مراسم بزرگداشت شهدای دانشگاهی حادثه هواپیمای اوکراینی در دانشگاه صنعتی اصفهان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا
  4. فرهنگ

مراسم بزرگداشت شهدای دانشگاهی حادثه هواپیمای اوکراینی در دانشگاه صنعتی اصفهان

رکناخبرگزاری رکنا |
رکنا: مراسم بزرگداشت شهدای دانشگاهی حادثه هواپیمای اوکراینی صبح امروز سه شنبه 24 دی ماه با حضور اعضای هیأت رئیسه، استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه صنعتی اصفهان و جمعی از خانواده شهدا در مسجد فاطمه الزهرا (س) این دانشگاه برگزار شد.

مراسم بزرگداشت شهدای دانشگاهی حادثه هواپیمای اوکراینی در دانشگاه صنعتی اصفهان - 1

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین رهبر، با ابراز تأثر و تسلیت به تمام کسانی که عزیزان خود را در راه توسعه دانش و به نیت قوت علمی برای خدمت تقدیم کرده‌اند، گفت: در نهج‌البلاغه داریم که اگر حتی فردی در بستر بمیرد اما عفیف باشد و هوای نفس بر او غلبه نکرده باشد به او اجر شهید می‌دهند، چه برسد به کسی که در کنار همسرش برای یک نیت بزرگ مهاجرت می‌کند و مرتب هم می‌گوید که من می‌خواهم توانا بشوم و برای خدمت به وطنم برگردم.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان با قدردانی از استقبال بسیار خوب استادان، دانشجویان وکارکنان دانشگاه از این برنامه، افزود: بدانید هم و غم فرد نخبه‌ای که اهل علم و تحصیل است، کشف حقایق است و چنین فردی در پیشگاه خدا هر آسیبی که ببیند، مأجور است.

وی با اشاره به سجایای اخلاقی دانشجویان جوان، به بیان خصوصیات روحی یکی از دانشجویان شهید این حادثه پرداخت و گفت: زمانی که او در اروپا درس می‌خواند تمام تلاشش را می‌کرد که حتی یک نفر را راهنمایی کند تا به تشیع خوشبین شود.

رئیس دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان نیز در ادامه این مراسم به نمایندگی از جامعه دانشگاهی به خانواده‌های داغدار تسلیت گفت و با ابراز امیدواری از عدم تکرار این گونه حوادث، افزود: این عزیزانی که از دست رفتند نمونه‌ای از مجاهدین در مسیر علم بودند.

دکتر محمدرضا فروزان، با اشاره به توانایی علمی دانشجویان پرواز اوکراین، گفت: تلاش برای یافتن علم یک مجاهدت است و دانشجویانی توانمند و سختکوش در دانشگاه‌های سراسر کشور مشغول تحصیل و فعالیت‌های علمی و پژوهشی هستند.

وی دانشگاه را محل همیشگی تلاش همراه با امید جوانان برای کشور دانست و تصریح کرد: باید تلاش علمی خودمان را دوچندان کنیم تا بتوانیم آینده بهتری را برای کشورمان رقم بزنیم.

در خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

فروزان با بیان این که روح تمام دانشگاهیان آزرده خاطر است، اظهار کرد: در دانشکده مهندسی مکانیک آزماشیگاه مکانیک سیالات را از این به بعد به نام آزمایشگاه مکانیک سیالات امیر اشرفی می‌شناسیم، کسی که حضورش در دانشکده خالی است و دل‌هایمان در درد و رنج از دست دادن تک‌تک کسانی که در این پرواز بودند، داغدار است.

در بخشی از این مراسم نیز یکی از اعضای خانواده یک دانش آموخته فقید این حادثه، در سخنانی با اشاره به تلاش‌های بی وقفه علمی این دانش آموخته فقید دانشگاه صنعتی اصفهان، گفت: اگر ناامنی در منطقه وجود نداشت تمام این افراد در خانه‌هایشان بودند. از تمام مسئولان خواهان مواخذه افراد خطاکار هستیم.

این مراسم پیش از نماز ظهر و عصر برگزار شد و پس از اقامه نماز جماعت، دانشگاهیان دانشگاه صنعتی اصفهان در راهپیمایی که به دعوت تعدادی از مجموعه‌های دانشجویی و با حضور هیأت رئیسه دانشگاه برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حادثه هواپیمای اوکراینی، برخی هنجارشکنی‌ها و اقدامات غیرقانونی در محیط مقدس دانشگاه را محکوم کردند.

دانشگاهیان دانشگاه صنعتی اصفهان با حرکت از محل مسجد تا یادمان شهدای این دانشگاه، با سر دادن شعارهایی علیه استکبار و تروریسم دولتی امریکا، ضمن درخواست به منظور پیگیری جدی علل این حادثه تأسف بار و پیشگیری از وقوع این گونه حوادث، بر صیانت و حمایت از دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی و نهادهای خدوم انقلاب همچون سپاه پاسداران تأکید کردند. مراسم بزرگداشت شهدای دانشگاهی حادثه هواپیمای اوکراینی در دانشگاه صنعتی اصفهان

مراسم بزرگداشت شهدای دانشگاهی حادثه هواپیمای اوکراینی در دانشگاه صنعتی اصفهان - 14مراسم بزرگداشت شهدای دانشگاهی حادثه هواپیمای اوکراینی در دانشگاه صنعتی اصفهان - 15مراسم بزرگداشت شهدای دانشگاهی حادثه هواپیمای اوکراینی در دانشگاه صنعتی اصفهان - 16مراسم بزرگداشت شهدای دانشگاهی حادثه هواپیمای اوکراینی در دانشگاه صنعتی اصفهان - 17مراسم بزرگداشت شهدای دانشگاهی حادثه هواپیمای اوکراینی در دانشگاه صنعتی اصفهان - 18مراسم بزرگداشت شهدای دانشگاهی حادثه هواپیمای اوکراینی در دانشگاه صنعتی اصفهان - 19مراسم بزرگداشت شهدای دانشگاهی حادثه هواپیمای اوکراینی در دانشگاه صنعتی اصفهان - 20مراسم بزرگداشت شهدای دانشگاهی حادثه هواپیمای اوکراینی در دانشگاه صنعتی اصفهان - 21مراسم بزرگداشت شهدای دانشگاهی حادثه هواپیمای اوکراینی در دانشگاه صنعتی اصفهان - 22مراسم بزرگداشت شهدای دانشگاهی حادثه هواپیمای اوکراینی در دانشگاه صنعتی اصفهان - 23

