یادبود مقاومت فلسطین برای شهید سلیمانی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

یادبود مقاومت فلسطین برای شهید سلیمانی

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره؛ گروه‌های مقاومت فلسطین در نوار غزه مراسم یادبودی به مناسبت شهادت شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی که در حمله هوایی آمریکا در بغداد پایتخت عراق به شهادت رسید برگزار کردند.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیاسماعیل رضوان از رهبران برجسته حماس به عنوان یکی از سخنرانان در این مراسم بر اهمیت متوقف کردن قلدرمآبی‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه تاکید کرد و افزود زمان آن رسیده است تا کسانی که شتابان در پی عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند سر عقل بیایند تا همه با هم در مسیری واحد که سردار شهید قاسم سلیمانی بر آن تاکید داشت و به عبارت دیگر مسیر قدس که عامل وحدت ماست قرار بگیریم.

ابوصالح نماینده جبهه خلق نیز در سخنانی در این مراسم به نقل از جرج حبش از رهبران سیاسی فلسطینی خطاب به مردم ایران، اسماعیل قاآنی فرمانده جدید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دیگر نیرو‌های سپاه پاسداران و همچنین نیرو‌های ملی و اسلامی فلسطین گفت: ممکن است در میدان سیاسی و نظامی شکست بخوریم، اما فاجعه آن است که در عرصه فرهنگی شکست بخوریم. این جبهه فرهنگی است که آگاهی انقلابی را به وجود می‌آورد. همه قدرت‌های امپریالیستی درصدد نابودی این آگاهی انقلابی هستند، زیرا این آگاهی انقلابی است که باعث مقابله با طرح‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه می‌شود. این آگاهی انقلابی به برکت حامیان انقلاب و مقاومت فلسطین تثبیت و تقویت شده است. شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی در صدر این حامیان قرار دارد، زیرا وی و جمهوری اسلامی ایران با امکانات و تجهیزات و تجارب و هر چیزی که داشتند به طور کامل از مقاومت فلسطین حمایت کردند. روزگاری بود که به برادران در کشور‌های عربی و همه برادران در کشور‌های اسلامی می‌گفتیم «شمشیر شما را می‌خواهیم نه دعای شما را»، اما چیزی جز «دعا» نشنیدیم و این برادران ایرانی بودند که با همه امکانات خود از مقاومت فلسطین حمایت کردند. این مقاومت رشد کرد و همه قواعد درگیری را تغییر داد. این مقاومت رشد کرد و توازن را در نزاع با اشغالگران تغییر داد. این جمهوری اسلامی ایران بود که با کمک‌های آن توانستیم موازنه را در برابر رژیم اشغالگر تغییر دهیم. امروز برای تسلیت گفتن شهادت سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و دیگر شهدا در اینجا جمع نشده‌ایم بلکه می‌خواهیم بگوییم این عملیات ترور بزدلانه محور مقاومت و جبهه مقاومت را از ادامه راهی که آمریکا را در منطقه شکست داده است بازنخواهد داشت. موضع، شعار و رویکردی که مقاومت باید در پیش بگیرد همین است تا پیروزی‌های جبهه مقاومت برای وفاداری به شهید قاسم سلیمانی ادامه یابد. وی در پایان بار دیگر به روح شهدا درود فرستاد.

محی الدین ابودقه نماینده نیرو‌های صاعقه در فلسطین نیز در سخنانی در این مراسم خطاب به همه مجاهدان گفت: امروز یاد و خاطره کسی را گرامی می‌داریم که به خاطر عزت و کرامت و مبارزه با فاشیست‌های آمریکایی و صهیونیستی شهید شد. شهید سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و دیگر همراهان آن‌ها از نماد‌های مقاومت و محور مقاومت علیه تروریسم بودند.

وی شهادت سردار سلیمانی و دیگر همراهان وی را به آیت الله سید علی خامنه‌ای رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران تسلیت گفت و افزود: ممکن است محور آمریکایی - صهیونیستی با ترور شهید سلیمانی و المهندس و دیگران به هدف خود رسیده باشد، اما هدف راهبردی آن‌ها تحقق نخواهد یافت، زیرا مبارزه از تهران تا دمشق، لبنان، فلسطین و یمن ادامه خواهد یافت و محور آمریکایی - صهیونیستی همانگونه که در لبنان، سوریه، لیبی، یمن و عراق شکست خورد در دیگر مکانها نیز شکست خواهد خورد و محور مقاومت نقش اساسی در این شکست‌ها خواهد داشت.

در خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

حسین شیخ الاسلام سفیر سابق ایران در سوریه نیز از طریق ویدئو کنفرانس در این مراسم سخنانی برای شرکت کنندگان ایراد کرد.

محمود خلف نماینده جبهه دموکراتیک فلسطین نیز در این مراسم سخنانی ایراد کرد. وی با اشاره به این که برای گرامیداشت یاد و خاطره یکی از مردان مقاومت که دولت آمریکا وی را ترور کرد در اینجا جمع شده‌ایم افزود: این ترور در واقع تروری بی سابقه است که با تصمیم رئیس جمهور آمریکا اجرا شد. این ترور که مقامات آمریکایی علنا آنرا اعلام کردند محکوم و بر اساس همه قوانین و عرف‌های بین المللی به کلی مردود است. دولت آمریکا در سلطه بر منطقه و شکست دادن نیرو‌های مقاومت با شکست روبرو شد به همین سبب به سراغ ترور رفت که به خوبی بیانگر این شکست و ناکامی است.

