نظارت جدی بر بوفه‌های مدارس مازندران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا
  4. سلامت

نظارت جدی بر بوفه‌های مدارس مازندران

رکناخبرگزاری رکنا |
رکنا : رئیس اداره سلامت و بهداشت آموزش و پرورش مازندران از تشدید نظارت و بازرسی از بوفه‌های مدارس این استان خبر داد.

نظارت جدی بر بوفه‌های مدارس مازندران - 1

به گزارش رکنا، رئیس اداره سلامت و بهداشت آموزش و پرورش مازندران گفت: نظارت و بازرسی‌ها از بوفه‌های مدرسه توسط رابطین سلامت و مربیان بهداشت مدارس مازندران تشدید می‌شود.

سیاست‌های حوزه سلامت در قالب بخش نامه تدوین و به ادارات شهرستان‌ها، مناطق و مدارس استان اعلام شد.

عاملان توزیع حتما خرید را از مجاری معتبر انجام دهند و برگه رسمی خرید کالا را دریافت کنندبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

رکنارکنا1 روز قبل
خواندنی‌های روانشناسی را در این صفحه اینستاگرام دنبال کنیداز این رابطه راضی هستید؟ رضایت شما از رابطه زناشویی، مهم‌ترین معیار تعیین یک رابطه موفق از این نظر است. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید، رابطه زناشویی یعنی چه! چرا مایل به برقراری رابطه زناشویی نیستید؟ حالا به بحث قبلی برگردیم. شما و همسرتان برای به اشتراک رساندن تعریفی که از رابطه زناشویی خوشایند دارید، چه باید بکنید؟ رابطه زناشویی، بخش مهمی از رابطه عاطفی زن و شوهر است و معمولا، وقتی زوج‌ها دچار بحران‌های عاطفی می‌شوند، قبل از هرچیز، رابطه زناشویی آن‌ها در معرض آسیب قرار می‌گیرد. فردی ممکن است از ورود در تمامی روابط صمیمانه، از رابطه با همکلاسی‌ها گرفته تا همشهری‌ها و هم‌خانواده‌ای‌ها اجتناب کند و فرد دیگری ممکن است فقط توان حضور در بعضی روابط صمیمانه را نداشته باشد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل
موضوع آفلاتوکسین در مواد غذایی موضوعی جهانی است، حداقل چهار دهه نقل محافل علمی و فنی است و بررسی روند آن در ایران نشان می‌دهد در همه سال‌های اخیر میزان آفلاتوکسین در مواد غذایی از جمله لبنیات و خشکبار روند کاهشی داشته است. در همه سال‌های اخیر تلاش شده است میزان آفلاتوکسین در محصولات غذایی کاهش یابد و حتی مروری بر مطالعات نشان می‌دهد این میزان در مواد غذایی از جمله لبنیات تولید داخل روند کاهشی داشته است. بسیاری از محصولات غذایی و لبنی ما با پاس کردن همین استانداردها به خارج از کشور صادر می‌شود، البته کسی مدعی حذف آفلاتوکسین نیست. البته مطالعات قبلی صرفا مطالعات اولیه بوده و نتیجه گیری دقیق نیاز به مطالعات ثانویه دارد که باید در آینده انجام شود. خوشبختانه با بازرسی‌های انجام شده توسط سازمان دامپزشکی و سازمان غذا دارو در حال حاضر آلودگی معناداری در شیر و فرآورده‌های لبنی وجود ندارد و لذا جای نگرانی برای مصرف لبنیات و سبزیجات وجود ندارد.
انتخابانتخاب1 روز قبل
درباره افسردگی زمستانی به مطالب متعددی اشاره شده است. اما برخی راهکارها برای کنترل افسردگی وجود دارد. راهکارهایی ۵ گانه که بسیاری از افراد به سادگی آن را انجام می‌دهند. نور بیشتری به خانه و محل کار خود اضافه کنیداگر احساس افسردگی می‌کنید، پرده‌ها را کنار بزنید و اجازه بزنید نور وارد خانه شما بشود، ورود نور به خانه شما می‌تواند با افسردگی مبارزه کند. وقتی پرده‌ها کشیده شده یا بسته می‌شود تاریکی منجر به تشدید افسردگی می‌شود. اجتماعی بمانیدما می‌دانیم که بیرون رفتن احتمالا آخرین کاری است که شما می‌خواهید انجام دهید، اما روانشناسان توصیه می‌کنند که اجتماعی بمانید.
مهرمهر17 ساعت قبل
وی افزود: روان شناسان و مشاوران باید سراغ مردم بروند، در کنار آنها باشند و راه‌های مقابله با این شرایط را به مردم آموزش دهند. در شرایط کنونی شورای استانی باید در کنار مردم باشد. به طور قطع بعد از این شورای استانی باید فعال شود و به ما کمک کند. مسلم است، رئیس شورای استانی باید عضو شورای اداری استانداری شود. دستور می‌دهم، ساختمانی را در اختیار این شورا قرار دهند، تا شورای استانی فعال شود.
سلامت نیوزسلامت نیوز14 ساعت قبل
به گزارش «استپ تو هلث»، مواد معدنی دریافتی از غذاهای مصرفی برای سلامت قلبی‌عروقی انسان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. رژیم غذایی دش برای سلامت قلبی‌عروقیموسسه ملی قلب، ریه و خون آمریکا معرف رژیم غذایی دش بوده است. آثار مفید رژیم غذایی دش با اثر بیولوژیکی مولفه‌های تغذیه‌ای دیگر در مواد غذایی مرتبط است. این شامل فلاونوئیدها که از خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهاب برخوردار هستند و همچنین مواد معدنی که بر سلامت رگ‌های خونی تاثیرگذار هستند، می‌شود. مواد معدنی کلیدی برای حفظ سلامت قلبی‌عروقیهمان گونه که متوجه شده‌اید، مواد مغذی بسیاری اثر مثبت بر سلامت قلبی‌عروقی دارند.
ایمناایمنا15 ساعت قبل
نتایج یک مطالعه‌ که در مجله Aging منتشر شد، نشان داد چای دارای خواصی است که به بهبود عملکرد مغز کمک می‌کند. گروهی از محققان سنگاپوری با همکاری پژوهشگران چینی به منظور بررسی ارتباط بین مصرف چای و کاهش افسردگی، مطالعه جدیدی انجام دادند. سپس پژوهشگران افراد شرکت کننده را بر اساس میزان مصرف چای به چهار گروه تقسیم کردند. شرکت‌کنندگان این مطالعه دارای ویژگی‌های مشترکی بودند؛ تعداد زیادی از این افراد مردان مسن بودند که در مناطق شهری زندگی می‌کردند. نتایج بررسی‌های جدید نشان داد ارتباط مستقیمی بین نوشیدن چای و کاهش افسردگی در میان افراد مسن وجود دارد.

نظرها

اخبار بیشتر