کشف گروهان سری نفاق در خانه‌های پوشالی/ مردم به خاطر می‌سپارند!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سینماپرس
  4. فرهنگ

کشف گروهان سری نفاق در خانه‌های پوشالی/ مردم به خاطر می‌سپارند!

سینماپرسخبرگزاری سینماپرس |
سینماپرس: به راستی در این پروپاگاندا و در این جنگ رسانه ای قرار است چه عاید این قبیله ی قلیل همیشه مدعی شود که اینچنین به اسم تمامی اهالی فرهنگ و هنر از درون دیوراهای بلند کانون ها و خانه های انحصاری خود بیانیه می دهند؟ البته باید توصیه کرد که ای جماعت اندک سهمتان از غنیمت هرچه که هست فقط خود را ارزان نفروشید!

حسین پورقادری/ نوشتن درباره ده روز گذشته سخت است؛ اصلاح می‌کنم دوازده روز دقیقا! باید قلم و کاغذ برداری و چشمانت را به خوبی بازکنی و نفس حبس شده در سینه را به یکباره بیرون دهی و شروع کنی به نگاشتن!

سکانس اول/ جمعه بود قبل از طلوع فجر، چراغ قرمز آلارم پیام رسان گوشی با دل آشوبگی در حال ضربان بود. متن پیام بلند بود اما هیچ جز ضربان یک عبارت در فضای سرم بخاطرم نمانده حاج قاسم ترور شد! خبر موثق بود، یک خبر موثق غیر قابل باور. به راستی مسیر رسیدن به باور این اتفاق چقدر سخت گذشت.

کشف گروهان سری نفاق در خانه‌های پوشالی/ مردم به خاطر می‌سپارند! - 3

سکانس دوم/ در سوگ قهرمان ملی همه آمدند به میدان؛ زن و مرد، پیر و جوان، کوچک و بزرگ، چپ و راست، مذهبی و غیر مذهبی، شیعه و سنی، کرد و لر و بلوچ، ترک و گیلک و ترکمن، عرب و عجم؛ براستی این سردار، سرباز کدامین مکتب بود که شهادتش این چنین وحدت آفرین شد در جهان اسلام. زمین به اقرار آسمانی شدن مردی که آسمانی زیسته بود درآمد.

کشف گروهان سری نفاق در خانه‌های پوشالی/ مردم به خاطر می‌سپارند! - 5

سکانس سوم/ در سوگ قهرمان ملی مردم در خیابان‌های شهر، هیئات مذهبی، صفحات مجازی سکوت را بر خود حرام می‌دانستند. انسان کلمه شده بود و کلمه تکرار می‌شد و تکثیر! انتقام، انتقام سخت!

کشف گروهان سری نفاق در خانه‌های پوشالی/ مردم به خاطر می‌سپارند! - 7

سکانس چهارم/ اتحاد کلمه شاید اولین معجزه خون یک شهید پس از شهادت اوست و براستی مردم چه شکوهمندانه حفظ آبرو کردند در مراسم تشییع سردار. پس از شنیدن خبر شهادت سردار همه بهت زده بودند، احساسات در تلاطم بود، فضای فکری مردم تحت تاثیر یک شوک عمومی قرار گرفته و لبهای خشکیده را به سکوت واداشته بود. اما به سخن درآمدیم، یکپارچه به سخن درآمدیم. در فضای مجازی عده‌ای صفحات خود را سیاه کردند به تسلیت، عده‌ای دیگر عکس سردار را پروفایل و استوری و پست کردند، تسلیت بود، تبریک بود، فریاد خشم، ابراز تاسف، اظهار نگرانی، رجزهای حماسی، فریاد خونخواهی، درخواست انتقام و … هرکس از او انتظار می‌رفت و نمی‌رفت پا به صحنه گذاشته بود، آمده بود به میدان. در میان این همه آمدها اما، نیامدن یک طیف از شخصیت‌ها سخت توی ذوق میزد، به چشم می‌آمد نبودن آن دسته از فعالان صفحات مجازی که پست‌های واکنشی داشتند از شیرخُشک تا جان سگ های ولگرد حالا سکوت کرده بودند! سکوت رسانه‌ای عده‌ای اهل هنر و قبیله‌ای خاص از جامعه هنری کشور که در هر موضوعی کارشناسند و تحلیل‌گر، در یک شوی ناتمام سفیر انسانیت اند و بازیگر تمنای صلح جهان شمول، سکوتی معنادار بود که هر خواننده و شنونده‌ای در برخورد اول متوجه آن می‌شد. از آن دیدنی‌تر و شنیدنی‌تر برخی بیانیه‌های عقده گشای همان قبیله محدود به اسم تشکل‌های صنفی بود که در کنار واکنش مصلحت اندیشانه و آینده نگری عده‌ای محدود از این جماعت همه جا حاضر قرار گرفت که در یک حرکت هیجانی خبر شهادت سردار و احساسشان را بدون در نظر گرفتن پایبندی او به تفکر انقلاب اسلامی پست کردند و حالا پس از یکی دو روز خیلی سریع به زندگی عادی شان برگشتند، گل و ریحان شدند؛ پست هایشان پاک شد، پاک کردند یا پاک شد البته فرقی نداشت ذاتا شاید آمده بودند که بگویند: عوام آمدیم نبودید رفتیم! درست مثل مهمان معلوم الحالی که با نوک تیز یک کلید از دسته کلیدهایش روی در کوچه ثبت می‌کرد آمدنش را تا رفع تکلیف کرده باشد از صله رحمش!

