موشن‌گرافیک / راه‌های دریافت رمز دوم پویا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی

موشن‌گرافیک / راه‌های دریافت رمز دوم پویا

ایسناخبرگزاری ایسنا |
طبق اعلام بانک مرکزی، از اول دی‌ماه امسال رمز دوم «پویا» یا همان رمزهای یکبارمصرف جای روز دوم ایستا (رمز دوم فعلی) را در تراکنش‌های اینترنتی می‌گیرند. این طرح برای کاهش خطر فیشینگ و سایر کلاهبرداری‌های اینترنتی آغاز شده است. به این ترتیب از ابتدای دی‌ماه مردم باید برای تراکنش‌های بانکیِ بدون کارت مانند کارت به کارت یا خرید اینترنتی، رمز دوم پویا دریافت کنند. در این موشن‌گرافیک با راهکارهای دریافت این رمز آشنا می‌شویم.

موشن‌گرافیست: پدرام آقایی / گوینده: حسین هرمزی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم دیده نشده از تلاش آتش‌نشانان برای خروج از پلاسکو

اقتصادنیوزاقتصادنیوز8 ساعت قبل

رمزارزها؛ اقتصاد دیجیتالی

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رمزارزها نوعی از پول مجازی است که استخراج آن سالهاست در برخی کشورها آغاز شده است اما اجرای آن در ایران همچنان کش و قوس‌های فراوانی دارد.

نوآوری در صنعت آب و برق

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
با امضای تفاهم نامه زیست بوم علمی و فناوری، فرصت ارائه نوآوری شرکت‌های دانش بنیان در صنعت آب و برق فراهم شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، تبدیل ایران به هاب منطقه در استفاده حداکثری از منابع انسانی خلاق هدف محقق شدنی است اگر زمینه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان تسهیل و زیر ساخت‌های لازم فراهم شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
سید بهاءالدین حسینی هاشمی، کارشناس پولی و بانکی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، درباره عملیات بازار باز و فواید آن بر اقتصاد کشور گفت: عملیات بازار باز یکی از ابزار‌های سیاست پولی به شمار می‌رود که بانک مرکزی به منظور ایجاد اشتغال کامل، رشد اقتصادی، ثبات قیمت‌ها، کنترل نرخ بهره و ایجاد تعادل و آرامش در بازار ارز آن را وضع کرده است. حسین هاشمی با بیان اینکه عملیات بازار باز در جهان بسیار معمول است گفت: دولت برای کسری بودجه‌ی خود یا نیاز‌های مالی به جای تولید اسکناس بدون پشتوانه اوراق بدهی یا خزانه منتشرمی کند که نرخ سود مشخصی دارد. وی افزود: معمولا نرخ اوراق از سود بانکی اندکی بیشتر است و بعضا بانک‌ها را مکلف می‌کند که اوراق را به عنوان ذخایر خود خریداری کرده و به واسطه آن حجم نقدینگی کنترل شود. حسین هاشمی اظهار کرد: بخش خصوصی و مردم ابزار‌های مالی مناسبی برای جذب منابع در اختیار ندارند و سیلاب نقدینگی به سمت بازار‌های موازی حرکت می‌کند برای آنکه نقدینگی به این سو و آن سو حرکت نکند مردم می‌توانند اوراق مالی را خریداری و سود خود را دریافت کنند. بیشتر بخوانید: اولین معامله رسمی بانک مرکزی در چارچوب عملیات بازار باز انجام شدانتهای پیام/

رد پای دلالان در کمبود مواد اولیه تولید

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
حلقه مفقوده تولید، مواد اولیه است. دلالان اجازه نمی‌دهند مواد اولیه تولید داخل، به دست تولید کننده‌ی داخلی برسد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، به نظر می‌رسد برنامه مدونی برای رفع نیاز صنایع کوچک و متوسط به مواد اولیه وجود ندارد.

فیلم/ دلایل تغییرات ناگهانی قیمت میوه چیست؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر