برخی تحریم‌کنندگان جشنواره‌ها خود مواجب‌بگیر دولت هستند/ در این ۴۰ سال هیچوقت حاضر به همکاری با صداوسیما نشده‌ام/ به عنوان یک هنرمند مستقل و متعهد کنسرت «شهر خاموش» را لغو نمی‌کنم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. فرهنگ

برخی تحریم‌کنندگان جشنواره‌ها خود مواجب‌بگیر دولت هستند/ در این ۴۰ سال هیچوقت حاضر به همکاری با صداوسیما نشده‌ام/ به عنوان یک هنرمند مستقل و متعهد کنسرت «شهر خاموش» را لغو نمی‌کنم

ایلناخبرگزاری ایلنا |
کیهان کلهر در اینستاگرامش نوشت: این روزها برخی از هنرمندان کنسرت و اجرا را تحریم و یا کنسل می‌کنند که اتفاقا عده‌ای از آنان مواجب‌بگیر ارشادند و بخش زیادی از اجراهای آنان ارگانی‌است، بنده به عنوان یک هنرمند کاملا مستقل که در کشورم بیمه‌ درمانی هم ندارم، بی‌هیچ وابستگی به ارگان، سازمان یا اداره‌ای دولتی، به تنها کاری که در آن تحصیل کرده‌ام و تخصص دارم با جدیت می‌پردازم، در کنار مردمم هستم و معتقدم که صلح و اعتراض و موسیقی از هم جدایی‌ ناپذیرند.

برخی تحریم‌کنندگان جشنواره‌ها خود مواجب‌بگیر دولت هستند/ در این ۴۰ سال هیچوقت حاضر به همکاری با صداوسیما نشده‌ام/ به عنوان یک هنرمند مستقل و متعهد کنسرت «شهر خاموش» را لغو نمی‌کنم - 1

به گزارش خبرنگار ایلنا، کیهان کلهر که در روزهای گذشته در آخرین کنسرتش نسبت به وقایع اخیر و سانحه هواپیمای ایران-اوکراین با بیان موضوعاتی واکنش نشان داده بود، ‌ شب گذشته در این‌باره مطلب جدیدی را در صفحه شخصی‌اش منتشر کرده است.

کیهان کلهر در بخشی از یادداشت خود که قسمتی از قطعه شهر خاموش هم ضمیمه آن شده، نوشته است: «این روزها به شکلی سخت تیغ زبان و کلام‌مان به دوست و دشمن آخته است. همگی در حال گذراندن ایام سختی هستیم که در گذشته هم مثالش را کم ندیده‌‌ایم. و کاش در این شرایط چیزی را همیشه مدنظر داشته باشیم؛ رعایت عدالت و انصاف.»

او در ادامه نوشته است: «من، کیهان کلهر می‌دانم از دست دادن عزیز چیست، من با گوشت و پوست و استخوانم در اسفندماه شصت و شش چشیده‌ام طعم از دست دادن پاره‌های تن را، طعم قطعه‌ شهدا و بهشت زهرا را، لیکن هیچ وقت نخواستم بواسطه‌ شهادت عزیزانم از مزایای باب شده در این سالها به زندگی‌ام پشیزی وارد شود. از دوازده سالگی در کشور و بیرون از کشورم کار کرده‌ام و سخت کار کرده‌ام، از کار در رادیو کرمانشاه پیش از انقلاب، تا کار در مزرعه، تاکسیرانی و کار در رستوران و هیچگاه در هیچ سازمان و ارگان دولتی مسند و مرتبه‌ای را نپذیرفتم و تنها کار کردم، چراکه معتقدم جز با کار نمی‌توان انسان بهتری بود. کار می‌کنم تا سقوط یا پرواز …»

این نوازنده نوشته است: ‌ «بنده مانند بسیاری از همکاران شریفم که تعدادشان خدا را شکر هنوز کم نیست، برای هر برنامه در کشورم مالیات پرداخت می‌کنم، معطل مجوز می‌مانم، نگران لغوهای دقیقه‌ نودی هستم. تا جایی که توانسته‌ام در شهرهای مرزی و جنگ‌زده و مناطق محروم مانند خرمشهر و زاهدان و تربت و … به اجرای رایگان پرداخته‌ام، چون شنیدن موسیقی و ارتباط با فرهنگ را حق تمام انسان‌ها می‌دانم، سعی کرده‌ام از سال هشتاد و نه تا امروز، کمترین قیمت بلیت را برای ارتباط با مخاطبانم به دلیل احساس لزوم حضورم و ارائه‌ کاری که در آن تخصص دارم لحاظ نمایم.»