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید:

براستی اینها وصله های ناجوری بودند در دنیای مجازی. مردم می بینند، می شنوند و به خاطر می سپارند بودن ها و نبودن ها را، مسئله این نیست، بودن یا نبودن! مسئله کیفیت ورود به این صحنه است. راستی درست گفتم دیگر؟ مردم به خاطر می سپارند؟  می سپارند به خاطر می سپاریم و پرسشگریم و مطالبه گر در واکنش هایتان به وقایع روزگار، این را به خاطر بسپارید ای خودخواندگان جامعه هنری!

سکانس پنجم/ به فاصله‌ی فقط پنج روز؛ صبح چهارشنبه‌ای کاممان شیرین شد به شنیدن خبر انهدام موشکی پایگاه آمریکایی عین الاسد، این تازه اولین سیلی پس از جنایت آمریکا در ترور سردار ملی به عنوان قهرمان جهان اسلام بود؛ خبر دست به دست می‌شد؛ لب‌های مردم بعد از چند روز تلخ کامی به شیرینی لبخندی‌تر شد که آبی بود بر آتش جگرهای سوخته شان. هیمنه ابر قدرتی آمریکا در جهان شکسته شده بود و این می‌توانست تمامی معادلات قدرت در عرصه روابط بین الملل را تغییر دهد!

کشف گروهان سری نفاق در خانه‌های پوشالی/ مردم به خاطر می‌سپارند! - 13

سکانس ششم/ اظهار شادی مردم در صفحات مجازی تماشایی بود هرکه قلم داشت به ستایش و تقدیر قلم میزد، پست‌های متعدد، استوری‌های معنادار و در این میان همچنان سکوت رسانه ای عده ای اهل رسانه! اصلاح می‌کنم، سکوت معنادار عده‌ای اهل فضل رسانه!

کشف گروهان سری نفاق در خانه‌های پوشالی/ مردم به خاطر می‌سپارند! - 15

سکانس هفتم/ صبح همان روز خبری روی آنتن رفت که بهت و غم را در قلب ملت ایران تجدید کرد؛ خبر سقوط هواپیمای اوکراینی با ۱۷۶ سرنشین ایرانی و غیر ایرانی و در این میان تلخی و شیرینی ‌و تلخی را توأمان مزمزه کردن از هر تلخی تلخ‌تر است، اما آنچه بر شدت تلخی این اتفاقات می‌افزاید تماشای برخورد‌ها و واکنش هایی است که انتظارشان را نمی‌توان داشت. تکرار سوالی کوبنده در فضای عمومی افکار عوام و خواص که فلانی کجاست؟ چه می‌گوید؟ چرا چیزی نمی‌گوید و …در این بین تعدادی از هنرمندان بیدارنما چنان در خواب غفلت خود عمیق فرو رفته‌اند که گاهی فراموش می‌کنند در رصد نگاه دقیق مخاطبند نه گاهی که همیشه! بودن یا نبودن، مرگ یا شهادت در راه وطن سردار پیش مرگان ملت ایران در تمامی دوران انقلاب، در لحظه لحظه‌ی این ۴۱ سال پر فراز و نشیب و فتنه‌های رنگارنگ، زندگی و شهادت مردان امنیت خاک و ناموس ایران برایشان توفیری ندارد؛ نمایش فلان فیلم، نظرسنجی از مردم بابت تست گریم جدید، تبلیغ فلان برند در پیج شخصی و … حائز اهمیت‌تر است برایشان و اولویت بیشتری دارد برای ابراز شدن در این ایام.

کشف گروهان سری نفاق در خانه‌های پوشالی/ مردم به خاطر می‌سپارند! - 17

سکانس هشتم/ به فاصله سه روز از شنیدن خبر سقوط هواپیما باز هم در یک صبحی، صبح شنبه سردار امنیت آسمان ایران پشت تریبون آمد تا درباره علت سقوط هواپیمای اوکراینی به ملت ایران توضیح دهد! خبر بهت آور بود، تلخ و سنگین؛ هواپیمای بوئینگ ۷۵۲ اوکراینی به اشتباه توسط پدافند خودمان، پرنده دشمن شناسایی شده و هدف قرار گرفت!

کشف گروهان سری نفاق در خانه‌های پوشالی/ مردم به خاطر می‌سپارند! - 19

خبری ناگوار، تکان دهنده و بسیار تلخ و ملت ایران بهت زده در هضم خبر؛ بهت کلمه می‌شود، کلمات زمزمه، زمزمه‌ها هیاهو و سکوت‌ها شکسته می‌شوند. و …؛ اما در میان این غصه عمومی حالا قصه جماعتی خاص شده بود تا به عقده گشایی چهل ساله روی آوند و این همه در فضای مجازی و شبکه‌های معلوم الحال فارسی زبان دست به دست می‌شود و ایشان را گوش به فرمان ملکه و با هدایت مستقیم سفارتخانه هایی که سال هاست نمک گیرشان کرده به و البته با پیش قراولی سفیر انگلیس به جلو دانشگاه امیر کبیر می‌کشاند! البته شاید جناب سفیر آمده بود تا خود شخصا حاضر و غایب کند شما را در دفتر انظباتی سفارت …

کشف گروهان سری نفاق در خانه‌های پوشالی/ مردم به خاطر می‌سپارند! - 21

سکانس نهم/ عده‌ای که خواب زده شده‌اند، شاید اصلا از ابتدا خواب نبودند فقط خودشان را به خواب زده بودند؛ یا شاید وقایع روزهای پیشین را نمی‌توانستند مصادره به مطلوب کنند؛ انگار نمی‌شد از هشتگ زدن برای کلید واژه‌های دیروز نفع دندان گیری به نیش کشید! قطعا برای برخی از این جماعت دوتابعیتی سوگ سردار امنیت کشور کمپین راه انداختن نداشت! جماعتی که برای قهرمان ملی که پیش کش! حتی در طی سه روز پیش از این برای هموطنان خود در سانحه هوایی نیز تسلیت نداده بودند، حالا به یکباره داغدار شده بودند.

کشف گروهان سری نفاق در خانه‌های پوشالی/ مردم به خاطر می‌سپارند! - 23

جانباختگان سانحه‌ی هوایی در دایره لغات ما که شهید شدند؛ اما به راستی جانباختگان در دایره لغات این جماعت محدود که به زور انحصارطلبی کانون‌ها و خانه‌ها می‌خواهند صدای تمام اهالی هنر معرفی نمایند چه کلمه‌ای شد؟ شاه نشینان عزیز! قلاب انداخته‌اید به سمت هم وطنتان به طمع شکار کدام طعمه که انقدر مزبوحانه به ایفای نقش سوگوار در پیج هایتان قیام کرده‌اید؟ سوگواری پس از سه روز!؟ باور کنیم صادقانه است این اعتراضتان به عدم صداقت مسئولان با مردم را؟ باور مگر می‌شود کرد!؟

کشف گروهان سری نفاق در خانه‌های پوشالی/ مردم به خاطر می‌سپارند! - 25

نه متاسفیم کمی جایی از کاری که کردید می‌لنگد و شاید یادتان فته که صداقت را نمی‌شود نقش بازی کرد! باید در ذات آدم باشد؛ به ذاتتان که دسترسی نداریم مجبوریم مرورتان کنیم؛ صفحه تان را باز می‌کنیم و انگشت اشاره مان را از پایین صفحه رو به بالا می‌کشیم و ظاهر و باطنتان را تماشا می‌کنیم. تعارف که نداریم هرچه خواستید هروقت خواستید گفتید، ثبت است در صفحه هایتان؛ یادتان نرود که صداقت را نمی‌توان بازی کرد آقایان! صداقت را نمی‌توان بازی کرد خانم‌ها!

کشف گروهان سری نفاق در خانه‌های پوشالی/ مردم به خاطر می‌سپارند! - 27

کاش کمی صادق بودید در بی طرفی و انسانیت تا باورتان راحت‌تر می‌شد. کاش یک صبحی یک عزیزی از آن خانه‌های انحصارتان در تیاتر و موسیقی و سینما و … به پشت تریبونی می‌آمد و بر می‌شمرد آنچه برای این دسته از اهل هنر حایز اهمیت است ر و کاش همه تان دسته جمعی در تور مریخ گردی بودید این سه روز را تا باور کنیم این پیام تسلیت از سر داغ است، نه از سر نفرت و عداوت با نظام و پاسداران این مملکت.

کشف گروهان سری نفاق در خانه‌های پوشالی/ مردم به خاطر می‌سپارند! - 29

فکر که می‌کنم می‌بینم آنقدر هم متوقع نیستیم تور مریخ گردی پیشکش، کاش در این سه روز گذشته یا کلا در همه‌ی این دوازده روز گذشته درگیر استخوان درد آنفولانزای جدید بودید و از دنیا بی خبر تا باور کنیم شمع روشن کردنتان برای دانشجویانی که نامشان، دانشگاه محل تحصیل شان یا حتی تعدادشان را درست نمی‌دانستید!

کشف گروهان سری نفاق در خانه‌های پوشالی/ مردم به خاطر می‌سپارند! - 31

کاش یک صبحی یکی از میان خودتان که سال هاست دارد به اسم تمامی اهالی صنف هنری خود از حکومت بودجه و امکانات می‌گیرد و این همه را بین خود رفقایش توزیع می‌کند و … به پشت تریبون می‌آمد و توضیح می‌داد که شرافتا چه چیزی برای شما اهمیت دارد. سطح دغدغه هایتان چیست ارتفاع اهدافتان تا کجاست، چشم انداز همیشه از شرق به غربتان به کجا ختم می‌شود و …

خبری: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

کشف گروهان سری نفاق در خانه‌های پوشالی/ مردم به خاطر می‌سپارند! - 34

چهل سال است که به ما اثبات شده که اگر هزار سخنگو هم از قبیله شما قطار شوند و اگر صادق باشند یک کلمه بیشتر نمی‌گویند: خودمان! چون در میان شما دوستان عموما دوتابعیتی، وطن، خاک، مردم شعار پوسیده‌ای است که حتی پس از سالها فعالیت عموما رانتی و اخذ بودجه‌های هرجایی تان در عرصه هنر، از ایفای بی نقص نقشش عاجزید!

کشف گروهان سری نفاق در خانه‌های پوشالی/ مردم به خاطر می‌سپارند! - 36

سرداران شعار! تقلای اضافه در باتلاق غرقتان می‌کند، کمی سنگین بمانید بد نیست! کمی موازی کاری هم شاید راه نجات باشد، شاید بتوان برای ظاهرسازی و عوام فریبی بر روی آن هم سوار شد. عزیزانی که شبکه ملی و تماشای شبکه‌های تلویزیونی را تحریم می‌کنید! سوای نظر از اینکه مگر تا حالا آنتن داشته‌اید و … اما واقعا چه توقعی دارید شبکه‌های قبله آمال جانتان انگلیس و صهیون و سعودی و آمریکا همزمان با نمایش تکراری شمع روشن کردن جلوی دانشگاه امیرکبیر و پاره کردن عکس قهرمان ملی؛ خبر سیل سیستان بلوچستان را هم پوشش بدهد!؟ البته بهتر که نداد چون ممکن بود تا در این هیاهو بار دیگرر جیب ملت را این بار به اسم کمک به سیل زدگان در حساب‌های خود خالی کنند!

کشف گروهان سری نفاق در خانه‌های پوشالی/ مردم به خاطر می‌سپارند! - 38

خانم هنرمند، آقای هنرمند بقول دوستمان سیستان کوالا ندارد، گفت کوالا یدفعه‌ای یادمان آمد سیستان گاندو دارد که اتفاقا خیلی جیز است و خیلی باید از آن فرار کرد و اصلا چیز خوبی نیست بالاخص اگر سریال شود و از رسانه کلی پحش گردد؛ بیخیالش بشوید همان بهتر و انسانی‌تر و شیک‌تر که روی صندوق صدقات جلوی درب دانشگاه امیرکبیر با بغض بینی همیشه کیپتان را بالا بکشید و شمع روشن کنید و جوری با چشمان نمور به شمع خیره شوید که قشنگ از هر زاویه‌ای و با هر شات هر دوربینی انعکاس نور شمع با برق اشک در دیدگان منورتان تداعی‌گر چهل و یکسال بدبختی و گرسنگی و کشتار و نداشتن امنیت و اصلا همه آن چیزهایی که بابتش فین فینتان گرفته باشد.

کشف گروهان سری نفاق در خانه‌های پوشالی/ مردم به خاطر می‌سپارند! - 40

چه کار به سیل سیستان اصلا، تا وقتی که می‌شود سفیر کشور آمال جانتان را مشایعت کنید در خلق و ثبت ناآرامی و تشنج در خیابان. همان بهتر که پی صید ماهی مورد علاقه تان ازین آب گل آلود باشید تا پی زندگی با آب گل آلود شسته شده‌ی هموطن سیستانی تان؛ اصلا سیستان کجا و اوکراین کجا! جمعه‌ی داغدار ایران، شنبه و یکشنبه و دوشنبه و سه شنبه‌ی ملت میلیونی سوگوار و سیاهپوش در خیابان کجا بود مهناز که با وقاحت دختر سردارمان را تو خطاب می‌کند! راستین کوچولوی هواپیما، پدر نداشت وقتی هنوز علت سقوط را نمی‌دانست؟ شما همان بهتر که به عنوان مادر، پاسدارانمان را نبخشی مادریت یادت نرود آن دنیا مادرانی هستند که بابت شیرخشک بچه شان نبخشندت! سیل برد سیستان را کمی دیر پست نگذاشتی بانوی نگران وسایل بهداشتی زنان سیل زده! روی سیلاب متلاطم و گل آلودش موج سواری میکنی؟ با آن آغاز نفرت پراکنت که دروغ پَر شاید یادت رفته که هم قبیلگی هایت هنوز معلوم نیست با خودشان چند چندند که همزمان با ارتزاق از بودجه نون. خ نقش اپوزیسونی را هم بازی می‌کنند!

کشف گروهان سری نفاق در خانه‌های پوشالی/ مردم به خاطر می‌سپارند! - 42

خانم مشرقی که عمدتا در غرب به سر می‌بری! کاش امثال تو در تور مریخ گردی روی مریخ جا بمانند تا فریاد عدالت خواهی و میهن پرستی ازکسی که در شبکه سعودی برای برقراری عدالت در رای دادن به یک رقاص و یک آوازه خوان و یک دلقک تقلا می‌کند را نمی‌شنیدیم. شما درد مشترک با ما نداشته باش!

کشف گروهان سری نفاق در خانه‌های پوشالی/ مردم به خاطر می‌سپارند! - 44

بیشمار مصداق گلایه داریم از برخی شاه نشینان که خود را همیشه جامعه‌ی هنری کشور معرفی کرده‌اند؛ گلایه داریم از این جماعت محدود و معدود هنرمندی که با گذشتن تعداد دنبال کنندگانشان از یک کف عددی توهم برشان داشته و به یک باره کارشناس سیاسی و اقتصادی و … می‌شودند و حتی بوده که در برخی موارد کارشناس مذهبی شده و فتوا داده و اصلا حلال را حرام اعلام می‌کنند و نجس را پاک!

کشف گروهان سری نفاق در خانه‌های پوشالی/ مردم به خاطر می‌سپارند! - 46

دوره افتاده‌ای امیر پوریا که هنرمندان از جشنواره فیلم فجر انصراف بدهند!؟ که چه؟ لیستی که برای دعوت به انصراف نوک بینی ات چسبانده شده را کمی دقیق چک کن ببین می‌توانی از بینشان هنرمندی را پیدا کنی که سکانسی را رقم زده باشد متناسب با نام جشنواره!؟ همه عزیزانی که دعوتت را لبیک گفتند جز با پوشش‌های نا متعارف و دون شان راه رفتن روی فرش قرمز در تمنای شات دوربین عکاسان خبری سهمی هم از آثار ارایه شده در فجرهای متعدد انقلاب اسلامی ایران داشته‌اند؟

کشف گروهان سری نفاق در خانه‌های پوشالی/ مردم به خاطر می‌سپارند! - 48

روغن ریخته را نذر ملکه انگلستان می کنید!؟ کمپین راه می‌اندازید برای انصراف از جشنواره فجر با عذر داغ بردل نشسته؟ داغدار مرگ هم وطنانمان هستید یا کاسبان علت مرگ، الان سیاهپوش شدید؟ کمی دیر نیست؟ سه روز تاخیر داشت پرواز انسانیت در روح صفحات مجازی تان ناجوانمردان خوابزده!

