تصاویر حاشیه‌های خاکسپاری شاه فقید عمان | سلطان قابوس با چه خودرویی تا محل خاکسپاری حمل شد؟ | شاه جدید کیست؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. همشهری
  4. سیاسی

تصاویر حاشیه‌های خاکسپاری شاه فقید عمان | سلطان قابوس با چه خودرویی تا محل خاکسپاری حمل شد؟ | شاه جدید کیست؟

همشهریخبرگزاری همشهری |
سلطان قابوس، شاه عمان صبح شنبه در حالیکه فضای رسانه ای ایران شدیدا تحت تاثیر ماجرای سقوط هواپیمای اوکراینی بود، درگذشت.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مطالعات عمان، در پی درگذشت سلطان قابوس و طبق وصیت او، هیثم بن طارق به عنوان سلطان جدید عمان سوگند یاد کرد.

میرجواد میرگلوی بیات، کارشناس مسائل عمان در معرفی سلطان جدید عمان می‌گوید: انتخاب نشدن سلطان جدید عمان در شورای سلطنتی خاندان بوسعیدی و مراجعه به وصیت‌نامه سلطان قابوس نشان از عدم اجماع خاندان بوسعیدی و سایر قبایل عمان بر روی سلطان جدید است.

این کارشناس تاکید می‌کند که سلطان جدید کار سختی در پیش دارد. لازم به ذکر است که خاندان آل بوسعیدی از اواسط قرن هیجدهم تا به امروز حاکم عمان هستند.

تصاویر حاشیه‌های خاکسپاری شاه فقید عمان | سلطان قابوس با چه خودرویی تا محل خاکسپاری حمل شد؟ | شاه جدید کیست؟ - 4

جلسه انتخاب جانشین سلطان قابوس

تصاویر حاشیه‌های خاکسپاری شاه فقید عمان | سلطان قابوس با چه خودرویی تا محل خاکسپاری حمل شد؟ | شاه جدید کیست؟ - 6

لحظه باز کردن وصیت نامه سلطان قابوس که در آن مشخص شد که چه کسی جانشین سلطان قابوس استسلطان هیثم بن طارق سلطان جدید عمان کیست؟

تصاویر حاشیه‌های خاکسپاری شاه فقید عمان | سلطان قابوس با چه خودرویی تا محل خاکسپاری حمل شد؟ | شاه جدید کیست؟ - 8

میرگلوی بیات، در ادامه سلطان جدید عمان را اینگونه معرفی می‌کند: هیثم‌ بن‌ طارق‌ بن‌ تیمور آل‌سعید سال ۱۹۵۴ دیده به جهان گشود. مادر او زن دوم طارق‌ بن‌تیمور عموی سلطان قابوس بود. او به مدت بیش از یک دهه، وزیر فرهنگ و میراث ملی است. بعضا به‌عنوان فرستاده خاص سلطان در برخی از نشست‌ها و مراسم‌ها مانند عروسی سلطنتی بریتانیا در سال ۲۰۱۱ بوده است. او روحیات خاص خود را دارد و از او به‌عنوان شخصی متمرد یاد می‌شود. او منافع اقتصادی زیادی در عمان دارد.

سلطان هیثم بن طارق سیزدهم اکتبر سال ۱۹۵۴ در مسقط به دنیا آمد. در سال ۱۹۷۹ از دانشگاه اکسفورد انگلستان فارغ التحصیل شد و مانند سایر مقامات عمانی رابطه خوبی با انگلیس دارد. او در سال‌های ۱۹۸۳ تا ۱۹۸۶ رییس فدراسیون فوتبال عمان بود و به همین خاطر در سال ۲۰۱۰ دبیر کمیته بازی‌های آسیایی عمان بود.

او در سال ۱۹۸۶ از حوزه ورزش به حوزه دیپلماسی منتقل شد و هشت سال وکیل امور سیاسی وزارت خارجه عمان بود یعنی تا سال ۱۹۹۴. او در سال ۱۹۹۴ به عنوان دبیر کل وزارت خارجه انتخاب شد. هیثم بن طارق از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۲۰ به عنوان وزیر فرهنگ عمان به فعالیت پرداخت. او در سال ۲۰۲۰ به سلطنت عمان رسید.روابط دوستانه با کشورها ادامه خواهد یافت

در وبسایت خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

هیثم بن طارق پادشاه جدید عمان در اولین سخنان بعد از انتصاب با بیان اینکه کشورش به همکاری خود با سازمان ملل برای برقراری صلح و امنیت بین المللی ادامه خواهد داد، تاکید کرد که روابط دوستانه با تمامی کشورها ادامه خواهد یافت. به گزارش ایرنا، وی در سخنان خود گفت که سیاست خارجی عمان مبتنی بر ادامه سیاست خارجی دوران سلطان قابوس خواهد بود و مبنای آن عدم دخالت در امور داخلی کشورهاست.انتقال سلطان قابوس به محل خاکسپاری با خودروی خاص

سلطان قابوس با همان ماشینی که با آن برای بر عهده گرفتن سلطنت در سال ۱۹۷۰ وارد مقر حکومتی شد با همان نیز به سوی محل دفن برده شد.

تصویر گذشته و حال آن خودرو را ببینید:

تصاویر حاشیه‌های خاکسپاری شاه فقید عمان | سلطان قابوس با چه خودرویی تا محل خاکسپاری حمل شد؟ | شاه جدید کیست؟ - 16تصاویر حاشیه‌های خاکسپاری شاه فقید عمان | سلطان قابوس با چه خودرویی تا محل خاکسپاری حمل شد؟ | شاه جدید کیست؟ - 17

تصویر خانه خانه ابدی سلطان قابوس

تصاویر حاشیه‌های خاکسپاری شاه فقید عمان | سلطان قابوس با چه خودرویی تا محل خاکسپاری حمل شد؟ | شاه جدید کیست؟ - 19

گریه یک نظامی عمانی برای فقدان سلطان قابوس

تصاویر حاشیه‌های خاکسپاری شاه فقید عمان | سلطان قابوس با چه خودرویی تا محل خاکسپاری حمل شد؟ | شاه جدید کیست؟ - 21

سلطان هیثم زیر تابوت سلطان قابوس

تصاویر حاشیه‌های خاکسپاری شاه فقید عمان | سلطان قابوس با چه خودرویی تا محل خاکسپاری حمل شد؟ | شاه جدید کیست؟ - 23

ادای نماز بر جسد سلطان قابوس

تصاویر حاشیه‌های خاکسپاری شاه فقید عمان | سلطان قابوس با چه خودرویی تا محل خاکسپاری حمل شد؟ | شاه جدید کیست؟ - 25

مراسم تحلیف سلطان هیثم

فیلمی از مراسم تحلیف سلطان هیثم را ببینید.

در این فیلم دو. پرچم می‌بینید که یکی از پرچم‌ها پرچم عمان و دیگری در پرچم خاندان بوسعیدی است.

دیدار ظریف با سلطان هیثم بن طارق

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان روز یکشنبه ۲۲ دی و یک روز پس از انتصاب سلطان هیثم بن طارق به عنوان پادشاه جدید عمان با وی دیدار کرد.

تصاویر حاشیه‌های خاکسپاری شاه فقید عمان | سلطان قابوس با چه خودرویی تا محل خاکسپاری حمل شد؟ | شاه جدید کیست؟ - 32

به گزارش اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «محمدجواد ظریف» که به نمایندگی از دولت و ملت ایران برای شرکت در مراسم گرامیداشت سلطان فقید عمان به مسقط سفر کرده با سلطان هیثم بن طارق پادشاه جدید عمان دیدار کرد. ظریف ضمن تسلیت درگذشت سلطان قابوس، آغاز مسئولیت وی را تبریک گفت و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای توسعه و تعمیق روابط دوستانه و دیرینه دو کشور اعلام داشت. کد خبر ۴۷۷۵۲۱

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خانه ملتخانه ملت17 ساعت قبل
محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از سازوکار دولت برای پرداخت کمک‌های معیشتی، گفت: دولت باید لیست افرادی که یارانه بنزین دریافت کردند را منتشر کند تا سازوکار پرداخت این یارانه مشخص و شفاف شود، در حال حاضر مردم از نحوه پرداخت یارانه معیشتی ناراضی بوده و مدعی هستند علیرغم اینکه درآمد چندانی ندارند این یارانه به آنها پرداخت نشده است. شاخص‌های دولت برای پرداخت یارانه بنزین متناسب با وضعیت اقتصادی مردم نیستنماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی پرداخت یارانه بنزین به عده‌ای خاص را اقدامی اشتباه خواند و افزود: از یک سو شاخص‌های دولت برای پرداخت یارانه بنزین متناسب با وضعیت اقتصادی مردم نیست و از سوی دیگر دولت توانایی شناسایی افرادی -که براساس این ملاک- مستحق دریافت یارانه هستند، را نیز ندارد. وی اظهار کرد: بهتر بود کمک معیشتی همانند یارانه نقدی به تمام ایرانیان پرداخت می‌شد تا نارضایتی‌ها کاهش یابد زیرا هرچند در حال حاضر ارزش یارانه نقدی حدود ۵ دلار است اما در زمان اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها حدود ۴۵ دلار بود و بخشی از افزایش قیمت‌ها را جبران می‌کرد. این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در صورت پرداخت یارانه بنزین به همه ایرانیان، افرادی که در مصرف بنزین صرفه جویی می‌کردند، می‌توانستند بخشی از یارانه پرداختی را پس انداز کنند، اضافه کرد: نمی‌توان برای پرداخت یارانه بنزین ملاک‌هایی در نظر گرفت که میان ۸۰ میلیون نفر به درستی تعیین و عدالت رعایت شود. /پایان پیام
الفالف16 ساعت قبل
۳- آمریکا دبه کرد و نه تنها میز برجام را ترک کرد و به تعهدات خود عمل نکرد بلکه مانع انجام تعهدات دیگر طرف‌های برجامی شد. دولت ترامپ می‌تواند گذشته خود را اصلاح کند، تحریم‌ها را بر دارد و به میز مذاکره بر گردد. آن‌ها طرفی هستند که میز مذاکره را ترک کرده است. پرسش خبرنگار از «مذاکره جدید» است نه «برجام»، آن هم مذاکره با آمریکا نه مذاکره‌ای با همه طرف‌های قبلی برجامی. ۱۰- برخی منتقدان کم انصاف ظریف هم البته همچون همیشه بهانه‌ای پیدا کرده‌اند که به شخص او بتازند.

