هفته پژوهش تنها مختص به علوم طبیعی و صنعت‌ و عمران نیست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
هفته پژوهش تنها مختص به علوم طبیعی و صنعت‌ و عمران نیست

هفته پژوهش تنها مختص به علوم طبیعی و صنعت‌ و عمران نیست

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/خوزستان مشاور امور هنری استاندار خوزستان گفت: باید ثابت کرد که هفته پژوهش تنها مختص به علوم طبیعی و صنعت‌ و عمران نیست بلکه باید از این فرصت برای تقویت پژوهش در حوزه‌های فرهنگی نیز بهره برد.

رضا کیانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: ضرورت دارد به پژوهش در حوزه فرهنگ، هنر و میراث فرهنگی نیز بیش از گذشته اهتمام جدی صورت گیرد. باید به مطالبات و دغدغه‌های پژوهشگران‌ در حوزه فرهنگ، ادبیات، هنر و میراث فرهنگی و گردشگری و حتی ارتباطات رسانه‌ای نیز توجه کرد و دست‌آوردهای پژوهشی در موارد مذکور را در اختیار جامعه قرار داد.

وی خاطرنشان‌کرد: هفته پژوهش فرصت ارزشمندی جهت تقویت بنیه‌های مطالعاتی، تقویت نگاه کنشگر در علوم مختلف، اهتمام بیش از گذشته در مسیر بسترسازی برای حضور پژوهشگران، روی‌آوری به روش‌های خلاق و نوین در پژوهش، اشاعه نگاه پژوهش محور در میان مقاطع سنی مختلف و رشته‌های متنوع و همچنین ترویج فرهنگ پژوهش و تشویق و ترغیب لایه‌های مختلف جامعه به مطالعه و کنکاش و تحلیل و نقد و تبادل تجربه و همچنین ایجاد موقعیت‌هایی برای معرفی یافته‌های پژوهشی در جای‌جای استان است.

این فعال فرهنگی معتقد است: در حوزه‌های متنوع فرهنگی و هنری اگر به موزات فعالیت‌های اجرایی به فعالیت‌های پژوهشی توجه شود، خلق آثار هنری و ادبی از پشتوانه غنی برخوردار خواهند بود.

مشاور امور هنری استاندار خوزستان یادآوری کرد: در کهن دیار خوزستان ظرفیت‌های فراوانی برای پژوهش در بخش میراث فرهنگی و گردشگری، شناخت جامع‌تر ابنیه‌های تاریخی و تمدن و میراث معنوی اقوام استان وجود دارد که شایسته است بیش از گذشته قدم‌های سازنده‌ای برداشت.

کیانی گفت: پرواضح است که سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توانند نقش ارزنده‌ای در کنار سایر دستگاه‌ها و بخش‌های جامعه در تقویت امر پژوهش ایفا کنند.

وی بیان کرد: باید پژوهش‌ها را سامان داد و آمار دقیق و بروز شده‌ای از پژوهشگران‌ و انجام پژوهش‌ها به طور مستمر به دست آورد و یافته‌های پژوهشی را در مجراهایی سازنده به جامعه و دانشگاه و حتی اهالی رسانه انتقال داد. دایر کردن پژوهشکده‌ها در حوزه‌های فرهنگ، هنر، ادبیات، میراث فرهنگی و ارتباطات رسانه‌ای یک ضرورت است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مرمت میراث مکتوب

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های مرمت آثار تاریخی باید شرایط نور و دما و رطوبت در وضعیت استاندارد باشد تا در مراحل مختلف مرمت، آسیبی به این آثار تاریخی وارد نشود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ایران جزء آن‌ دسته از کشورهایی است که بیشترین کتب تاریخی و خطی را در اختیار دارد، که نیازمند حفاظت و مرمت دقیق است. برای مرمت کتاب‌های تاریخی از آزمایشگاه تشخیص و درمان بیماری‌های قدیمی و خطی استفاده می‌کنند که در آن نمونه‌برداری‌های میکروسکوپی انجام می‌شود.