حبیب ابومجاهد نماینده کمیته‌های مقاومت فلسطین نیز در سخنانی در این مراسم با اشاره به این که فرمانده بزرگی را از دست دادیم که این مقاومت را در همه مراحل همراهی کرد و توانمندی‌های آن را افزایش داد تا مقاومت به این مرحله رسید، افزود: امروز یاد شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی را گرامی می‌داریم که عاشق فلسطین بود. وی همیشه عاشق فلسطین بود و فلسطین نیز عاشق او بود. غم و اندوه ما و ایران در فراق قاسم سلیمانی یکی است.

رزق عروق نماینده جنبش مقاومت مردمی با حضور در این مراسم سخنانی ایراد کرد و خطاب به حضار در مراسم گفت: برای وداع با یکی از مردان وفادار که به کاروان شهدا پیوسته است در اینجا جمع شده‌ایم. برای وداع با حاج قاسم سلیمانی اینجا جمع شده‌ایم. همه از کار‌های وی اطلاع دارند. دشمنان به سبب موشک‌هایی که بر سر صهیونیست‌ها فرو می‌ریزد و نیز به سبب افزایش توانمندی‌های مقاومت، بیشتر از دوستان وی را می‌شناسند. وی زندگی خود را فدای مردم خود کرد تا این مردم با عزت و کرامت زندگی کنند.

نائل ابوعوده مسئول نوار غزه در جنبش مجاهدان نیز در سخنانی در این مراسم خطاب به حضار و نیرو‌های مقاومت گفت: وقتی آمریکا و رژیم صهیونیستی به عنوان نمایندگان استکبار جهانی مرتکب این جنایت زشت شدند و فرمانده مجاهد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و فرماندهان مقاومت عراق را ترور کردند از همه خط قرمز‌ها عبور کردند و می‌خواستند اوضاع منطقه را به هم بریزند و قواعد جدید درگیری را بر مقاومت تحمیل کنند. وقتی محور مقاومت و بخصوص مقاومت فلسطین فرماندهی در حد و اندازه‌های قاسم سلیمانی را از دست می‌دهد زیان بزرگی متحمل شده است، ولی مادرانی که امثال قاسم سلیمانی را به دنیا آوردند می‌توانند هزاران نفر امثال این فرماندهان را به دنیا بیاورند. امروز محور مقاومت که از فلسطین تا سوریه، یمن عراق، لبنان و تهران امتداد دارد عامل مقابله امت اسلامی در برابر همه طرح‌ها و برنامه‌های صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها در منطقه است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 ساعت قبل
کرملین از سفر رئیس‌جمهوری روسیه به «بیت لحم» علاوه بر رژیم صهیونیستی خبر داد. اعتمادآنلاین| کرملین اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه که قرار است در ماه جاری میلادی به رژیم صهیونیستی سفر کند، علاوه بر فلسطین اشغالی از بیت لحم در کرانه باختری نیز دیدار کند. پوتین در جریان سفر به بیت لحم قصد دارد با مقامات تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار کند. کرملین بدون اشاره به تاریخ دقیق سفر پوتین اعلام کرد که فراهم کردن مقدمات این سفر در حال انجام است.

واقعیت یک ویدئو …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
این خانم در ویدیوی پنج دقیقه‌ای که از اتاق نشیمن خانه‌اش ساخته به جامعه آمریکا می‌گوید گول حرف رسانه‌های آمریکا را در غیرقانونی خواندن ترور سلیمانی نخورند. او می‌گوید از اینکه می‌بینم ماشین تبلیغاتی و رسانه‌های ایران از قاسم سلیمانی تجلیل می‌کنند کاملا عصبانی هستم. اما پشت پرده این ویدوی ساده چیست؟ وقتی رسانه‌های معتبر دنیا به دنبال کشف واقعیت این ویدیو رفتند به نکات قابل تاملی دست یافتند. ارتش آزاد همان گروه مسلحی است که لیبی را جهنم کرده و یکی از علل برپا شدن بازار‌های برده فروشی در این کشور شده است. کسی که همکاری تنگاتنگی با این اتاق فکر دارد که طرح بولتون برای مسلح کردن قومیت‌ها جهت تجزیه ایران را تهیه و به کاخ سفید برد.

دلیل استعفای ناگهانی نخست وزیر روسیه چه بود؟

همشهریهمشهری1 روز قبل

فیلم | انتقاد رئیس بنیاد مستضعفان از استقرار هاشمی در کاخ مرمر | تخلیه کاخ با جر و بحث و حمایت بیت رهبری

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، پرویز فتاح در برنامه نگاه یک گفت: استقرار آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان دبیر مجمع تشخیص در کاخ مرمر درست نبود، بعد از فوت او کاخ را به سختی و با جر و بحث تخلیه کردیم. در نهایت بیت رهبری حمایت کردند و کاخ تخلیه شد. کاخ مرمر یکی از کاخ‌های تاریخی تهران در دوره پهلوی است که در مرکز تهران جای گرفته‌ و در ۳۰ خرداد ۱۳۵۷ با شمارهٔ ثبت ۱۶۰۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌ است. این کاخ پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مدتی به عنوان مقر کمیته انقلاب اسلامی استفاده می‌شد اما چندی بعد بدون کاربرد ماند تا اینکه در میانه‌های دهه ۱۳۷۰ پس از پایان ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی دفتر هاشمی رفسنجانی به این کاخ نقل مکان کرد. بخش‌هایی از کاخ مرمر در سال ۱۳۸۷ مرمت و بازسازی شد.

فیلم/ حضور آشوبگران نفوذی در لبنان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
پس از اتفاقات رخ داده اکثر گروه‌ها و جناح‌های لبنان، اقدام آشوبگران در تخریب اموال عمومی و حمله به نیروهای امنیتی و مردمی را محکوم کردند.

لحظاتی از بازی کردن شهید سردار سلیمانی با یک نوزاد (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر