فیلم/ افشاگری افسر دانمارکی از خسارت‌های عین الاسد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. بین‌المللی

فیلم/ افشاگری افسر دانمارکی از خسارت‌های عین الاسد

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
جزئیات مهم از حمله موشکی سپاه به پایگاه عین الاسد از زبان یک افسر دانمارکی.

به گزارش مشرق،

ک سرباز دانمارکی که در عین الاسد بوده، در گفتگو با شبکه ۲ دانمارک، اوضاع این پایگاه در جریان حمله ایران را چنین توصیف کرده است: ما از ساعت ۸ شب وارد پناهگاه شده بودیم. اطلاع رسیده بود که طبق گفته مسئولین عراقی، ایران قصد دارد حمله موشکی کند. (حدود ۶ ساعت قبل از حمله) وقتی موشک اول خورد، همه غافلگیر شدیم چون هیچ آژیری از قبل به صدا در نمیامده بود. علت این هم که آژیرها پیش از اصابت اولین موشک فعال نشده بودند، این بود که موشک‌های ایرانی، قابلیت سر در گم کردن و سیگنال انداختن روی سیستم‌های راداری پایگاه را داشتند. من فکر می‌کنم حداقل ۱۳ موشک اصابت کرد. یعنی فکر کنم صدای ۱۳ انفجار را شنیدم. بسیار مهیب بود. موشک‌های خیلی دقیق بودند. آن‌ها پناهگاه ما را نزدند که اگر می‌زدند، فاجعه قرن رخ می‌داد. شمار زیادی از سربازان از ملیت‌های مختلف در این پناهگاه بودند. من فکر می‌کنم ایران عمدا پناهگاه ما را نزد. ما درست یک روز پس از این حمله از عراق خارج شدیم.

دانلود

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روزنامه الریاضیه عربستان، لغو دیدار تیم‌های پرسپولیس ایران و التعاون عربستان به دلیل شیوع ویروس کرونا و لغو پروازها از این کشور به امارات با تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا صورت گرفت. اکنون باشگاه النصر نیز انتظار دارد این نهاد بازی با سپاهان را نیز لغو و به زمان دیگری موکول کند. بر اساس این گزارش؛ فدراسیون فوتبال عربستان با کنفدراسیون فوتبال آسیا برای لغو بازی النصر برابر سپاهان در حال رایزنی است. باشگاه النصر ۳ روز قبل با ارسال نامه‌ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا خواستار تعویق بازی با سپاهان شده بود. بازی تیم‌های النصر و سپاهان طبق برنامه باید روز ۱۳ اسفند به میزبانی تاشکند، پایتخت ازبکستان برگزار شود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روزنامه الشرق الاوسط؛ شیوع ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای آسیایی باعث شد تا کنفدراسیون فوتبال این قاره (AFC) برخی بازی‌های لیگ قهرمانان و کاپ آسیا را به زمان دیگری موکول کند. بر اساس این گزارش، با توجه به شرایط حاکم این احتمال وجود دارد که کنفدراسیون فوتبال آسیا بخواهد برگزاری تمامی دیدارهای لیگ قهرمانان و کاپ آسیا را به زمان دیگری که نامعلوم است موکول کند؛ البته احتمال لغو کامل این رقابت‌ها در فصل جاری نیز وجود دارد. یک عضو کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز پیشنهاد لغو کامل رقابت‌های فصل جاری لیگ قهرمانان و کاپ آسیا را ارائه داد. وی در این رابطه گفت: اگر ویروس کرونا مهار نشود، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که رقابت‌های لیگ قهرمانان و کاپ آسیا به طور کامل لغو شوند. انتهای پیام/
الفالف1 روز قبل
ژنرال آلن با اشاره به تهدید تروریسم خارجی افزود <<نهادهای خشونت پراکن مبتنی بر نژاد برتری سفید پوستان هم در شیوه‌ای مشابه عمل می‌کنند. ژنرال آلن از برده داری به عنوان «گناه اصلی» آمریکا یاد کرد و افزود در بیشترین سال‌ها در پنج دهه گذشته، طرفداران نژادبرتری سفید پوستان، عمدتا به گروه‌های حواشی جامعه آمریکا اهمیتی نداده‌اند، و آنها را محصولات مصنوعی تاریخ خوانده‌اند. رفتار توهین آمیز این گروه‌ها همچنان ادامه دارد و ما برای مبارزه با آنها باید بیشتر تلاش کنیم. ما برای مقابله با نمودهای خشن تبعیض نژادی که هم اکنون در فرهنگ آمریکایی وجود دارد، به قوانین جامع ضد تروریستی داخلی نیازمندیم. وی گفت امروز بسیاری از گروه‌های نژادپرست در آمریکا تلاش می‌کنند خود را به عنوان بخشی از جریان اصلی سیاسی در این کشور معرفی و مقاصد اصلی و خشونت بار خود را مخفی کنند.

نظرها

اخبار بیشتر