خاطره بازیگر معروف ایرانی از برخورد نژادپرستانه با فرزندش در فرانسه +عکس و فیلم

فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
داریوش ارجمند، ضمن انتقاد از برخی هنرمندان که به خارج از کشور مهاجرت کرده‌اند، خاطره‌ای را از برخورد نژادپرستانه زنی فرانسوی با فرزندش، بازگو کرد. خبرگزاری فارس: داریوش ارجمند، ضمن انتقاد از برخی هنرمندان که به خارج از کشور مهاجرت کرده‌اند، خاطره‌ای را از برخورد نژادپرستانه زنی فرانسوی با فرزندش، بازگو کرد. داریوش ارجمند، بازیگر پیشکسوت کشورمان، در گفت‌وگویی با نادر طالب‌زاده در شبکه افق، ضمن انتقاد از برخی هنرمندان گفت: «ما جان‌مان را برای این مملکت گذاشته‌ایم. مثل آن‌هایی که از اینجا بلند می‌شوند می‌روند در آغوش آمریکایی‌ها تئاتر می‌گذارند، بعد می‌آیند می‌گویند ما در نیویورک تئاتر اجرا کردیم. روزی که زن و بچه‌ام از ایران آمده بودند فرانسه، وقتی سوار آسانسور شدیم، پیرزنی با سگش وارد شد.

ماجرای بخاری‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
حضورش در مدرسه‌ها حادثه ساز شده است، سالهاست صحبت خداحافظی با توست. در این دوسال، اما فقط۴۲ هزار بخاری از کلاس‌ها رفتند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، عوارضی که اگر در بودجه سال آینده آموزش و پرورش افزایش، و بطور کامل هم اختصاص پیدا کند، سال ۹۹ سال خداحافظی با بخاری‌های غیر استاندارد مدارس خواهد بود.

بصیرت رمز موفقیت جامعه اسلامی در برابر دسیسه‌های دشمنان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، گفتگوی ویژه اخبار قرآنی با کارشناسی دکتر حشمت الله قنبری استاد دانشگاه و پژوهشگر مسائل دینی درباره موضوع «بصیرت رمز موفقیت جامعه اسلامی در برابر دسیسه‌های دشمنان» فردا جمعه ساعت ۱۰ صبح برگزار می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
گفتم آیا گروه ریگی که سابقه ترور دارد، دستشان به افراد برسد، خوششان می‌آید؟ از هیچ کسی اسمی نبردم. ایرناپلاس: اما شما کلمه خانم را به کار بردید و به فراخوان خانمی اشاره کردید. بله؛ مثل این که یک نفر بگوید اگر دزد وسایلتان را ببرد خوشتان می‌آید؟ گروه ریگی به تروریسم و آدم‌کشی معروف است. گروه ریگی جنایت جنسی کرده تا حالا؟ اصلا نبوده است. وی در پایان با اشاره به توصیه برخی افراد درباره لزوم عذرخواهی کردن، گفت: به من زنگ می‌زنند که عذرخواهی کن، از چی عذرخواهی کنم؟ عذرخواهی ندارد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ خانم دکتر آذین علیزاده اصل در سومین همایش کاردیوانکولوژی در بیمارستان شهید رجایی افزود: خطر بروز بیماری‌های قلبی در بیماران سرطانی حدود یک چهارم یا ۲۵درصد است. وی ادامه داد: دارو‌های شیمی درمانی و رادیوتراپی می‌تواند در دراز مدت موجب نارسایی ماهیچه قلب و حتی عروق کرونر قلبی شوند که این همایش با هدف آموزش گروه‌های درمانی در بیماران سرطانی تشکیل شده است. وی افزود: متخصصان قلب، جراحان قلب، انکولوژیست‌ها، جراحان عمومی و پرستاران در این همایش حضور دارند و این همایش سعی دارد به طور ویژه به درمان تیمی سرطان و حفظ سلامت ارگان‌های مختلف در بیماران سرطانی اشاره کند. خانم دکتر علیزاده اصل گفت: تغییر سبک زندگی و توجه به هر نوع علامتی در بیماران سرطانی می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش دهد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری5 روز قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری5 روز قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری5 روز قبل

پرسپولیس آماده اجرای سیستم جدید؛ ارتش یحیی با استوکس کامل می‌شود؟

نود22 ساعت قبل

سیگنال‌های ارزی در اظهارات رئیس جمهور / قرار است دلار ارزان شود؟

تجارت‌نیوز22 ساعت قبل

لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

صدا و سیما22 ساعت قبل

سریال خواب زده سیروس مقدم را در نت پاک تماشا کنید

فردا نیوز22 ساعت قبل

شرکت ۶۵۰۰ نفر در برنامه‌های قرآنی بناب/ ۲۷ خانه قرآن فعال است

مهر22 ساعت قبل

دستیابی اینتر و رم به توافقی جدیدی برای معاوضه پولیتانو و اسپیناتزولا

طرفداری22 ساعت قبل

حرف روحانی درباره انتخابات مجلس چه بود که جنجالی شد

همشهری22 ساعت قبل