ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
رئیس ستاد مشترک ارتش سودان: پس از بی نتیجه ماندن تلاش‌های دیپلماتیک، به مقر‌های شورشیان حمله کردیم که در این حوادث دو نظامی سودانی کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره؛ عبدالفتاح البرهان رئیس شورای حاکمیتی سودان در نشستی خبری درباره حوادث روز سه شنبه در خرطوم و سایر مناطق سودان، گفت: این حوادث توطئه علیه انقلاب مردم سودان بود و ما با هر اقدامی برای ضربه زدن به امنیت کشور مقابله می‌کنیم. ما هرگز اجازه وقوع کودتا در سودان را به هیچ کسی نمی‌دهیم. آرامش به خرطوم و همه مناطقی که متشنج شده بود، بازگشته است و تمام مقر‌ها تحت کنترل ارتش و نیرو‌های مسلح قرار دارد. دولت علیه توطئه‌ای که ملت سودان را هدف گرفته بود، یکپارچه ایستاد. نیرو‌های ما همچنان تا پایان دوره انتقالی با حفظ اتحاد به مأموریت‌های خود عمل می‌کنند. حریم هوایی بازگشایی شده و پرواز‌ها در فرودگاه خرطوم از سر گرفته شده است.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیعبدالله حمدوک نخست وزیر سودان نیز در این نشست گفت: هدف حوادث روز سه شنبه در خرطوم، متوقف کردن روند ایجاد دموکراسی در سودان بود. نیرو‌های مسلح ما توانستند این توطئه را خنثی کنند. ما با ایستادگی به سوی ایجاد تجربه قدرتمندی که جهان از آن سود خواهد برد، پیش خواهیم رفت. به قدرت ارتش و نیرو‌های واکنش سریع برای حفظ امنیت سودان اعتماد داریم.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیارتش سودان در بیانیه‌ای که سپهبد محمد عثمان الحسین رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور آن را قرائت کرد، در واکنش به حوادث روز سه شنبه در پایتخت این کشور گفت: حفظ امنیت و محافظت از ملت سودان در صدر اولویت‌های ما قرار دارد. حوادث روز سه شنبه در خرطوم و برخی مناطق کشور که هدفش ایجاد رعب و وحشت در خیابان‌ها و میان مردم بود، شورش و نافرمانی علیه حکومت محسوب می‌شود. ما توانستیم این شورش و نافرمانی را با تحمل کمترین خسارت پایان دهیم. ما پس از بی نتیجه ماندن تلاش‌های دیپلماتیک، برای پایان دادن به این شورش به مقر‌های آن‌ها حمله کردیم و این قضیه با کمترین خسارت خاتمه یافت. در این حوادث دو نظامی سودانی کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیتلاش برای شورش مسلحانه در پایتخت سودان، ناکام ماند و آرامش به خرطوم بازگشت

خبری: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان | اخبار حوادث ایران

خبرنگار شبکه تلویزیونی الجزیره در خرطوم گفت: اوضاع در خرطوم بسیار آرام است. عبدالفتاح البرهان رئیس شورای حاکمیتی سودان، کنترل کامل ارتش و نیرو‌های واکنش سریع بر مقر‌های اداره عملیات سازمان اطلاعات را اعلام کرد. رئیس ستاد ارتش سودان، برخی جزئیات نظامی این عملیات را اعلام و تاکید کرد ارتش و نیرو‌های واکنش سریع، به طور همزمان به سه مقر اصلی اداره عملیات حمله کردند که باعث وقوع درگیری‌هایی شد. دو نفر از نیرو‌های ارتش سودان در این درگیری‌ها کشته و چهار نفر زخمی شدند.

وی افزود: ابتدا سخن از اعتراضات مسلحانه بود و سپس به شورش مسلحانه تبدیل شد. مقامات سودانی سپس از تلاش برای انقلاب معکوس سخن گفتند. اعضای نظامی و غیرنظامی شورای حاکمیتی سودان بر انسجام بین خود تاکید کردند. دولت و شورای حاکمیتی سودان اصرار دارند که انقلاب در این کشور در مسیر تحقق اهدافش حرکت کند و تاکید کردند اجازه موفقیت انقلاب معکوس را نخواهند داد.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیتصاویری از اوضاع سودان

ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد - 13ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد - 14ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد - 15ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد - 16ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد - 17ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد - 18ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد - 19ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد - 20ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد - 21ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد - 22ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد - 23ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد - 24

ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد

ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد - 26

ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد - 28

ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد - 30

ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد - 32

ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد - 34

ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد - 36

ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد - 38

ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد - 40

ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد - 42

ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد - 44

ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد - 46

ارتش سودان از پایان درگیری‌ها در خرطوم خبر داد - 48

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

لحظاتی از بازی کردن شهید سردار سلیمانی با یک نوزاد (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل

فیلم | جدیدترین تصاویر از حمله موشکی به عین الاسد | از حمله داعش به مجلس تا عملیات شهید سلیمانی

همشهریهمشهری1 روز قبل

فیلم/ ورود اجساد شهروندان اوکراینی سانحه هوایی به کی‌یف

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

بغض حاج قاسم برای هم‌رزم شهیدش!

مهرمهر1 روز قبل

تصادف مرگبار پراید و کامیون در بوشهر

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل

فیلم | هویت کسی که از ترامپ برای ترور سردار سلیمانی تشکر کرد فاش شد

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی بازفید نیوز، ساغر اریکا کسرایی، زن ایرانی که ویدئویی را منتشر کرده و از رئیس‌جمهور آمریکا برای ترور سردار قاسم سلیمانی تشکر کرده بود در واقع یک لابی‌گر فروش اسلحه به یک گروه شبه نظامی در لیبی از کار درآمد. وی در سال ۲۰۱۹ برای یک شرکت لابی‌گر مستقر در تگزاس به نام لیندن گاورمنت سولوشنز کار می‌کرد. این شرکت از سوی ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی خلیفه حفتر، افسر سابق دولت معمر قذافی که حدود ۲ دهه اخیر ساکن ویرجینیا بوده و در این ایام برای سازمان سیا کار می‌کرده، اجیر شده بود.

نظرها

اخبار بیشتر