ما به همدلی بزرگ در کنار یکدیگر نیاز داریم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

ما به همدلی بزرگ در کنار یکدیگر نیاز داریم

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
سخنگوی دولت گفت: ما به اعتماد عمومی و همدلی بزرگ در کنار یکدیگر نیاز داریم.

خبر تکمیل می‌شود …

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای علی ربیعی در ابتدای نشست خبری با خبرنگاران ضمن ابراز تسلیت به خانواده‌های مسافران هواپیمای مسافربری اوکراینی تصریح کرد: هنوز از داغ شهادت سردار سلیمانی فارغ نشده بودیم که داغ دیگری از راه رسید، ما بعد از ۳ روز از سقوط این هواپیمای اوکراینی در نهایت تاسف مطلع شدیم که هواپیمای اوکراینی با آتش پدافند غیر عامدانه خودی ساقط شده است.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

سخنگوی دولت افزود: ما علاوه بر عزادار بودن دغدغه‌مند و ناراحت هم هستیم، این حادثه هولناک که ذهن همه ما و ملت ایران را درگیر کرده است؛ دغدغه همه ما امروز این است که چه باید بکنیم و چه اقداماتی در پیش رو داریم؟

وی تاکید کرد: ما به اعتماد عمومی و همدلی بزرگ در کنار یکدیگر نیاز داریم.

آقای ربیعی افزود: دولت دچار چرخه معیوب اطلاع رسانی و کسب اطلاعات شده بود.

سخنگوی دولت خاطر نشان کرد: من همینجا از همه ملت ایران و افکار عمومی عذرخواهی می‌کنم.

در کنار جایگاه سخنگوی دولت بنری با عنوان «گرامیداشت یاد مسافران فقید هواپیمای اوکراینی» قرار داده شده است که در ذیل آن اسامی تک تک مسافران این پرواز به چشم می‌خورد.

همچنین در کنار تریبون آقای ربیعی نیز چندین شمع سیاه برای یادبود مسافران هواپیمای اوکراینی روشن است.

دغدغه ما اجرای اقداماتی برای جلوگیری از حوادث مشابه هواپیمای اوکراینی است

سخنگوی دولت با اشاره به سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: فکر می‌کنم دغدغه مندی و نگرانی ما این است که چه اقداماتی باید انجام دهیم که دیگر هیچگاه این خطای بزرگ تکرار نشود.

آقای ربیعی در نشست خبری خود افزود: ما علاوه بر عزادار بودن دغدغه‌مند و نگران هم هستیم، زیرا این حادثه هولناک ذهن همه ما و ملت ما را درگیر کرده است.

وی اضافه کرد: فکر می‌کنم دغدغه مندی و نگرانی ما این است که چه اقداماتی باید انجام دهیم که دیگر هیچگاه این خطا‌های بزرگ تکرار نشود و دغدغه دیگر ما این است که چگونه این لطمه بزرگ را که به اعتماد عمومی مردم و مرجعیت اطلاع رسانی کشور وارد شده است جبران کنیم.

اقای ربیعی گفت: در هفته‌ای که گذشت هنوز از داغ فقدان سردار سلیمانی فارغ نشده بودیم و عزادار این سردار بزرگ مقاومت بودیم که داغ دیگری از راه رسید و برسینه هایمان آوار شد حادثه هواپیمای اکراینی و کشته شدن ۱۷۶ مسافر این هواپیما که اکثر آنان از هموطنان ایرانی و بقیه از همنوعان ما بودند دل‌های همه ما را غمگین کرد.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

وی اضافه کرد: از آن غم انگیزتر این بود که بعد از تقریبا سه روز با خبر شدیم که این هواپیما در نهایت تاسف با آتش غیرعامدانه پدافند خودی ساقط شده است و قطعا این نیز دردی مضاعف بردل‌های ما نهاد.

سخنگوی دولت افزود: امروز ما همه عزادار شده‌ایم و دغدغه‌مند چراکه جان انسان‌هایی که زن و بچه و عروس وداماد و بچه‌های نخبه ما و تعدادی از همنوعان ما از سایرکشور‌ها بودند از بین رفت که قطعا ناشی از یک خطا بود این درد جانکاه خانواده‌ها قابل درک است پدران و مادرانی که فرزندان خود را برای اینده‌ای بهتر از زیر قرآن رد کرده بودند تا به دنبال کسب علم بروند عروس و دامادی که به سفر می‌رفتند همه برای ما غم انگیز و قابل درک است و از صمیم قلب ما هم برای ان‌ها عزادار هستیم.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیانگلیس از هرگونه دخالت در مسائل داخلی ایران اجتناب کند

سخنگوی دولت در واکنش به حضور غیر دیپلماتیک سفیر انگلیس در یک تجمع اعتراضی در تهران گفت: اقدام سفیر انگلیس کاملا غیر حرفه‌ای و غیر قابل قبول بوده است؛ به دولت این کشور هشدار می‌دهیم که از هرگونه دخالت در مسائل داخلی ما اجتناب کنند.آقای علی ربیعی در نشست خبری و درباره حضور غیر دیپلماتیک سفیر انگلیس در یک تجمع اعتراضی در تهران، افزود: حضور غیر معمول سفیر انگلیس در اعتراض‌های اخیر مغایر با وظایف تعیین شده وی است، سفیر انگلیس برای مدت کوتاهی دستگیر شد و به محض آنکه دستگاه‌های انتظامی از هویت وی مطلع شدند در کمتر از ۱۵ دقیقه آزاد شدند.

