پدر شهید قربانی: نظر رهبری را روی چشم می‌گذاریم‌/ خواهر شهید اسحاقیان: هیچ خانواده‌ای اجازه سوءاستفاده سیاسی از سانحه را ‌نخواهد داد +عکس و فیلم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. سیاسی

پدر شهید قربانی: نظر رهبری را روی چشم می‌گذاریم‌/ خواهر شهید اسحاقیان: هیچ خانواده‌ای اجازه سوءاستفاده سیاسی از سانحه را ‌نخواهد داد +عکس و فیلم

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
در پی سقوط هواپیمای بوئینگ اوکراینی که برا اثر خطای انسانی پدافندی منجر به شهادت 176 نفر شد عده ای در داخل و خارج کشور شروع به موج سواری سیاسی و سو استفاده از خون شهدای این سانحه هوایی کردند.

به گزارش مشرق، در پی سقوط هواپیمای بوئینگ اوکراینی که برا اثر خطای انسانی پدافندی منجر به شهادت ۱۷۶ نفر شد؛ تعداد زیادی از شهدا از هموطنان کشور عزیزمان بودند. پس از این حادثه ناگوار عده‌ای در داخل و خارج کشور شروع به موج سواری سیاسی و گرفتن ماهی از آب گل آلود شده و منجر به ازرده خاطر شدن ملت شریف ایران که همزمان در داغ سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی و شهادت هموطنان عزیزمان در حادثه سقوط هواپیما عزادارهستند، شده است.

گزارش زیر اظهارات برخی از خانواده‌های داغدیده شهدای هواپیمای بوئینگ میباشد که به این جنگ رسانه‌ای و عقده گشایی‌های سیاسی واکنش نشان داده‌اند:

پدر شهید سانحه هواپیما: نظر رهبری را روی چشم می‌گذاریم‌/ راضی نیستیم ‌دل رهبری هیچ موقع و در هیچ جایی شکسته شود

خانواده شهید امیرحسین قربانی بهابادی هم به مانند خانواده دیگر شهدای حادثه سقوط هواپیما و عموم ملت ایران این روزها عزادار و سوگوارند و سیاه پوش از دست دادن جوان خود هستند.

خانواده‌ای که از جنس ایثار و شهادتند و سال‌های سال در راه پیشرفت و اعتلای نظام و انقلاب ایستادگی و مبارزه کرده و در این راه جانفشانی‌ها کرده‌اند.

پدر امیرحسین قربانی بهابادی از جانبازان و آزادگان سرافراز جنگ تحمیلی و مادر وی خواهر شهید دوران هشت سال دفاع مقدس است و امروز امیرحسین هم به شهادت رسیده است.

با این وجود، امروز خانواده شهید امیرحسین قربانی بهابادی عزای خود و خون فرزندشان را بهانه‌ای برای ضربه زدن به نظام نکرده و از دیگران هم می‌خواهند که بهانه‌ای به دست دشمن ندهند.

پدر شهید قربانی: نظر رهبری را روی چشم می‌گذاریم‌/ خواهر شهید اسحاقیان: هیچ خانواده‌ای اجازه سوءاستفاده سیاسی از سانحه را ‌نخواهد داد +عکس و فیلم - 8

پدر شهید امیرحسین قربانی در این ارتباط ‌اظهار داشت: هرچه که نظر حضرت آقا باشد، ما عینا همان را روی چشم می‌گذاریم.

این جانباز و آزاده سرافراز دوران هشت سال دفاع مقدس تصریح کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب و سران سه قوه گفتند، مسببان باید شناسایی شده و به اشد مجازات گرفتار شوند.

وی تاکید کرد که باید با مسببان به شدت برخورد شود تا خدای نکرده مسائل و مشکلات دیگری برای مملکت دوباره پیش نیاید که بهانه‌ای به دست دشمنان نظام بدهند.

قربانی بهابادی با بیان اینکه راضی نداریم که دل رهبری هیچ موقع و در هیچ جایی شکسته شود تاکید کرد: هرچه که مقام معظم رهبری فرمودند ما اطاعت امر می‌کنیم.

با وجودی که امروز افرادی که زخم خورده نظام و سپاه هستند سعی دارند از شهادت افراد حاضر در هواپیما برای ضربه زدن به نظام و انقلاب و ولایت فقیه استفاده کنند اما بصیرت بالای خانواده‌های این شهدا که در اوج عزا و داغداری هستند، مانعی بزرگ برای دستیابی دشمنان نظام در این توطئه خود شده‌اند.

