پرداخت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی به واحد‌های طرح اقدام ملی مسکن
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اقتصادی

پرداخت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی به واحد‌های طرح اقدام ملی مسکن

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
مدیرعامل بانک مسکن از پرداخت تسهیلات ۱۰۰ و ۷۵ میلیون تومانی به واحد‌های طرح اقدام ملی مسکن با سود ۱۸ درصد خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداو سیما؛ ابوالقاسم رحیمی انارکی در نشست خبری که امروز برگزار شد درباره مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار در رابطه با افزایش سقف وام خرید از محل اوراق حق تقدم گفت: تسهیلات جدید مسکن برای واحد‌های تا ۲۵ سال قدمت پرداخت می‌شود. برای واحد‌های با سن ۲۵ تا ۳۰ سال یک سقف تسهیلات جداگانه‌ای در نظر گرفته شده است.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

وی افزود: بر این اساس در تهران این سقف قبلا برای انفرادی ۴۵ میلیون تومان بود که به ۸۰ میلیون تومان و در زوجین از ۸۰ به ۱۶۰ میلیون تومان، در مراکز استان‌ها و شهر‌ها بالای ۲۰۰ هزار نفر از ۴۰ به ۶۰ میلیون تومان و برای زوجین از ۷۰ میلیون به ۱۲۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد.

وی بیان کرد: همچنین از محل اوراق حق تقدم تا ۸۰ درصد هزینه باقیمانده اجرای طرح را در مشارکت‌های مدنی تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان مشروط بر این‌که ۲۰ درصد را سازنده تامین مالی انجام دهد، پرداخت می‌کنیم.

انارکی گفت: در طرح ملی مسکن نیز بانک اعلام آمادگی کرده است که در مرحله اول تا ۱۴۰ هزار واحد را پوشش تسهیلات دهیم. از این تعداد تا به حال تفاهمنامه ۲۵ هزار واحد با ستاد اجرایی فرمان امام امضا شده و سهمیه ۵۰ هزار واحد بنیاد مستضعفان به ما ابلاغ شده است. مطابق تفاهم انجام شده برای واحد‌های ستاد اجرایی فرمان امام ۱۰۰ میلیون تومان و برای واحد‌های مربوط به بنیاد مسکن ۷۵ میلیون تومان پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل بانک مسکن تصریح کرد: ۸۰ درصد تسهیلات مسکن در حوزه سنتی سازی استفاده می‌شود و نرخ سود تسهیلات سنتی ساز ۱۸ درصد است که در صورت ساخت به شیوه صنعتی نرخ سود یک درصد کاهش می‌یابد.

وی بیان کرد: افزایش تسهیلات منجر به افزایش قیمت مسکن نمی‌شود، زیرا متغیر‌های کلان اقتصادی در بخش مسکن تاثیر گذار است.

رئیس بانک مسکن با اشاره به اینکه این بانک در طی ۸۰ سال اخیر اقدامات خوبی را برای تامین مالی خانوار‌های متوسط به پایین انجام داده است گفت: در طی ۴۱ سال اخیر ۹ میلیون واحد مسکونی توسط بانک مسکن تامین مالی شده است.

وی ادامه داد: در مسکن روستایی به حدود ۵۰۰ هزار واحد تسهیلات پرداخت شده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

مدیرعامل بانک مسکن افزود: از ابتدای سال تا ۱۴ دی، کل تسهیلات پرداختی بانک ۲۰۰ هزار میلیارد ریال بوده است؛ این رقم نسبت به دوره مشابه سال گذشته یک درصد افزایش یافته است. از این تسهیلات حدود ۱۷۱ هزار میلیارد ریال در حوزه مسکن پرداخت شده که به لحاظ مبلغی ۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

رحیمی انارکی با اشاره به کاهش دریافت تسهیلات مسکن تصریح کرد: این کاهش به دلیل رکود بازار مسکن روی داده است. از ابتدای سال تا ۱۴ دی، ۴۳۷ هزار واحد از تسهیلات بانک مسکن استفاده کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه ۸ درصد کاهش یافته است.

وی بیان کرد: در این مدت (ابتدای سال تا ۱۴ دی) تسهیلات خرید ۵۸ هزار میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۴ درصد کاهش یافته است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال تا ۱۴ دی، ۱۱۵ هزار فقره وام خرید پرداخت شده است که به لحاظ تعداد ۳۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است. همچنین درتسهیلات جعاله نیز ۲۴ هزار میلیارد ریال پرداخت شده که نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد افزایش یافته است.

وی درباره صندوق پس انداز یکم گفت: تاکنون ۱۴۰هزار واحد به ارزش ۱۰۹ هزار میلیارد ریال وام از صندوق پس انداز یکم پرداخت شده است.

وی بیان کرد: نرخ سود تسهیلات خرید از محل اوراق دربافت فرسوده ۱۶ درصد است.

مدیرعامل بانک مسکن درباره آمار مربوط به مسکن مهر گفت: تعداد واحد‌های این طرح تا امروز بیش از ۲ میلیون و ۳۸۰ هزار واحد است که از این تعداد یک میلیون و ۹۲۶ هزار فروش اقساطی شده است. همچنین ۸۹ هزار واحد مسکن مهر تعیین و تکلیف شده است و در مجموع حدود ۳۷۸ هزار واحد مسکن مهر باقیمانده است. از این تعداد حدود ۳۲۸ هزار واحد شهری و بیش از ۳۵ هزار واحد روستایی است که باید تعیین تکلیف شود.

