انجام تست آلایندگی ۷۰ خودرو سرویس‌ نیروی زمینی ارتش/توقف خودرو سرویس‌های نظامی و انتظامی دودزا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
انجام تست آلایندگی ۷۰ خودرو سرویس‌ نیروی زمینی ارتش/توقف خودرو سرویس‌های نظامی و انتظامی دودزا

انجام تست آلایندگی ۷۰ خودرو سرویس‌ نیروی زمینی ارتش/توقف خودرو سرویس‌های نظامی و انتظامی دودزا

ایسناخبرگزاری ایسنا |
سرپرست ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران از پایش آلایندگی اولین سری از خودروهای سرویس کارکنان نظامی و انتظامی در پایتخت خبر داد.

به گزارش ایسنا، حسین مقدم با تاکید براینکه عدم امکان پذیرش خودروهای نظامی و انتظامی در سامانه معاینه فنی سیمفای وزارت کشور و انجام معاینه فنی این خودروها همچنان مانند گذشته است، گفت: زیرساخت اجرای معاینه فنی خودروهای نظامی و انتظامی باید توسط وزارت کشور و پلیس راهور تهران بزرگ فراهم شود.

وی در مورد تست آلایندگی خودروهایی که به عنوان سرویس‌ کارکنان نیروهای نظامی و انتظامی فعالیت می‌کنند، توضیح داد: اتفاقی که در دو روز گذشته رخ داد برحسب دستور فرمانده ستاد مشترک کل نیروهای مسلح و به پیشنهاد شهرداری تهران بوده است. طبق این پیشنهاد و دستور قرار شد ستاد معاینه فنی با حضور در محل فعالیت سرویس کارکنان (اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌ها) نسبت به پایش و کنترل وضعیت آلایندگی خودروها اقدام کند. یعنی معاینه فنی خودروهای نظامی و انتظامی همچنان انجام نمی‌شود، اما با تعامل ایجاد شده میان شهرداری تهران و ستاد مشترک کل نیروهای مسلح، بعد از پایش سرویس‌ها، گزارش وضعیت آلایندگی این خودروها به یگان مربوطه بابت تصمیم گیری برای نوسازی، اصلاح یا توقف اعلام می‌شود.

سرپرست ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران با اعلام اینکه روز شنبه، تست آلایندگی اولین گروه با ۷۰ دستگاه خودرو از نیروی زمینی ارتش آغاز شد، بیان کرد: امیدواریم که در یک بازه زمانی ۲۰ روزه، کلیه ناوگان سرویس‌ کارکنان نیروهای مسلح، نظامی و انتظامی را از لحاظ آلایندگی مورد پایش قرار دهیم.

به گفته مقدم؛ تعداد بسیاری از خودروهای نظامی در سطح شهر تهران فرسوده هستند. بر این اساس، ستاد مشترک کل نیروهای مسلح در راستای کاهش آلودگی هوا در کلانشهرها به خصوص پایتخت، دستور داده است در صورت مشاهده خودروهای دودزایی که مشکل غیرقابل حل دارند، این خودروها متوقف شوند.

وی گفت: همچنین، به موازات اقدام مربوط به پایش سرویس‌ کارکنان نظامی، مکاتبه‌ای با سایر دستگاه‌های بزرگ که بیشترین سرویس کارکنان را دارند مانند سایپا، ایران خودرو، شهرداری تهران و … انجام شده تا همین پایش برای آن‌ها هم صورت گیرد. اکثریت این خودروها دارای معاینه فنی هستند، اما اگر خودرویی از لحاظ تست آلایندگی با مشکل مواجه شود، گزارش رفع معایب به دستگاه مربوطه اعلام خواهد شد.

بنابر اعلام شهرنوشت، سرپرست ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران در پاسخ به این سوال که اگر دستگاهی برای رفع مشکل اقدامی انجام ندهد، چه خواهد شد، بیان کرد: خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی این دستگاه‌ها (به جز دستگاه‌های نظامی و انتظامی) در صورت مشاهده اکیپ‌های واحد سیار توسط پلیس راهور تهران بزرگ فک پلاک می‌شوند. درصورتی‌ هم که خودرو دودزا و دارای معاینه فنی باشد، برگه معاینه فنی خودرو ابطال خواهد شد.

