بررسی چالش‌های بیکاری و حکمرانی اشتغال در ایران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اقتصادی

بررسی چالش‌های بیکاری و حکمرانی اشتغال در ایران

مهرخبرگزاری مهر |
چالش‌های بیکاری و حکمرانی اشتغال در ایران فردا در اولین روز کنفرانس حکمرانی و سیاست گذاری عمومی توسط کارشناسان و متخصصان مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، چالش‌های بیکاری و حکمرانی اشتغال در ایران فردا در اولین روز کنفرانس حکمرانی و سیاست گذاری عمومی توسط کارشناسان و متخصصان مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

سومین کنفرانس حکمرانی و سیاست گذاری عمومی از فردا به مدت دو روز در بیش از ۴۵ نشست تخصصی-سیاستی با حضور کارشناسان و متخصصان چالش‌های حکمرانی در بخش‌های مختلف کشور را در معرض نقد کارشناسان قرار خواهد داد.

در طول دو روز برگزاری کنفرانس، بیش از ۴۵ نشست تخصصی- سیاستی با محور «حکمرانی، سیاست گذاری، تقنین و تنظیم گیری در سطح کلان»، «رسانه، شبکه‌های اجتماعی و انقلاب دیجیتال»، «نظام سلامت و صنعت دارو»، «آب، محیط زیست و توسعه صنعتی»، «انرژی و توسعه پایدار»، «جامعه، فرهنگ و آموزش»، «اقتصاد ایران»، «سیاست خارجی، روابط بین الملل و مهاجرت»، «سیاست گذاری اجتماعی و سیاست رفاهی»، «فقرپژوهی» در طول کنفرانس برگزار خواهد شد.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

بررسی چالش‌های بیکاری و حکمرانی اشتغال در ایران - 7بررسی چالش‌های بیکاری و حکمرانی اشتغال در ایران - 8

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدیویی تاثیرگذار از قرنطینه شدن مردم چین

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین13 ساعت قبل
مردم شهر ووهان چین، که به دلیل شیوع ویروس کرونا در خانه‌هایشان قرنطینه هستند، به بالکن خانه‌ها آمده و یکدیگر را به مقاومت و پایداری تشویق کردند.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور در سال ۹۹ گفت که مبلغ یارانه در سال آینده به ۷۲ هزار تومان افزایش خواهد یافتمبلغ یارانه سال ۹۹هادی قوامی در نشست خبری ظهر امروز (دوشنبه) خود با تشریخ آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون در سال آینده ۲۸ هزار تومان به مبلغ یارانه در سال ۹۹ اضافه خواهد شد و از ابتدای فروردین سال آینده رقم یارانه نقدی از ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ۷۲ هزار تومان افزایش می‌یابد. سال آینده یک یارانه ترکیبی هم به حساب مردم واریز می‌شودسخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه: در سال آینده یک یارانه ترکیبی از یارانه معیشتی بنزین و نقدی به یارانه‌بگیران پرداخت می‌شود. بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق از ابتدای فروردین ماه سال ۹۹ رقم یارانه نقدی از ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ۷۲ هزار تومان اضافه خواهد شد و بر این اساس بساط سرکشی به حساب‌ها و دارایی مردم و در نتیجه اعتراضات برچیده خواهد شد. طبق مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق به ۱۸ میلیون نفر که به آنها یارانه معیشتی پرداخت نمی‌شد، یارانه تعلق خواهد گرفت و این متناسب با تعداد اعضای خانواده افزایش می‌یابد. یارانه ۷ میلیون نفر از مددجویان کمیته امداد که به آنها یارانه معیشتی تعلق می‌گیرد ۲۰ درصد علاوه بر آن افزایش می‌یابد و بر این اساس یارانه آنها علاوه بر ۵۰ هزار تومان یارانه معمول ۱۲۲ هزار تومان خواهد بود.

