دادگاه آمریکا به بیگناهی مسعود سلیمانی اعتراف کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
دادگاه آمریکا به بیگناهی مسعود سلیمانی اعتراف کرد

دادگاه آمریکا به بیگناهی مسعود سلیمانی اعتراف کرد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
معاون دبیر ستاد حقوق بشر، گفت: اعتراف دادگاه آمریکا به بیگناهی دانشمند ایرانی، پیروزی و موفقیت بزرگی در اثبات حقانیت کشورمان قلمداد می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از ستاد حقوق بشر، سید مجید تفرشی معاون امور بین‌الملل ستاد حقوق بشر قوه قضائیه در مراسم استقبال از مسعود سلیمانی دانشمند آزاد شده از بند دولت آمریکا که در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، اظهار داشت: وزارت امور خارجه در کنار سایر نهادها خصوصا قوه قضائیه تلاش و پیگیری فراوانی را برای آزادی سلیمانی از چنگال آمریکا انجام داد.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه مقاومت سلیمانی ما را به یاد آیه شریفه ان الذین قالوا ربناالله ثم استقاموا می‌اندازد، افزود: توکل به خداوند و قدرت منطق دکتر سلیمانی، رمز موفقیت ایشان در مقابل آمریکا و منطق زورمداری دستگاه حاکمه این کشور بود.

به گفته معاون دبیر ستاد حقوق بشر اعتراف دادگاه آمریکا به بیگناهی دانشمند ایرانی، نشان از پیروزی و موفقیتی بزرگ برای کشورمان بوده و این سوال همواره مطرح و قابل پیگیری خواهد بود اینکه چرا علیرغم آگاهی دادگاه نسبت به بی گناهی، بیش از ۱۵ ماه وی در برترین شرایط جسمی، روحی و روانی محبوس شده است؟

وی در ادامه گفت: پیشنهاد می‌کنیم به مناسبت آزادی این دانشمند سرافراز ایرانی روزی را در تقویم دانشگاه قرار دهند ضمن آنکه شایسته است در رابطه با نحوه و ایام بازداشت و هر آنچه بر ایشان و خانواده و دوستان و همکارانش در مدت بازداشت غیر قانونی گذشته کتابی مستندی به رشته تحریر در آمده ضمن آنکه پیگیری مطالبات قانونی ایشان در خصوص جبران خسارت وارده نیز مد نظر باشد.

تفرشی در پایان خاطرنشان کرد بر اساس گزارشات متعدد و اسناد سازمان ملل وقوع مواردی چون ناشکیبایی مذهبی، سلطه پول سالاری، نابرابری درآمدی، جنایات ناشی از نفرت، تبعیض سیستماتیک نژادی، تیراندازی در مدارس، سیاست‌های مهاجرتی موسوم به تحمل صفر، خشونت گسترده پلیس، نرخ بالای تجاوز جنسی خودکشی و مصرف مواد مخدر در این کشور مدعی آزادی و مردم سالاری به وفور شایع بوده ضمن آنکه آمریکا برای رسیدن به اهدافش از انجام هیچ جنایتی ابا ندارد.

مسعود سلیمانی پژوهشگر حوزه سلول‌های بنیادی و دانشیار دانشگاه تربیت مدرس که ۱۵ مهر ماه سال گذشته در قالب یک فرصت مطالعاتی و با روادید قانونی عازم آمریکا شد، پیش از ورود به خاک آمریکا به صورت غیر قانونی از سوی پلیس FBI دستگیر و زندانی شد، دکتر سلیمانی ۱۶ آذر با رایزنی و پیگیری‌های گسترده خصوصا توسط وزارت امور خارجه آزاد شده و به کشور بازگشت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیش‌فعالی را بشناسیم/ یک بیماری بحران زا که در کودکی نادیده گرفته می‌شود (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران11 ساعت قبل
مهمترین نشانه‌های بیش‌فعالی، فعالیت بیش از حد، تمرکز پایین، ناتوانی دنبال کردن کارها و رفتارهای ناگهانی هستند. خانواده‌ای که کودک‌شان او از بیش‌فعالی و نقص توجه رنج می‌برد. مهم‌ترین نشانه‌‌های بیش‌فعالی، فعالیت بیش از حد، تمرکز پایین، ناتوانی دنبال کردن کارها و رفتارهای ناگهانی هستند. این اختلال به سه نوع تقسیم می‌شود: کمبود توجه، بیش‌‌فعالی و ترکیبی از این‌دو. این نشانه‌‌ها در کودکان پیش از دوازده سالگی قابل تشخیص است و شیوع آن در پسران بیشتر از دختران است.

تمرینات اختصاصی علی کریمی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران10 ساعت قبل

ماجرای غذاهای دست ساز

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل

ساخت و ساز‌هایی که روز و شب را از مردم گرفته‌اند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
ساخت و ساز‌هایی که با وجود قوانین درباره زمان و شیوه ساخت و ساز در شهرها، آسایش را از مردم گرفته است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بیش از ۱۸ هزار کارگاه ساختمانی در تهران فعال است که در هر ساعت از شبانه روز تولید صدا می‌کنند، به نظر می‌رسد با توجه به شکایت‌های مکرر مردم در این خصوص مسئولان شهری باید اقدامی فوری و اساسی اتخاذ کنند.

درختانی که قطع نشده بود

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
حفاری صورت گرفته در ضلع شرقی خیابان ولیعصر به فاصله هر ۴ متر، مربوط به کاشت درخت است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ هزار اصله درخت با بن ۵۰ سانتی متر و سن بین ۸ تا ۱۲ سال در محدوده مناطق ۳، ۶ و ۱۱ تا پایان سال کاشته می‌شود.

حریم بان شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، با وجود این سامانه نظارت دائمی و بر خط مدیران شهری بر حریم شهر امکان پذیر می‌شود. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

دربی تهران در چنین روزی (۸۰)؛ استقلال ۰-۰ پرسپولیس؛ دربی معمولی

طرفداریچند ثانیه قبل

برخی مدارس اردبیل یکشنبه تعطیل شد

عصر ایران10 دقیقه قبل

آمریکا تا ابد باید از نام قاسم سلیمانی بترسد

ایرنا13 دقیقه قبل

بایرن مونیخ شالکه را در هم کوبید

میزان‌آنلاین14 دقیقه قبل

تیراندازی به اتوبوس‌ کارکنان پتروشیمی ماهشهر

ساعت ۲۴14 دقیقه قبل

عملیات گسترده علیه گروهک‌های تروریستی مورد حمایت آنکارا در شرق و جنوب شرق استان ادلب/ ارتش سوریه در آستانه ورود به مهم‌ترین پایگاه تروریست‌ها + نقشه میدانی

مشرق‌نیوز15 دقیقه قبل

صعود شهر خودرو با شکست نماینده بحرین

اقتصاد آنلاین15 دقیقه قبل