چرا بالگردهای هلال احمر اقلام امدادی را از آسمان پرتاب می‌کنند؟ / سطح آب منطقه در حال کاهش
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا
  4. حوادث

چرا بالگردهای هلال احمر اقلام امدادی را از آسمان پرتاب می‌کنند؟ / سطح آب منطقه در حال کاهش

رکناخبرگزاری رکنا |
رکنا: هلکوپتر های امدادی وقتی وزش باد وجود داشته و از آنطرف روی زمین آب خروشان وجود داشته باشد اقلام مردمی را به دلیل مناسب نبودن بستر از آسمان به زمین می‌اندازند.

چرا بالگردهای هلال احمر اقلام امدادی را از آسمان پرتاب می‌کنند؟ / سطح آب منطقه در حال کاهش - 1

حجم ویدیو: 4.92M | مدت زمان ویدیو: ۰۰:۰۰:۴۴

محمد حسین کبادی رئیس پایگاه های امداد و نجات دریا و کوهستان هلال احمر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی رکنا، که این روزها در منطقه سیل زده سیستان و بلوچستان حضور دارد در خصوص آخرین وضعیت سیل سیستان و بلوچستان و همچنین بارانی که شب گذشته در منطقه بارید گفت: باران دیشب تاثیر گذار نبود و هم اکنون ما به محورهایی می‌رویم که روز گذشته دچار آب گرفتگی شده است و امکان دسترسی به آن نیست.

وی ادامه داد: خوشبختانه سطح آب پایین آمده و تیم‌های امدادی هلال احمر از امروز صبح به وسیله تجهیزات و اقلامی که از سوی استان‌های معین و تهران به منطقه فرستاده شده است، بارگیری و توسط نیروهای هلال احمر سیستان و بلوچستان که به منطقه اشراف دارند در حال توزیع وسیع هستیم.

چاره‌ای جز پرتاب اقلام از آسمان به زمین وجود ندارد

رییس پایگاه های امداد و نجات درباره این مسئله که چرا هلیکوپتر های  هلال احمر  اقلام را از آسمان پرتاب می کنند که اغلب در تصاویر ارسالی از منطقه سیستان مشاهده می شود که داخل هوتک ها می افتد : در سیل خوزستان نیز می‌گفتند که چرا از بالا اقلام را می‌اندازید که این مسئله یک توجیه فنی دارد. وقتی ما شاهد وزش باد هستیم و از آنطرف روی زمین آب خروشان وجود دارد محل برای فرود مناسب نیست و تیم فنی اجازه فرود بر آب خروشان یا منطقه‌ای که بستر آن را نمی‌شاسد، ندارد.

خبری: جدیدترین اخبار حوادث ایران و جهان

کبادی افزود: بنابراین در این شرایط هلیکوپتر در نزدیک‌ترین مکان به زمین که هم برای پرنده و هم برای افرادی که روی زمین هستند امن است، سعی می‌کنند که اقلام را به دست مردم برسانند. این اقلام نیز شکستنی نیست که با برخورد به زمین از بین برود یا آلوده شوند. چرا که بسته بندی مخصوصی دارند.

وی در پایان از امداد رسانی نیروهای هلال احمر گفت و بیان داشت : از صبح امروز تمام تیم‌های امداد هلال احمر در منطقه، مسیر حرکت به سمت مناطقی که صعب العبور سیستان و بلوچستان را هماهنگ روزهای گذشته آغاز کردند و بیش از ۵۰۰۰ بسته اقلام در چند ساعت آینده به دست مردم سیل زده خواهد رسید.

خبرنگار: علی چاهه

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلمی از یک بیمار مبتلا به کرونا در ووهان چین

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

تصادف موتورسوار با عابرپیاده در تایلند+فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه ترجمه رکنا، به تازگی ویدیویی در رسانه‌های خارجی به انتشار گذاشته شد که لحظه تصادف یک موتورسوار با عابرپیاده را در تایلند به تصویر کشیده است. ویدیو منتشر شده چگونگی این تصادف را به تصویر کشیده است. در این ویدیو نشان می‌دهد که موتورسوار با یک عابرپیاده تصادف کرد و از روی موتور به زمین افتاد اما خوشبختانه در این حادثه به هیچ کس آسیب جدی وارد نشد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خسارات سنگین سیل سیستان و بلوچستان به روستای نیکوجهان

مهرمهر1 روز قبل
روستای نیکوجهان از توابع بخش مرکزی شهرستان نیکشهر در سیستان و بلوچستان است که خسارات زیادی را به خاطر سیل اخیری که در سیستان و بلوچستان آمد، متحمل شد.

فیلم/ توضیحات مسافر هواپیمای از باند خارج شده ماهشهر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم/ آتش گرفتن هواپیمای سرنگون شده جاسوسی آمریکا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم/ حادثه واژگونی اتوبوس در اصفهان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر