انسانیت معلق در دنیای ذهنی نزار موسوی‌نیا/ نقدی جدی بر موجودیت انسان (فیلم)
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. اجتماعی

انسانیت معلق در دنیای ذهنی نزار موسوی‌نیا/ نقدی جدی بر موجودیت انسان (فیلم)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
او انگار سعی می‌کند با استفاده از سمبل‌های تاریخی نمادهای تازه‌ای خلق کند.. نمادهایی که از بطن تاریخ و هنر معاصر سردر می‌آورند.

کیفیت پایین

کیفیت خوب

عصر ایران؛ حسن ظهوری نزار موسوی‌نیا یکی از چهره‌های شناخته شده هنر معاصر است که در آبادان به دنیا آمده و حالا سال‌هاست که آثار او در نمایشگاه‌های انفرادی و جمعی در ایران و سایر نقاط جهان به نمایش گذاشته شده‌است. ذهنیت او در نقاشی باعث شده تا خالق آثار و آدم‌هایی باشد که پیام‌های ناگفته اما آشنایی دارند.

نقاشی‌های او سراسر نمادگرایی است. سمبل‌های او تاریخی به وسعت حضور بشر را طی کرده‌اند و حالا دوباره روی بوم نقاشی‌ موسوی‌نیا ظاهر می‌شوند. او انگار سعی می‌کند با استفاده از سمبل‌های تاریخی نمادهای تازه‌ای خلق کند. نمادهایی که از بطن تاریخ و هنر معاصر سردر می‌آورند.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

نقاشی‌های موسوی‌نیا طیف گسترده‌ای از موضوعات مختلف اجتماعی و سیاسی را دنبال می‌کند. از موضوعات محیط زیستی گرفته تا دوران شوم سلطه داعش و حتی غذا خوردن و منظر فلسفی و آن در آثار او دیده می‌شوند. به نظر می‌رسد او نقدی جدی بر موجودیت انسان دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

این اسباب‌بازی هوشمند را به کودکان خلاق خود معرفی کنید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
هوشمند است و به خلاقیت بیشتر کودکان کمک می‌کند. آن‌ها را وادار به تحرک بیشتر کرده و نوآوری را به آن‌ها آموزش می‌دهد. اما بازی با آن نیاز به آموزش دارد.

بارش برف و باران در بیشتر مناطق

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
امیر سرکرده در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: بارش در نواحی شمالی به صورت برف و در نواحی جنوبی به صورت باران خواهد بود. کارشناس هواشناسی گفت: همچنین برای مراکز جنوبی، بارش‌ها به صورت رگبار و رعد و برق و در استان‌های بوشهر، فارس، کرمان، یزد و اصفهان بارش برف و باران پیش بینی می‌شود. سرکرده ادامه داد: امروز و فردا در نواحی شرقی و جنوب شرقی وزش باد پیش بینی می‌شود. کارشناس هواشناسی گفت:: همچنین برای جاده‌های کوهستانی البرز و شمال غرب زاگرس مرکزی بارش برف، مه غلیظ، کاهش دید و ایجاد کولاک را پیش رو داریم. وی افزود: در تهران بارش برف پیش بینی می‌شود و دما در حال حاضر صفر درجه است که در بیشترین حالت به سه درجه بالای صفر خواهد رسید.

تصاویری از تهران برفی امروز

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

چتر رحمت الهی بر آسمان ایران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
تابناکتابناک1 روز قبل
از این می‌ترسم که یک جایی تاریک باشد و حس کنم احتمال دارد در آن تاریکی آدم‌ها را از دست بدهم! از این می‌ترسم که یک جایی تاریک باشد و حس کنم احتمال دارد در آن تاریکی آدم‌ها را از دست بدهم! ساعتی که رفتم داخل ساختمان پلاسکو هیچ وقت فکر نمی‌کردم ساختمان بریزد. خشم از این که چرا این جسارت را داشتم و داخل پلاسکو رفتم و خوشحالی از زنده بودنم. سلیمانی با بیان این که شغل ما هم مثل آتش نشان هاست، گفت: اگر عاشق کارم نبودم داخل پلاسکو نمی‌رفتم.

جلسه شورای شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
امروز شورای شهری‌ها با تصویب چندین طرح و لایحه، روز پرکاری را پشت سر گذاشتند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بررسی لایحه متمم بودجه سال ۹۸ شهرداری، مهمترین دستور کار امروز شورای شهر بود که با وجود موافقان و مخالفان به تصویب رسید.

نظرها

اخبار بیشتر