تجمع ضد ترامپ در رم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

تجمع ضد ترامپ در رم

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
گروهی از شهروندان آمریکایی مقیم ایتالیا با تجمع مقابل سفارت کشورشان در رم، اقدام تروریستی دولت آمریکا را در ترور سردار سپبهد شهید قاسم سلیمانی محکوم کردند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاري صدا و سیما از رم، گروهی از شهروندان آمریکایی مقیم ایتالیا با تجمع مقابل سفارت کشورشان در رم، اقدام تروریستی دولت آمریکا را در ترور سردار سپبهد شهید قاسم سلیمانی محکوم کردند.

شهروندان آمریکایی خروج نیرو‌های نظامی این کشور را از غرب آسیا خواستار شدند.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

یک شهروند آمریکایی به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در رم گفت: ما آمریکایی‌ها از اقدام جنایتکارانه و بزدلانه و مافیایی دولت امریکا در ترور ژنرال سلیمانی شرمساریم. ترامپ رئیس جمهور آمریکا باید در دیوان کیفری بین المللی لاهه برای این جنایت خود که ناقض همه‌ی قوانین بین المللی است، محاکمه شود. در ضمن ما از ایتالیایی‌ها می‌خواهیم از سیاست‌های خطرناک ترامپ پیروی نکنند.

یک شهروند دیگر آمریکایی گفت: همانگونه که پیشتر یک نظرسنجی بین المللی، آمریکا را به عنوان بزرگترین تهدید برای صلح جهان معرفی کرد، ترور ژنرال سلیمانی هم اقدامی جنایتکارانه بود که بار دیگر این واقعیت را ثابت کرد. این جنایت نه فقط قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل را نقض کرد بلکه قوانین خود آمریکا را نیز زیر پا گذاشت که تا به حال هیچگاه دولت‌های آمریکایی به آن توجهی نداشته‌اند.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

تظاهرکنندگان همچنین از حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی و سکوت اروپایی‌ها در قبال برخورداری این رژیم از سلاح‌های اتمی و کشتار جمعی اننقاد کردند.

به گفته سازمان دهندگان این تجمع ضد امریکایی، پلیس ایتالیا با این شرط که شمار تظاهرکنندگان نباید بیشتر از ۵۰ نفر باشد، اجازه این تجمع را برابر سفارت امریکا در رم داده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

تریبون مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد.

هدف آمریکایی‌ها از به شهادت رساندن سردار سلیمانی چه بود؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل

سومین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در این مراسم اقای جهانگیری با اشاره به حوادثی، چون به شهادت رساندن سردار سلیمانی، جان باختن تعدادی از مردم کرمان در مراسم تشییع سردار شهید، سقوط هواپیمای اوکراینی و حادثه اتوبوس سوادکوه گفت: برآوردن خواست ملت ایران و انتظار مقام معظم رهبری در تحقق انتقام سخت از دولت جنایتکار آمریکا که اعلام کرده بود اگر ایران عکس العملی انجام دهد ما ۵۲ نقطه ایران را مورد هدف قرار می‌دهیم، با حمله موشکی به پایگاه عین الاسد ثمره شیرین و ماندگاری به جای ماند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به دنبال افشای فشار رییس جمهوری آمریکا بر اوکراین، ۲۱۹ نماینده از مجموع ۴۳۵ عضو مجلس نمایندگان آمریکا در پنجم مهرماه رای به استیضاح ترامپ دادند. قرار است سنا جلسه محاکمه ترامپ را آغاز کند. بر اساس قوانین استیضاح در سنا، روند محاکمه همان روزی که پلوسی مفاد استیضاح را ارائه دهد، آغاز می‌شود مگر این که روز ارائه آن یکشنبه باشد. پلوسی در بیانیه‌ای اعلام کرد که مفاد استیضاح ترامپ به همراه هفت مدیر دموکرات به سنا ارسال خواهد شد. مدیران استیضاح از مجلس نمایندگان آمریکا قرار است به عنوان دادستان در محاکمه ترامپ در سنا حاضر شوند.
رکنارکنا5 ساعت قبل
به گزارش رکنا، اظهارات اخیر آیت الله «احمد علم‌الهدی» امام جمعه مشهد درباره «تکه تکه» کردن سفیر انگلیس به خاطر حضور در یک تجمع اعتراضی در تهران، در رسانه‌های جهانی بازتاب داشته است. به گزارش عصرایران، «ریچارد گرنل» سفیر آمریکا در آلمان که دیدگاهی بسیار نزدیک به تندروهای جمهوریخواه آمریکایی علیه ایران دارد، با انتشار فیلم اظهارات علم الهدی درباره سفیر انگلیس در توییتر، نوشت: این اظهارات را نمی‌شود نادیده گرفت. روزنامه «سان» بریتانیا نیز با بازتاب اظهارات علم الهدی نوشت: سفیر انگلیس در تهران پس از اینکه از سوی امام جمعه مشهد به «تکه تکه» شدن تهدید شد، تهران را به مقصد کشورش ترک کرد. بسیاری از روزنامه‌ها و وب سایت‌های خبری بریتانیا هم طی روزهای گذشته اظهارات علم‌الهدی درباره تکه تکه کردن سفیر انگلیس را بازتاب داده‌اند. خبرگزاری انگلیسی رویترز نیز با اشاره به اظهارات مقامات قضایی ایران درباره ضرورت اخراج سفیر بریتانیا از کشور به عنوان «عنصر نامطلوب»، اظهارات علم‌الهدی را درباره سفیر بریتانیا بازتاب داده است.

نظرها

اخبار بیشتر