وی ادامه داد: اقساط وصول شده از مسکن مهر ۲۵۹ هزارمیلیارد ریال است که از این میزان ۱۲۰ هزار میلیارد ریال ان سود است و قرار است ۱۰۵ هزار میلیارد ریال بابت تکمیل باقی مانده مسکن مهر مورد استفاده قرار گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

۳۰ اسفند؛ آخرین فرصت نصب کارتخوان پزشکان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
معاون حقوقی و مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در حاشیه نشست امضای تفاهمنامه بین سازمان امور مالیاتی و سازمان نظام پزشکی افزود: با توجه به رویکرد سازمان نظام پزشکی و شورای عالی نظام پزشکی و هیئت هماهنگی شورای عالی نظام پزشکی اراده همگی بر اجرایی شدن درست و دقیق قانون سال نود و هشت مبنی بر اتصال همه پزشکان به سازمان امور مالیاتی است. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی ادامه داد: در مفاد این تفاهمنامه مواردی دیده شده است که بر اساس آن پزشکانی که هنوز موفق به نصب دستگاه‌های کارت خوان نشده‌اند می‌توانند با استفاده از این شرایط هر چه زودتر به سازمان امور مالیاتی متصل شوند. محمود علیزاده افزود: قانون تکالیفی را روشن کرده و وظایفی را بر عهده سازمان امور مالیاتی قرار داده که در صورتی که پزشکان تا تاریخ مشخص شده به سازمان متصل نشوند بر اساس قانون با آن‌ها برخورد خواهد شد. محمود علیزاده گفت: امروز هم تفاهم نامه‌ای بین سازمان امور مالیاتی کشور و سازمان نظام پزشکی به امضا رسیده که بر اساس آن پزشکان فرصت دارند تا ۳۰ اسفند با دستگاه‌های کارتخوان به سازمان مالیاتی متصل شوند. وی ادامه داد: در مفاد این تفاهمنامه مواردی دیده شده است که بر اساس آن پزشکانی که هنوز موفق به نصب دستگاه‌های کارت خوان نشده‌اند می‌توانند با استفاده از این شرایط هر چه زودتر به سازمان امور مالیاتی متصل شوند. محمود علیزاده افزود: قانون تکالیفی را روشن کرده و وظایفی را بر عهده سازمان امور مالیاتی قرار داده که در صورتی که پزشکان تا تاریخ مشخص شده به سازمان متصل نشوند بر اساس قانون با آن‌ها برخورد خواهد شد. امضای تفاهم نامه بین دو سازمان امور مالیاتی و نظام پزشکیتفاهم نامه مالیاتی برای دریافت مالیات از طریق دستگاه‌های کارتخوان با سازمان نظام پزشکی در سازمان امور مالیاتی به امضا رسید.

ذخیره مخازن سد‌های تهران ۶۳۴ میلیون مترمکعب است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سید حسن رضوی در گفتگوی اختصاصی باخبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: هم اکنون ذخیره مخازن سد‌های تهران معادل ۶۳۴ میلیون مترمکعب است که نسبت به سال گذشته ۸۵ میلیون مترمکعب بیشتراستمدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با اشاره به اینکه حجم مخازن سد‌های تهران در حال حاضر ۱۸ میلیون مترمکعب کمتر از سال‌های نرمال، برای مدیریت نگه داشته شده است، افزود: سد‌های تهران درحال حاضر بصورت دومنظوره مدیریت شده است یعنی هم برای کنترل سیلاب آماده هستند و هم امکان تامین آب شرب و صنعت را درصورت کاهش بارندگی‌ها می‌توانند تامین کنند. وی با بیان اینکه بارش‌های تهران بصورت سینوسی انجام شده و در دشت‌ها نسبت به ارتفاعات بارش بیشتری اتفاق افتاده است گفت: با وجود کاهش بارندگی‌ها بصورت برف در ارتفاعات تهران، برای تامین آب در تابستان سال ۹۹ مشکلی وجود ندارد البته به همراهی و صرفه جویی مردم مثل همیشه نیاز است.

مسابقات معاملات الگوریتمی

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
وی با بیان اینکه واشنگتن برای حل مسئله نفت ایران با چین مشورت می‌کرد، مدعی شده که آمریکا درآمد (صادرات) نفت ایران را ۹۵ درصد کاهش داده است. اما زنگ خطر اصلی برای نفت ایران، ‌ امضای توافق تجاری بین چین و آمریکا است. افزایش تولید نفت آمریکا در سال‌های اخیر، این کشور را به بزرگترین تولیدکننده نفت دنیا تبدیل کرده است. اما این تنها تهدید نفت شیل برای نفت خام خاورمیانه و از جمله ایران به شمار نمی‌رود. آمریکا با تکیه بر تولید نفت شیل، ‌ در تلاش است تا به صادرکننده نفت خام تبدیل شود. رویایی که گام‌های اول آن را برداشته و صادرات نفت این کشور به شرق آسیا و اروپا آغاز شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

جزئیات گازسوز کردن رایگان خودروها (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر