ادعای فعال بودن سامانه پیامکی بانک‌ها برای ارسال رمز پویا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دنیای اقتصاد
  4. اقتصادی

ادعای فعال بودن سامانه پیامکی بانک‌ها برای ارسال رمز پویا

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد |
گروه بنگاه‌ها : اخبار منتشره مبنی بر غیر فعال شدن قابلیت فعال‌سازی رمز پویای پیامکی از طریق خودپرداز صحت ندارد و گزینه فعال‌سازی رمز پویا از طریق اپلیکیشن و پیامک در دستگاه‌های خودپرداز در بانک‌ها فعال است.

به گزارش «ایبنا» در روزهای اخیر در فضای مجازی اخباری مبنی بر غیر فعال شدن قابلیت فعال‌سازی رمز پویای پیامکی از طریق دستگاه‌های خودپرداز منتشر شده که پیگیری خبرنگار ایبنا از تمامی بانک‌هایی که سامانه رمزنگار پیامکی را از جمله بانک ملت، صادرات و … ایجاد کرده‌اند نشان می‌دهد این موضوع صحت ندارد و همچنان گزینه فعال‌سازی رمزنگار پیامکی از طریق خودپرداز فعال است. با فعال‌سازی این سیستم، با ارسال چهار رقم آخر شماره کارت به سرشماره اعلام شده توسط بانک عامل، رمز دوم یک بار مصرفی از سوی بانک با اعتبار ۱۲۰ ثانیه برای شما از طریق پیامک ارسال خواهد شد. بر همین اساس، سیستم رمز دوم پویا پیامکی از سامانه هریم با سامانه پیامکی جداگانه‌ای که در کنار هریم نیز ایجاد شده تفاوت دارد و سامانه هریم به‌صورت واحد در تمامی شبکه بانکی پیاده‌سازی شده و قرار است از زمان اجرای طرح رمز دوم یک‌بار مصرف، رمز دوم پیامکی رایگان در اختیار شهروندان قرار دهد؛ هزینه پیامک در سامانه هریم را بانک‌ها بر اساس بودجه ارتقای امنیت می‌پردازند و در این سرویس هیچ هزینه‌ای از شهروندان اخذ نمی‌شود. در همین خصوص، حسین محمودی، مدیر اداره کل بانکداری شخصی و توسعه محصول بانک ملت در گفت‌وگو با «ایبنا» با اشاره به فعال‌سازی رمزنگار پیامکی گفت: آنچه در خودپردازهای بانک ملت قابل مشاهده است، امکان فعال‌سازی رمز دوم پویا از طریق اپلیکیشن و پیامک وجود دارد و تغییری در سامانه خودپردازهای بانک ملت ایجاد نشده است. وی ادامه داد: بانک ملت و سایر بانک‌ها بر اساس تاکید بانک مرکزی و قوانین، هیچ هزینه‌ای را برای فعال‌سازی سامانه رمز پویا از طریق اپلیکیشن و پیامک حتی هزینه ارسال پیامکی رمز دوم دریافت نمی‌کنند؛ درخصوص سامانه رمزنگار پیامکی زمانی که مشتری بخواهد پیامک رمز یک‌بار مصرف با ارسال چهار رقم پایانی شماره کارت به سرشماره واحد بانک بفرستد، انتظار بر این بود که هزینه این پیامک که به سیستم اپراتور مربوط است، در صورت‌حسابشان درج نشود اما این موضوع قابل انجام نیست، چرا که با توجه به ارسال پیامک پاسخ حاوی رمز یک‌بار مصرف، هزینه پیامک بانک دو برابر می‌شود. مدیر اداره کل بانکداری شخصی و توسعه محصول بانک ملت خاطرنشان کرد: راهکار شبکه بانکی برای دریافت کاملا رایگان و آسان رمز دوم پویا بر بستر پیامک، استفاده از سامانه هریم است که این سامانه در بانک ملت عملیاتی شده و شهروندان با فشردن دکمه درخواست رمز پویا در صفحات خرید و پرداخت اینترنتی می‌توانند رمز یک‌بار مصرف دریافت کنند.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

۳۰ اسفند؛ آخرین فرصت نصب کارتخوان پزشکان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
معاون حقوقی و مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در حاشیه نشست امضای تفاهمنامه بین سازمان امور مالیاتی و سازمان نظام پزشکی افزود: با توجه به رویکرد سازمان نظام پزشکی و شورای عالی نظام پزشکی و هیئت هماهنگی شورای عالی نظام پزشکی اراده همگی بر اجرایی شدن درست و دقیق قانون سال نود و هشت مبنی بر اتصال همه پزشکان به سازمان امور مالیاتی است. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی ادامه داد: در مفاد این تفاهمنامه مواردی دیده شده است که بر اساس آن پزشکانی که هنوز موفق به نصب دستگاه‌های کارت خوان نشده‌اند می‌توانند با استفاده از این شرایط هر چه زودتر به سازمان امور مالیاتی متصل شوند. محمود علیزاده افزود: قانون تکالیفی را روشن کرده و وظایفی را بر عهده سازمان امور مالیاتی قرار داده که در صورتی که پزشکان تا تاریخ مشخص شده به سازمان متصل نشوند بر اساس قانون با آن‌ها برخورد خواهد شد. محمود علیزاده گفت: امروز هم تفاهم نامه‌ای بین سازمان امور مالیاتی کشور و سازمان نظام پزشکی به امضا رسیده که بر اساس آن پزشکان فرصت دارند تا ۳۰ اسفند با دستگاه‌های کارتخوان به سازمان مالیاتی متصل شوند. وی ادامه داد: در مفاد این تفاهمنامه مواردی دیده شده است که بر اساس آن پزشکانی که هنوز موفق به نصب دستگاه‌های کارت خوان نشده‌اند می‌توانند با استفاده از این شرایط هر چه زودتر به سازمان امور مالیاتی متصل شوند. محمود علیزاده افزود: قانون تکالیفی را روشن کرده و وظایفی را بر عهده سازمان امور مالیاتی قرار داده که در صورتی که پزشکان تا تاریخ مشخص شده به سازمان متصل نشوند بر اساس قانون با آن‌ها برخورد خواهد شد. امضای تفاهم نامه بین دو سازمان امور مالیاتی و نظام پزشکیتفاهم نامه مالیاتی برای دریافت مالیات از طریق دستگاه‌های کارتخوان با سازمان نظام پزشکی در سازمان امور مالیاتی به امضا رسید.

ذخیره مخازن سد‌های تهران ۶۳۴ میلیون مترمکعب است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سید حسن رضوی در گفتگوی اختصاصی باخبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: هم اکنون ذخیره مخازن سد‌های تهران معادل ۶۳۴ میلیون مترمکعب است که نسبت به سال گذشته ۸۵ میلیون مترمکعب بیشتراستمدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با اشاره به اینکه حجم مخازن سد‌های تهران در حال حاضر ۱۸ میلیون مترمکعب کمتر از سال‌های نرمال، برای مدیریت نگه داشته شده است، افزود: سد‌های تهران درحال حاضر بصورت دومنظوره مدیریت شده است یعنی هم برای کنترل سیلاب آماده هستند و هم امکان تامین آب شرب و صنعت را درصورت کاهش بارندگی‌ها می‌توانند تامین کنند. وی با بیان اینکه بارش‌های تهران بصورت سینوسی انجام شده و در دشت‌ها نسبت به ارتفاعات بارش بیشتری اتفاق افتاده است گفت: با وجود کاهش بارندگی‌ها بصورت برف در ارتفاعات تهران، برای تامین آب در تابستان سال ۹۹ مشکلی وجود ندارد البته به همراهی و صرفه جویی مردم مثل همیشه نیاز است.

جزئیات گازسوز کردن رایگان خودروها (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

رشد شاخص بورس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ شاخص کل بورس امروز از شاخص ۴۱۰ هزار واحد عبور کرد و تقریبا تمام گروه‌ها با رشد قیمت مواجه هستندبا ورود پول‌های جدید، ارزش بازار سرمایه به عددی معادل حدود ۱۰۰ میلیارد دلار رسیده است، ظرفیت خوبی که باید مدیریت شود به‌ویژه با ارزش سهام شرکت‌هایی که قرار بود در قالب خصوصی‌سازی به بورس بیایند تا از نقدینگی موجود به بهترین شکل استفاده شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
فروش فوری و اقساطی «پژو پارس TU۵» و «پژو ۴۰۵ اس ال ایکس» در جدیدترین طرح فروش ایران خودرو قرار گرفت. فروش فوری و اقساطی «پژو پارس TU۵» و «پژو ۴۰۵ اس ال ایکس» در جدیدترین طرح فروش ایران خودرو قرار گرفت. به گزارش عصر ایران، بر اساس اعلام ایران خودرو جدیدترین طرح فروش این شرکت از ساعت ۱۱ صبح در روز یکشنبه ۲۹ دی ماه ۹۸ برای «پژو پارس TU۵» و «پژو ۴۰۵ اس ال ایکس» " آغاز می‌شود. دریافت کد کاربری و کلمه عبور قبل از ثبت نام از الزامات ذکر شده و در صورت عدم دریافت کد کاربری امکان ثبت نام وجود ندارد. همچنین کلیه افرادی که در ۱۸ ماهه گذشته خودرو ثبت نام کرده‌اند امکان ثبت نام در این شرایط فروش را ندارند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

بهترین بازی‌های اندروید ایرانی ۹۸؛ با محبوبترین بازی‌های اندرویدی ایرانی آشنا شوید!

تکراتوچند ثانیه قبل

سولسشایر: شانس با ما یار نیست/ راشفورد ۶ هفته دور از میادین خواهد بود

تسنیم4 دقیقه قبل

اجتماع فاطمی در میدان‌های بزرگ شهرهای کشور برگزار می‌شود

مهر5 دقیقه قبل

توسعه کتابخوانی در درگز نیازمند راه‌اندازی کتابخانه سیار است

ایسنا7 دقیقه قبل

اعتبار و تسهیلات بانکی برای سیلزدگان ۳ استان

آفتاب‌نیوز7 دقیقه قبل

درگیری لفظی روی کین و جیمی کرگر؛ روی کین: شاید به این دلیل که لمپارد یک فرد انگلیسی است خوب کار می‌کند!

طرفداری9 دقیقه قبل

کلاهبرداری ۲۰ میلیاردی از پولداران تهرانی

رکنا10 دقیقه قبل