****

پدر شهید حادثه سقوط هواپیما: احدی حق سوءاستفاده ندارد/ نباید خدمات عزیزانمان ‌تحت‌الشعاع یک حادثه قرار گیرد؛

پدر شهیده سارا حمزه‌ای از شهدای حادثه سقوط هواپیما با تأکید بر اینکه نباید خدمات عزیزانمان در کشور را تحت‌الشعاع یک حادثه قرار داد، گفت: کسی نباید از این حادثه سوءاستفاده کند.

قاسم حمزه‌ای پدر شهیده سارا حمزه‌ای از شهدای حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی اظهار داشت: این داغ مربوط به همه مردم است.

پدر شهیده سارا حمزه‌ای افزود: به تمام خانواده‌هایی که در این حادثه غمبار دچار یک مصیبت بزرگ‌ شده‌اند تسلیت می‌گویم و امیدوارم خداوند کمک کند تا آلام مردم کاهش پیدا کند.

پدر شهید قربانی: نظر رهبری را روی چشم می‌گذاریم‌/ خواهر شهید اسحاقیان: هیچ خانواده‌ای اجازه سوءاستفاده سیاسی از سانحه را ‌نخواهد داد +عکس و فیلم - 20

وی از خداوند متعال برای خانواده‌های این حادثه تلخ طلب صبر و بردباری کرد و گفت: امیدواریم خداوند به‌گونه‌ای به این خانواده‌ها کمک کند که این عزیزان آرامششان را به دست بیاورند.

در خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

حمزه‌ای با بیان اینکه طبق بررسی‌های انجام‌گرفته، این حادثه سهوی بوده است، تأکید کرد: کسی نباید از این حادثه سوءاستفاده کند.

پدر شهیده سارا حمزه‌ای با تأکید بر اینکه نباید خدمات عزیزانمان در کشور را تحت‌الشعاع یک حادثه قرار داد، گفت: اینکه تمام ارزش‌هایمان را در مقابل حادثه‌ای که پیش‌آمده نادیده بگیریم ناعادلانه بوده و خوب است که عدالت در همه امور رعایت شود.

***

پدر شهید سانحه هواپیما: نباید به شایعات دشمن توجه کرد

پدر امیرحسین سعیدنیا از شهدای حادثه سقوط هواپیما در دیدار با آیت‌الله حسینی‌همدانی نماینده ولی‌فقیه در استان البرز اظهار داشت: ملت ایران ملتی بسیار خوب و نجیبی هستند و بنده این موضوع را همیشه گفته‌ام.

وی افزود: این وابستگی و این احساساتی که در این مردم ایران به هم دارند در هیچ کشوری وجود ندارد.

پدر شهید قربانی: نظر رهبری را روی چشم می‌گذاریم‌/ خواهر شهید اسحاقیان: هیچ خانواده‌ای اجازه سوءاستفاده سیاسی از سانحه را ‌نخواهد داد +عکس و فیلم - 29

پدر مرحوم امیر حسین سعیدنیا با اشاره به جوسازی رسانه‌های معاند در مورد این حادثه و ابعاد آن، بیان کرد: آن افرادی که مطالبی را می‌بینند و می‌خوانند نباید هر حرف و مطلبی را قبول کنند، خبر باید از منابع رسمی و موثق پیگیری شود و شایعه‌سازی برای چه!

وی ادامه داد: ما در حال حاضر زخم خورده‌ایم و نباید این شایعه‌سازی‌ها ادامه یابد.

****

خواهر شهید حادثه سقوط هواپیما: مطمئنم هیچ خانواده‌ای اجازه سوءاستفاده سیاسی از سانحه را ‌نخواهد داد

خواهر مهدی اسحاقیان از شهدای حادثه سقوط هواپیما اظهار داشت: ‌در حال حاضر همه خانواده‌های این سانحه داغدارند، اما مطمئنم هیچ خانواده‌ای اجازه سوءاستفاده این حادثه را ‌نخواهند داد.

وی تاکید کرد: اینکه بخواهند برخی‌ها از این موضوع سوءاستفاده‌ کنند فکر نکنم هیچکدام از خانواده‌هایی که در این هواپیما عزیزانشان را از دست دادند اجازه بدهند که از این موضوع سوءاستفاده سیاسی ‌شود.

