روایت سرهنگ آمریکایی، حملات ایران ترسناک بود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

روایت سرهنگ آمریکایی، حملات ایران ترسناک بود

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
خبرنگار سی ان ان: در پایگاه عین الاسد تقریبا چیزی باقی نمانده است که قابل شناسایی باشد

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، یکی از فرماندهان آمریکایی مستقر در پایگاه الاسد عراق به خبرنگار سی ان ان گفت: با احتمال حمله ایران در پناهگاه‌های زیرزمینی پایگاه عین الاسد مخفی شده بودیم..خبرنگار شبکه تلویزیونی سی ان ان که بعد از پاسخ موشکی ایران موفق به حضور در پادگان عین الاسد در عراق شده است در ادامه گزارش خود از این پایگاه با نظامیان آمریکایی نیز گفتگو کرد.مجری سی ان ان قبل از شروع گزارش گفت: خبرنگار بین الملل ما به طور ویژه به پایگاه عین الاسد در عراق دسترسی یافت و با نظامیان آمریکایی در آنجا درباره لحظات قبل از حمله موشکی ایران به این پایگاه گفتگو کرد.

خبرنگار سی ان ان در گزارش خود از پایگاه الاسد گفت: اینجا خوابگاه نظامیان بوده و نظامیانی که اینجا زندگی می‌کردند همه چیز خود را از دست دادند. تقریبا چیزی باقی نمانده که قابل شناسایی باشد، چون اینجا را آتش فرا گرفت که چند ساعت بعد از آنکه (حمله) موشکی این نقطه مشخص را تحت تاثیر قرار داد.وی گفت: به ما گفتند که آماده باشیم، آن‌ها می‌دانستند که ایران به زودی حمله خواهد کردام دقیقا نمی‌دانستند قرار است چه چیزی رخ دهد، بنابراین تدابیر پیشگیرانه و احتیاطی اتخاذ شد.تا ساعت ۱۱ شب، نظامیانی که می‌توانستند در جایی پناه بگیرند، در تاسیسات زیرزمینی مخفی شدند. بعضی از نظامیان در پناهگاه‌های زیرزمینی دوره صدام پناه گرفتند. نظامیان دیگری که به خاطر اوضاع امنیتی، باید سر پست‌های خود می‌ماندند، هنوز آنجا بودند و بعد حملات حدود ساعت ۱:۳۴ بامداد آغاز شد. این حفره‌ای است که با اصابت یکی از موشک‌ها ایجاد شده است. چیز‌های بسیار زیادی درباره خطر بسیار شدیدی از که بیخ گوش نظامیان آمریکا گذشت، می‌شنویم. نظامیانی که از این خطر جان سالم به در بردند، می‌گویند روشن است که برای ایران مهم نبود که تلاش کند از کشتن آمریکایی‌ها اجتناب کند.بسیاری از این حملات در مکان‌هایی انجام شد که احتمال داشت تلفات چشمگیری در میان نظامیان آمریکایی داشته باشد.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

خبرنگار سی ان ان گفت: ایشان سرهنگ دوم استیسی کلمن هستند. ما تمام روز با هم صحبت کرده‌ایم. به ما بگویید آن شب چطور بود و آن رویداد چگونه آغاز شد؟ برایمان توصیف کنید.

در سایت خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

استیسی کلمن گفت: حتی توصیفش بسیار سخت است. بسیار ترسناک بود. بعضی از اعضای تیم و خودم در یکی از آن پناهگاه‌های زیرزمینی مخفی شدیم و وقتی (موشک) اول اصابت کرد، می‌توانستیم لرزش ناشی از اصابت را احساس کنیم؛ و حتی در داخل پناهگاه زیرزمینی، فشار به قدری شدید بود که در پناهگاه به سمت داخل حرکت کرد و بعد به جای خود بازگشت. حدود هفت مورد از اصابت‌ها در فاصله بسیار نزدیکی از پناهگاهی که ما در آن بودیم، صورت گرفت، به طوری که می‌توانستیم لرزش‌های ناشی از تک تک اصابت‌های موشکی را احساس کنیم. خیلی ترسناک بود.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

خبرنگار سی ان ان گفت: آیا به خاطر خوش اقبالی زیادی بود که این حمله هیچ تلفاتی بر جا نگذاشت یا اینکه آموزش و تدابیر پیشگیرانه اتخاذ شده بود؟

استیسی کلمن پاسخ داد: باید بگویم ترکیب همه این‌ها بود: هم اطلاعاتی دریافت کرده بودیم و بعد از آن هم به خاطر فرماندهانمان بود که بلافاصله تصمیم گرفتند با تدابیر پیشگیرانه از آسیب رسیدن به افراد جلوگیری کنند.

خبرنگار سی ان ان ادامه داد: توصیفتان از این حمله چیست و با توجه به اوضاع، هم اکنون چه تدابیر امنیتی احتیاطی باید اتخاذ کنید؟

استیسی کلمن گفت: می‌دانستیم که قرار است اتفاقی بیفتد، اما نمی‌دانستیم دقیقا چه اتفاقی. هیچ نشانه‌ای از اینکه این اتفاق ممکن است چه باشد، نداشتیم، اما هنوز مطمئن نبودیم، هشدار‌هایی دریافت کردیم که ممکن است راکت‌هایی بعد از یک شبیخون به پایگاه شلیک شود. در نتیجه ما باید نیرو‌های امنیتی مان را خارج می‌کردیم تا مطمئن شویم که از آن در امان هستیم. تعداد بسیار زیادی از افراد اطراف و داخل پایگاه هوایی برای تامین امنیت (مستقر شدند).

خبرنگار سی ان ان گفت: آن‌ها برای تامین امنیت اطراف پایگاه بودند، و این در حالی بود که موشک‌ها شلیک می‌شدند؟

استیسی کلمن پاسخ داد: بله، آن‌ها در زمان اصابت تک تک موشک‌ها اطراف پایگاه بودند.

خبرنگار سی ان ان ادامه داد: به نظر می‌رسد هم خیلی خوش اقبال بوده‌ایم و هم، همانطور که قبلا گفتیم، به خاطر تدابیر احتیاطی بود که اتخاذ شد. در حالی که این مرحله از آنچه رخ داد پایان یافته است اما همه در اینجا هنوز در آماده باش کامل هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

دخالت امریکا و اسرائیل در شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی فاش شد + فیلم و عکس

رکنارکنا17 ساعت قبل
با این وجود، آنچه در ظاهر به آن پرداخته شده تاکید بر این بوده که شلیک موشک یک خطای انسانی بوده است اما این حادثه شامل برخی عناصری بوده که هنوز توضیح شفافی در این خصوص داده نشده است. موشکی که موجب سقوط هواپیمای اوکراینی شدند ساخت روسیه است که ناتو آن را SA-۱۵ می‌شناسد و روس‌ها نام Tor به آن داده‌اند. یکی از این اقدامات همان دستکاری کردن سیستم دفاعی است که به معنای فریب دادن اپراتور است. ایالات متحده توانایی جنگ سایبری و الکترونیکی را برای سیگنال‌های ترافیکی و هم برای تغییر در هواپیماهای حمل و نقل هوایی دارد. اما داستان جالب‌تر علاقه نیویورک تایمز و برخی از رسانه‌های همسو با سیاست‌های ایالات متحده به عکس‌ها و فیلم‌های ویدئویی لحظه شلیک و اصابت موشک به هواپیمای اوکراین است که لحظه به لحظه قبل از شلیک موشک تا زمان اصابت را در نقطه‌ای خاص و غیرقابل پیش بینی نشان می‌دهد.

راز کشته شدن سربازان امریکایی در جعبه سیاه عین الاسد/ از قدرت ایران رونمایی خواهد شد! +فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
«جاناتان هافمن» سخنگوی پنتاگون گفت که وزارت دفاع آمریکا درمورد خسارات جانی حمله موشکی ایران پنهان‌کاری و تلاش برای کوچک‌نمایی آن نکرده است. جمعه‌شب سخنگوی پنتاگون اعتراف کرد که ۱۱ نظامی آمریکایی پس از این حمله دچار آسیب مغزی و برای معالجه به کویت منتقل شده‌اند. خبر زخمی شدن ۱۱ نظامی آمریکایی در حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد را نخستین بار تارنمای خبری و تحلیلی «دیفنس وان» بامداد جمعه منتشر کرد. این رسانه‌ها گزارش دادند که در این حمله موشکی هیچ فرد آمریکایی، کشته یا زخمی نشده است. اما نیویورک تایمز روز دوشنبه گزارش داد که برخی پرسنل نظامی برای درمان آسیب مغزی تحت درمان قرار گرفته‌اند.

رایان؛ پرورش یافته نظام آموزشی کانادا / فردای فرزندان ایران چگونه خواهد بود؟!

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عصرایران؛ جعفر محمدی* - امروز «رایان» را بسیاری از مردم می‌شناسند؛ او ۱۳ سال دارد و فرزند «منصور پور جم»، دندانپزشک ساکن شهر بارهاون کانادا که در سانحه سرنگونی هواپیمای اوکراینی درگذشت. او فاجعه پشت فاجعه، دیوار پشت دیوار و اشتباه پشت اشتباه رو پشت سرگذاشته و در آخر قوی شده بود. انتشار ویدئوی سخنرانی رایان همزمان شده بود با نهایی شدن و نشر گزارش «U. S. News & World Report» درباره بهترین کشورهای دنیا برای رشد و تربیت فرزندان. رایان پورجم، به عنوان فرزندی که در کانادا رشد و تربیت یافته است، مهر تاییدی است بر این رتبه بندی جهانی. این حد از اعتماد به نفس و آگاهی و احساسات کنترل شده، تنها در یک جامعه و نظام آموزشی سالم شکل می‌گیرد و البته رایان، تنها یکی از میلیون‌ها تربیت یافته نظام آموزشی کاناداست.

