرو افزود: رشد غیر استاندارد و غیر کنترلی سایر بازارها، جذب سرمایه به این بازار سرمایه را به ما رهنمود می‌کند. اما این که ما می‌توانیم به چه صنایعی بیشتر توجه کنیم، باید گفت که سهم‌های بنیادی که می‌توانند کمک شایانی به اقتصاد بکنند می‌توانند در رأس جذابیت‌های بازار قرار بگیرند ولی رفتار و پیش بینی سرمایه گذاران از بودجه در برخی صنایع و گروه‌ها تأثیرگذار خواهد بود. با توجه به پیش بینی نرخ ارز از بودجه و همچنین موضوعات مالیاتی که در نظر گرفته شده و از طرف دیگر، استفاده از نرخ دلار ۴۲۰۰ تومانی برای برخی از صنایع می‌تواند موجب رشد صنایع پتروشیمی، معدنی و خودرویی‌ها شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پنجاه و نهمین اجلاس مجمع عمومی بانک مرکزی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در این جلسه رئیس کل بانک مرکزی، گزارش عملکرد مالی سال ۹۷ و شاخص‌های مالی سال ۹۸ را ارائه کرد.

حمله آشوبگران به خودروها و ساختمان بانک مرکزی لبنان + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، گروهی آشوبگر با پرتاب مواد آتش‌زا به سمت ساختمان بانک مرکزی لبنان به ساختمان آن خساراتی وارد کردند و در منطقه جدیتا در شرق لبنان با پرتاب سنگ به چندین خودرو، به شدت آنها آسیب رساندند. در منطقه کورنیش مزرعه در بیروت و در نزدیکی پادگان الحلو نیز، تعدادی آشوبگر با نیروهای امنیتی در گیر شده و به طرف این نیروها سنگ و مواد آتش‌زا پرتاب کردند، نیروهای امنیتی هم برای پراکنده کردن این آشوبگران مجبور به استفاده از گاز اشک آور شدند. در شهر صیدا نیز گروهی با آتش زدن سطل‌های زباله و لاستیک چند خیابان را مسدود کردند. این اغتشاشات و حمله به اموال عمومی به بهانه تاخیر در تشکیل کابینه دولت انجام شده است. بیشتر بخوانید: تظاهرات گسترده مردم فرانسه علیه برنامه اصلاحات نظام بازنشستگی + فیلمانتهای پیام/

حمله معترضان به خودروها و ساختمان بانک مرکزی لبنان + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، گروهی آشوبگر با پرتاب مواد آتش‌زا به سمت ساختمان بانک مرکزی لبنان به ساختمان آن خساراتی وارد کردند و در منطقه جدیتا در شرق لبنان با پرتاب سنگ به چندین خودرو، به شدت آنها آسیب رساندند. در منطقه کورنیش مزرعه در بیروت و در نزدیکی پادگان الحلو نیز، تعدادی آشوبگر با نیروهای امنیتی در گیر شده و به طرف این نیروها سنگ و مواد آتش‌زا پرتاب کردند، نیروهای امنیتی هم برای پراکنده کردن این آشوبگران مجبور به استفاده از گاز اشک آور شدند. در شهر صیدا نیز گروهی با آتش زدن سطل‌های زباله و لاستیک چند خیابان را مسدود کردند. این اغتشاشات و حمله به اموال عمومی به بهانه تاخیر در تشکیل کابینه دولت انجام شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به دنبال افشای فشار رییس جمهوری آمریکا بر اوکراین، ۲۱۹ نماینده از مجموع ۴۳۵ عضو مجلس نمایندگان آمریکا در پنجم مهرماه رای به استیضاح ترامپ دادند. قرار است سنا جلسه محاکمه ترامپ را آغاز کند. بر اساس قوانین استیضاح در سنا، روند محاکمه همان روزی که پلوسی مفاد استیضاح را ارائه دهد، آغاز می‌شود مگر این که روز ارائه آن یکشنبه باشد. پلوسی در بیانیه‌ای اعلام کرد که مفاد استیضاح ترامپ به همراه هفت مدیر دموکرات به سنا ارسال خواهد شد. مدیران استیضاح از مجلس نمایندگان آمریکا قرار است به عنوان دادستان در محاکمه ترامپ در سنا حاضر شوند.

نظرها

اخبار بیشتر