کشف گروهان سری نفاق در خانه‌های پوشالی/ مردم به خاطر می‌سپارند! - 50

امثال الف. پ می‌دانند که اگر دغلکاری را بتوانید زیر شاخه‌ی هنر بچپانید به همه هنرمندانی که دعوتشان کردی به تحریم جشنواره بگو تا می‌توانند از جشنواره فاصله بگیرند که این عرصه سخت نیازمند انقلاب فرهنگی است و خوب آماده. مسئولان فرهنگی اینک زمان کارزار شماست! البته اگر ریش هایتان بی ریشه نیست!

کشف گروهان سری نفاق در خانه‌های پوشالی/ مردم به خاطر می‌سپارند! - 52

آقای متولی فرهنگ و هنر! الان وقت شفافیت است؛ فرصت را غنیمت باید شمرد برای غربال راست گویان از دروغ گویان تا تکمیل کنندگان پازل طراحی شده توسط انگلوساکسون ها با ادعای سودای حقیقت، به دروغ تظاهر به سوگواری نکنند؛ چه اگر راستگو بودند اولین داغ این روزها ترور قهرمان ملی به عنوان سرداری انقلابی و پاسدار و تامین کننده امنیتشان در این چهل و یک سال بود که توسط ابر تروریست عالم آمریکای خبیث به شهادت رسید و در این میان این جماعت عموما دو تابعیتی، خوب پرده از چهره برانداختند در آن واقعه.

کشف گروهان سری نفاق در خانه‌های پوشالی/ مردم به خاطر می‌سپارند! - 54

و اینبار جماعتی که همیشه خود را بجای تمامی هنر و هنرمندان جا زده‌اند، در تکراری تکراری با استعفای معنادارشان و دویدن در زمینی که دشمن برای کشت یونجه‌های یانکی هایش شخم زده آبروی هنر و هنرمند را نمی‌بردند. در کجای دنیا رو به دشمن می‌کنند و پشت به خودی برای اثبات همدردی با هم وطن! و به فرمان علقه‌ی مضقه هایی همچون الف. پ هشتگ استعفا راه انداخته‌ای برای نابود کردن هرآنچه از محبوبیت هنرمندان باقی مانده؟ برای کادوپیچ و در زرورق کردن هنرمندان و تقدیمشان به دشمن!؟

کشف گروهان سری نفاق در خانه‌های پوشالی/ مردم به خاطر می‌سپارند! - 56

به راستی در این پروپاگاندای رسانه‌ای و در این جنگ رسانه‌ای قرار است چه عاید این قبیله‌ی قلیل همیشه مدعی شود که اینچنین به اسم تمامی اهالی فرهنگ و هنر از درون دیوراهای بلند کانون‌ها و خانه‌های انحصاری خود بیانیه می‌دهند؟ البته باید توصیه کرد که‌ای جماعت سهمتان از اینهمه غنیمت هرچه که هست فقط خودت را ارزان نفروشید که یک چمدان محبوبیت به سبب یک عمر فعالیت به واسطه بودجه بیت المال همراهتان است!

کشف گروهان سری نفاق در خانه‌های پوشالی/ مردم به خاطر می‌سپارند! - 58

قطعا الان زمان خوبی برای مواخذه متولیان فرهنگی کشور است و ایشان باید شفاف بگویند که چه کمیته‌ای، چه هیات نظارتی، چه طرز فکری در چه چهارچوبی اجازه می‌داد صغیر و کبیر این جماعت محدود در جشنواره‌های مختلف فجر و بالاخص در جشنواره فیلم فجر سهمی داشته باشند؟ همین هیات نظارت کننده الان باید پاسخگو باشد.

کشف گروهان سری نفاق در خانه‌های پوشالی/ مردم به خاطر می‌سپارند! - 60

امید است آقایان ارشاد برنامه‌ای برای منصرفین از جشنواره داشته باشند. برای گل به خودی زنندگان عرصه هنر، سال دیگر از عزا درآمدند موعد سالگرد دهه فجر فیلشان یاد هندوستان نمی‌کند دوباره؟ دلشان برای فرش قرمز تنگ شد برایشان برنامه‌ای دارید؟ میدان آزادی را ریسه رنگی بکشید از ساعت ۱۸ برای رخشانشان قرق کنید، مسعودشان را داور اعلام کنید و بسپارید مدعوین برای گرامیداشت داغ این روزها، آواز این روزهای همسر سابقش را زمزمه کنند یا مثلا میترا شعری از فروغ را دکلمه کند، علی و هانا بنوازند خلاصه مجلس را گرم کنند که محل برگزاری سرپوشیده نیست. آن کنارها در حواشی میدان برای آتیلایشان هم سن نمایشی آماده کنید تا منصرفین تئاتری بی نصیب نمانند از روی فرش قرمز عکس گرفتن. راستی یک بنر خیلی بزرگ هم سفارش بدهید بزنند سردر میدان آزادی که دبیر بخش خوشنویسی جشنواره به خط خوش روی آن تحریر کند که در راستای همدلی با مردم ایران تا اینجا برگشتیم و … خلاصه که سخت منتظریم بدانیم آقایان وزارت ارشاد برای وقاحت آقایان نمک پرورده و نمکدان شکسته گزینه‌ای روی میز دارند؟ یا همچنان جنگ رسانه ایشان غالب است و …

کشف گروهان سری نفاق در خانه‌های پوشالی/ مردم به خاطر می‌سپارند! - 62

سکانس پایان/آنگلوساکسون ها خوب بلدند جای جلاد و شهید را عوض کنند. همین اواخ در سال ۹۶ بود که تبحر خود را در موعد انتخابات نشان دادند! آن بالاتر چه گفتم؟ راستی درست گفتم دیگر؟ حتی اگر متولیان فرهنگی فراموش کنند، مردم به خاطر می‌سپارند؟ می‌سپارند به خاطر می‌سپارند و پرسشگرند و مطالبه‌گر در واکنش هایتان به وقایع روزگار، این را به خاطر بسپارید ای جماعتی که تمامی شقوق هنری را در سیطره قبیله خود گرفته و عموم هنرمندان خارج از دایره بسته خود را به بیکاری کشانده‌اید و …؛ به خاطر بسپارید جامعه خود خوانده‌ی هنری! شب های هجر را گذراندیم و زنده ایم ما را به سخت جانی خود این گمان نبود...

کشف گروهان سری نفاق در خانه‌های پوشالی/ مردم به خاطر می‌سپارند! - 64

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بشنوید | حمله حسن عباسی به مسعود کیمیایی | زیر تابوت شماها را پنج‌ هزار نفر هم نمی‌گیرد …

همشهریهمشهری1 روز قبل
حسن عباسی می‌گوید: ما به امثال شما شرایطی دادیم که تو این مملکت بالا بیایید. زیر تابوت شماها را پنج‌ هزار نفر هم نمی‌گیرد اما زیرتابوت افرادی متعلق به فکر ما را میلیون‌ها تشییع‌کننده هستند. دریافت ۱ MB کد خبر ۴۷۸۹۷۵

خواننده و نوازنده‌ای که فرنگی‌ها را هم به شگفتی واداشت (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
اینکه ایران به لحاظ برخورداری از انواع موسیقی‌های محلی مناطق مختلف خود، الگویی متنوع از موسیقی نواحی در میان کشورهای دنیا محسوب می‌شود، امری بدیهی است. طبعا در این میان موسیقی خراسان و به‌طور مشخص، شمال خراسان نیز به عنوان نمونه‌ای درخشان از موسیقی نواحی ایران جایگاه مهمی در این عرصه دارد. یکی از مثال‌های مهم در این زمینه، می‌توان به اجرای ستال ۲۰۰۰ حاج قربان سلیمانی فقید به همراه پسرش علیرضا و نوه‌اش هیبت‌الله در فرانسه اشاره کرد. اجرای حاج قربان، علیرضا و هیبت‌الله سلیمانی از آن‌رو اهمیت دارد که بیش از هر چیز بیانگر انتقال این سنت موسیقایی از نسلی به نسل دیگر است. این از غرایب روزگار ما در این سرزمین گربه‌سان نیست؟ موسیقی شمال خراسان-بحرطویل-استاد حاج قربان سلیمانی

جاده موزیکال در مجارستان + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| جاده شماره ۶۷ مجارستان یک جاده خاص و جالب است. طبق برنامه‌ریزی‌های مدیران محلی، به منظور بزرگداشت لازلو بودی، خواننده درگذشته مجار، یکی از آهنگ‌های او در این جاده به شکل جالبی تعبیه شده است. توسط شیار‌هایی که در جاده به وجود آمده، با عبور لاستیک روی آن‌ها صدای موسیقی شبیه سازی می‌شود. برای اینکه آهنگ به طبیعی‌ترین شکل ممکن شنیده شود، خودرو‌های عبوری باید سرعتی نزدیک به هشتاد کیلومتر بر ساعت داشته باشند. منبع: فرارو

آنونس «کتونی زرنگی» منتشر شد/ پخش پس از ایام فاطمیه

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی پروژه، سریال تلویزیونی «کتونی زرنگی» به کارگردانی علی ملاقلی پور و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه، پس از ایام فاطمیه روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود. تصویربرداری این سریال آخرین روزهای خود را سپری می‌کند و مراحل فنی آن به طور همزمان پیش می‌رود تا بزودی آماده پخش شود. به همین مناسبت نخستین آنونس رسمی این سریال منتشر شد. ساخت این آنونس را سیاوش کردجان برعهده داشته است. هدایت هاشمی، افسانه چهره‌آزاد، ملیکا شریفی‌نیا، علی سلیمانی، جواد پورزند، شاپور کلهر، با معرفی زوج علیرضا جعفری و مصطفی ساسانی، با حضور محمود جعفری، با هنرمندی برزو ارجمند و سحر ولدبیگی و بازیگران خردسال رادمهر رزمجوی و عماد شعبانی در «کتونی زرنگی» به ایفای نقش می‌پردازند.

موسیقی متن فیلم کوچ‌نشین‌ها؛ دیمیتری تیومکین

تابناکتابناک1 روز قبل
فیلم سینمایی «کوچ نشین‌ها / The Sundowners» به کارگردانی فرد زینمان محصول سال ۱۹۶۰ است. دبورا کار، رابرت میچام، پیتر اوستینوف، گلینیس جونز و دینا مریل مقابل دوربین جک هیلیارد بازی کردند. دیمیتری تیومکین موسیقی متن این فیلم را ساخت که قطعه اصلی آن را بر روی تصاویری از این فیلم در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.

رونمایی از آنونس «مردن در آب مطهر» برادران محمودی

ایلناایلنا1 روز قبل
آنونس فیلم سینمایی برادران محمودی در آستانه نمایش در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر رونمایی شد. به گزارش ایلنا، آنونس فیلم سینمایی «مردن در آب مطهر» به کارگردانی و نویسندگی نوید محمودی و تهیه‌کنندگی جمشید محمودی توسط محمد واحد ساخته شده است و اولین نمایش این فیلم در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر خواهد بود. «مردن در آب مطهر» ۱۷ بهمن ماه ساعت ۱۹:۳۰ در پردیس سینمایی ملت برای اهالی رسانه نمایش داده می‌شود. علی شادمان، ندا جبرائیلی، متین حیدرنیا، صدف عسگری و سوگل خلیق علیرضا آرا، امیررضا رنجبران، خیام وقار، پیمان مقدمی، مهتاب جعفری، فرید اسحاقی، فاطمه شکری، محیا رضایی، فاطمه میرزایی و علیرضا مهران بازیگران این فیلم هستند. عاشقانه تازه برادران محمودی قصه چند جوان مهاجر افغان را روایت می‌کند که قصد رفتن به اروپا رادارند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

دور زدن فیلترینگ تلگرام با آی پی روسیه؛ ماجرا از چه قرار است؟

تکراتوچند ثانیه قبل

دوربین سامسونگ گلکسی اس ۲۰ اولترا (S۲۰ Ultra) زوم ۱۰۰ برابری دارد

تکراتوچند ثانیه قبل

شهردار تهران: آیین‌نامه‌ها پس از حادثه پلاسکو اصلاح شد

ایسنا1 دقیقه قبل

اردوغان: تاکنون نیروی نظامی به لیبی اعزام نکرده‌ایم

رکنا6 دقیقه قبل

ادعای عجیب وزیر کشور: برخی برای تفریح لای کیک‌ها قرص گذاشتند

خبر فوری7 دقیقه قبل

شورای اطلاع‌رسانی استان سمنان صاحب کمیته فضای مجازی می‌شود

تسنیم8 دقیقه قبل

فراخوان جشنواره ابوذر استان بوشهر تا۱۲ بهمن‌ماه تمدید شد

تسنیم10 دقیقه قبل