وام ازدواج ۵۰ میلیون تومانی می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

وام ازدواج ۵۰ میلیون تومانی می‌شود

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: طبق مصوبه این کمیسیون در سال ۹۹ وام ازدواج هر یک از زوجین ۵۰ میلیون تومان با دوره بازپرداخت ۷ ساله و اخذ یک ضامن پرداخت می‌شود.
وام ازدواج ۵۰ میلیون تومانی می‌شود - 0

خبر تکمیل می‌شود …

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای هادی قوامی در تشریح جزئیات مصوبات کمیسیون تلفیق و در ادامه بررسی تبصره‌های هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۹۹ تصریح کرد: در تبصره ۱۶ لایحه بودجه خبر خوبی برای زوج‌های جوان داریم؛ در لایحه دولت وام ازدواج در سال ۹۹ برای هر یک از زوجین ۳۰ میلیون تومان با دوره بازپرداخت ۵ ساله در نظر گرفته شده بود که اعضای کمیسیون تلفیق به اتفاق وام ازدواج هر یک از زوجین را به ۵۰ میلیون تومان با دوره بازپرداخت ۷ ساله و اخذ یک ضامن افزایش دادند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق افزود: این مصوبه شامل زوج‌هایی نیز خواهد شد که تاریخ عقد ازدواج آن‌ها بعد از ۱/۱/۹۶ باشد و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده باشند.

وی همچنین به مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق درباره حق پخش تبلیغات مسابقات ورزشی اشاره کرد و افزود: در بند لام تبصره ۹ لایحه بودجه، وزارت ورزش و جوانان و سازمان صدا و سیما مکلف شدند درآمد‌های تبلیغاتی ناشی از پخش مسابقات ورزشی را به ردیف درآمدی ۱۴۰ و ۱۸۴ نزد خزانه داری کل کشور واریز کنند.

اقای قوامی خاطرنشان کرد: در حالیکه دولت در لایحه بودجه ۹۹ پیش بینی کرده بود که این نسبت به صورت ۵۰-۵۰ بین صدا و سیما و وزارت ورزش تقسیم شود، ولی کمیسیون تلفیق مصوب کرد که ۷۰ درصد از درآمد ناشی از پخش این آگهی‌ها به صدا و سیما و ۳۰ درصد نیز به وزارت ورزش اختصاص یابد.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

سخنگوی کمیسیون تلفیق افزود: در سال ۹۹ صدور مجوز برای تاسیس مراکز و موسسات پژوهشی جدید دولتی برای دستگاه‌های اجرایی ممنوع است.

وی گفت:: لذا سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور اداری و استخدامی کشور، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظفند نسبت به ساماندهی، تمدید، ادغام و یا لغو مجوز این مراکز اقدام کنند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق خاطرنشان کرد: در بند ت تبصره ۹ لایحه بودجه سال ۹۹ نیز مصوب شد؛ آستان قدس رضوی و آن دسته از موسسات و نهاد‌های اقتصادی زیرمجموعه نیرو‌های مسلح و فرمان اجرایی حضرت امام (ره) به استثنای مواردی که اذن صریح، ولی فقیه مبنی بر عدم پرداخت مالیات و یا نحوه تسویه آن را دارند، موظف به واریز مالیات به خزانه کل کشور هستند.

وی افزود: معادل این درآمد واریزی از محل این ردیف‌ها جهت توسعه عدالت آموزشی، نوسازی، مقاوم سازی، خرید تجهیزات برای مدارس روستایی و مناطق محروم خواهد شد.

اقای قوامی در خصوص بند الف تبصره ۱۲ لایحه بودجه سال ۹۹ نیز خاطرنشان کرد: موضوع افزایش حقوق گروه‌های مختلف فعلا مراعا مانده است و مقرر شد در جلسه هفته آینده کمیسیون تلفیق مطرح و بررسی شود.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

فیلم/ توصیه‌های رئیسی به نمایندگان جدید مجلس

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم | توضیحات سخنگوی وزارت خارجه درباره مسدود شدن مرزهای ایران

همشهریهمشهری1 روز قبل

ببینید | کرونا به شهر وان ترکیه رسید

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران تنها رویداد تخصصی حوزه گردشگری داخلی است که در تقویم سازمان جهانی گردشگری (WTO) به ثبت رسیده و با حمایت و حضور وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور و شرکت‌ها و نهادهای مرتبط از تاریخ ۲۳ الی ۲۶ بهمن ۹۸ با هدف ارائه‌ی دستاوردها و آشنایی با توان و نوآوری‌ فعالان صنعت گردشگری کشور و ظرفیت‌ها و زمینه‌های مختلف سفر برای گردشگران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

ببینید | نوبخت: بودجه ۹۹ کمترین وابستگی به نفت را در طول تاریخ معاصر دارد

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران تنها رویداد تخصصی حوزه گردشگری داخلی است که در تقویم سازمان جهانی گردشگری (WTO) به ثبت رسیده و با حمایت و حضور وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور و شرکت‌ها و نهادهای مرتبط از تاریخ ۲۳ الی ۲۶ بهمن ۹۸ با هدف ارائه‌ی دستاوردها و آشنایی با توان و نوآوری‌ فعالان صنعت گردشگری کشور و ظرفیت‌ها و زمینه‌های مختلف سفر برای گردشگران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.
ایسناایسنا1 روز قبل
نورنیوز نوشت: پیش از ظهر امروز و در میانه درگیری ذهنی افکارعمومی با موضوع شیوع ویروس کرونا، احمد امیرآبادی نماینده مردم شریف قم در مجلس با بیان مطالبی تعجب‌آور موجب شکل‌گیری شوک جدیدی در افکار عمومی شد. به گزارش ایسنا نورنیوز در ادامه نوشت: امیرآبادی وزارت بهداشت را متهم به دروغگویی و انتشار آمار غیرواقعی در مورد میزان مبتلایان و فوت‌شدگان ویروس کرونا کرد. وجود اعتماد متقابل میان مردم و حاکمیت برای عبور از شرایط موجود، اصلی اساسی و غیرقابل اجتناب بوده و در صورت عدم تحقق آن نمی‌توان به گذر کم ضرر از این عرصه امیدوار بود. اظهارات امروز نماینده مردم شریف قم در مجلس شورای اسلامی به طور قطع بر تغییر وضع روبه‌بهبود موجود اثرگذار بوده است. به طور قطع موضوعی با این درجه از اهمیت و حساسیت، مصداق قطعی منافع و امنیت ملی است و هریک از طرفین، یعنی نماینده قم یا وزارت بهداشت که اطلاعات خلاف واقع ارائه کرده باشند باید به اتهام بیان «دروغ ملی» و اقدام علیه امنیت ملی در دادگاه صالحه پاسخگو باشند.
مهرمهر1 روز قبل
رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر حمایت دولت از فعالیت بخش خصوصی و واگذاری بنگاه‌های دولتی به این بخش گفت: دولت و شخص رئیس جمهور معتقدند تا وقتی که اقتصاد کشور توسط بخش خصوصی اداره نشود، این اقتصاد شکوفا نخواهد شد لذا نسبت به واگذاری امور به بخش خصوصی اهتمام جدی و ویژه‌ای داریم. رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: امروز در شرایط تحریم و فشار حداکثری دشمن همه تلاش ما طراحی راهکار و سازوکاری است که وضعیت کنونی کمترین تأثیر را در اقتصاد کشور داشته باشد و در این راستا برنامه‌هایی تنظیم شده که آنها را دنبال خواهیم کرد. رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: در سفر رئیس جمهور به استان فارس تعهد شد که ۹۹۲ میلیارد تومان برای توسعه استان اختصاص یابد و تا امروز حدود ۲ هزار و ۷۹۱ میلیارد تومان یعنی سه برابر تعهد اعلام شده بودجه برای استان اختصاص یافته است. واعظی تصریح کرد: معتقدم علیرغم همه محدودیت‌ها و مشکلات می‌توانیم روی پای خود بایستیم و از همه مشکلات و گردنه‌ها به سلامت عبور کنیم. در این جلسه استاندار فارس و شماری از رؤسای بانک‌ها و فعالان اقتصادی گزارشی از ظرفیت‌های استان و برنامه‌ریزی برای فعال سازی این ظرفیت‌ها در راستای ایجاد شتاب در روند توسعه استان ارائه کردند.

نظرها

اخبار بیشتر