سامانه بارشی سیل آسا کشور را ترک کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اجتماعی

سامانه بارشی سیل آسا کشور را ترک کرد

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
کارشناس سازمان هواشناسی: سامانه بارشی سیل آسا از مناطق شرق، کشور را ترک کرد.

معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: سامانه بارشی سیل آسا از مناطق شرق، کشور را ترک کرد.کارشناس سازمان هواشناسی افزود: براساس آمار‌ها و آخرین اطلاعات نقشه‌های هواشناسی در این مدت قشم با ۲۰۰ میلی متر پربارش‌ترین ایستگاه بود و بندرعباس نیز در میان مراکز استانی حدود ۱۷۰ میلی متر بارندگی را به خود اختصاص داد.

وی گفت: سامانه بارشی دیگری از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود و استان‌هایی مانند آذربایجان‌ غربی و شرقی، اردبیل، زنجان و کردستان را برف و باران فرا خواهد گرفت.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

کارشناس هواشناسی ادامه داد: این سامانه بارشی به تدریج به نواحی غربی کشور می‌رسد و بخش‌های از غرب، جنوب غرب و دامنه‌های زاگرس را برای امروز و فردا در بر می‌گیرد و از پس فردا به بخش‌های جنوبی کشور از جمله خلیج فارس و تنگه هرمز می‌رسد و به تدریج در روز‌های پایانی هفته کشور را ترک می‌کند.

خبری: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

خانم احمدی گفت: به نظر می‌رسد روز‌های پایانی هفته در بیشتر مناطق کشور جوی آرام داشته باشیم، بجز بخش‌های شمالی کشور که در استان‌های ساحلی دریای خزر بارش خواهیم داشت.

وی افزود: به لحاظ دما، هوای نسبتا سرد در کل کشور ماندگار است و بیشترین کاهش دما را در بخش‌های شرقی داشتیم که ایستگاه‌های ما در بیرجند و قوچان بیشترین کاهش دما را داشتند.

کارشناس هواشناسی گفت: امروز بر تراکم ابر‌ها در آسمان تهران افزوده می‌شود و غبار طبیعی را پیش رو داریم و بارش خفیف در مناطق شمالی استان دور از انتظار نیست، دما هم در گرم‌ترین ساعات به ۸ تا ۹ درجه می‌رسد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا6 ساعت قبل
رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران اعلام کرد که طرح مدرسه آماده به عنوان یک طرح ملی اجرایی می‌شود. به گزارش ایسنا، کرمی محمدی صبح امروز در گردهمایی ۱۵۰۰ مدیر مدرسه شهر تهران در اجرای گام دوم طرح مدرسه آماده با بیان این که بخش زیادی از حل موضوع مدیریت بحران مرهون جلب مشارکت مردمی است، افزود: اما متاسفانه در جامعه پیشرفت قابل ملاحظه‌ای نداشتیم و این مساله نشان دهنده لزوم ارائه برنامه‌های متعدد برای جلب مشارکت مردم را نشان می‌دهد. وی با بیان این که وزیر آموزش و پرورش از طرح مدرسه آماده استقبال کرده و به زودی تجربیات به دانش آموزان منتقل و آنها نیز به خانواده‌هایشان منتقل می‌کنند، گفت: اجرای این طرح آمادگی جامعه را به نحو موثری افزایش می‌دهد. رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه علاوه بر استمرار این حرکت خوب، امروز طرح مدرسه آماده ارتقاء می‌یابد و با حمایت‌های شهردار تهران و مشارکت وزارت کشور و آموزش و پرورش و همچنین سازمان پدافند غیر عامل و سازمان مدیریت بحران طرح مدرسه آماده به یک طرح ملی ارتقاء می‌یابد، تصریح کرد: همچنین از امروز اپلیکیشن شهر آماده نیز در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت. انتهای پیام
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 ساعت قبل
بیشتر بخوانید: در نظریه اتفاقی اعضای هیات تخصصی کار، بیمه و تامین اجتماعی که در مورد تعارض آرای صادره درباره رای به هیات عمومی ارائه شده، پس از تایید تعارض آراء در این مورد چنین آمده است: با عنایت به این که کارفرما یک شرکت صنعتی بوده نه یک مرکز آموزشی و هدف از جذب افراد و آموزش آن‌ها در نهایت استخدام کارآموزان است که به قراینی همچون پرداخت مبالغی تحت عنوان کمک هزینه تحصیلی و بهره وری و. در فیش حقوقی به شکات و اخذ تضمین جهت تعهد به خدمت، اشتغال کارآموزان در تابستان و ایام فراغت از تحصیل و احکام تبدیل وضعیت برخی از آن‌ها قابل استنباط است؛ لذا شاکیان مشمول بند یک و قسمت اول تبصره یک ماده ۱۱۲ قانون کار بوده و مطابق بند الف ماده ۱۱۳ قانون مذکور رابطه استخدامی کارگر در مدت کارآموزی قطع نمی‌شود و این مدت از هر لحاظ جزء سوابق کارگر محسوب می‌شود بنابراین مطابق مواد ۵ و ۱۴۸ قانون مذکور حق بیمه این مدت می‌بایست توسط کارفرما پرداخت گردد و دادنامه‌های شماره ۴۱ و ۴۳ مورخ ۹۶/۵/۳ شعبه ۱۹ تجدیدنظر و دادنامه شماره ۱۲۹۵ مورخ ۹۴/۶/۲۸ صادره از شعبه ششم تجدیدنظر در حدی که متضمن این معنی است صحیح و منطبق با قوانین و مقررات تشخیص داده می‌شوند. هیات عمومی دیوان عدالت اداری پس از بحث و بررسی، ضمن وارد دانستن اصل تعارض آراء رای به ورود را تایید کردند و بر این اساس کارفرمایان موظف شدند حق بیمه دوره کارآموزی کارگران را پرداخت کنند.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان سیستان و بلوچستان از صدور حکم محکومیت ۴ میلیارد ریالی برای قاچاقچیان سوخت خبر داد. به گزارش ایسنا به نقل از سازمان تعزیرات حکومتی، حیدر میرزایی در این رابطه اظهار کرد: مأمورین یگان تکاوری شهرستان ایرانشهر حین گشت زنی در محور خاش به ایرانشهر پس از مشکوک شدن به یک دستگاه خودروی کامیون تانکردار مقدار ۲۷ هزار لیتر گازوئیل غیر مجاز را کشف کردند. وی با اشاره به دستگیری متهمان، گفت: پس از تشکیل پرونده و رسیدگی شعبه، تخلف محرز و حکم به ضبط محموله و پرداخت ۲ میلیارد و ۵۸۴ میلیون ریال جریمه نقدی در حق صندوق دولت صادر شد. میرزایی همچنین از رسیدگی به پرونده قاچاق سوخت در شهرستان زابل خبر داد و گفت: مأمورین مرزبانی مقدار ۱۲ هزار و ۸۰۰ لیتر نفتگاز مشکوک به قاچاق را از خودروی ترانزیتی در حال خروج از کشور به مقصد افغانستان کشف کردند و بنا بر شواهد موجود و اظهارات متهم تخلف محرز و قاچاقچی به ضبط سوخت مکشوفه و پرداخت یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد. انتهای پیام

برگزاری بیست و پنجمین مراسم سالروز درگذشت مهندس بازرگان در کانون توحید تهران (+عکس)

20+
عصر ایرانعصر ایران5 ساعت قبل
ایسناایسنا15 ساعت قبل
مدیرعامل شرکت متروی تهران از تلاش برای جلب سرمایه گذاری در خصوص احداث بخش غربی خط ۱۰ مترو به طول ۱۶ کیلومتر خبر داد. علی امام درگفت‌وگو با ایسنا، در مورد راه اندازی خطوط جدید مترو در پایتخت گفت: طرح جامع حمل و نقل تهران توسط مشاور ایرانی و فرانسوی مورد بازنگری قرار گرفت و ساخت چهار خط مترو در این طرح جامع امکان سنجی، تأیید شده است. مدیرعامل شرکت متروی تهران با بیان این که از بین خطوط طراحی شده جدید، خط ۱۰ مترو به صورت ویژه مورد مطالعه قرار گرفته است، ادامه داد: خط ۱۰ مترو مسیری شرقی- غربی دارد که به طول ۴۱ کیلومتر طراحی شده و از اتوبان شهید باقری آغاز و پس از گذشتن از محدوده نمایشگاه بین‌المللی به سمت سعادت آباد رفته و نهایتا منطقه ۵ و ۲۲ تهران را پوشش داده و در ایستگاه وردآورد به خط ۵ مترو خواهد رسید. امام با بیان این که نمایشگاه بین المللی تهران برای ساخت این خط مترو اعلام آمادگی کرده و این در حالی است که شهرداری منطقه ۲۲ نیز پیش قدم احداث این خط مترو است، گفت: بر همین اساس جلسات زیادی با سرمایه گذاران مختلف برگزار کردیم تا در مورد مدل مالی و نحوه مشارکت در احداث خط ۱۰ مترو به جمع بندی برسیم که مقرر شد کارگروه مشترکی فی مابین شرکت مترو، شهرداری منطقه ۲۲ و سرمایه گذاران ایجاد شود تا بتوانیم به یک مدل مالی در مورد احداث خط ۱۰ مترو برسیم. مدیرعامل شرکت متروی تهران با بیان این که این اولین بار در تاریخ ساخت مترو است که از سرمایه گذاران استفاده خواهد شد اظهار کرد: برای احداث خط ۱۰ مترو ۲۲ هزار میلیارد تومان لازم است اما اولویت ما بخش غربی خط ۱۰ مترو است که در این بخش غربی از محدوده نمایشگاه بین‌المللی تا منطقه ۲۲ به طول ۱۶ کیلومتر تحت پوشش مترو قرار خواهد گرفت.

نظرها

اخبار بیشتر