استقرار پایگاه‌های سلامت رانندگان و ایمنی خودرو‌ها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اجتماعی

استقرار پایگاه‌های سلامت رانندگان و ایمنی خودرو‌ها

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
معاون عمرانی استانداری تهران از استقرار پایگاه‌های سلامت رانندگان و ایمنی خودرو‌های عمومی در ترمینال‌های چهارگانه شهر تهران خبر داد.

محمد تقی‌زاده در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره این تصمیم شورای ترافیک استان تهران افزود: قرار شد برای اینکه بتوانیم بر سلامت رانندگان و ایمنی وسیله نقلیه عمومی از جمله اتوبوس‌ها نظارت و کنترل داشته باشیم در پایانه‌های چهارگانه شهر تهران از جمله ترمینال شرق، غرب، جنوب و بیهقی که مبدا سفر از تهران به استان‌های دیگر هستند، پایگاه‌های سلامت رانندگان و ایمنی وسایل نقلیه مستقر شوند.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیمعاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با بیان اینکه با احداث پایگاه‌های سلامت و ایمنی رانندگان در این پایانه‌های چهارگانه شهر تهران، سلامت رانندگان خودرو‌های عمومی پیش از سفر مورد سنجش قرار می‌گیرد، گفت: خودرو‌ها نیز به لحاظ ایمنی مورد بازبینی قرار می‌گیرند و پس از تایید هر دو آن‌ها امکان سفر وجود دارد.

معاون عمرانی استاندار تهران با اشاره به اینکه در ناوگان حمل و نقل عمومی، حفظ جان مسافر بر عهده راننده است، افزود: تعداد مسافرانی که با وسایل نقلیه عمومی جابجا می‌شود زیاد است و سرویس مناسب آن‌ها می‌تواند برای مردم اطمینان بخش باشد.

وی به کنترل وسایل نقلیه عمومی اشاره کرد و گفت: در این پایگاه‌ها پلیس برای چک و کنترل وسیله نقلیه و اورژانس و بهداشت برای کنترل سلامت رانندگان مستقر خواهند شد تا بتوانند بر اتوبوس‌های که از این پایانه‌ها (مبدا) سفر می‌کنند، نظارت کنند.

تقی زاده افزود: البته سامانه دیگری نیز به شکل هوشمند در طی مسیر نظارت و کنترل بر سلامت رانندگان و ایمنی خودرو‌ها را به صورت مستمر پایش خواهد کرد.

وی گفت: با توجه به اتفاق‌های اخیری که در سطح برخی از مناطق استان و جا‌های دیگر شاهد بودیم، این حوادث به علت کنترل نشدن اتوبوس‌ها در مبدا سفر رخ داده یا مشکلاتی را در حین سفر ایجاد کرده بود که بعضا حوادث غیر قابل جبرانی را شاهد بودیم، بنابراین برای اینکه بتوانیم از جان مردم حفاظت و سلامت آن‌ها را در طول سفر تضمین کنیم و مردم با آرامش خاطر سفر کنند یکی از راهکار‌ها این بود که کنترل و نظارتی در مبدا سفر وسایل نقلیه عمومی انجام شود.

خبری: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب | بهترین اخبار کوتاه سلامت

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیمعاون امور عمرانی استانداری تهران با بیان اینکه استقرار پایگاه‌های سلامت رانندگان و ایمنی خودرو‌ها در شورای عالی ترافیک استان به تصویب رسیده است، افزود: دستگاه‌ها مکلف شدند که این طرح را از دهه فجر امسال در پایانه‌های مجموعه استان تهران جاری و ساری (عملیاتی) کنند.

وی درباره زیرساخت‌های این طرح نیز گفت: دستگاه‌های مربوطه در جلسه شورای ترافیک برای استقرار این پایگاه‌ها در پایانه‌های استان تهران اعلام آمادگی کردند و مقرر شد شهرداری تهران در این پایانه‌ها فضایی را در اختیار پلیس و اورژانس و بهداشت و درمان و دیگر دستگاه‌های خدمات رسان قرار بدهد تا این‌ها بتوانند نسبت به این طرح خدمات لازم را ارائه بدهند.

