:: بیروت-نشست همزیستی مسالمت آمیز ادیان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

:: بیروت-نشست همزیستی مسالمت آمیز ادیان

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
اصحاب قلم و متفکران لبنانی در نشستی با عنوان "همزیستی مسالمت آمیز بین ادیان در مواقع بحرانی" به گفتگوی تعاملی پیرامون این موضوع پرداختند

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاري صدا و سيما از بیروت، اسلام واقعی مقاومتی بود که اقلیت‌های دینی منطقه را در مقابل هجوم تکفیری‌ها حفظ نمود.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیاندیشمندان، اصحاب قلم و متفکران لبنانی در نشستی با عنوان «همزیستی مسالمت آمیز بین ادیان در مواقع بحرانی» به گفتگوی تعاملی پیرامون این موضوع پرداختند.

در این نشست اندیشمندان مسیحی و مسلمان ضمن قدردانی از مقاومت برای امنیت و محافظت از تمام مردم مسلمان و مسیحی منطقه در هجوم تکفیری‌ها تاکید کردند جهل تکفیر ساخته‌ی دست قدرت هایی است که به دنبال نفت و تفرقه افکنی در بین مردم کشورهای منطقه بوده وهستند.

علی خامه یار رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان هم با اشاره به اینکه این دومین نشست اندیشمندان و متفکران لبنانی با موضوع تعامل ادیان و روشنگری‌های سیاسی در سال ۲۰۲۰ میلادی است که با تلاش رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان برگزار می‌شود گفت، در این نشست از رشادت‌های چهره جهانی مقاومت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در راه امنیت منطقه و نجات جان هزاران اقلیت دینی به ویژه مسیحیان در عراق، سوریه و لبنان قدر دانی شد.مصاحبه‌ها:

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

۱- علی خامه یار، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان

۲- الخوری اوادیس الخوری، کشیش مسیحی و فعال گفتگوی بین ادیان

۳- غابی لیون، وزیر سابق فرهنگ لبنان

۴- سرکیس ابو زید، نویسنده کتاب تاریخ مسیحیت در ایران

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دلتنگی سردار سلامی از نبود همسایه‌اش حاج قاسم‌

آخرین خبرآخرین خبر18 ساعت قبل
برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید، و از مرورگر خود را بروزرسانی نماییدخبرگزاری دانشجو/ سردار سلامی می‌گوید: من همسایه او بودم، هر روز صبح خودروی او را که می‌دیدم دلم آرام میگرفت. الآن چند روز است که هر وقت صبح از خانه بیرون می‌‌آیم قاسم نیست، آن خودرو هم نیست …

لحظاتی از بازی کردن شهید سردار سلیمانی با یک نوزاد (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

فیلم/ سوخت حقیقی موشک‌ها علیه آمریکا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فرزندان سردار شهید سلیمانی در مراسم معارفه فرمانده جدید نیروی قدس سپاه

آخرین خبرآخرین خبر19 ساعت قبل
برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید، و از مرورگر خود را بروزرسانی نماییدصدا و سیما/ آیین معارفه فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و پاسداشت مجاهدت‌های سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور فرماندهان و مسئولین عالی‌رتبه نیروهای مسلح در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد. دو فرزند سردار شهید سلیمانی نیز در مراسم معارفه سردار قاآنی فرمانده جدید نیروی قدس سپاه پاسداران حضور داشتند.

فیلم | فرزند شهید سلیمانی در آغوش جانشین پدر

همشهریهمشهری17 ساعت قبل

دلیل استعفای ناگهانی نخست وزیر روسیه چه بود؟

همشهریهمشهری1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر