تصاویر فاکس نیوز از وسایل همراه شهید سلیمانی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. بین‌المللی

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، «عادل عبدالمهدی»، نخست‌وزیر دولت پیش‌برد امور عراق طی بیانیه‌ای به حمله راکتی امشب به سفارت آمریکا در شهر بغداد، پایتخت عراق واکنش نشان داد و خواستار بررسی آن شد. عبدالمهدی گفت که دولت عراق ملزم به حمایت و حفاظت از اماکن دیپلماتیک است. بیشتر بخوانید: آمریکا در عراق دو گزینه بیشتر نداردنخست‌وزیر دولت پیش‌برد امور عراق این حمله را برخلاف قانون دانست که باعث تضعیف دولت بوده و به حاکمیت عراق و حرمت اماکن دیپلماتیک موجود در خاک این کشور لطمه می‌زند. عبدالمهدی دستور داد مسببان این حمله را بازداشت و آن‌ها را به مراجع قضایی تحویل دهند. گفته می‌شود که از این چهار راکت، یکی به محوطه و یکی به ساختمان سفارت آمریکا اصابت کرده است.
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، «جواد الطلیباوی» سخنگوی «عصائب اهل الحق» عراق تأکید کرد: حمله راکتی به سفارت شر (سفارت آمریکا در بغداد) کار گروه‌های مقاومت نیست. بر اساس این گزارش، وی تصریح کرد: ما پیشتر هم تأکید کرده بودیم که به هیچ وجه به اماکن دیپلماتیک در عراق تعرض نمی‌کنیم؛ بنابراین حمله راکتی توسط حشد شعبی انجام نشده است. الطلیباوی اظهار داشت: راکت‌هایی که در حمله به سفارت آمریکا به کار گرفته شدند، جزو تسلیحاتی هستند که گروه‌های مقاومت عراق سال‌ها پیش از آنها استفاده می‌کردند و اکنون سطح سلاح‌های مقاومت بسیار فراتر رفته است. وی تأکید کرد: باز هم می‌گوئیم که پاسخ ما به ترور شهید ابو مهدی المهندس کمتر از پاسخ جمهوری اسلامی ایران به آمریکایی‌ها، نخواهد بود.
ایرناایرنا15 ساعت قبل
«احمد الصحاف» در بیانیه‌ای اعلام کرد: دولت عراق پس از شیوع ویروس کرونا در چین با تمام نهادها و دستگاه‌های رسمی خود پیگیر اوضاع و شرایط دانشجویان و اتباع این کشور در چین بوده است. وی یادآور شد که «عادل عبدالمهدی» رئیس دولت پیشبرد امور عراق روز گذشته نشستی را برای بررسی وضعیت اتباع عراق و انجام همه گونه کمک به آنان در چین با حضور وزرا و دیگر نهادهای متولی برگزار کرد. سخنگوی وزارت امور خارجه عراق افزود: دولت عراق هواپیمای ویژه‌ای را از خطوط هوایی این کشور با کادر پزشکی اختصاص داده تا دانشجویان و اتباع ساکن در ووهان چین را به بغداد انتقال دهد. وی تاکید کرد که وزیر امور خارجه عراق به سفارت این کشور در چین دستور داده که اتاق عملیاتی با مسوولیت سفیر تشکیل دهد و پس از برآورد دقیق شمار عراقی‌های ساکن ووهان و دیگر استان‌های چین با ارسال نامه‌ای به وزارت امور خارجه این کشور مجوز لازم را برای خروج آنان اخذ کند.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
نخست وزیر لبنان تاکید کرد که کابینه جدید این کشور هرگز مانع تصویب بودجه ۲۰۲۰ نخواهد شد. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه الیوم السابع چاپ مصر، حسان دیاب، نخست وزیر لبنان امروز (دوشنبه) در سخنرانی که در آغاز جلسه امروز پارلمان این کشور برای بررسی و تصویب بودجه سال ۲۰۲۰ لبنان داشت، تاکید کرد که کابینه‌اش هرگز مانع تصویب بودجه ۲۰۲۰ که کابینه سعد حریری (نخست وزیر سابق این کشور) در اکتبر گذشته آماده کرد، نخواهد شد. تیتر یک روزنامه‌های امروز صبح لبنان به جنجال و اختلاف‌نظر به وجود آمده درباره قانونی بودن جلسه امروز پارلمان برای بررسی پیش‌نویس بودجه سال ۲۰۲۰ که دولت مستعفی حریری آماده و به پارلمان ارائه کرده بود و برگزاری آن با حضور اعضای کابینه جدید این کشور به ریاست دیاب اختصاص داشت. روزنامه‌های النهار، الجمهوریه، نداء الوطن، الاخبار، اللواء و الشرق لبنان به این نکته اشاره کردند که کابینه دیاب به دلیل اینکه هنوز رای اعتماد پارلمان را نگرفته است، از صلاحیت لازم برای بررسی و تصویب بودجه برخوردار نیست و کابینه‌ای که بودجه آن تصویب نشده را نمی‌توان به حساب آورد و از آن دفاع کرد. همچنین روزنامه‌های یاد شده، با اشاره به رویکردهای مختلفی که درباره حضور اعضای کابینه دیاب در جلسات پارلمان وجود دارد، اشاره کرده و نوشتند، این کابینه بودجه را به پارلمان ارائه نکرده است و کابینه جدید در جایگاهی نیست که بتواند آمار و اعداد ارائه شده و یا اجرای سیاست‌های ذکر شده در آن را درخواست کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین20 ساعت قبل
رئیس پارلمان عراق گفت که حملات مکرر راکتی علیه سفارت آمریکا در مرکز بغداد پذیرفتنی نیست و رفتاری است که به وجهه عراق آسیب می‌زند. اعتمادآنلاین| رئیس پارلمان عراق حملات مکرر به سفارت آمریکا در مرکز بغداد را محکوم کرد و گفت که چنین اتفاقاتی به وجهه کشور عراق آسیب می‌زند. به گزارش پایگاه خبری السومریه نیوز، «محمد الحلبوسی» در بیانیه‌ای گفت: «حملات مکرر راکتی علیه سفارت آمریکا در مرکز بغداد پذیرفتنی نیست و رفتاری است که به وجهه عراق آسیب می‌زند، دولت و حاکمیت آن را تضعیف می‌کند و همچنین عملی متناقض با هنجارها و توافق‌های بین‌المللی است». او از سازمان‌های امنیتی عراق خواست تا با تعقیب قانونی و کشف عوامل این حملات، نقش خود را بر عهده بگیرند. از زمان تشدید تجاوزگری آمریکا در عراق با حمله به پایگاه نیروهای الحشد الشعبی در استان الانبار و به دنبال آن ترور فرماندهان مقاومت در نزدیکی فرودگاه بغداد حملات علیه سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد شدت گرفته است.
ایسناایسنا17 ساعت قبل
وزارت آموزش و پرورش فلسطین اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی طی ۲۰۱۹ دو دانش‌آموز فلسطینی را به شهادت رسانده و ۱۶۱ دانش آموز را بازداشت کرده است. بر اساس این گزارش، اشغالگران اسرائیلی همچنین دو مدرسه را تخریب کرده‌اند و هشدارهایی نسبت به تخریب و توقف اقدامات ساخت‌وساز، مصادره و بسته شدن تعداد دیگری از مدارس را به فلسطینیان داده است. وزارت آموزش و پرورش فلسطین در گزارش خود اعلام کرد: مجموع کلاس‌های درسی تخریب شده دانشجویان به دلیل نقض‌های اشغالگران به حدود ۳۰۷۲ کلاس رسیده است. این وزارتخانه اعلام کرد که نقض‌های اشغالگران در بخش تعلیم و آموزش، نقض آشکار قوانین بین‌المللی است. انتهای پیام

نظرها

اخبار بیشتر