خسارات سنگین پایگاه آمریکایی در عین الاسد+فیلم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. بین‌المللی

خسارات سنگین پایگاه آمریکایی در عین الاسد+فیلم

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
خبرنگار سی ان ان با حضور در پایگاه عین الاسد اذعان کرد پاسخ موشکی ایران به این پایگاه آمریکایی در عراق خسارات سنگینی به بار آورده است.

به گزارش مشرق، آروا دیمون خبرنگار سی ان ان به عنوان نخستین خبرنگار غربی اجازه یافت از پایگاه عین الاسد که هدف حمله موشکی ایران قرار گرفت بازدید کند. دیمون در این گزارش اختصاصی اذعان کرد، به این پایگاه نیروهای آمریکایی در حملات ایران، خسارت‌های شدید وارد شده است.

دانلود

مجری این شبکه ابتدا گفت: آینده نظامیان آمریکایی در عراق زیر سؤال رفته است زیرا عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق از مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا خواسته است روند خارج کردن نظامیان آمریکایی را از خاک عراق آغاز کند.

خسارات سنگین پایگاه آمریکایی در عین الاسد+فیلم - 5

چند ساعت پس از آن که وزارت امور خارجه آمریکا درخواست مقامات عراقی را در این خصوص رد و اعلام کرد: حضور نظامیان آمریکایی در عراق برای جنگ علیه داعش حیاتی است، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه به شبکه فاکس نیوز اعلام کرد وی هیچ مشکلی با خارج کردن نیروهای آمریکایی از عراق ندارد.

مجری این شبکه افزود: نیروهای آمریکایی در پایگاه نظامی عین الاسد که با بیش از یک دوجین موشک بالستیک ایران مورد هدف قرار گرفت مستقر بودند اما موشک‌های ایران عمدتا به مکان هایی در این پایگاه بزرگ نظامی اصابت کرد که نظامیان در آنجا حضور نداشتند. آروا دیمون خبرنگار ارشد امور بین المللی سی ان ان نخستین خبرنگاری بود که به وی اجازه دسترسی به آن پایگاه هوایی داده شد.

وی در گزارشی اختصاصی از داخل پایگاه هوایی عین الاسد گفت: اینجا قبلا محل زندگی سربازان بوده است. این یکی از مکان هایی است که سربازان در آنجا می‌خوابیدند. شما در این تصاویر می‌بینید که پس از حمله موشکی ایران تقریبا هیچ چیز از این مکان باقی نمانده است. به ما گفته شده است هیچ چیزی که ارزش بازیافت و تعمیر داشته باشد، در این مکان باقی نمانده است. این حفره که مشاهده می‌کنید، بر اثر اصابت موشک ایجاد شده است. این یکی از ۱۰مکانی است که موشک به آن اصابت کرده است. بودن در اینجا حقیقتا خارق العاده است زیرا معلوم نیست چگونه ممکن است کسی از این حمله توانسته باشد جان سالم به در ببرد. این بسیار عجیب است که گفته می‌شود هیچ تلفاتی یا جراحاتی وجود نداشته است.

دیمون افزود: بسیاری از کسانی که ما با آنها صحبت کردیم، به ما گفتند: حمله موشکی اصلا شبیه هیچ چیزی نبود که هرگز تصورش را کرده بودند. البته آنها همه آموزش دیده بودند اما در نهایت باید اذعان کرد که این یک تجربه وحشتناک و یک شرایط هولناک است.منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ میدان التحریر عراق مملو از مخالفان حضور آمریکایی‌ها

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
الفالف1 روز قبل
یک نشریه آمریکایی با اشاره به تقویت توانمندی‌های موشکی و پهپادی ایران نوشت که دولت ترامپ باید به یاد داشته باشد که ایران نحوه مقابله با ارتش آمریکا را می‌داند. این گزارش سپس در مقدمه خود به دولت آمریکا یادآوری کرد که ایران با تقویت توانمندی موشکی و پهپادی خود، در هرگونه تقابل احتمالی با آمریکا، احتمالا دست برتر خواهد داشت. ایران آنطور که در این گزارش هم آمده است در حال تولید موشک‌های بالستیک ضدکشتی با قدرت مانور بالا است. در بخشی از این گزارش نیز به توانمندی پهپادی ایران اشاره شده است و آمده که ایران اخیرا دقت پهپادهای خود را تقویت کرده است. علی‌رغم این، آمریکا و عربستان سعودی ادعا کردند مستقیما از ایران و توسط این کشور انجام شده است.
الفالف1 روز قبل
این ازهم‌گسستگی و ناسازگاری در هیچ زمینه‌ای به اندازه سیاست دولت ترامپ در برابر ایران آشکار نیست. بنابراین از آنجا که واشتنگتن نمی‌تواند حتی به یک هدف محقق شده استناد کند باید گفت که سیاست فشار اقتصادی به پایان خود رسیده است. افزایش تحریم‌ها، ارزیابی‌های ایران را تغییر نمی‌دهد و فشار اقتصادی هیچ یک از تغییرات مورد نظر واشنگتن در ایران را محقق نخواهد کرد. ادامه سیاست فشار حداکثری، ابزاری خطرناک در دستان تهران است که تلاشش برای بقا بیش از تلاش ایالات متحده برای نابودی آن است. اما اگر آسیا اولویت دولت ترامپ است، واشنگتن نمی‌تواند سیاست تغییر رژیم در ایران را دنبال کند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، وزارت دفاع روسیه روز پنج شنبه اعلام کرد که دهها تن از نیروهای نظامی دولت سوریه در حمله گروهی از شورشیان مسلح کشته شدند. این وزارتخانه، شمار کشته شدگان را ۴۰ تن اعلام کرد. مسکو همچنین اعلام کرد که این شورشیان مسلح در یکی از این عملیات تهاجمی که روز چهارشنبه آغاز شد، دو منطقه مسکونی در ادلب را به تصرف خود درآوردند. رسانه رسمی سوریه بدون اشاره به تلفات این حمله اعلام کرد که این حمله شامل خودروهای بمب گذاری شده و گلوله باران شدید شورشیان بود. این در حالی است که سخنگوی ائتلاف جبهه آزادیبخش ملی سوریه وابسته به معارضان سوری این گزارش رسانه سوریه و دولت روسیه را تکذیب کرد و مدعی شد که هیچ‌گونه حمله‌ای صورت نگرفته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، دولت آمریکا در ادامه تلاش‌های خود برای اعمال فشار علیه مردم ایران، روز پنج‌شنبه افراد و شرکت‌های بیشتری را به دلیل ارتباط تجاری با ایران، در فهرست تحریم قرار داد. بر اساس بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا، واشنگتن یک فرد ایرانی، یک فرد چینی و ۶ شرکت مستقر در امارات عربی متحده و چین را به دلیل ارتباط با صنایع پتروشیمی ایران تحریم کرده است: - علی بایندریان- ژیکینگ ونگ- شرکت بنتاکو دی‌ام‌سی‌سی- شرکت جیاشیانگ- شرکت پیکویو- شرکت سیگ انرژی- شرکت پتروشیمی شاندونگ کیاوانگوا- شرکت پتروشیمی تریلینس «استیون منوشین» وزیر خزانه‌داری آمریکا در توجیه اعمال این تحریم‌ها، گفته است: «بخش‌های نفت و پتروشیمی یکی از منابع اصلی تأمین مالی فعالیت‌های تروریستی جهانی رژیم ایران است.» دولت آمریکا اردیبهشت ماه سال گذشته به صورت یکجانبه از توافق هسته‌ای با ایران خارج شده و از آن زمان مرتبا تحریم‌های بیشتری علیه صنایع مختلف ایران وضع کرده است. «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا دو هفته پیش با امضای فرمانی عملا اختیار تحریم تمام صنایع ایران را به خزانه‌داری آمریکا داد. علاوه بر صنایع نفت و پتروشیمی، آمریکا صنایعی چون فلزات، معدن و حتی پارچه‌بافی را نیز تحریم کرده است.
الفالف1 روز قبل
تظاهرات میلیونی عراقی‌ها در مخالفت با حضور نظامیان آمریکایی در حالی آغاز شده است که طرفداران گروه‌های مختلف شیعه – که تا چندی پیش در خصوص حمایت از دولت بغداد با هم اختلاف داشتند – اکنون یکصدا خواستار خروج آمریکا از این کشور شده‌اند. «محمد محیی» سخنگوی کتایب حزب الله و از جناح‌های حاضر در حشدالشعبی می‌گوید تظاهرات روز جمعه به تقویت هرچه بیشتر مصوبه پارلمان عراق برای خروج نظامیان خارجی منجر شده و نیز بیانگر خواسته عراقی‌ها از طبقات مختلف سیاسی و اجتماعی است. این خواسته مردم عراق و پارلمان این کشور است. " جنبش عصائب اهل حق نیز که از گروه‌های تاثیرگذار در پارلمان عراق محسوب می‌شود، از تظاهرات میلیونی عراق به عنوان اراده ملت در مخالفت با اشغالگری و نیز تاکید بر خروج نظامیان آمریکایی از عراق یاد کرده است. و قطعا خروج نظامیان آمریکایی از عراق، از جمله مهم‌ترین بندهای این راهکار خواهد بود.

نظرها

اخبار بیشتر