چگونه از کودکان در مقابل اخبار هولناک محافظت کنیم (فیلم)
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. اجتماعی

چگونه از کودکان در مقابل اخبار هولناک محافظت کنیم (فیلم)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
این روزها مدام اخبار هولناک می‌شنویم. کودکان هم با ما این اخبار را دنبال می‌کنن و نگران هستند؛ اما چطور می‌شود از آن‌ها در برابر این اخبار محافظت کرد؟

عصر ایران؛ مهرنوش خالقی کودکی را تصور کنید که پدر و مادرش را سوال­‌پیچ می­‌کند. سوال‌های او درباره صحنه‌‌های ناگواریست که در اخبار دیده است. پدر و مادر نمی­دانند چه پاسخی بدهند. اخباری از حوادث کودک­آزاری، جنگ، سیل، زلزله، حمله­‌های نظامی و ترور. در چنین موقعیتی امنیت روانی و محیطی کودک به خطر می­افتد و این یک تهدید بزرگ است.

البته کودکان نباید از برخی اخبار دور بمانند و پدر و مادرها نیز نمی‌توانند جلوی انتشار برخی اخبار ناگوار را بگیرند. پژوهش‌گران معتقدند والدین یا مراقبین اصلی باید هنگام پخش برنامه‌های خبری، در کنار کودکان باشند تا میزان تلویزیون دیدن آن‌ها را مدیریت کنند، زیرا بسیاری از کودکان زیر ۵ سال نمی‌توانند تحلیل واقع‌بینانه‌ای از آن‌چه می‌بینند، داشته باشند.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زیر صفر درجه

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
در کمتر از ۲۴ ساعت بیش از ۶ هزار تن نمک و شن توسط کارگران شهری در مسیر‌های برفی برای تردد بهتر شهروندان ریخته شد. زیر صفر درجهزیر صفر درجهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ کارگران شهری با فشردگی حجم کاری و تلاش فراوان سعی دارند تا از یخزدگی معابر در این روزهای سرد زمستان جلوگیری کنند.

فیلم/ لحظه هجوم طوفان گرد و غبار در استرالیا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل

صحنه‌ای عجیبی که مرد مست در مترو رقم زد+فیلم

رکنارکنا15 ساعت قبل
به گزارش گروه ترجمه رکنا، به تازگی ویدیویی در فضای مجازی و رسانه‌های خارجی به انتشار گذاشته شد که صحنه بامزه از کله پا شدن یک مرد مست را در مترو به تصویر کشیده است. این ویدیو که هنوز موقعیت مکانی اش اعلام نشده است توسط شاهدان عینی ضبط و به انتشار گذاشته شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آوارگی زلزله در سرپل ذهاب کرمانشاه هنوز ادامه دارد (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عکس‌های جدید از سرپل ذهاب نشان می‌دهد که هنوز تعداد زیادی از مردم در چادرها و کانکس‌ها زندگی می‌کنند و ریتم ساخت و ساز در شهر کند است.

آسمان برفی پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
تابناکتابناک1 روز قبل
از این می‌ترسم که یک جایی تاریک باشد و حس کنم احتمال دارد در آن تاریکی آدم‌ها را از دست بدهم! از این می‌ترسم که یک جایی تاریک باشد و حس کنم احتمال دارد در آن تاریکی آدم‌ها را از دست بدهم! ساعتی که رفتم داخل ساختمان پلاسکو هیچ وقت فکر نمی‌کردم ساختمان بریزد. خشم از این که چرا این جسارت را داشتم و داخل پلاسکو رفتم و خوشحالی از زنده بودنم. سلیمانی با بیان این که شغل ما هم مثل آتش نشان هاست، گفت: اگر عاشق کارم نبودم داخل پلاسکو نمی‌رفتم.

نظرها

اخبار بیشتر