فیلم/ سرنوشت برجام با کلینتون به کجا می‌رسید؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل
عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
عصرایران؛ مصطفی داننده- رییس جمهور روحانی در جمع استانداران دولت‌اش گفت: «در آستانه سی و هفتمین انتخابات ملی هستیم. آقای رییس جمهور لایحه‌ای را تنظیم و تقدیم مجلس کند تا نمایندگان به آن رای بدهند. گویا روحانی فراموش کرده است که رییس جمهور کشور است و می‌تواند از طریق لایحه اقدام به همه‌پرسی کند. گاهی فکر می‌کنم که رییس جمهور انتظار دارد ما رفراندوم برگزار کنیم. آنگونه که از شواهد پیداست مجلس یازدهم در اختیار مخالفان جدی رییس جمهور قرار خواهد گرفت.

روحانی: بزرگترین خطر دموکراسی تبدیل‌شدن انتخابات به تشریفات است

ایرناایرنا16 ساعت قبل
رییس جمهوری بزرگترین خطر برای دموکراسی و حاکمیت ملی را تبدیل انتخابات به تشریفات دانست و گفت: باید پاسدار اسلام، نظام، جمهوریت، نظر و خواست عامه مردم باشیم. اخبار مرتبط روحانی: بزرگترین خطر دموکراسی تبدیل‌شدن انتخابات به تشریفات است تهران- ایرنا- رییس جمهوری بزرگترین خطر برای دموکراسی و حاکمیت ملی را تبدیل انتخابات به تشریفات…
صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از پایگاه خبری العهد، شیخ علی دعموش نایب رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان گفت: موفقیت دولت جدید لبنان به معنای نجات و موفقیت همه لبنانی هاست. شیخ علی دعموش در مراسم بزرگداشتی در حسینیه حاره در شهر صیدا با تاکید بر اینکه موفقیت دولت جدید به منزله موفقیت تمام لبنانی هاست، اعلام کرد حزب الله خواهان تشکیل فوری دولت جدید لبنان است تا از فروپاشی کشور جلوگیری کند و آن را نجات دهد. شیخ علی دعموش افزود: همه باید تسهیلات و امکانات لازم را برای این دولت که از افراد متخصص تشکیل شده است، فراهم کنند و دولت باید به حل مشکلات معیشتی، اقتصادی، مالی و سایر مسایل و موضوعات مهم برای کشور و شهروندان مبادرت کند. نائب رئیس شورای اجرای حزب الله تاکید کرد قضاوت درباره این دولت قبل از بررسی عملکرد آن امری غیر منطقی است و بنابر این همه ما قبل از این که درباره آن قضاوت کنیم باید فرصتی به این دولت بدهیم. وی افزود این دولت باید عملکردی متفاوت نسبت به دولت‌های قبلی ارایه کند و اولویت نخست آن باید حل بحران‌های جاری کشور و جدیت آن فراتر از مرز‌ها باشد، چون دولت زمان کافی برای ارایه دستاورد‌های ملموسی که لبنانی‌ها را راضی و نگرانی آنان را برطرف کند، ندارد و هر موفقیت و دستاورد دولت جدید اعتبار آن را در داخل و خارج کشور تقویت و راه را به روی کسانی که در داخل و خارج در کمین آن نشسته‌اند، مسدود خواهد کرد.

نظرها

اخبار بیشتر