خواهر مهدی اسحاقی از شهدای حادثه سقوط هواپیما با بیان اینکه همه ‌خانواده‌ها اکنون داغدارند، تصریح کرد: در حال حاضر خانواده‌ها به این موضوع‌ فکر نمی‌کنند، اما همه ‌دوست دارند نتیجه مشخص و بهترین تصمیم برای این موضوع گرفته ‌شود.

پدر شهید قربانی: نظر رهبری را روی چشم می‌گذاریم‌/ خواهر شهید اسحاقیان: هیچ خانواده‌ای اجازه سوءاستفاده سیاسی از سانحه را ‌نخواهد داد +عکس و فیلم - 37

***

پدر یکی از شهدای سانحه هوایی: خودم را فرزند این انقلاب می‌دانم

پدر «آرش پورضرابی» از جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراین، ضمن تاکید بر اینکه من خودم را فرزند این انقلاب می‌دانم گفت: از مسئولین می‌خواهم عملکرد خود را مرور کنند اگر خطا رفته‌اید به عقب برگردید و به سمت مردم دست دراز کنید مردم دست شما را به گرمی فشار خواهند داد.

احمدرضا پورضرابی پدر شهید آرش پورضرابی که در سانحه سقوط هواپیمایی اوکراینی به جمع شهدای آسمانی پیوسته است فقدان اطلاع رسانی درست و دیرهنگام مسئولین درباره این سانحه را متذکر شد و بیان داشت: این موضوع باعث بغض بیشتر ما در مصیبت از دست دادن فرزندمان شده است.

پدر شهید قربانی: نظر رهبری را روی چشم می‌گذاریم‌/ خواهر شهید اسحاقیان: هیچ خانواده‌ای اجازه سوءاستفاده سیاسی از سانحه را ‌نخواهد داد +عکس و فیلم - 42

وی با اشاره به حوادث غم‌انگیر طی روزهای گذشته افزود: سردار سلیمانی سردار ملی برای وطن و همه ما بود و دل همگی برایش سوخت و زمانی که برای انتقام سخت او طوری موشک به پایگاه‌های آمریکا در عراق زدیم که خون از دماغ کسی نریزد باید در کشورمان نیز درست مدیریت می‌کردیم.

پدر شهید آرش پورضرابی ضمن تاکید بر اینکه من خودم را فرزند این انقلاب می‌دانم گفت: از مسئولین می‌خواهم عملکرد خود را مرور کنند اگر خطا رفته‌اید به عقب برگردید و به سمت مردم دست دراز کنید مردم دست شما را به گرمی فشار خواهند داد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

روحانی: بزرگترین خطر دموکراسی تبدیل‌شدن انتخابات به تشریفات است

ایرناایرنا15 ساعت قبل
رییس جمهوری بزرگترین خطر برای دموکراسی و حاکمیت ملی را تبدیل انتخابات به تشریفات دانست و گفت: باید پاسدار اسلام، نظام، جمهوریت، نظر و خواست عامه مردم باشیم. اخبار مرتبط روحانی: بزرگترین خطر دموکراسی تبدیل‌شدن انتخابات به تشریفات است تهران- ایرنا- رییس جمهوری بزرگترین خطر برای دموکراسی و حاکمیت ملی را تبدیل انتخابات به تشریفات…

ویدئو / روحانی: مجلس هم برای شما باشد؛ نوش جانتان

ایسناایسنا15 ساعت قبل
رئیس‌جمهور دوشنبه (۷ بهمن) در جمع استانداران و فرمانداران سراسر کشور سخنرانی کرد. حسن روحانی در بخشی از سخنان خود، خطاب به برخی جریانات حاکم بر برخی دستگاه‌ها، گفت: «شما که در جلسات خصوصی و اتاق‌های فکر خود می‌گویید مجلس بعدی صد درصد برای ماست. اگر مجلس بعدی برای شماست، دیگر چرا اینقدر غصه می‌خورید؟ بگذارید لااقل مشارکت شکل بگیرد و رقابت بالا برود و مجلس هم برای شما باشد. نوش جانتان. ما مشکلی با این داستان نداریم.»
الفالف15 ساعت قبل
۳- آمریکا دبه کرد و نه تنها میز برجام را ترک کرد و به تعهدات خود عمل نکرد بلکه مانع انجام تعهدات دیگر طرف‌های برجامی شد. دولت ترامپ می‌تواند گذشته خود را اصلاح کند، تحریم‌ها را بر دارد و به میز مذاکره بر گردد. آن‌ها طرفی هستند که میز مذاکره را ترک کرده است. پرسش خبرنگار از «مذاکره جدید» است نه «برجام»، آن هم مذاکره با آمریکا نه مذاکره‌ای با همه طرف‌های قبلی برجامی. ۱۰- برخی منتقدان کم انصاف ظریف هم البته همچون همیشه بهانه‌ای پیدا کرده‌اند که به شخص او بتازند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین19 ساعت قبل
وزیر کشور گفت: امیدوارم در فرصت باقیمانده تا اعلام نتایج شورای نگهبان درباره ردصلاحیت‌ها، فضا بیش از پیش آماده رقابت‌های منطقی، قانونی، اصولی در محیطی امن و سالم باشد. وی ادامه داد: در این دولت و دولت قبل دو دوره انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر، مجلس شورای اسلامی و همچنین مجلس خبرگان را داشتیم و در این دوره هم انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای مجلس خبرگان را پیش رو داریم. رحمانی فضلی تاکید کرد: الحمدالله بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، مواجه با مجلسی برخاسته از متن ملت مواجه هستیم. تجلی اراده مردم در ریاست جمهوری، مجلس شورای و بقیه نهادهای انتخاباتی مشخص است. رحمانی فضلی گفت: امیدواریم همه آنانی که در امر انتخابات مشارکت دارند و می‌خواهند انتخابات خوب برگزار شود، با این روحیه کار کنند.

فیلم/ سرنوشت برجام با کلینتون به کجا می‌رسید؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل
خانه ملتخانه ملت16 ساعت قبل
محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از سازوکار دولت برای پرداخت کمک‌های معیشتی، گفت: دولت باید لیست افرادی که یارانه بنزین دریافت کردند را منتشر کند تا سازوکار پرداخت این یارانه مشخص و شفاف شود، در حال حاضر مردم از نحوه پرداخت یارانه معیشتی ناراضی بوده و مدعی هستند علیرغم اینکه درآمد چندانی ندارند این یارانه به آنها پرداخت نشده است. شاخص‌های دولت برای پرداخت یارانه بنزین متناسب با وضعیت اقتصادی مردم نیستنماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی پرداخت یارانه بنزین به عده‌ای خاص را اقدامی اشتباه خواند و افزود: از یک سو شاخص‌های دولت برای پرداخت یارانه بنزین متناسب با وضعیت اقتصادی مردم نیست و از سوی دیگر دولت توانایی شناسایی افرادی -که براساس این ملاک- مستحق دریافت یارانه هستند، را نیز ندارد. وی اظهار کرد: بهتر بود کمک معیشتی همانند یارانه نقدی به تمام ایرانیان پرداخت می‌شد تا نارضایتی‌ها کاهش یابد زیرا هرچند در حال حاضر ارزش یارانه نقدی حدود ۵ دلار است اما در زمان اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها حدود ۴۵ دلار بود و بخشی از افزایش قیمت‌ها را جبران می‌کرد. این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در صورت پرداخت یارانه بنزین به همه ایرانیان، افرادی که در مصرف بنزین صرفه جویی می‌کردند، می‌توانستند بخشی از یارانه پرداختی را پس انداز کنند، اضافه کرد: نمی‌توان برای پرداخت یارانه بنزین ملاک‌هایی در نظر گرفت که میان ۸۰ میلیون نفر به درستی تعیین و عدالت رعایت شود. /پایان پیام

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری2 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری2 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری2 هفته قبل

روابط عمومی‌ها پل ارتباطی سازمان با افکار عمومی هستند

کرد آنلاین3 ساعت قبل

بودجه تکمیل کریدور شمال جنوب کردستان نباید به دلیل تمام نشدن پروژه به سایر استان‌ها تعلق گیرد

کرد آنلاین3 ساعت قبل

کاهش ۱۲ درصدی تصادفات منجر به فوت در کردستان

کرد آنلاین3 ساعت قبل

وضعیت پرونده کیک‌‌های آلوده به کجا رسید؟

کرد آنلاین3 ساعت قبل

بیانیه گام دوم نقطه عطف پیشرفت انقلاب اسلامی در جهان است

کرد آنلاین3 ساعت قبل

فرهنگ غنی کردستان باید در حل مسئله ترافیک نمود عینی داشته باشد

کرد آنلاین3 ساعت قبل

معمای مرگ جمعی در میانکاله؛ کجا بره پرنده؟

کرد آنلاین3 ساعت قبل