تمامی اتباع خارجی حاضر در همدان از نظر ابتلا به کرونا کنترل شدند

ایرناایرنا15 ساعت قبل
منوچهر کرمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: پیرو شرایط جهان مبنی بر انتشار ویروس جدید کرونا در آسیای جنوب شرقی و برگزاری جشنواره ملی «ایران باشکوه» در همدان، اقداماتی برای کنترل گروه‌های خاصی که با هماهنگی قبلی وارد استان همدان شدند، توسط علوم پزشکی همدان صورت گرفت. وی اضافه کرد: در گام نخست تمامی بیمارستان‌ها و اتاق‌های ایزوله تنفسی به حال آماده باش درآمدند و مکاتباتی با واحدهای بهداشتی و مراکز تابعه درباره حساسیت این موضوع، ضرورت آموزش و اطلاع رسانی صورت گرفت. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان بیان کرد: به دنبال رایزنی با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان، تمامی گردشگران خارجی ساکن در هتل‌های استان معاینه شدند و هیچکدام مشکلی نداشتند. کرمی افزود: به بانک‌های ملی و دیگر بانک هایی که اقدام به فروش ارز مسافرتی می‌کنند نیز حساسیت این موضوع اطلاع رسانی شده است. وی ادامه داد: شهروندان در صورت داشتن علائم خاص و شدید مثل تب بالا، لرز شدید بدن، خلط خونی، تنگی نفس و مشکل ریوی می‌توانند به مراکز زیر نظر علوم پزشکی همدان مراجعه کنند.
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد رزم شامگاه سه شنبه در حاشیه جلسه ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در این جلسه تعدادی از خواسته‌های واحدهای اقتصادی و اختلافات مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی با ادارات و بانک‌ها مطرح شد، اظهار داشت: در نهایت قرار بر این شد که هیئت‌هایی از مدیران اجرایی مسائل را کار کارشناسی کنند و طرفین اختلاف به توافق برسند، در غیر این صورت مسئله قابل طرح در مراکز داوری یا شعب ویژه است. وی با بیان اینکه مصوبات کلی در این جلسه داشتیم، از جمله اینکه شعب ویژه شورای حل اختلاف صنایع تولیدی و بخش اقتصادی استان تشکیل می‌شود، تصریح کرد: همچنین مرکز و کانون داوری در جهت حل اختلافات و خواسته‌های واحدهای تولیدی باید تشکیل شود. رئیس‌کل دادگستری لرستان خاطرنشان کرد: مسائل واحدهای تولیدی در اتاق بازرگانی به عنوان دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی هم می‌تواند مطرح شود و طرفین اختلافات در صورتی که بنا بر طرح دعوی در محاکم را نداشته باشند، اتاق بازرگانی می‌تواند یک هیئت از کارشناسان رسمی امور بانکی، یک نفر از طرف خواهان و یک نفر از طرف خوانده و یک نفر مرضی الطرفین را تشکیل و مشکلات را حل کند که فعالان اقتصادی مجبور به تنظیم دادخواست حقوقی و طرح دعوای حقوقی و… نشوند. رزم یادآور شد: با تصمیمات این هیئت در اتاق بازرگانی می‌توانیم این اختلافات را حل کنیم و مسئله به محاکم قضائی نرسد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین14 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، آندرا شاخص‌ترین چهره سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) در منطقه خاورمیانه محسوب می‌شود. وی مسئول عملیات‌های سیا علیه عراق، ‌ ایران و افغانستان بوده است. گروه طالبان روز دوشنبه در بیانیه‌ای به‌طور رسمی اعلام کرد که یک فروند هواپیمای آمریکایی را در ولایت غزنی افغانستان سرنگون کرده است، ویدیویی را از لاشه این هواپیما پس از سرنگونی منتشر کرد. نیویورک تایمز در مقاله‌ای به تاریخ ژوئن سال ۲۰۱۷، (۱۲ خرداد ۱۳۹۶) از «مایکل دی آندریا» اسم به میان آورد. بعدازظهر دوشنبه در پی سقوط یک فروند هواپیما در ولایت غزنی افغانستان، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان با انتشار بیانیه‌ای خاطرنشان کرد که بعدازظهر امروز در منطقه «سدوخیل» شهرستان «ده‌یک» ولایت غزنی یک فروند هواپیمای آمریکایی که مأموریت اطلاعاتی داشت ساقط شده است.
ایلناایلنا14 ساعت قبل
نمایندگان دادستانی بریتانیا از پرداخت ۶ میلیون دلار رشوه ازجانب شرکت‌های این کشور برای گرفتن چند قرارداد نفتی در عراق خبر دادند. به گزارش ایلنا و به نقل از بلومبرگ، دو مدیر اجرایی سابق شرکت «اونا اویل» و مدیر فروش یکی از شرکت‌های تابع آن به همکاری برای پرداخت رشوه جهت به دست گرفتن چند قرارداد نفتی در عراق میان سال‌های ۲۰۰۵-۲۰۱۱ متهم شده‌اند. این سه تن «استیون وایتلی» و «پول پوند» و «زیاد عقل» نام دارند و پس از تحقیق و تفحص دفتر مبارزه با فساد در بریتانیا از شرکت اونا اویل، برای آنها پرونده تشکیل شده است. این سه فرد منکر اتهامات وارده هستند. مایکل پرومپتون، نماینده شرکت مشاوره احسنی، که دفتر آن در موناکو است، و شرکت هلندی SBM توانستند با پرداخت این رشوه‌ها و پس از یک فریبکاری طولانی سه قرارداد نفتی در عراق را برای شرکت اونااویل بگیرند. به گفته پرمپتون اوناویل برای این قرارداد ۸۰۰ میلیون دلاری به مقامات بلندپایه وزارت نفت عراق مجموعا ۶ میلیون دلار رشوه پرداخت کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری2 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری2 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری2 هفته قبل

شمار مجروحان حمله موشکی ایران به پایگاه «عین الاسد» به ۵۰ تن رسید

مهر9 دقیقه قبل

انتخاب طرح‌های نهایی لباس کاروان ایران در المپیک در هفته آینده

ایسنا10 دقیقه قبل

مریم امیرجلالی: برخی سریال‌های نمایش‌خانگی مثل شبکه جم است

فردا نیوز13 دقیقه قبل

سی‌ان‌ان: درحمله موشکی ایران ۵۰ نفر از پرسنل آمریکا آسیب‌های مغزی دیده‌اند

صدا و سیما14 دقیقه قبل

آمار تلفات شیوع ویروس کرونا در چین به ۱۳۲ نفر افزایش یافت

صدا و سیما17 دقیقه قبل

اعزام هیئت ۷ نفره از قضات به حوزه‌های قضایی برای رسیدگی به پرونده‌های معوق/ به بیش از ۲۰۰ پرونده قضایی رسیدگی شد

میزان‌آنلاین18 دقیقه قبل

روایتی از عرض ارادت شعرا به ساحت حضرت صدیقه (س)

مشرق‌نیوز18 دقیقه قبل