تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
تظاهرکنندگان ضد آمریکایی، حمایت سازمان خبرپراکنی بی بی سی از سیاست‌های جنگ افروزانه رژیم آمریکا و انگلیس را محکوم کردند

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از لندن؛ چهره‌های سرشناس سیاسی و رهبران سازمان‌های حقوق بشری و ضد جنگ و سلاح‌های هسته‌ای در تجمع اعتراضی در مرکز لندن اقدامات تنش زا و بی ثبات کننده رژیم آمریکا در منطقه و اقدام این رژیم در ترور سردار سلیمانی را محکوم کردند و پایان دادن به این سیاست‌ها را خواستار شدند.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیتظاهر کنندگان ضد آمریکایی، با گرد آمدن در برابر ساختمان مرکزی بی بی سی در لندن، حمایت این سازمان خبرپراکنی از سیاست‌های جنگ افروزانه رژیم آمریکا و انگلیس را محکوم کردند.

معترضان سپس با عبور از خیابان‌های مرکزی لندن، در میدان تاریخی ترافالگار در نزدیکی کاخ باکینگهام و ساختمان نخست وزیری انگلیس تجمع کردند و سخنرانان سیاست‌ها و رویکرد‌های آمریکا در منطقه را به باد انتقاد گرفتند.

حاضران در این تجمع اعتراضی با در دست داشتن پلاکارد‌هایی ضد رئیس جمهور آمریکا، سیاست‌های جنگ افروزانه کاخ سفید و تهدید‌های آمریکا را علیه ایران محکوم و اعلام کردند تا زمانی که تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران باقی است، امکان نقض پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای، جدی است و دولت انگلیس باید برای رفع این تحریم‌های ظالمانه و نیز بازگرداندن آمریکا به برجام، اقدام کند.

شماری از شرکت کنندگان در تظاهرات لندن در مصاحبه با خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما گفتند: در فضای جنگی ناشی از تهدید‌های دونالد ترامپ، سانحه هواپیمای اوکراینی پدید آمد و آمریکا، قطعا در این فاجعه، دستکم به صورت غیر مستقیم، مقصر است.

رهبر حزب کارگر انگلیس که یکی از سخنرانان این مراسم بود گفت: آمریکا مسئول کشتار هزاران نفری است که در جنگ‌های قرن بیست و یکم در خاورمیانه برافروخته است و اکنون با تهدید علیه ایران، زمینه آتش افروزی جدیدی را فراهم می‌سازد.

جرمی کوربین افزود: زمانی که قدرت‌های بزرگ خود را فراتر از قانون می‌دانند و با ترور شهروند یک کشور در کشور دیگر دست به اقدامات غیرقانونی می‌زنند امنیت خدشه دار می‌شود.

رهبر پر جمعیت‌ترین حزب انگلیس گفت: امیدوارم جهان یک لحظه تامل کند و تشخیص دهد که چگونه یک ترور فجایع در پی خواهد داشت، هواپیمای مسافربری سرنگون می‌شود و خانواده‌هایی داغدار می‌شوند.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

وی گفت: اکنون باید به تنش زدایی پرداخت و فروش سلاح‌های بیشتر به کشور‌های منطقه و عربستان را متوقف کرد.

شماری از سیاستمداران، نمایندگان مجلس، مخالفان سلاح‌های هسته‌ای، نمایندگان اتحادیه کارکنان و نظامیان پیشین انگلیس در این مراسم سخنرانی و تهدید‌های آمریکا علیه ایران را محکوم کردند.

کیت هادسون (Kate Hudson)، رئیس کارزار نابودی سلاح‌های هسته‌ای گفت: ترور سردار قاسم سلیمانی، آمریکا را به جنگ افروزی جدید در خاورمیانه، نزدیک‌تر کرد و اکنون شرایط منطقه بحرانی است و باید بر دولت آمریکا و انگلیس فشار آورد تا تهدید‌ها و تحریم‌ها علیه ایران را پایان دهند.

به گزارش سازمان‌های ضدجنگ در انگلیس، تظاهرات افراد صلح طلب در مخالفت با تهدید‌های نظامی آمریکا علیه ایران، در شهر‌های چسترفیلد، منچستر، نیوکاسل، لیورپول، بریتسول، برادفورد، سوانزی، کانتربوری و وارینگتون نیز در روز‌های آینده برگزار خواهد شد.

تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران - 15تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران - 16تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران - 17تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران - 18تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران - 19تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران - 20تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران - 21تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران - 22تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران - 23تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران - 24تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران - 25تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران - 26تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران - 27

تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران

تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران - 29

تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران - 31

تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران - 33

تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران - 35

تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران - 37

تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران - 39

تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران - 41

تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران - 43

تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران - 45

تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران - 47

تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران - 49

تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران - 51

تجمع در لندن ضد سیاست‌های آمریکا در منطقه و تهدید‌ها علیه ایران - 53

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

لحظاتی از بازی کردن شهید سردار سلیمانی با یک نوزاد (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل

فیلم | جدیدترین تصاویر از حمله موشکی به عین الاسد | از حمله داعش به مجلس تا عملیات شهید سلیمانی

همشهریهمشهری1 روز قبل

بغض حاج قاسم برای هم‌رزم شهیدش!

مهرمهر2 روز قبل

فیلم | انتقاد رئیس بنیاد مستضعفان از استقرار هاشمی در کاخ مرمر | تخلیه کاخ با جر و بحث و حمایت بیت رهبری

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، پرویز فتاح در برنامه نگاه یک گفت: استقرار آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان دبیر مجمع تشخیص در کاخ مرمر درست نبود، بعد از فوت او کاخ را به سختی و با جر و بحث تخلیه کردیم. در نهایت بیت رهبری حمایت کردند و کاخ تخلیه شد. کاخ مرمر یکی از کاخ‌های تاریخی تهران در دوره پهلوی است که در مرکز تهران جای گرفته‌ و در ۳۰ خرداد ۱۳۵۷ با شمارهٔ ثبت ۱۶۰۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌ است. این کاخ پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مدتی به عنوان مقر کمیته انقلاب اسلامی استفاده می‌شد اما چندی بعد بدون کاربرد ماند تا اینکه در میانه‌های دهه ۱۳۷۰ پس از پایان ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی دفتر هاشمی رفسنجانی به این کاخ نقل مکان کرد. بخش‌هایی از کاخ مرمر در سال ۱۳۸۷ مرمت و بازسازی شد.

فیلم | هویت کسی که از ترامپ برای ترور سردار سلیمانی تشکر کرد فاش شد

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی بازفید نیوز، ساغر اریکا کسرایی، زن ایرانی که ویدئویی را منتشر کرده و از رئیس‌جمهور آمریکا برای ترور سردار قاسم سلیمانی تشکر کرده بود در واقع یک لابی‌گر فروش اسلحه به یک گروه شبه نظامی در لیبی از کار درآمد. وی در سال ۲۰۱۹ برای یک شرکت لابی‌گر مستقر در تگزاس به نام لیندن گاورمنت سولوشنز کار می‌کرد. این شرکت از سوی ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی خلیفه حفتر، افسر سابق دولت معمر قذافی که حدود ۲ دهه اخیر ساکن ویرجینیا بوده و در این ایام برای سازمان سیا کار می‌کرده، اجیر شده بود.

ملت مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «آن فریب‌خوردگانی که یک روزی فریاد زدند «نه غزه، نه لبنان»، آن‌ها نه فقط جانشان را فدای ایران نکردند، حتی حاضر نشدند راحتی خودشان و منافع خودشان را هم در راه کشور فدا کنند؛ آن کسانی که جانش را فدای ایران کردند باز همین شهید سلیمانی‌ها بودند؛ این‌ها بودند که در زمانی که نیاز به دفاع از کشور بود، جان خودشان را کف دست گرفتند و به میدان جنگ رفتند از کشور دفاع کردند، از ایران دفاع کردند؛ این‌ها هستند که می‌توانند ادعا بکنند که دفاع می‌کنند از امنیت کشور، از امنیت ملت؛ همین فداکاری و اخلاص این‌ها است که در همه‌ی مراحل، این جور بوده.» ۱۳۹۸/۱۰/۲۷پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR براساس این بخش از خطبه‌های رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه تهران، نماهنگ «ملت مقاومت» را منتشر کرد.

نظرها

اخبار بیشتر