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| سیدابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه، در نشست هم اندیشی شورای عالی قوه قضاییه با نهادهای مردمی با موضوع «آیین رونمایی و ابلاغ دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی قوه قضاییه» گفت: از روح امام (ره) و شهدا استمداد می‌طلبیم که نسبت به انجام وظایف ما را مدد کنند. همچنین از سازمان‌های مردم نهاد تشکر می‌کنم که جلسه عالی شورای قوه قضاییه امروز مزین به حضور این عزیزان شده است. وی افزود: ما به قوه قضاییه قوی می‌اندیشیم نه قوه قضاییه بزرگ. قوه قضاییه قوی آن است که اجرای حق کند و بتواند نگاه مردم را در فرآیند دادرسی همراه داشته باشد. این کار یک حرکت دو سویه نیاز دارد؛ یعنی هم باید قوه قضاییه نگاهش به حمایت مردم و مشارکت آنها باشد و هم مردم این باور و اراده قوی را در عمل و اجرا داشته باشند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، کنسرت امیر عباس گلاب شب گذشته ۲۷ بهمن ماه ساعت ۱۹ در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی در قالب سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر برگزار شد. این خواننده جوان در این کنسرت که به فاصله یک روز از روز مادر برگزار می‌شد، قطعه‌ای هم برای مادران خواند که با استقبال جمعیت داخل سالن همراه شد. تنها المان جشنواره موسیقی فجر در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی، پوستر جشنواره بود که در پایان هر قطعه در بک گراند گروه ظاهر می‌شد. سپس گلاب قطعه «گونه» را خواند؛ قطعه‌ای که با تک‌نوازی‌های اعضای گروهش آغاز شد و او از ابتدا تا انتها با ریتمی ضربی و پرشور آن را اجرا کرد. گلاب برای قطعه بعدی از جمعیت داخل سالن خواست با هر مصرعی که می‌خواند با گفتن «بانوجان» به او جواب دهند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
دادگاه انقلاب با تبدیل قرار بازداشت «سحر تبر» موافقت نکرد. به گزارش خبر فوری، شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی مقیسه با تبدیل قرار بازداشت فاطمه خویشوند از چهره‌های اینستاگرامی معروف به «سحر تبر» به قرار وثیقه موافقت نکرد. پیام درفشان با اعلام این خبر افزود که موکلش همچنان در زندان به سر می‌برد و این در حالیست که سایر متهمان این پرونده که مانند موکل او سابقه بیماری روانی و ارتکاب جرم زیر سن قانونی ندارند، با قرار وثیقه یا کفالت در آزادی به سر می‌برند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
فیلم سینمایی «انگل» به کارگردانی بونگ جون هو که در اسکار ۲۰۲۰ شگفتی ساز شده بود، در گیشه رکورد شکست. فیلم سینمایی «انگل» به کارگردانی بونگ جون هو بعد از فتح جوایز آکادمی اسکار، اکنون در گیشه‌های داخلی موفق ظاهر شده است. در طول هفت روزی که از برگزاری جوایز آکادمی در تاریخ ۹ فوریه می‌گذرد، فیلم سینمایی «انگل» ۸٫۸ میلیون دلار فروخته است که ۲۰ درصد از فروش کلی این فیلم در گیشه داخلی محسوب می‌شود. تا امروز این فیلم سینمایی در آمریکا ۴۴ میلیون دلار فروش داشته که نتیجه‌ای شگفت انگیز برای یک فیلم خارجی زبان محسوب می‌شود. فروش این فیلم در گیشه‌های جهانی نیز بسیار قابل توجه بود و ۱۲٫۷ میلیون دلار فروخت تا به رقم ۱۶۱ میلیون دلار برسد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، توحید معصومی نویسنده و کارگردان تئاتر کشور به عنوان مشاور عالی حمید نیلی مدیر عامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس منصوب شد. در بخشی از حکم توحید معصومی به عنوان مشاور عالی مدیر عامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس آمده است: با عنایت به تخصص و تعهد جنابعالی و نیز نظر به تجارب ارزشمند شما در حوزه هنرهای نمایشی کشور شما را به عنوان مشاور عالی مدیر عامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس منصوب می‌نمایم. کارگردانی بیش از ۳۰ نمایش صحنه‌ای و تله تئاتر و حضور در چند دوره جشنواره بین المللی تئاتر فجر، سوره، ماه، تئاتر مقاومت و … و کسب جوایز مختلف از جشنواره‌های گوناگون از جمله سوابق هنری توحید معصومی است. وی در پنج سال اخیر مدیر امور استان‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و مشاور مدیر مرکز محافل و جشنواره‌های حوزه هنری بوده است. توحید معصومی هم اکنون قائم مقام و معاونت اجرایی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری را بر عهده دارد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، آئین رونمایی از کتاب «نامه آخر» نوشته اعظم بروجردی که توسط انتشارات کتاب جمکران به چاپ رسیده در فرهنگسرای انقلاب اسلامی برگزار می‌شود. در این آئین که دوشنبه ۲۸ بهمن ماه ساعت ۱۶ با همکاری انتشارات جمکران برگزار می‌شود، اعظم بروجردی، نویسنده رمان «نامه آخر» در کنار مریم بصیری، نویسنده و کارشناس ادبی و هادی خورشاهیان، نویسنده، کارشناس و مجری این اثر را رونمایی می‌کنند. رمان «نامه آخر» داستانی تمثیلی است که از دو لایۀ آشکار و پنهان تشکیل شده و با بیان داستانی در چارچوب مشخص، سعی دارد معانی از پیش شناخته شده‌ای را به شکلی همه فهم درآورد و در اختیار خواننده قرار دهد. در این آئین، کتاب «نامه آخر» با ۴۰ درصد تخفیف در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت. فرهنگسرای انقلاب اسلامی در بزرگراه نواب، تقاطع پل کمیل، ابتدای کمیل شرقی واقع شده است.

نظرها

اخبار بیشتر