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی روز جهان

در ادامه این یادداشت آمده است: «این روزها برخی از هنرمندان کنسرت و اجرا را تحریم و یا کنسل می‌کنند که اتفاقا عده‌ای از آنان مواجب‌بگیر ارشادند و بخش زیادی از اجراهای آنان ارگانی‌است، بنده به عنوان یک هنرمند کاملا مستقل که در کشورم بیمه‌ درمانی هم ندارم، بی‌هیچ وابستگی به ارگان، سازمان یا اداره‌ای دولتی، به تنها کاری که در آن تحصیل کرده‌ام و تخصص دارم با جدیت می‌پردازم، در کنار مردمم هستم و معتقدم که صلح و اعتراض و موسیقی از هم جدایی‌ ناپذیرند.»

او همچنین به تحریم جشنواره‌ها از سوی برخی هنرمندان واکنش نشان داده و نوشته است: «از زمان آغاز جشنواره فجر در این جشنواره شرکت نکرده‌ام و در‌ آینده هم نمی‌کنم، لذا تحریم آن را هم باعث مزیتی در هنرمند مردمی و بهتر نمی‌دانم چون از آغاز آن با هویت و ذات این جشنواره در ضدیت بوده و هستم، ‌ همانطور که با مشی و سیاست‌های صداوسیما در تضاد بوده‌ام و هیچوقت طی این چهار دهه حاضر به همکاری با این سازمان نشده‌ام.»

او در بخش پایانی یادداشت خود نوشته است: «به عنوان یک هنرمند مستقل و متعهد کنسرت «شهر خاموش» را که مرثیه‌ای‌ست برای صدای خاموش‌شدگان و به یاد قربانیان فاجعه انسانی حلبچه، در ایران که به لطف روزگار هر شبش را یا به یاد سیل‌زدگان یا به یاد زلزله‌زدگان یا به یاد کشته‌شدگان بمباران‌های شیمیایی یا از دست‌رفتگان آبان یا از دست‌شدگان پرواز اخیر نواختیم، لغو نمی‌کنم چراکه ما چهل سال با کسانی مبارزه کرده‌ایم که کمر به از بین بردن فرهنگ علی‌الخصوص موسیقی بسته‌اند. در پایان از مردم غمدیده و ستم‌کشیده کشورم می‌خواهیم که مانند همیشه در کنار هم باشند.»

بخشی از قطعه «شهرخاموش» که کیهان کلهر در صفحه اینستگرامش منتشر کرده است:

