افزایش تولید محصولات پتروشیمی به ۱۰۰ میلیون تن
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. اقتصادی

افزایش تولید محصولات پتروشیمی به ۱۰۰ میلیون تن

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
افزایش تولید محصولات پتروشیمی به ۱۰۰ میلیون تن - 0

بزرگنمایی:

پیام خوزستان - اهواز – مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: اجرای ۲۷ طرح پتروشیمی تا سال ۱۴۰۰ برای دور دوم جهش صنعت پتروشیمی کشور در نظر گرفته شده که ظرفیت تولیدات این صنعت از ۶۶ میلیون تن به ۱۰۰ میلیون تن می‌رسد.

بهزاد محمدی روز سه شنبه در نشست اقتصاد دانش بنیان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر، در بندر امام خمینی (ره) بیان کرد: امروز شاهد بهره‌برداری از پنجاه و هفتمین پلنت تولید صنعت پتروشیمی در ماهشهر بودیم و تا به امروز ۵۶ طرح در صنعت با ظرفیت ۶۶ میلیون تن اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه این پروژه (گام دوم طرح پتروشیمی تخت جمشید ماهشهر) نخستین پروژه از دور دوم جهش صنعت پتروشیمی کشور است افزود: قطار توسعه صنعت با شتاب مناسب در حال حرکت است.

وی با بیان اینکه تا پایان سال ۹۹ به طور متوسط در هر ماه یک طرح پتروشیمی به بهره‌برداری خواهد رسید ادامه داد: در پنج سال گذشته طراحی طرح‌های پترشویمی در جهش سوم نیز انجام شده است.

معاون وزیر نفت با اشاره به اینکه ۲۸ طرح نیز برای جهش سوم این صنعت در نظر گرفته شده گفت: تا سال ۱۴۰۴ ظرفیت تولیدات پتروشیمی کشور به ۱۳۳ میلیون تن می‌رسد؛ این صنعت با یک شتاب مناسب فاصله خود را از سایر صنایع کشور بیشتر می‌کند.

وی با بیان اینکه در ریل‌گذاری جهش سوم پتروشیمی ‌ها به برخی نکات از جمله نخستین تکنولوژی‌ها و محصولات باید توجه باید می‌کردیم، افزود: در جهش سوم کیفیت محصولات نسبت به جهش دوم به مراتب بهتر خواهد بود.

محمدی ادامه داد: حضور بخش خصوصی هوشمند در طرح‌های جهش سوم تقریبا چهار برابر بخش‌های جهش دوم است؛ برای دور دوم جهش صنعت پتروشیمی تلاش شده تا از فناوری‌های نوین تکنولوژی خارج و تولید آن در داخل استفاده شود.

وی افزود: در حوزه دانش فنی، کاتالیست‌ها و تجهیزات طرح‌های جهش سوم صنعت پتروشیمی به دنبال ایجاد شتاب هستیم؛ یکی از نگرانی‌های صنعت پتروشیمی کشور عبور از گاز طبیعی و متادون است که این کار آغاز شده است.

خبری: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان | برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

معاون وزیر نفت بیان کرد: گردش مالی حوزه کاتالیست‌ها در جهان ۳۳ و نیم میلیارد دلار است که ۵۴ درصد معادل ۱۸ میلیارد دلار وابسته به صنایع پتروشیمی است؛ بازار کاتالیست ایران معادل ۴۰۰ تا ۴۵۰ میلیون دلار است که ۲۵۰ میلیون دلار سهم صنایع پتروشیمی است.

وی با بیان اینکه ۱۶ شرکت در حوزه کاتالیست‌ها در کشور فعال هستند که درحال بی‌نیاز کردن ما به شرکت‌های خارجی هستند افزود: در مجموع ۴۰ گروه کاتالیستی وجود دارد که تاکنون ۱۶ گروه محصولات پتروشیمی را غنی سازی کرده‌اند.

محمدی، با اشاره به لزوم خودباوری در صنعت پتروشیمی برای غنی‌سازی محصولات گفت: در صنعت پتروشیمی بیشتر زمان ما صرف افزایش ظرفیت حجمی و تولید شده است اما باید به دنبال توسعه کیفی و پایدار محصولات باشیم زیرا اکنون وضعیت مناسبی در تاب‌آوری نداریم.

وی افزود: هم اکنون در صنعت پتروشیمی از هشت محصول پایه دارای استاندارد جهانی ۲۳ میلیون تن محصول پایه تولید می‌شود، که در سال ۲۰۲۵ باید به ۵۵ میلیون تن برسد. در جهان ۶۴۰ میلیون تن محصول پایه تولید می‌شود که تا سال ۲۰۲۵ به ۸۱۰ میلیون تن خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: ایران در بین کشورهای منطقه با ۲۳ میلیون تن تولید محصول پایه رتبه دوم و عربستان رتبه نخست را دارد.

به گزارش ایرنا معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، صبح روز سه‌شنبه ۲۴ دی از طریق فرودگاه بندر ماهشهر وارد خوزستان شد. بازدید از شرکت‌های دانش بنیان و فناور مستقر در آبادان و مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر از جمله برنامه‌های ستاری در این سفر اعلام شده است. گام دوم طرح پتروشیمی تخت جمشید ماهشهر نیز صبح روز سهشنبه با حضور معاون علمی و فناوری رییسجمهوری به بهره‌برداری رسید.

برچسب‌ها

پتروشیمی ایرنا بندرماهشهر خوزستان

افزایش تولید محصولات پتروشیمی به ۱۰۰ میلیون تن - 22

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

استقرار هاشمی در کاخ مرمر درست نبود/ با جروبحث کاخ را تخلیه کردیم

مهرمهر12 ساعت قبل
پرویز فتاح: استقرارمرحوم هاشمی بعنوان دبیر مجمع تشخیص درکاخ مرمر درست نبود، بعدازفوت او کاخ را به سختی وباجروبحث تخلیه کردیم. این تخلیه ازمواردی بودکه نمی‌دانستیم شکایتمان را پیش چه کسی ببریم.

بغض حاج قاسم برای هم‌رزم شهیدش!

مهرمهر1 روز قبل

دخالت امریکا و اسرائیل در شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی فاش شد + فیلم و عکس

رکنارکنا1 روز قبل
با این وجود، آنچه در ظاهر به آن پرداخته شده تاکید بر این بوده که شلیک موشک یک خطای انسانی بوده است اما این حادثه شامل برخی عناصری بوده که هنوز توضیح شفافی در این خصوص داده نشده است. موشکی که موجب سقوط هواپیمای اوکراینی شدند ساخت روسیه است که ناتو آن را SA-۱۵ می‌شناسد و روس‌ها نام Tor به آن داده‌اند. یکی از این اقدامات همان دستکاری کردن سیستم دفاعی است که به معنای فریب دادن اپراتور است. ایالات متحده توانایی جنگ سایبری و الکترونیکی را برای سیگنال‌های ترافیکی و هم برای تغییر در هواپیماهای حمل و نقل هوایی دارد. اما داستان جالب‌تر علاقه نیویورک تایمز و برخی از رسانه‌های همسو با سیاست‌های ایالات متحده به عکس‌ها و فیلم‌های ویدئویی لحظه شلیک و اصابت موشک به هواپیمای اوکراین است که لحظه به لحظه قبل از شلیک موشک تا زمان اصابت را در نقطه‌ای خاص و غیرقابل پیش بینی نشان می‌دهد.

راز کشته شدن سربازان امریکایی در جعبه سیاه عین الاسد/ از قدرت ایران رونمایی خواهد شد! +فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
«جاناتان هافمن» سخنگوی پنتاگون گفت که وزارت دفاع آمریکا درمورد خسارات جانی حمله موشکی ایران پنهان‌کاری و تلاش برای کوچک‌نمایی آن نکرده است. جمعه‌شب سخنگوی پنتاگون اعتراف کرد که ۱۱ نظامی آمریکایی پس از این حمله دچار آسیب مغزی و برای معالجه به کویت منتقل شده‌اند. خبر زخمی شدن ۱۱ نظامی آمریکایی در حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد را نخستین بار تارنمای خبری و تحلیلی «دیفنس وان» بامداد جمعه منتشر کرد. این رسانه‌ها گزارش دادند که در این حمله موشکی هیچ فرد آمریکایی، کشته یا زخمی نشده است. اما نیویورک تایمز روز دوشنبه گزارش داد که برخی پرسنل نظامی برای درمان آسیب مغزی تحت درمان قرار گرفته‌اند.

رایان؛ پرورش یافته نظام آموزشی کانادا / فردای فرزندان ایران چگونه خواهد بود؟!

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عصرایران؛ جعفر محمدی* - امروز «رایان» را بسیاری از مردم می‌شناسند؛ او ۱۳ سال دارد و فرزند «منصور پور جم»، دندانپزشک ساکن شهر بارهاون کانادا که در سانحه سرنگونی هواپیمای اوکراینی درگذشت. او فاجعه پشت فاجعه، دیوار پشت دیوار و اشتباه پشت اشتباه رو پشت سرگذاشته و در آخر قوی شده بود. انتشار ویدئوی سخنرانی رایان همزمان شده بود با نهایی شدن و نشر گزارش «U. S. News & World Report» درباره بهترین کشورهای دنیا برای رشد و تربیت فرزندان. رایان پورجم، به عنوان فرزندی که در کانادا رشد و تربیت یافته است، مهر تاییدی است بر این رتبه بندی جهانی. این حد از اعتماد به نفس و آگاهی و احساسات کنترل شده، تنها در یک جامعه و نظام آموزشی سالم شکل می‌گیرد و البته رایان، تنها یکی از میلیون‌ها تربیت یافته نظام آموزشی کاناداست.

عصبانیت از کابوس حضور میلیونی مردم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دیروز روزی خاص بود هم برای مردم و هم برای خبرنگاران، پوشش لحظه به لحظه حضور مردم در نماز جمعه تهران به امامت رهبر معظم انقلاب و سخنان و خطبه‌های قاطع حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که علاوه بر تیتر‌های مختلف رسانه‌ها، همزمان زنده از برخی شبکه‌ها نیز منعکس شد. فرانس ۲۴، علاوه بر بخش انگلیسی در بخش فرانسوی نیز با قطع برنامه‌های خود به گوشه‌ای از این حضور و بیانات رهبر معظم انقلاب پرداخت. شبکه‌های عربی نیز همزمان خطبه‌های عربی رهبر معظم انقلاب را پوشش دادند. حضور دیروز مردم را هم نمی‌بینند و روزشمار نابودی این حضور و انقلاب مردم را به راه می‌اندازند یا سخنان رهبر معظم انقلاب در حمله به عین الاسد را بزرگنمایی عنوان می‌کنند. کابوس حضور میلیونی مردم در خیابان‌ها و اعلام حمایت از راه امام و خط انقلاب، رسانه‌های بیگانه و هدایتگران اصلی آن‌ها را از این روز‌ها کلافه و عصبانی کرده است، آن‌ها که به دنبال ایجاد گسست و شکاف در داخل ایران بودند و اکنون همه رشته‌های خود را پنبه شده می‌بینند.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

المانیتور: رونمایی معامله قرن، شانس نتانیاهو را در انتخابات بالا نمی‌برد

فارس1 روز قبل

سیدحسن نصرالله: آشنایی من با حاج قاسم به سال ۱۹۹۲ برمی‌گردد / وقتی فرمانده نیروی قدس شد، منتظر نشد ما به ایران برویم و تبریک بگوییم؛ خودش به لبنان آمد / او در تمام روز‌های جنگ ۳۳ روزه کنار ما و در اتاق عملیات بود

انتخاب1 روز قبل

بشنوید | حمله حسن عباسی به مسعود کیمیایی | زیر تابوت شماها را پنج‌ هزار نفر هم نمی‌گیرد …

همشهری14 ساعت قبل

مسافرکش شیطان صفت

صدا و سیما1 روز قبل

توافق تجاری آمریکا و ایران!

جام نیوز12 ساعت قبل

کسی در دنیا فکر حمله به آمریکا را هم نمی‌کرد ….!

مهر1 روز قبل

روایت فرمانده قرارگاه حضرت زینب از بازداشت فرمانده بزرگ داعشی با لباس جلف و آرایش زنانه

رکنا2 روز قبل

دختر روس که جاذبه‌های ایران را در اینستاگرام معرفی می‌کند+تصاویر

آفتاب‌نیوز1 روز قبل

دیدار دوستانه پرسپولیس و سایپا لغو شد

وانانیوز15 ساعت قبل

تا خدا بنده‌نواز است … | پاسخ شهاب حسینی به انتقادها، نفرین‌ها و فحاشی‌ها

همشهری1 روز قبل

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

بهترین بازی‌های اندروید ایرانی ۹۸؛ با محبوبترین بازی‌های اندرویدی ایرانی آشنا شوید!

تکراتوچند ثانیه قبل

محققان استنفورد از تمام کارهایی که در تلفن خود انجام می‌دهید اسکرین شات می‌گیرند

انتخاب3 دقیقه قبل

ماجرای مردی که همسرش را کشت تا با دختر ۲۴ ساله ازدواج کند

فرارو21 دقیقه قبل

انتقاد از تشکیل نشدن جلسه شورای عالی موزه‌های دانشگاهی طی یک سال اخیر

ایسنا22 دقیقه قبل

فضانوردان ناسا در موزه ملی هوا و فضا+عکس

فارس24 دقیقه قبل

روایت ۴۸ دقیقه برزخی و ۶۲ قربانی تشییع پیکر سردار سلیمانی در کرمان؛ فاجعه چطور اتفاق افتاد؟

آفتاب‌نیوز25 دقیقه قبل

خواسته کلوپ از شاگردانش بعد از ثبت ۱۶ امتیاز اختلاف با تیم دوم

ایسنا27 دقیقه قبل