انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان کیش خواستار عمل به قانون مناطق آزاد شدند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اقتصادی

انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان کیش خواستار عمل به قانون مناطق آزاد شدند

ایرناخبرگزاری ایرنا |
کیش - ایرنا - اعضای انجمن سرمایه گذاران و کار آفرینان کیش در نحستین نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه، ضمن ابراز نگرانی از حذف مزیت ها و سازو کارهای تحول آفرین این منطقه، خواستار اجرا و عمل به قوانین مناطق آزاد شدند.

دریافت ۹ MB

به گزارش ایرنا، شرکت کنندگان در این نشست، ضمن بیان نقش و اهمیت مناطق آزاد، قوانین و مقررات این مناطق را به عنوان میثاق ملی ارزیابی و مهمترین عامل جذب سرمایه و انگیزه فعالیت اقتصادی خود در کیش عنوان کردند. قوانین و جاذبه هایی که به گفته آنان طی یکسال اخیر با صدور برخی بخشنامه و دستور العمل‌ها نادیده گرفته شده و انگیزه تداوم فعالیتها را از آنان گرفته است.

در جلسه، اعضای انجمن سرمایه گذران کیش در سخنانی جداگانه اما با مفاهیمی مشترک بر ضرورت حضور مناطق در پروسه تصمیم گیری و تصمیم سازی مربوط به این مناطق تاکید کردند و برداشتهای غیر واقعی از رویکرد‌ها و اقعیت‌های مناطق آزاد بویژه کیش را از عوامل شکل گیری و صدور بخشنامه‌ها و تصمیمات مغایر با ماهیت و قوانین این مناطق دانستند.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

کارآفرینان کیش ضمن تاکید بر ضرورت رویکردهای تازه به فعالیتهای اقتصادی کیش و نقش و اهمیت رسانه به عنوان پل ارتباط بین مخاطب عام و خاص، خواستار انتقال واقعیت‌ها و معرفی جایگاه ونقش منطقه آزاد کیش و بستر سازی ذهنی برای تصمیم سازی و تصمیم گیری‌های موثر ناظر بر رشد و تقویت مناطق آزادشدند، مناطقی که با ایجاد بیش از ۵۰۰ هزار فرصت شغلی و فعالیت ۷۰ هزار واحد صنفی، نقشی مهم در تولید، رونق اقتصاد ملی، افزایش صادرات و آبادانی مناطق توسعه نیافته و محروم داشته‌اند.

در این نشست همچنین ضرورت تعامل و همکاری دو سویه بین انجمن سرمایه گذاران و کار آفرینان کیش و رسانه‌های این جزیره با هدف تولید محتوا و پیام موثر و کارشناسانه مورد تاکید قرار گرفت و مقرر شد اینگونه نشستها تداوم یابد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پنجاه و نهمین اجلاس مجمع عمومی بانک مرکزی

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در این جلسه رئیس کل بانک مرکزی، گزارش عملکرد مالی سال ۹۷ و شاخص‌های مالی سال ۹۸ را ارائه کرد.

حمله معترضان به خودروها و ساختمان بانک مرکزی لبنان + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، گروهی آشوبگر با پرتاب مواد آتش‌زا به سمت ساختمان بانک مرکزی لبنان به ساختمان آن خساراتی وارد کردند و در منطقه جدیتا در شرق لبنان با پرتاب سنگ به چندین خودرو، به شدت آنها آسیب رساندند. در منطقه کورنیش مزرعه در بیروت و در نزدیکی پادگان الحلو نیز، تعدادی آشوبگر با نیروهای امنیتی در گیر شده و به طرف این نیروها سنگ و مواد آتش‌زا پرتاب کردند، نیروهای امنیتی هم برای پراکنده کردن این آشوبگران مجبور به استفاده از گاز اشک آور شدند. در شهر صیدا نیز گروهی با آتش زدن سطل‌های زباله و لاستیک چند خیابان را مسدود کردند. این اغتشاشات و حمله به اموال عمومی به بهانه تاخیر در تشکیل کابینه دولت انجام شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به دنبال افشای فشار رییس جمهوری آمریکا بر اوکراین، ۲۱۹ نماینده از مجموع ۴۳۵ عضو مجلس نمایندگان آمریکا در پنجم مهرماه رای به استیضاح ترامپ دادند. قرار است سنا جلسه محاکمه ترامپ را آغاز کند. بر اساس قوانین استیضاح در سنا، روند محاکمه همان روزی که پلوسی مفاد استیضاح را ارائه دهد، آغاز می‌شود مگر این که روز ارائه آن یکشنبه باشد. پلوسی در بیانیه‌ای اعلام کرد که مفاد استیضاح ترامپ به همراه هفت مدیر دموکرات به سنا ارسال خواهد شد. مدیران استیضاح از مجلس نمایندگان آمریکا قرار است به عنوان دادستان در محاکمه ترامپ در سنا حاضر شوند.
وانانیوزوانانیوز8 ساعت قبل
فرش ماشینی یا فرش دستباف؟ هرچند فرش دستباف در نگاه اول ارجحیت دارد در مقابل فرش ماشینی، اما با نگاهی دقیق‌تر می‌توان پی برد که فرش ماشینی هم رقیبی چندان دست و پا بسته نیست. چرا فرش ماشینی از فرش دستباف بهتر است؟ قیمتاولین مزیت فرش ماشینی در مقابل فرش دستباف قیمت آن می‌باشد. اما ابعاد فرش ماشینی به صورت استاندارد ۳ سایز اصلی می‌باشد: فرش ۱۲ متری، فرش ۹ متری و فرش ۶ متری. ارتباط قیمت فرش ماشینی با ابعاد مختلف آنقیمت فرش ماشینی چطور محاسبه می‌شود؟ محاسبه قیمت فرش ماشینی بر اساس قیمت فرش ۱۲ متری محاسبه می‌شود. پس با توجه به مطالب بیان شده، قیمت فرش ماشینی ۶ متری نصف قیمت ۱۲ متری، قیمت قالیچه و کناره ۴ متری، یک سوم فرش ۱۲ متری، قیمت کناره ۳ متری، یک چهارم قیمت فرش ۱۲ متری و قیمت کناره ۲ متری، یک ششم قیمت فرش ۱۲ متری می‌باشد.
الفالف9 ساعت قبل
چین و ایران با توافق جامع شراکت راهبردی ۲۵ ساله در ابعاد سیاسی- اقتصادی، اجتماعی- فرهنگی و دفاعی در سال ۲۰۱۶ متعاقب سفر شی جینپینگ به ایران امضاء کردند. در ذیل به ۱۱ مشکل مهم در سرعت همکاری ایران و چین با سیاست ابتکار کمربند و راه اشاره می‌شود. بانک مرکزی چین ایران را در راس کشورهای پرریسک قرار داده است. ۵- ناتوانی نهادهای دولتی در پی گیری سیاست متنوع سازی تجارت خارجی: یک سوم کل تجارت خارجی جمهوری اسلامی ایران با کشور چین انجام می‌شود. این برساخته به نظر می‌رسد غلط باشد چراکه می‌تواند ظرفیت‌های جاده ابریشم چین را از ما بگیرد و می‌تواند در راستای تقویت جاده ابریشم رقیب چین یعنی آمریکا باشد.
فردا نیوزفردا نیوز20 ساعت قبل
خبرآنلاین: جنیفر لارنس بازیگر سرشناس برنده جایزه اسکار آپارتمان لوکسش را در نیویورک با قیمت ۱۲ میلیون دلار برای فروش عرضه کرد. جنیفر لارنس بازیگر فیلم‌های «کتابچه امیدبخش»، «حقه‌بازی آمریکایی» و مجموعه «عطش مبارزه» چند ماه پیش آپارتمان لوکسش را با قیمت ۱۵ میلیون دلار برای فروش گذاشته بود. او پس از بی‌مشتری ماندن خانه‌اش حالا ۳ میلیون دلار از قیمتش کاسته و به ۱۲ میلیون دلار قانع شده است. تصویر زیر از خانه ۱۲ میلیون دلاری این بازیگر در نیویورک است.

نظرها

اخبار بیشتر