نیروی هوایی ارتش در حوزه جنگ الکترونیک به دستاوردهای مهمی دست یافته است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. فرهنگ
نیروی هوایی ارتش در حوزه جنگ الکترونیک به دستاوردهای مهمی دست یافته است

نیروی هوایی ارتش در حوزه جنگ الکترونیک به دستاوردهای مهمی دست یافته است

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
معاون هماهنگ‌کننده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: نیروی هوایی در حوزه جنگ الکترونیک به دستاوردهای مهمی دست یافته و توان بازدارندگی این نیرو در عرصه جنگال پاسخگوی پیشرفته‌ترین سلاح‌های دشمنان است.

اعتمادآنلاین| امیر سرتیپ خلبان مهدی هادیان، معاون هماهنگ‌کننده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، روز چهارشنبه با اشاره به برگزاری رزمایش‌ها در سطح نیروی هوایی ارتش اظهار داشت: نیروهای مسلح همواره جهت حفظ آمادگی رزمی رزمایش‌هایی را برگزار می‌کنند که نیروی هوایی نیز از این قاعده مستثنی نیست و در طول سال برنامه‌های مرتبط با رزمایش‌ها را دنبال می‌کند.

وی افزود: نیروی هوایی ارتش ضمن برگزاری رزمایش‌های عمومی و تخصصی براساس تدابیر سلسله‌مراتب فرماندهی، رزمایش‌های مشترک و همچنین رزمایش غیرمترقبه را نیز در بخش‌هایی از کشور که از پیش تعیین شده است، برگزار می‌کند.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه ما باید همواره در برابر دشمنان آماده باشیم، گفت: با توجه به حوزه تهدیدات فرامنطقه‌ای، نیروی هوایی نیز باید همچون سایر نیروها در ارتش و نیروهای مسلح همواره آماده باشد تا در زمان مواجهه با دشمن، بتوانیم پاسخگوی هر سطحی از تهدیدات باشیم.

هادیان با اشاره به توانمندی نیروی هوایی در حوزه طراحی و ساخت سامانه‌های دفاعی عنوان کرد: امروز در حوزه دفاعی مجموعه دانشمندان جوان در ارتش، سپاه، صنایع دفاع و شرکت‌های دانش‌بنیان توانستند در حوزه فناوری و تجهیزات به بومی‌سازی و طراحی و ساخت بومی انواع تجهیزات آفندی، پدافندی و پروازی دست یابند.

وی تجهیزات جنگال (جنگ الکترونیک) را از مهمترین سامانه‌های اثرگذار در توان رزم برشمرد و افزود: نیروی هوایی در این حوزه به دستاوردهای مهمی دست یافته است و مردم مطمئن باشند که در این رابطه توان بازدارندگی قابل توجهی در سطح نیرو وجود دارد که می‌تواند پاسخگوی پیشرفته‌ترین سلاح‌های دشمنان باشد.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان | پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

معاون هماهنگ‌کننده نیروی هوایی ارتش همچنین درخصوص الزامات آموزشی در نیروی هوایی یادآور شد: با توجه به پیشرفت‌های صورت گرفته در حوزه فناوری و تجهیزات و همچنین گستردگی حوزه تهدیدات، برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است و در این رابطه از دروس و اساتید به‌روز و توانمند استفاده می‌کنیم.

هادیان ادامه داد: آموزش‌های امروز باید پاسخگوی نیاز عملیاتی ما در ارتش جمهوری اسلامی ایران باشد؛ لذا بنا به تدابیر و سیاست‌هایی که از ستادکل نیروهای مسلح و ارتش و معاونت تربیت و آموزش ارائه می‌شوند، امروز نیروهای ما در دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری و مرکز آموزش‌های هوایی شهید خضرایی در امور مختلف تخصص‌های مربوطه را با روش‌های متداول و نوین فرامی‌گیرند.

وی خاطرنشان کرد: این آموزش‌ها در حوزه تولید قطعات، ساخت قطعات، رفع معایب، مهندسی معکوس و در حوزه حفظ و نگهداری جنگنده‌ها، آموزش‌های پروازی و ارتقای توان رزم را در بر می‌گیرد؛ لذا پرواز عملیاتی صدها جنگنده شکاری و بمب‌افکن نیروی هوایی به دست جوانان این مرز و بوم انجام می‌شود.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایرناایرنا1 روز قبل
بخش عمده این تسلیحات پس از عبور از مرز ترکیه و سوریه و به گروه‌های تروریستی ازجمله هیات تحریر الشام (جبهه النصره سابق) داده شده است. در روزهای اخیر روسیه و ترکیه یکدیگر را در وضعیت پیش آمده در ادلب سوریه متهم کرده‌اند. دمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه نیز در پاسخ به اتهام رئیس جمهوری ترکیه به روسیه در مورد ادلب گفت که ترکیه متعهد شده بود کانون تروریستی در ادلب را خنثی کرده و از بین ببرد. وی افزود: ترکیه بجای ازبین بردن تروریست‌ها در ادلب همچنان به ارتش سوریه و مراکز نظامی روسیه حمله می‌کند اقدامی که روسیه زیر بار آن نخواهد رفت. در بیانیه روز پنجشنبه وزارت دفاع روسیه آمده است: سلاح‌ها برای تروریست‌ها در ادلب از ترکیه ارسال می‌شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴-کلیپ‌هایی که اخیرا در فضای مجازی منتشر شده و در آن تبلیغات نامتعارفی از نامزدهای نمایندگی مجلس به نمایش در آمده، به سبب برخی سختگیری‌هاست. دیده شده یکی از نامزدها با پوشیدن لباس پلنگی ادعا می‌کند من پلنگ هستم و اگر وارد مجلس شوم شاخ وزیر را می‌شکنم. در سوی دیگر باید یادآور شد که با چنین نماینده‌هایی جامعه سخت به سمت دموکراسی حرکت خواهد کرد. نهایتا می‌توان گفت نباید در بررسی صلاحیت‌ها نماینده‌هایی که سلامت خود را به شکل‌های مختلف نشان داده‌اند مانند آقایان محمود صادقی، علی مطهری و … از این عرصه باز بمانند. همانطور که می‌گویند سالی که نکوست از بهارش پیداست؛ این مسائل در ارتباط با مجلس یازدهم نگرانی‌هایی را ایجاد خواهد کرد.
انتخابانتخاب1 روز قبل
رئیس سازمان پزشکی قانونی به سخنان رئیس‌ جمهوری درباره تعداد کشته‌شدگان در حوادث آبان‌ماه امسال واکنش نشان داد. به گزارش ایلنا، عباس مسجدی آرانی رئیس پزشکی قانونی کشور در واکنش به سخنان رئیس‌جمهوری در نشست خبری دیروز خود با اصحاب رسانه مبنی بر اینکه آمار کشته‌شدگان اعتراضات آبان‌ماه در اختیار پزشکی قانونی کشور است و اگر برای آنها روشن است که باید روشن شده باشد، اعلام کنند، گفت: دولت باید این آمار را اعلام کند. وی ادامه داد: بر اساس مصوبه شورای امنیت ملی، وظیفه دولت است که این آمار را اعلام کند. رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور بیان کرد: ما به مراجع ذی‌صلاح اعلام کردیم و هیچ وظیفه‌ای مبنی بر اعلام عمومی آن نداریم و همان‌طور که گفتم، در مصوبه شورای عالی امنیت ملی که زیرمجموعه دولت و وزیر کشور رئیس آن است، مشخص شده که چه کسی باید این آمار را اعلام کند. مسجدی در پاسخ به این سوال که آیا افراد مجهول‌الهویه نیز بین کشته‌شدگان آبان‌ماه وجود داشته است، گفت: همه اطلاعات در اختیار شورای عالی امنیت ملی است.
ایسناایسنا1 روز قبل
در فاصله چند روز به آغاز هفتادمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین، برنامه نمایش فیلم‌های ایرانی در این رویداد سینمایی اعلام شد. «نامو» (بیگانه) نخستین تجربه کارگردانی نادر ساعی‌ور که در بخش «فروم» برلین حاضر است نیز در مجموع چهار نوبت در روزهای ۲۲، ۲۳، ۲۶ فوریه و اول مارس (۳، ۴، ۷ و ۱۱ اسفند) به روی پرده می‌رود. امسال عباس امینی کارگردان ایرانی به عنوان یکی از داوران بخش نسل (Generation ۱۴plus) به جشنواره برلین دعوت شده است. هفتادمین جشنواره فیلم برلین از تاریخ ۲۰ فوریه تا اول مارس (۱ تا ۱۱ اسفند) برگزار می‌شود و امسال «جرمی آیرونز» بازیگر تحسین‌شده سینما و تئاتر انگلیس به عنوان رئیس هیات داوران بخش رقابتی اصلی انتخاب شده است. انتهای پیام
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارش «الهان عمر» یکی از نمایندگان مسلمان کنگره آمریکا، در این پیام که در توئیتر منتشر شده، آورده است: ۱۱ میلیون کودک در آمریکا، کشوری با ثروت بسیار زیاد، با نوعی گرسنگی مواجه هستند که من پیشتر در یکی از کمپ‌های پناهندگان در کنیا مشاهده کرده بودم. اخبار بین الملل- وی در ادامه می‌نویسد: این غیر قابل قبول است که دانش آموزان ما گرسنه بوده و چنان مقروض باشند که پول ناهار نیز نداشته باشند. در خصوص موضوع فقر در آمریکا، در سال گذشته شبکه الجزیره در گزارشی به موضوع فقر در آمریکا پرداخته و گزارش داد: با وجود اینکه آمریکا از نظر ثروت و تولید ناخالص ملی جایگاه نخست جهان را دارد اما حدود ۳۸ میلیون نفر در این کشور در فقر زندگی می‌کنند. بر اساس گفته‌های این شبکه، ۱۲٫۹ درصد از زنان و ۱۰٫۶ درصد از مردان آمریکا که در مجموع ۳۸ میلیون نفر از جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند، در فقر به سر می‌برند و تعداد افراد فقیر در میان گروه‌های اقلیت رو به افزایش است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
دادگاه انقلاب با تبدیل قرار بازداشت «سحر تبر» موافقت نکرد. به گزارش خبر فوری، شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی مقیسه با تبدیل قرار بازداشت فاطمه خویشوند از چهره‌های اینستاگرامی معروف به «سحر تبر» به قرار وثیقه موافقت نکرد. پیام درفشان با اعلام این خبر افزود که موکلش همچنان در زندان به سر می‌برد و این در حالیست که سایر متهمان این پرونده که مانند موکل او سابقه بیماری روانی و ارتکاب جرم زیر سن قانونی ندارند، با قرار وثیقه یا کفالت در آزادی به سر می‌برند.

نظرها

اخبار بیشتر