بهترین راهکار خروج از بن بست لایحه بودجه ۹۹+ویدئو
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اقتصادی

بهترین راهکار خروج از بن بست لایحه بودجه ۹۹+ویدئو

فارسخبرگزاری فارس |
کارشناسان اعتقاد دارند بهترین راهکار برای جبران کسری بودجه سال 99 که حداقل 100 هزار میلیارد تومان تخمین زده می شود، افزایش درآمدهای مالیاتی با ایجاد فشار بر ثروتمندان و همچنین مقابله با فرار مالیاتی است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، چند هفته از آغاز بررسی لایحه بودجه ۹۹ در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی می‌گذرد و به زودی این کمیسیون گزارش نهایی خود را راهی صحن علنی مجلس خواهد کرد.

به رغم وعده‌های مقامات ارشد دولتی در زمینه اجرای اصلاحات ساختاری بودجه، بسیاری از نمایندگان مجلس، کارشناسان و مراکز پژوهشی اعتقاد دارند در لایحه بودجه ۹۹ خبری از این اصلاحات نیست.

از سوی دیگر، کارشناسان و مراکز پژوهشی با تاکید بر اینکه در لایحه بودجه ۹۹، ارقام غیرواقعی برای صادرات نفت و فروش اموال مازاد دولتی در نظر گرفته شده است، پیش بینی می‌کنند سال آینده با کسری بودجه حداقل ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی مواجه شویم.

مهمترین راهکار دولت برای جبران کسری بودجه ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی امسال، برداشت گسترده از صندوق توسعه ملی بود، اما با توجه به شرایط تحریم و وضعیت منابع صندوق، امکان تکرار این راهکار در سال آینده پایین است. در نتیجه، دولت برای جبران کسری بودجه سال ۹۹، راهکاری غیر از استقراض از بانک مرکزی و چاپ پول نخواهد داشت. اجرای این راهکار، تورم زیادی در کشور ایجاد می‌کند و در عمل فشار بیشتری بر طبقه ضعیف خواهد گذاشت. راهکار دیگر، مذاکره مجدد با آمریکا است.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس | تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

کارشناسان اعتقاد دارند بهترین راهکار جبران کسری بودجه سال ۹۹ که باید توسط کمیسیون تلفیق مجلس مورد توجه قرار گیرد، افزایش درآمدهای مالیاتی با ایجاد فشار بر ثروتمندان و همچنین مقابله با فرار مالیاتی است.

ویدئویی درباره این موضوع در ادامه آمده است:

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پنجاه و نهمین اجلاس مجمع عمومی بانک مرکزی

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در این جلسه رئیس کل بانک مرکزی، گزارش عملکرد مالی سال ۹۷ و شاخص‌های مالی سال ۹۸ را ارائه کرد.

لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

تریبون مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد.

هدف آمریکایی‌ها از به شهادت رساندن سردار سلیمانی چه بود؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل

سومین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در این مراسم اقای جهانگیری با اشاره به حوادثی، چون به شهادت رساندن سردار سلیمانی، جان باختن تعدادی از مردم کرمان در مراسم تشییع سردار شهید، سقوط هواپیمای اوکراینی و حادثه اتوبوس سوادکوه گفت: برآوردن خواست ملت ایران و انتظار مقام معظم رهبری در تحقق انتقام سخت از دولت جنایتکار آمریکا که اعلام کرده بود اگر ایران عکس العملی انجام دهد ما ۵۲ نقطه ایران را مورد هدف قرار می‌دهیم، با حمله موشکی به پایگاه عین الاسد ثمره شیرین و ماندگاری به جای ماند.

حمله معترضان به خودروها و ساختمان بانک مرکزی لبنان + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، گروهی آشوبگر با پرتاب مواد آتش‌زا به سمت ساختمان بانک مرکزی لبنان به ساختمان آن خساراتی وارد کردند و در منطقه جدیتا در شرق لبنان با پرتاب سنگ به چندین خودرو، به شدت آنها آسیب رساندند. در منطقه کورنیش مزرعه در بیروت و در نزدیکی پادگان الحلو نیز، تعدادی آشوبگر با نیروهای امنیتی در گیر شده و به طرف این نیروها سنگ و مواد آتش‌زا پرتاب کردند، نیروهای امنیتی هم برای پراکنده کردن این آشوبگران مجبور به استفاده از گاز اشک آور شدند. در شهر صیدا نیز گروهی با آتش زدن سطل‌های زباله و لاستیک چند خیابان را مسدود کردند. این اغتشاشات و حمله به اموال عمومی به بهانه تاخیر در تشکیل کابینه دولت انجام شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

نظرها

اخبار بیشتر