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا5 ساعت قبل
ایسنا/فارس استاندار فارس خواستار تسریع در روند اجرای ۲۵ پروژه‌ یادمان شهدای گمنام در شهرستان‌های استان شد و گفت: بسیاری از آنها هم‌اینک بیش از۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند. او از همه دستگاه‌های اجرایی و عمومی خواست آنچه در اختیار دارند را در زمینه ارزش‌های دفاع مقدس به کار گیرند و از هیچ اقدامی دریغ نکنند. او ابراز امیدواری کرد که سایر پروژه‌های یادمان شهدای گمنام در شهرستان‌ها نیز به تدریج و با تامین اعتبارات لازم، تکمیل شود. او افزود: به رغم اینکه بودجه سال آینده دولت انقباضی است امیدواریم شرایط به گونه‌ای باشد که اعتبارات لازم در حوزه دفاع مقدس تامین شود. به گزارش ایسنا، در این جلسه تعدادی از کتاب‌های حوزه دفاع مقدس رونمایی شد.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
ایسنا/زنجان فرماندر شهرستان ابهر گفت: شناسایی و جذب بازماندگان از تحصیل در اولویت آموزش و پرورش باشد. فرماندار شهرستان ابهر با اشاره به دستور کار جلسه شورای آموزش و پرورش با عنوان انسداد مبادی بی‌سوادی، اظهار کرد: شناسایی و جذب بازماندگان از تحصیل باید در اولویت مجموعه آموزش و پرورش قرار بگیرد. در ادامه این جلسه نیز مدیر آموزش و پرورش ابهر ضمن بررسی دستور کار و مصوبات جلسه قبل شورای آموزش و پرورش، گفت: نظارت مستمر بر فعالیت‌های آموزش و پرورش، جلوگیری از افت تحصیلی دانش‌آموزان و تلاش در راستای ارتقای کیفیت برنامه‌های آموزشی از مسئولیت‌های مهم شورای آموزش و پرورش است. عزیزالله عزیزخانی با بیان این‌که سهمیه شهرستان ابهر برای جذب در دوره سوادآموزی ۱۳۰، دوره انتقال ۱۱۰ و دوره تحکیم ۱۴۰ نفر است، تصریح کرد: شهرستان ابهر با پوشش ۹۴ درصدی آمار قابل قبولی در این حوزه دارد. وی با اشاره اهمیت نگه‌داشت سوادآموزان بعد از شناسایی و جذب، خاطرنشان کرد: طرح شتاب‌بخشی به آموزش بی‌سوادان به منظور ریشه‌کنی کامل بی‌سوادی در حال اجرا است.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
ایسنا/خوزستان مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان از پوشش ۱۶ هزار و ۴۶۲ دانش آموز مناطق کم برخوردار استان در طرح خدمات علمی بنیاد علوی، خبرداد. کورش مودت در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: طرح ارتقای علمی دانش آموزان مناطق کم‌برخوردار استان با همکاری بنیاد علوی و برای نهمین سال پیاپی در حال اجرا شدن است که در قالب این طرح خدمات آزمونی و کتاب کمک آموزشی و مشاوره‌ای رایگان به دانش آموزان مناطق کم برخوردار خوزستان ارائه خواهد شد. مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه اینکه ۱۹۵ مدرسه مناطق کم برخوردار استان تحت پوشش خدمات این طرح قرار دارند، افزود: در قالب خدمات این طرح ۶ هزار و ۳۱۶ جلد کتاب به صورت ۸۶۲ بسته کتاب کنکوری و کمک آموزشی در بین ۵ هزار و ۷۶۲ دانش‌آموز پایه دوازدهم به صورت رایگان توزیع خواهد شد. مودت ادامه داد: اعتبار اختصاص یافته برای اجرای طرح توزیع رایگان کتب کنکوری و کمک آموزشی در بین دانش آموزان این مناطق بالغ بر ۴ میلیارد و ۹۲۹ میلیون و ۹۶۰ هزار ریال است. وی در پایان گفت: برقراری عدالت آموزشی در بین دانش آموزان مناطق کم برخوردار و ارتقای سطح علمی دانش آموزان این مناطق از جمله مهمترین اهداف اجرای این طرح در خوزستان است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ساعت قبل
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر (ویژه نوروز ۹۹) استان سمنان از پیگیری طرح بنزین سفر از سوی وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خبر داد. مهدی جمال در ستاد اجرایی خدمات سفر این استان اظهار کرد: این طرح با هدف کمک به افزایش سفرها از سوی وزارتخانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دست پیگیری است. وی بر لزوم کمک دستگاه‌ها به فرآیند معرفی جاذبه‌های گردشگری استان تاکید و تصریح کرد: تبلیغات خدمات سفر ویژه نوروز ۹۹ از سوی کمیته‌های خدمات سفر به منظور یکپارچگی و با اعطای اعتبار از سوی اداره کل میراث فرهنگی استان انجام شود. وی افزود: ۲۴ کمیته خدمات سفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان ویژه نوروز ۹۹ در ارتباط هستند. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خاطرنشان کرد: هماهنگی‌ها برای خدمات مناسب‌تر به مسافران نوروزی با جدیت تا اتمام طرح دنبال می‌شود.
ایلناایلنا4 ساعت قبل
برنامه انتخاباتی «میدان بهارستان» از یکشنبه ۲۹ دی ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود. به گزارش ایلنا، «میدان بهارستان» یک برنامه گفت‌و‌گو محور است که در آن کارشناسان و متخصصانی خبره در حوزه‌های مختلف ورزش، فرهنگ، اقتصاد، آموزش، امنیت، سیاست و … نقطه نظرات و تجربیات خود را درباره راهکارهایی که مجلس می‌تواند با استفاده از آنها در قانون‌گذاری و نظارت عملکردی ویژه داشته باشد؛ به بحث و گفت‌وگو می‌گذارند. کارشناسان غالبا مدیران سازمان‌ها، نهادها یا بازنشستگان و پیشکسوتان هر حوزه هستند که با توجه به مجرب بودن هر یک در حوزه فعالیت‌شان به این برنامه دعوت شده‌اند. بررسی تاریخچه ده دوره گذشته مجلس، مناظره خیابانی با حضور شهروندان پیرامون انتخابات از دیگر بخش‌های این برنامه است. «میدان بهارستان» کاریست از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه‌کنندگی مرتضی یعقوبی و اجرای محمد سلوکی که از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۹:۳۰ روانه آنتن می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری6 روز قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری6 روز قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری6 روز قبل

همایش «خانواده فاطمی» در رشت برگزار می‌شود

مهر1 ساعت قبل

پیش بازی میلان-اودینزه؛ روحیه خوب برای رقم زدن یک روز خوب

طرفداری1 ساعت قبل

جدول/ تازه‌ترین قیمت گوشی موبایل

الف1 ساعت قبل

لبنان| تاکید ژنرال عون بر آمادگی بالای ارتش برای مقابله با چالش‌ها

تسنیم1 ساعت قبل

ساری: باید مراقب کولوشوسکی باشیم؛ ترس از اینتر؟ ما در مسیر خودمان پیش می‌رویم

طرفداری1 ساعت قبل

قیمت خودرو کروک در بازار تهران +جدول

اقتصاد آنلاین1 ساعت قبل

رکورد تولید در مجتمع پتروشیمی پارس تا پایان سال شکسته می‌شود/ افزایش فروش داخل و خارجی محصولات پارس/ آغاز فاز ‌مطالعاتی برای افزایش تولید ۱۵۰ هزار تنی دو محصول استراتژیک

اقتصاد آنلاین1 ساعت قبل