نمونه جامعه کامل، در جامعه مهدوی تبیین می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. سیاسی
نمونه جامعه کامل، در جامعه مهدوی تبیین می‌شود

نمونه جامعه کامل، در جامعه مهدوی تبیین می‌شود

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی در مراسم افتتاحیه دوره‌های آموزشی سفیر انقلاب اسلامی که عصر امروز (دوشنبه، ۲۵ آذرماه) برگزار شد، گفت: باید برای اجرای سیاست‌های رهبری، اراده حقیقی شکل بگیرد و باید مسیر مشخص شده باشد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه باید مشخص شود مفهوم قدرت یک ارزش است یا ضد ارزش، اظهار داشت: از نظر علما و فلاسفه یونانی موضوع اجتماع انسان‌ها به سعادت رسیدن آنها است و سعادت انسان در گرو سعادت جامعه و سعادت جامعه در گروه سعادت انسان است.

وی افزود: همچنین آنها معتقدند جامعه‌ای موفق است که اعتدال در آن برقرار باشد به این معنا که از افراط و تفریط به دور باشد و جامعه نیز برای رسیدن انسان به اعتدال باید عدالت داشته باشد.

قاضی زاده هاشمی در ادامه با بیان اینکه تعریف عدالت نیز بسیار مهم است عنوان کرد: عدالت به معنای قرار گرفتن هرچیز در جای خود است و قدرت است که حکم گذاری کرده و با تعیین احکام و قانونگذاری درست و غلط یک جامعه را معین می‌کند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: همانطور که انسان کامل معتدل است جامعه کامل نیز واجد شرایط مشخصی است که ما نمونه جامعه کامل را در جامعه مهدوی روایت می‌کنیم.

رئیس فراکسیون مقابله با اقدامات پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا در پایان خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم مجموعه شرایط جامعه مهدوی را ذکر کنیم باید به وحدت و محبت اشاره کرد و این آن چیزی است که اگر به آن برسیم می‌توانیم به اهداف برنامه‌های خود نیز برسیم.

ضرورت گذراندن دوره‌های تقنین و نظارت پیش از مراسم تحلیف برای نمایندگان مجلس

سیدعلی ادیانی نیز در این نشست به اهمیت تبدیل ایده‌ها به پدیده‌ها اشاره و بیان کرد: انقلاب ما به لحاظ ایده، از مجموعه داشته‌های فکری شهید مطهری بوده است و کارسازی این انقلاب نیز به عهده شهید بهشتی بود.

نماینده مردم قائمشهر و سوادکوه در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: انقلاب در حال پیر شدن است و رویش آن در گام دوم دیده می‌شود که لازمه آن تقویت بنیادها است.

وی در ادامه با بیان اینکه مأموریت ما تبیین نحوه قانونگذاری و نظارت است عنوان کرد: اگر نمایندگان مجلس مبانی تقنین و نظارت بر آن را بدانند، در انسجام وظایف و اختیارتشان خواهند کوشید که بخشی از مشکلات جامعه را حل می‌کند.

ادیانی ادامه داد: باید مشخص کنیم که ولایت فقیه چه زمانی به ولایت مطلقه فقیه تبدیل شد و شأن این تبدیل چه بوده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: نمایندگان باید پیش از برگزاری مراسم تحلیف، دوره فشرده قانونگذاری و نظارت را بگذارنند که این اقدامات باعث تغییر نوع فعالیت آنها و در نهایت نوع نگاه مردم به آنها خواهد شد.

به گزارش خانه ملت، قرار است دوره‌های بصیرت انقلابی، اقتصادی مقاومتی، مدیریت انتخابات و بازاریابی سیاسی هر کدام به مدت ۲۴ ساعت و طی دو هفته در ساختمان شهید بهشتی جنب مجموعه سرچشمه برگزار شود قاضی زاده هاشمی و ادیانی نیز به عنوان اساتید دروس گفتمان حاکمیت اسلامی و قانونگذاری در مقابل آمریکا خواهند بود. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جام نیوزجام نیوز17 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام‌نیوز، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص شیوع بیماری کرونا در کشور گفت: تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در ایران پنج نفر است که شامل دو فوتی, دو بیمار بستری در قم و یک پزشک که از اراک به قم رفته است. حدود ۲۴ نفر دیگر مشکوک به کرونا در بیمارستان بستری هستند که بعد از مشخص شدن نتیجه آزمایش، وضعیت آنها به مردم اعلام می‌شود. پیش بینی وزارت بهداشت این است که اکثر این بیماران به ویروس کرونا مبتلا نیستنداز نظر وزارت بهداشت افراد و بیماران تنفسی که با اتباع خارجی مراوده نداشته‌اند، مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا نیستند اما دو نفر سه روز پیش با علایم شدید عفونت تنفسی در قم مراجعه کردند که بلافاصله از آنها تست گرفته شد و مشخص شد که به ویروس کرونا مبتلا هستند و به علت شدت بیماری جان خود را از دست دادنداز عده‌ای از افرادی که با بیماران فوتی مراوده داشتند دعوت کردیم و از آنها هم آزمایش گرفته شده اما فعلا موارد قطعی پنج نفر است.

