فیلم | ربیعی چطور اطمینان داد که از برخورد موشک به هواپیما بی‌خبر بوده است؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. همشهری
  4. سیاسی

فیلم | ربیعی چطور اطمینان داد که از برخورد موشک به هواپیما بی‌خبر بوده است؟

همشهریخبرگزاری همشهری |
علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری خود گفت: اگر نسبت به خودم احساس می‌کردم که واقعیتی را می‌دانستم و به مردم نگفتم ...

دریافت ۱۵ MB

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، علی ربیعی، سخنگوی دولت، در نشست خبری این هفته گفت: اگر نسبت به خودم احساس می‌کردم که واقعیتی را می‌دانستم و به مردم نگفتم یک لحظه هم نمی‌ماندم. زندگی من سرشار از این بوده است که فکر کردم می‌توانم کاری برای مردم انجام دهم و در این مدت هم برای این آمده‌ام. اگر چنین احساسی در وجود خودم کنم که تزلزلی در این نوع تفکر ایجاد شده است یک لحظه هم ماندن خودم را ترجیح نمی‌دهم و تصمیم شخصی خودم است و اجازه دهید که هرکسی در آن چیزی که فکر می‌کند کار خود را انجام دهد.

سخنگوی دولت افزود: دروغ آن چیزی است که شما چیزی را بدانید ولی جعل کنید و قصد فریب کسی را داشته باشید. مطمئن باشید که همچین اتفاقی نبوده است و مطمئن باشید رئیس‌جمهوری جمعه ۴ بعدازظهر این موضوع را متوجه شده است.

سردار حاجی‌زاده گفتند که روز چهارشنبه متوجه شدند و به مسئولان بالاتر را مطلع کردند و آن سلسله‌مراتب خودشان بوده است و آنها هم فکر کردند که نیاز به بررسی است و باید این موضوع را بررسی می‌کردند من نمی‌دانم و پاسخگو نیستم که نیاز به چه چیزی بوده است. من چیزی که به عنوان خودم می‌توانم بگویم رفتارهای معیوب اطلاع‌رسانی است. من نمی‌توانم هیچ قضاوتی بکنم که چه اتفاقی در آنجا رخ داده است و دوستانشان می‌توانند در این موضوع صحبت کنند. حداقل بعضی از چهرها را چهل سال است که می‌شناسم مثل سرلشکر باقری که برای کشورش فردی فداکار و صادق است.

وی ادامه داد: این‌که چه اتفاقی افتاده است که دیر آماده من نمی‌دانم. آنچه من گفتم مسئولان ذی‌ربطی بوده است که از دولت می‌توانستند مطلع باشند. من با همه اینها صحبت کردم. حتی از این‌که کشورهای خارجی را ما در این بیانیه کار خوبی کردیم گفتیم همه شما به ایران بیایید. همه را دعوت کردیم. از آمریکا تا کانادا تا فرانسه در سه بند اولیه بیانیه گفتیم که به ایران بیایند و این موضوع را بررسی کنید. البته اگر اطلاعات هم داشتیم باز همین کار را می‌کردیم باید می‌آمدند و الان هم باید بیایند و این موضوع را بررسی کنند بنابراین در این زمینه مطمئن باشید.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

ربیعی تاکید کرد: به هر حال مسئولان ذی‌ربط دولتی همه روز جمعه این موضوع را فهمیدند و در این هیچ تردیدی نیست، قطعا می‌گویم آقای رئیس‌جمهوری نه در کسوت رئیس‌جمهوری و رئیس شورای عالی امنیت تا عصر جمعه از این موضوع مطلع نبودند و آن این چیزی که صادقانه دارم جلوی دوربین بیان می‌کنم.