وقتی پنتاگون دیر از خواب بیدار می‌شود!

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آمریکا پس از ۱۰ روز از حمله ایران به عین‌الاسد تازه اعلام کرده است ۱۱ نفر از سربازانش دچار ضربه ملایم مغزی شده‌اند. ضربه ملایم مغزی؛ خبری که دستمایه طنز در بسیاری از محافل خبری شد و خیلی‌ها نوشتند با این حساب چند هفته دیگر زمان می‌برد تا آمریکایی‌ها اعلام کنند ده‌ها نظامی آن‌ها بعد از حمله ایران دچار کشته‌شدگی یواش شده‌اند. اینکه در زمان حمله ایران به پایگاه عین‌الاسد که به پایتخت آمریکا در عراق معروف بوده پنتاگون خواب بوده و پنج شنبه این هفته از خواب بیدار شده و در حال آمار دادن از نظامیان آمریکایی است موجب شده است تا این موضوع در شبکه‌های آمریکا، دستمایه شود. CNN، دروغ‌گویی پنتاگون را به رخ کشیده و گزارش داده این خبر در حالی افشا می‌شود که وزارت دفاع آمریکا در زمان حمله موشکی ایران اعلام کرده بود نظامیان آمریکایی هیچ تلفاتی نداشتند و هیچ کس به طور جدی زخمی نشد. الجزیره انگلیسی نیز در گزارش جدید از اصابت دقیق موشک‌های ایرانی به این پایگاه تمجید کرده است.

خروج آمریکا از منطقه خواست موکد ملت‌هاست

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
امیر سرتیپ امیر حاتمی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره ویژگی نماز جمعه امروز به امامت، ولی امر مسلمین جهان افزود: نماز جمعه امروز از آن نماز‌هایی است که همه با احساس مسوولیت در مقابل دشمن و برای انسجام و وحدت حول ولایت آمده‌اند. ان شاءالله با بیانات حکیمانه و مدبرانه مقام معظم رهبری یک بار دیگر انسجام و وحدت خود را کامل به دشمنان جمهوری اسلامی نشان بدهند و نشان دهند که با یکپارچگی همه مسائل را خودمان حل می‌کنیم. وی درباره زمان خروج آمریکایی‌ها از منطقه گفت: با این آگاهی که امروز مردم منطقه نسبت به ظلم و سیاست آمریکایی پیدا کرده‌اند، خروج آن‌ها یک مسیر طبیعی است. امیر سرتیپ حاتمی ادامه داد: آمریکایی‌ها در هر موضوعی دخالت می‌کنند، هرجا هم که دخالت کردند جز تخریب و ایجاد مشکل در آن کشور کار دیگری نکرده‌اند و به طور طبیعی و البته با خواست اکید ملت‌ها به طور حتم و یقین بیرون رانده خواهند شد. وزیر دفاع درباره ادعای دلسوزی آمریکایی‌ها برای مردم ایران گفت: آن‌ها در جهان خیلی ظلم می‌کنند، ولی این موضوع یکی از ظالمانه‌ترین حرف‌هایی است که می‌زنند، آن‌ها مردم ایران را از دارو، غذا، منابع، پول نفت خودشان محروم می‌کنند، بعد ادعا می‌کنند که دلسوز مردم ایران هستند که بسیار ظالمانه است، اما دروغ آشکاری است که هیچ کس آنرا باور نمی‌کند.

عصبانیت از کابوس حضور میلیونی مردم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دیروز روزی خاص بود هم برای مردم و هم برای خبرنگاران، پوشش لحظه به لحظه حضور مردم در نماز جمعه تهران به امامت رهبر معظم انقلاب و سخنان و خطبه‌های قاطع حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که علاوه بر تیتر‌های مختلف رسانه‌ها، همزمان زنده از برخی شبکه‌ها نیز منعکس شد. فرانس ۲۴، علاوه بر بخش انگلیسی در بخش فرانسوی نیز با قطع برنامه‌های خود به گوشه‌ای از این حضور و بیانات رهبر معظم انقلاب پرداخت. شبکه‌های عربی نیز همزمان خطبه‌های عربی رهبر معظم انقلاب را پوشش دادند. حضور دیروز مردم را هم نمی‌بینند و روزشمار نابودی این حضور و انقلاب مردم را به راه می‌اندازند یا سخنان رهبر معظم انقلاب در حمله به عین الاسد را بزرگنمایی عنوان می‌کنند. کابوس حضور میلیونی مردم در خیابان‌ها و اعلام حمایت از راه امام و خط انقلاب، رسانه‌های بیگانه و هدایتگران اصلی آن‌ها را از این روز‌ها کلافه و عصبانی کرده است، آن‌ها که به دنبال ایجاد گسست و شکاف در داخل ایران بودند و اکنون همه رشته‌های خود را پنبه شده می‌بینند.

نظرها

اخبار بیشتر