تقی زاده افزود: همچنین صلاحیت ناظران فنی که از سوی تعاونی‌های مسافربری در ترمینال‌ها مستقر هستند، توسط کمیته فنی شورای ترافیک استان کاملا تایید شود. متاسفانه بعضا شاهد هستیم که این ناظران فنی (تعاونی‌ها) صلاحیت لازم را ندارند و بدون اینکه کنترل و نظارتی بر ایمنی اتوبوس‌ها و ناوگان حمل و نقل عمومی داشته باشند، صرفا به صورت شکلی تایید وضعیت می‌کنند.

معاون عمرانی استاندار تهران گفت: برای اینکه این نقیصه را نیز رفع کنیم حتما ناظران فنی نیز برای تایید آن‌ها و تایید صلاحیت فنی شان اقدام می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

هفت عادت روزانه که پوست را خراب می‌کند

تابناکتابناک1 روز قبل
سلامت پوست با رعایت نکات بهداشتی بسیار ساده به دست می‌آید تنها کافی است بدانید که پوستتان چگونه پاک‌سازی و اصلاح می‌شود. برای این کار لازم نیست کمدتان را پر از کرم‌ها و لوسیون‌های مختلف و گران‌قیمت کنید، تنها کافی است عاداتی را که روزانه انجام می‌دهید و به پوستتان آسیب می‌زنند را حذف کنید. بسیاری از ما بدون اینکه متوجه باشیم هرروز کارهایی انجام می‌دهیم که به‌تدریج به پوست ما آسیب می‌زنند. در این ویدیو ۷ مورد از این عادت مخرب پوست لیست شده‌اند.

مسافرکش شیطان صفت

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، این شخص از اراذل و اوباش معروف، که برای رسیدن به اهداف پلید خود اقدام به مسافرکشی و زورگیری از خانم‌ها در محدوده غرب تهران می‌کرد. وی برای رسیدن به مقاصد شوم اش از قمه و چاقو استفاده می‌کرد. پلیس به شهروندان توصیه می‌کند؛ حتما از خودرو‌های دارای اعتبار، تاکسیرانی، تاکسی اینترنتی، خودرو و وسیلیه نقلیه که اعتباری پشتش باشد، استفاده کنند و به هیچ عنوان از خودرو‌های شخصی که قابل احراز هویت نیستند، استفاده نکنند.

وحدت و همدلی و عهد دوباره با ولایت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ فردا، اینجا مصلی امام خمینی (ره) تهران جایی برای سوزن انداختن نیست؛ درست پیش بینی کردیم، جایی برای سوزن انداختن نبود، از آسمان این وحدت و همدلی و عهده دوباره با ولایت دیدنی‌تر بود. امروز به سپیدی همین برف، روسپیدی ایران ماند و بار دیگر روسیاهی برای دشمنان؛ امروز جمعه ۲۷ دی ماه ۱۳۹۸ و در این هوای سرد زمستانی، مردم دلشان گرم می‌شود با حضور رهبرشان و با اقتدا به رهبر عزیزشان؛ امروز دشمنان با اتحاد این ملت سنگ روی یخ می‌شود.

امشب، وضع نامناسب آب و هوا

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سرهنگ محبی در ارتباط زنده تصویری با بخش خبر ۲۱ شبکه یک سیما افزود: وضع تردد در جاده‌های کشور نامناسب است و چنانچه سفر کردن در ساعات پیش رو ضرورت دارد توصیه می‌شود رانندگان زنجیر چرخ و ترجیحا اغذیه مناسب و پتو به همراه داشته باشند. وی ادامه داد: به علت بارندگی برف و باران در بیشتر محور‌های مواصلاتی کشور، مخصوصا جاده‌های کوهستانی شمال کشور، رعایت سرعت مطمئن و فاصله قانونی از ضروریات تردد در این ایام است.

صحبت‌های رایان پورجم فرزند‌ منصور پورجم از جان‌باختگان سقوط هواپیمای اوکراینی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

مدرسه آماده

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گفته رئیس شورای شهر تهران نیمی از سه هزار و ۵۰۰ مدرسه پایتخت بیش از بیست سال عمر دارند. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، چهار هزار مدرسه در تهران آماده اجرای طرح مدرسه آماده برای مقابله با حوادث پیش بینی نشده است.

نظرها

اخبار بیشتر