وی گفت: آن ساختار هم باید بررسی شود و خودشان بگویند که چرا این اتفاق افتاده است. چرا دیر رئیس‌جمهوری مطلع شده است و این تعلل سوال و مطالبه خود رئیس‌جمهوری هم است که باید به آن پاسخ داده شود. ما هم به اندازه شما مطمئن باشید که ناراحت هستیم. این حادثه آن‌قدر جانکاه و بهت‌زده و غمگنانه بوده که ما هم با آن زندگی کردیم. ما هم مثل بقیه غمناک و ناراحتیم. از این چیزی که در ساختار هم رخ می‌دهد ناراحتیم. فقدان ساختارهار مناسب چه در ارتقای پدافند و چه در این‌که چطور ما واقعیت را به مردم بگوییم. وگرنه هیچ قصدی برای که چیزی از مردم کتمان شود واقعا در این زمینه نبوده است و اگر یک روز هم هر کدام از ما و خودمان احساس کنیم که در کنار مردم از درد آنها کم کنیم و به این ادراک برسیم ماندنمان هم یک لحظه جایز نیست. کد خبر ۴۷۷۹۶۶

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدئو / روحانی: مجلس هم برای شما باشد؛ نوش جانتان

ایسناایسنا1 روز قبل
رئیس‌جمهور دوشنبه (۷ بهمن) در جمع استانداران و فرمانداران سراسر کشور سخنرانی کرد. حسن روحانی در بخشی از سخنان خود، خطاب به برخی جریانات حاکم بر برخی دستگاه‌ها، گفت: «شما که در جلسات خصوصی و اتاق‌های فکر خود می‌گویید مجلس بعدی صد درصد برای ماست. اگر مجلس بعدی برای شماست، دیگر چرا اینقدر غصه می‌خورید؟ بگذارید لااقل مشارکت شکل بگیرد و رقابت بالا برود و مجلس هم برای شما باشد. نوش جانتان. ما مشکلی با این داستان نداریم.»

فیلم | روحانی: بروید پای صندوق رای ولو اینکه …

همشهریهمشهری20 ساعت قبل

فیلم | کنایه انتخاباتی روحانی و مقایسه ایران با افغانستان

همشهریهمشهری1 روز قبل
رئیس جمهوری در همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور گفت: افغانستان هم انتخابات الکترونیکی برگزار می‌کند اما در ایران هنوز محقق نشده است. در هر دوره‌ای به وزیر کشور تاکید کردیم، نشد. دریافت ۲ MB کد خبر ۴۸۰۸۷۹

ترامپ در رویای مذاکره / مصاحبه ظریف با اشپیگل چطور دست ترامپ را رو کرد؟

خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
مصاحبه دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان با نشریه آلمانی اشپیگل، سروصدای بسیاری به راه انداخته است. اما مگر او در این مصاحبه چه گفت؟ ظریف در این مصاحبه در پاسخ به سوالی درباره امکان گفتگوی تهران و واشنگتن پس از ترور سردار سلیمانی گفته، اگر آمریکا تحریم‌ها را بردارد، ممکن است مذاکره‌ای انجام شود. این حرف ظریف که کنایه‌ای به بدعهدی آمریکاست، با بدفهمی رئیس‌جمهور ایالات متحده همراه شده و او این جمله را طوری جلوه داده که گویی ایران درخواست مذاکره دارد. ترامپ در واکنش این درخواست من درآوردی، جواب داده: «نه، مرسی!» ظریف این بدفهمی ترامپ را بی‌پاسخ نگذاشته و در توییتی، از او خواسته به جای توجه به تیترهای فکس‌نیوز، متن انگلیسی مصاحبه را بخواند.

فیلم/ سرنوشت برجام با کلینتون به کجا می‌رسید؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

انتقاد تند مداح معروف از مسئولان/واقعا شماها دنبال اصول واصلاحید؟

مهرمهر19 ساعت قبل
حاج محمود کریمی مداح اهل بیت در یکی از مراسم‌های خود به مسائل سیاسی و احزاب واکنش نشان داد و گفت: مشکل ما این است که پدافند سیاسی نداریم.

نظرها

اخبار بیشتر