اخذ رأی از حضرت آیت الله خامنه‌ای

13+
الفالف9 ساعت قبل
برترین‌هابرترین‌ها20 ساعت قبل
انگلیس و آمریکا در یک ماه گذشته روابط پر تنشی را پشت سر گذاشته‌اند. گزارش‌ها حاکی است که در آخرین تماس تلفنی رهبران دو کشور، ترامپ در اعتراض به تصمیم انگلیس درباره هوآوی تلفن را روی جانسون قطع کرده است. شورای امنیت ملی انگلیس سه‌شنبه (۸ بهمن) باوجود مخالفت واشنگتن، با مشارکت محدود شرکت هوآوی در پروژه راه‌اندازی اینترنت پرسرعت انگلیس موافقت کرد. با این حال ایالات متحده با طرح این ادعا که شرکت هوآوی با سرویس جاسوسی چین هم‌دست است، عدم همکاری لندن در این زمینه را خواستار شده است. در بحبوحه تنش‌ها میان دو کشور، انگلیس در نظر دارد تا از شرکت ریلی چین برای ساخت بزرگترین پروژه ریلی انگلیس موسوم به اچ‌اس۲ استفاده کند.
الفالف20 ساعت قبل
گروه جهان الف، ۱ اسفند ۱۳۹۸، ۲۲:۴۰ ۳۹۸۱۲۰۱۱۰۳به گزارش ایسنا، با بالا گرفتن درگیری ارتش ترکیه و ارتش سوریه و عدم پاسخگویی سوریه به درخواست آنکارا برای عقب‌نشینی به پشت پست‌های دیده‌بانی ترکیه در منطقه کاهش تنش ادلب و حمایت قوی روسیه و اصرار بر نابودی تروریست‌ها در آخرین مقر باقی مانده تروریست‌ها در سوریه به نظر می‌رسد ترکیه به آمریکا متوسل شده است. خبرگزاری بلومبرگ به نقل از یک منبع ترکیه‌ای در آنکارا گزارش داد، ترکیه از آمریکا درخواست دریافت سامانه‌های دفاع هوایی پاتریوت را مطرح کرده تا به بازدارندگی روسیه در ادلب بپزدازد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز20 ساعت قبل
به گزارش آفتاب‌نیوز؛ بلومبرگ افزوده است: پیش‌بینی می‌شود رقبای روحانی در انتخابات مجلس در روز جمعه برنده شوند‌. تقلای اصلاح‌طلبان برای بقاخبرگزاری «آنادولو» ترکیه اما در گزارشی تحت عنوان «تقلای اصلاح‌طلبان برای بقا» پس از انتخابات مجلس با اشاره به ردصلاحیت صورت گرفته از میان میانه‌روها و اصلاح‌طلبان می‌نویسد: «این روند به ضرر اصلاح‌طلبان است.» در میان آنان نیز دو دستگی ایجاد شده؛ بخش اعظم اصلاح‌طلبان هوادار مشارکت در انتخابات و بخشی کوچک‌تر خواستار عدم مشارکت در انتخابات مجلس هستند". علیرغم آنکه در مناطق روستایی میزان مشارکت قابل توجه خواهد بود، هنوز مشخص نیست در شهرهای اصلی و بزرگ از جمله تهران، اصفهان، شیراز و مشهد میزان مشارکت چگونه خواهد بود‌. «محمود صادقی» از نمایندگان فعلی مجلس که رد صلاحیت شده می‌گوید: مجلس باید بازتاب‌دهنده صداهای مختلف و متنوع باشد در حالی که با رد صلاحیت‌ها این امر محقق نخواهد شد".

نظرها

اخبار بیشتر