وی در پایان تاکید کرد: کنترل و نظارت خودرو سرویس‌ها در شهر تهران که اکثرا دیزلی هستند، می‌تواند در کاهش آلودگی هوا تأثیر بسزایی داشته باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر خوب شورای شهر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

ضرورت اعتماد به دستان توانای فعالان اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
رئیس قوه قضائیه: باید به تولید کننده تسهیلات تعلق بگیرد نه به دلالی زیرا دلالی و سوداگری به تولید آسیب می‌زند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بین امنیت و اقتصاد تفکیکی وجود ندارد و با آرامش و امنیت است که تولید کننده می‌تواند نقش خود را در رونق اقتصادی کشور ایفا کند.

(ویدئو) آموزش بستن زنجیر چرخ

فراروفرارو1 روز قبل
نحوه بستن زنجیر چرخزنجیر چرخ یکی از ملزومات سفر در جاده‌های برفگیر زمستانی است. پیشنهاد ما به شما این است که اگر اهل مسافرت هستید از همین حالاتا پایان زمستان زنجیر چرخ خود را در صندوق عقب ماشین قرار بدهید. با این حال برای بستن زنجیر چرخ ابتدا باید وضع ظاهری زنجیر چرخ را کنترل کرده و پیچ خوردگی‌های آن را باز کنید. ۱- زنجیر چرخ را همیشه تمیز و در جای خشک در صندوق عقب خودرو نگهداری کنید، اگر خودروی شما تک دیفرانسیل (جلو یا عقب) است دو زنجیر چرخ برای خودرو کافیست که برای دیفرانسیل جلو به چرخ‌های جلو می‌بندیم و برای خودرو‌های دیفرانسیل عقب به دو چرخ عقب؛ اگر خودروی شما دیفرانسیل جلو و عقب است بهتر است هر چهار چرخ را مجهز به زنجیر کنید. ۲- زنجیر چرخ را بر روی زمین طوری پهن کنید تا خار‌های زنجیر به سمت زمین و سطح صاف زنجیر با لاستیک در تماس باشد، سپس خودرو را به وسط آن هدایت کنید.

خبر ورود موج سرمای بی‌سابقه به کشور صحت دارد؟

همشهریهمشهری10 ساعت قبل

منابع مالی و درآمدهای پایدار شهری تقویت می‌شود

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
لایحه مربوط به مالیات بر ارزش افزوده به درآمد‌های پایدار در شهرداری توجه کرده است و از شهرفروشی جلوگیری می‌کند. وی افزود:، اما در کشور ما به دلیل اینکه شهرداری‌ها متکی به درآمد‌های ناپایدار بودند مثل فروش تراکم و فروش زمین؛ در عمل به درآمد‌های پایدار توجهی نمی‌شد. الویری گفت: خوشبختانه مجلس به این موضوع مهم توجه کرد و سهم شهرداری‌ها از مالیات بر ارزش افزوده اضافه شد. از ۹ درصد مالیات ارزش افزوده طبق قانون ۳ درصد سهم شهرداری، ۵ درصد سهم دولت و یک درصد هم سهم بهداشت و ورزش بوده است که تغییر می‌کند. عضو شورای شهر تهران گفت: در لایحه درآمد پایدار مسیر‌های مختلفی برای تامین درآمد‌های پایدار شهرداری‌ها پیش بینی شده است.
ایلناایلنا11 ساعت قبل
کارگران شرکت بهاباد باراد در معدن چادرملو در اعتراض به تعدیل تعدادی از همکاران خود تجمع صنفی برگزار کردند. کارگران شرکت پیمانکاری بهاباد باراد که در معدن چادرملوی یزد در کار استخراج سنگ آهن مشغول به کار هستند، در تماس با خبرنگار ایلنا از اعتراض صنفی خود خبر دادند. این کارگران امروز به نشانه اعتراض دست از کار کشیدند و در محوطه شرکت تجمع صنفی برگزار کردند. کارگران شرکت بهاباد باراد می‌گویند: ما به تازگی انجمن صنفی تاسیس کردیم و خواستار بهبود اوضاع شغلی خود هستیم؛ چرا اینگونه همکاران ما را تعدیل می‌کنند؟! از قرار معلوم کارفرما، عدم نیاز اعلام کرده و با تعدادی از کارگران قرارداد کار تمدید نکرده است.

نظرها

اخبار بیشتر