وی افزود: اقدام سفیر بریتانیا کاملا غیر حرفه‌ای و غیر قابل قبول بوده است و با احضار ایشان به وزارت امور خارجه، مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران به وی و دولت انگلیس ابلاغ شد.

آقای ربیعی افزود: انگلیس کارنامه نامناسبی در دخالت در امور داخلی ایران دارد، ما قطعا به طور جد از دولت انگلیس می‌خواهیم و هشدار می‌دهیم که از هرگونه دخالت در مسائل داخلی ما اجتناب کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

روحانی: بزرگترین خطر دموکراسی تبدیل‌شدن انتخابات به تشریفات است

ایرناایرنا16 ساعت قبل
رییس جمهوری بزرگترین خطر برای دموکراسی و حاکمیت ملی را تبدیل انتخابات به تشریفات دانست و گفت: باید پاسدار اسلام، نظام، جمهوریت، نظر و خواست عامه مردم باشیم. اخبار مرتبط روحانی: بزرگترین خطر دموکراسی تبدیل‌شدن انتخابات به تشریفات است تهران- ایرنا- رییس جمهوری بزرگترین خطر برای دموکراسی و حاکمیت ملی را تبدیل انتخابات به تشریفات…

فیلم/ سرنوشت برجام با کلینتون به کجا می‌رسید؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل
الفالف16 ساعت قبل
۳- آمریکا دبه کرد و نه تنها میز برجام را ترک کرد و به تعهدات خود عمل نکرد بلکه مانع انجام تعهدات دیگر طرف‌های برجامی شد. دولت ترامپ می‌تواند گذشته خود را اصلاح کند، تحریم‌ها را بر دارد و به میز مذاکره بر گردد. آن‌ها طرفی هستند که میز مذاکره را ترک کرده است. پرسش خبرنگار از «مذاکره جدید» است نه «برجام»، آن هم مذاکره با آمریکا نه مذاکره‌ای با همه طرف‌های قبلی برجامی. ۱۰- برخی منتقدان کم انصاف ظریف هم البته همچون همیشه بهانه‌ای پیدا کرده‌اند که به شخص او بتازند.
تکرساتکرسا20 ساعت قبل
شرکت شما ممکن است دارای ضرورت استراتژی روشن باشد؛ اما واحد یا تیمتان شاید این الزام را نداشته باشد. عدم‌قطعیت استراتژیک می‌تواند شبیه دست و پا زدن در گل و لای باشد. استراتژی صرفا کار مدیران ارشد نیست. ارتباط تیمی شفافی را ایجاد کنیدعدم‌قطعیت استراتژیک می‌تواند منجر به ارتباط کم و غیرشفاف مدیران با اعضای تیم شود. یک گفتمان آزاد، تیم شما را مشتاق و هماهنگ خواهد کرد و در نتیجه مسیر روشن و مشخص خواهد بود.
عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
عصرایران؛ مصطفی داننده- رییس جمهور روحانی در جمع استانداران دولت‌اش گفت: «در آستانه سی و هفتمین انتخابات ملی هستیم. آقای رییس جمهور لایحه‌ای را تنظیم و تقدیم مجلس کند تا نمایندگان به آن رای بدهند. گویا روحانی فراموش کرده است که رییس جمهور کشور است و می‌تواند از طریق لایحه اقدام به همه‌پرسی کند. گاهی فکر می‌کنم که رییس جمهور انتظار دارد ما رفراندوم برگزار کنیم. آنگونه که از شواهد پیداست مجلس یازدهم در اختیار مخالفان جدی رییس جمهور قرار خواهد گرفت.

ویدئو / روحانی: مجلس هم برای شما باشد؛ نوش جانتان

ایسناایسنا16 ساعت قبل
رئیس‌جمهور دوشنبه (۷ بهمن) در جمع استانداران و فرمانداران سراسر کشور سخنرانی کرد. حسن روحانی در بخشی از سخنان خود، خطاب به برخی جریانات حاکم بر برخی دستگاه‌ها، گفت: «شما که در جلسات خصوصی و اتاق‌های فکر خود می‌گویید مجلس بعدی صد درصد برای ماست. اگر مجلس بعدی برای شماست، دیگر چرا اینقدر غصه می‌خورید؟ بگذارید لااقل مشارکت شکل بگیرد و رقابت بالا برود و مجلس هم برای شما باشد. نوش جانتان. ما مشکلی با این داستان نداریم.»

نظرها

اخبار بیشتر