مرکز فرهنگی؛ حق مسلم جوانان زنجانی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
مرکز فرهنگی؛ حق مسلم جوانان زنجانی

مرکز فرهنگی؛ حق مسلم جوانان زنجانی

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/زنجان استاندار زنجان گفت: این حق جوانان است که یک مجموعه فرهنگی داشته باشند.

فتح‌الله حقیقی شب گذشته در جلسه انجمن کتابخانه‌های استان زنجان، در خصوص کتابخانه‌ مرکزی زنجان، اظهار کرد: فعالیت در کتابخانه مرکزی زنجان بر اساس زمان‌بندی تفاهم‌نامه با شهردار انجام شود.

این مسئول با تاکید بر همکاری شهرداران در ایجاد کتابخانه، ادامه داد: احداث کتابخانه مرکزی، کار فرهنگی و سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود و نمی‌توان آن را هزینه تلقی کرد.

وی با اشاره به نگاه مطلوب شهرداری زنجان به فعالیت‌های عمرانی خود با نگرش فرهنگی، گفت: در حالی که شهرداری می‌توانست سبزه‌میدان را به‌صورت پاساژ احداث کند اما آن را به کالبد فرهنگی تبدیل می‌کند.

حقیقی در رابطه با نوع ساخت کتابخانه مرکزی زنجان، تصریح کرد: حفظ رویکرد فرهنگی ساختمان کتابخانه مرکزی و عدم تجاری‌سازی کاربردی این مجموعه باید مورد توجه قرار گیرد و این حق جوانان است که یک مجموعه فرهنگی داشته باشند و کار فرهنگی برای همیشه ماندگار است.

استاندار زنجان با اشاره به برگزاری همایش اهدای کتاب، یادآور شد: نیازمند یک برنامه جامع برای جلب مشارکت حداکثری در این طرح هستیم که در این بین رسانه‌ها نقش موثری دارند؛ به‌ طوری‌ که رسانه‌ها تنها منعکس‌کننده اخبار نیستند و این قشر در مسائل فرهنگی فکر پویا دارند و از افکار رسانه‌ها باید استفاده شود.

در وبسایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

وی با اشاره به طولانی شدن فرآیند افتتاح برخی پروژه‌ها، خاطرنشان کرد: باید پروژه‌های موجود افتتاح و به سراغ پروژه‌های جدید رفت.

مدیرکل امور کتابخانه‌های عمومی استان زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه سه پروژه این اداره‌کل برای افتتاح تا دهه‌فجر آماده است، اظهار کرد: کتابخانه روزبه تمام و تجهیز شده و آماده افتتاح است.

امیرعلی نیک‌بخش با بیان اینکه کتابخانه شهدای روستای دیزج‌آباد نیز آماده افتتاح است، گفت: این کتابخانه تنها نیازمند تکمیل تجهیزات است. همچنین نخستین کتابخانه شهرستان خدابنده بعد از انقلاب نیز تا پایان بهمن‌ماه آماده تحویل است‌ که اگر این کتابخانه برای ایام دهه‌فجر آماده شود، در این ایام افتتاح می‌شود.

وی از اجرای طرح «اهدای کتاب اهدای آگاهی» در سال‌جاری خبر داد و گفت: در راستای اجرای این طرح در سال گذشته ۹۲ هزار و ۶۶۲ جلد کتاب به کتابخانه‌های زنجان اهدا شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایرناایرنا7 ساعت قبل
جمال فتح‌اللهی متولد ۱۳۵۳ در شهر فسا و استادیار گروه اقتصاد دانشگاه رازی است. وی دانش‌آموخته کارشناسی اقتصاد نظری دانشگاه شیراز، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه فردوسی مشهد و دکترای اقتصاد دانشگاه مفید است. از سوابق اجرایی وی می‌توان به رئیس گروه مطالعات اقتصادی و مدیر آموزش و پژوهش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی (برنامه و بودجه سابق) استان هرمزگان، مجری مطالعات آمایش استان کرمانشاه (۱۳۹۷-۱۳۹۳)، مدیر حوزه ریاست و مشاور رئیس دانشگاه رازی (مهرماه ۱۳۹۳ تا دی‌ماه ۱۳۹۶) و معاون اداری، مالی دانشگاه رازی اشاره کرد. وی همچنین دارای ۳۳ عنوان مقاله علمی – پژوهشی و ISI و ارائه شده در همایش‌های داخلی و خارجی و مجری چهار طرح پژوهشی خاتمه یافته است. وزیر علوم همچنین در نامه جداگانه‌ای از خدمات محسن اژدری، رئیس سابق دانشگاه فسا، در طول تصدی این مسئولیت قدردانی کرد.
مهرمهر7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، اسباب بازی محبوب آلبرت انیشتین ماه آینده به قیمت ۶۰ هزار دلار حراج می‌شود. این اسباب بازی درحقیقت یک بازی آلمانی به نام «بازی موزائیک پرل» (Perlen Mosaik Spiel) است که حاوی ۶۲۰ دانه رنگی است و با قراردادن آنها در یک چارچوب با سوراخ هایی متعدد می‌توان طرح‌های زیادی ساخت. در این اسباب بازی نشانه هایی از فرسودگی دیده می‌شود مانند زدگی جعبه آن و خط خط هایی داخل جعبه که نخستین امضای انیشتین را نشان می‌دهند. این اسباب بازی در دهه ۱۸۷۰ میلادی ساخته شده و قرار است در ۶ مارس ۲۰۲۰ به حراج گذاشته شود. انیشتین این اسباب بازی را بسیار دوست داشت و تمام عمرش از آن نگهداری کرد.
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
وی با بیان اینکه امروز در یزد کمتر کسی است که نیاز به توسعه فرهنگی را اولویت‌دار نداند تصریح کرد: اگر امروز برنامه توسعه‌ای را دنبال می‌کنیم اصل را فرهنگ می‌دانیم و باید به سمتی برویم که همزمان با توسعه اقتصادی، توسعه فرهنگی هم داشته باشیم. رئیس سازمان برنامه و بودجه استان یزد بر اینکه طبیعتا هزینه‌ها هم باید متناسب با همین موارد و درخواست‌ها باشد تاکید کرد و گفت: نکته‌ای که وجو دارد، تعدد دستگاه‌های فرهنگی است؛ شاید وقت آن باشد که الان به این مسائل هم توجه شود. حسینی پور با اشاره به تعدد دستگاه‌های فرهنگی که در سطح استان‌ها فعالیت دارند گفت: الان ما به صورت جزیره‌ای در حال کار هستیم و این موضوع سبب پراکنده کاری در بحث فرهنگ می‌شود. وی ادامه داد: با مدیران دستگاه‌های فرهنگی جلساتی برگزار شد و آمادگی داریم که استان یزد به عنوان پایلوت در کشور شروع به فعالیت کند تا بتوانیم به گونه‌ای از فعالیت‌های جزیره‌ای پرهیز کنیم. رئیس سازمان برنامه و بودجه استان یزد با بیان اینکه اعتبارات فرهنگی استان یزد شاید خیلی هم کم نباشد تصریح کرد: با این وجود به دلیل اینکه این اعتبارات بین دستگاه‌های مختلف پخش می‌شود و فعالیت‌های فرهنگی موازی و جزیره‌ای انجام می‌شود، تاثیرگذاری لازم را به دنبال ندارد.
ایرناایرنا7 ساعت قبل
وی افزود: ‌ پس از آن با آمدن نوار ویدئو یک تغییری در صنعت موسیقی به وجود آمد که این تغییر در دهه ۸۰ تبدیل به سی‌دی شد. ناظمی گفت: اگر بخواهم به لحاظ آماری بگویم، آماری که اتحادیه تولیدکنندگان موسیقی آمریکا برای مقایسه سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی اعلام کرد نشان داد که کل درآمد صنعت موسیقی حدود ۱۸ درصد افزایش پیدا کرده است. در حال حاضر طبق آخرین آمار، میزان بازار صنعت موسیقی آمریکا حدود ۸/۹ میلیون دلار است. وی افزود: شما اگر بتوانید یک اثر موسیقی را دانلود کنید به همان نسبت می‌توانید بعدها آن موسیقی را آپلود کنید و به جاهای دیگر بفرستید که با این کار بازار موسیقی دچار مشکل می‌شود. ما در مورد صنعت موسیقی می‌توانیم چنین چیزی را ببینیم که با رشد تکنولوژی و همگانی شدن دسترسی اگر می‌خواست شیوه دانلود موسیقی ادامه پیدا کند اصلا صنعت موسیقی از بین می‌رفت.
افکارنیوزافکارنیوز9 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشآبتین حیدرزاده رئیس سنجش آموزش پزشکی از تمدید مهلت ثبت نام آزمون مهلت دکتری پزشکی ۹۹ خبر داد و گفت: مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ در اسنفند ماه تمدید خواهد شد و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکیبه نسانی www. sanjeshp. ir از ۱۱ تا ۱۳ اسفند ۹۸ در آزمون ثبت نام کنند. آمار ثبت نام کنندگان در آزمون دکتری پزشکی ۹۹اخبار اجتماعی - حیدرزاده با اشاره به آمار ثبت نام کنندگان در آزمون دکتری پزشکی ۹۹ اظهار کرد: در مجموع تعداد ثبت نام کنندگان در دکتری تخصصی و پژوهشی رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی سال تحصیلی ۱۳۹۹- ۱۴۰۰ وزارت بهداشت به ۱۲ هزار نفر رسید و در ۲۴ ساعت گذشته فقط ۶۰۰ نفر ثبت نام کردند. او ادامه داد‌: ثبت‌نام آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ وزارت بهداشت که از روز سه‌شنبه، ۱۵ بهمن ماه آغاز شده بود، ساعت ۲۴ شنبه ۲۶ بهمن ماه پایان پذیرفت. نحوه و زمان برگزاری آزمون دکتری پزشکی ۹۹رئیس سنجش آموزش پزشکی بیان کرد: آزمون دکتری تخصصی رشته‌های علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به شکل ۵۰ درصد آزمون کتبی، ۲۰ درصد سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری و ۳۰ درصد مصاحبه علمی است. آزمون دکتری پژوهشی رشته‌های علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به شکل ۳۰ درصد آزمون کتبی، ۲۰ درصد سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری و ۳۰ درصد مصاحبه علمی و ۲۰ درصد تهیه طرح واره است.

نظرها

اخبار بیشتر