فیلم نابودی ۷ جنگنده اف ۱۶ اسرائیل در سیل ویرانگر!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا
  4. سیاسی

فیلم نابودی ۷ جنگنده اف ۱۶ اسرائیل در سیل ویرانگر!

رکناخبرگزاری رکنا |
رکنا: بارش شدید باران باعث جاری شدن سیل در پایگاه هوایی «حتسور» رژیم‌صهیونیستی شد و هشت فروند جنگنده اف-۱۶ این رژیم را از کار انداخت، خبری که بعد از پنج روز رسانه‌ای شد.

حجم ویدیو: 3.18M | مدت زمان ویدیو: ۰۰:۰۰:۲۶

جاری شدن سیل در یکی از پایگاه‌های هوایی ارتش رژیم صهیونیستی، باعث از کار افتادن هشت فروند جنگنده اف ۱۶ ارتش این رژیم شد و رژیم صهیونیستی به مدت پنج روز این خبر را سانسور کرد و پس از پنج روز اجازه داد این خبر رسانه‌ای شود.

بارش شدید باران باعث جاری شدن سیل در پایگاه هوایی «حتسور» ارتش اسرائیل شد و هشت فروند جنگنده اف ۱۶ این رژیم را از کار انداخت. آبگرفتگی باعث شد فعالیت پایگاه هوایی حتسور اسرائیل، برای چند روز به طور کامل متوقف شود. این حادثه، قدرت نیروی هوایی اسرائیل را در شرایط جنگی زیر سؤال برد.

گزارشگر شبکه المیادین گفت: شاید اسرائیلی‌ها تصور نمی‌کردند روزی شاهد زیر آب رفتن جنگنده‌های اف ۱۶ خود باشند که همواره درباره قدرت آن‌ها سخن می‌گفتند. تحلیلگران تأکید کردند تصاویر زیر آب رفتن این جنگنده‌ها، اعتماد اسرائیلی‌ها به نیروی هوایی این رژیم را متزلزل کرد.

اول هیلر خبرنگار امور نظامی کانال ۱۳ تلویزیون اسرائیل گفت: "این حادثه دردسرساز و ناراحت کننده برای نیروی هوایی اسرائیل رخ داد و آب‌های رودخانه‌های اطراف پایگاه حتسور وارد این پایگاه شد و به هواپیماها آسیب رساند. بازگشت این هواپیما به خدمت، دستکم به چند روز زمان نیاز دارد. "

در ادامه این گزارش آمده است: فعالیت پایگاه حتسور در حالی به مدت سه روز متوقف شده بود که منطقه در اوج شرایط امنیتی و حساس قرار دارد. این موضوع باعث شد، اداره نظارت نظامی ارتش اسرائیل، برای جلوگیری از انتشار خبر و عکس‌های پایگاه هوایی حتسور وارد عمل شود.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

اول هیلر افزود: "به علت جاری شدن سیل در پایگاه حتسور در جنوب، هشت فروند جنگنده اف ۱۶ در روزهای گذشته از خدمت خارج شد. این در حالی بود که در پی اقدام آمریکا در ترور قاسم سلیمانی در عراق، همه در حال آماده باش بودند. به همین علت، نیروی هوایی از اداره نظارت نظامی خواست تا به رسانه‌ها اجازه ندهد به مدت پنج روز، خبر مربوط به پایگاه حتسور را پخش کنند. "

در ادامه گزارش شبکه المیادین خاطر نشان کرد: به اعتقاد کارشناسان، موضوع خطرناکتر آن است که این حادثه در پایگاه حتسور رخ داد که باید به طور مستمر برای شرایط حملات موشکی یا شرایط دشوارتر، آماده باشد. اکنون این سؤال مطرح می‌شود که اگر پایگاه حتسور در شرایط نامساعد جوی و روبرو شدن با یک حادثه طبیعی چنین عملکردی دارد، عملکرد آن در زیر سایه شلیک موج موشک‌ها در جنگ آینده چگونه خواهد بود؟ تحلیلگران اسرائیلی در پاسخ به این سؤال تأکید کردند این رژیم برای روبرو شدن با شرایط جنگی، سیل و زلزله آمادگی ندارد و تعامل ضعیف آن با طوفان اخیر، نشانه‌ای از ناکامی در صورت روبرو شدن با حوادث خطرناکتر است. به گفته این تحلیلگران، در اسرائیل به جای برطرف کردن نواقص، به دنبال ابراز افتخار به موفقیت‌ها هستند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

تریبون مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد.

سومین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در این مراسم اقای جهانگیری با اشاره به حوادثی، چون به شهادت رساندن سردار سلیمانی، جان باختن تعدادی از مردم کرمان در مراسم تشییع سردار شهید، سقوط هواپیمای اوکراینی و حادثه اتوبوس سوادکوه گفت: برآوردن خواست ملت ایران و انتظار مقام معظم رهبری در تحقق انتقام سخت از دولت جنایتکار آمریکا که اعلام کرده بود اگر ایران عکس العملی انجام دهد ما ۵۲ نقطه ایران را مورد هدف قرار می‌دهیم، با حمله موشکی به پایگاه عین الاسد ثمره شیرین و ماندگاری به جای ماند.

هدف آمریکایی‌ها از به شهادت رساندن سردار سلیمانی چه بود؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به دنبال افشای فشار رییس جمهوری آمریکا بر اوکراین، ۲۱۹ نماینده از مجموع ۴۳۵ عضو مجلس نمایندگان آمریکا در پنجم مهرماه رای به استیضاح ترامپ دادند. قرار است سنا جلسه محاکمه ترامپ را آغاز کند. بر اساس قوانین استیضاح در سنا، روند محاکمه همان روزی که پلوسی مفاد استیضاح را ارائه دهد، آغاز می‌شود مگر این که روز ارائه آن یکشنبه باشد. پلوسی در بیانیه‌ای اعلام کرد که مفاد استیضاح ترامپ به همراه هفت مدیر دموکرات به سنا ارسال خواهد شد. مدیران استیضاح از مجلس نمایندگان آمریکا قرار است به عنوان دادستان در محاکمه ترامپ در سنا حاضر شوند.
رکنارکنا4 ساعت قبل
به گزارش رکنا، اظهارات اخیر آیت الله «احمد علم‌الهدی» امام جمعه مشهد درباره «تکه تکه» کردن سفیر انگلیس به خاطر حضور در یک تجمع اعتراضی در تهران، در رسانه‌های جهانی بازتاب داشته است. به گزارش عصرایران، «ریچارد گرنل» سفیر آمریکا در آلمان که دیدگاهی بسیار نزدیک به تندروهای جمهوریخواه آمریکایی علیه ایران دارد، با انتشار فیلم اظهارات علم الهدی درباره سفیر انگلیس در توییتر، نوشت: این اظهارات را نمی‌شود نادیده گرفت. روزنامه «سان» بریتانیا نیز با بازتاب اظهارات علم الهدی نوشت: سفیر انگلیس در تهران پس از اینکه از سوی امام جمعه مشهد به «تکه تکه» شدن تهدید شد، تهران را به مقصد کشورش ترک کرد. بسیاری از روزنامه‌ها و وب سایت‌های خبری بریتانیا هم طی روزهای گذشته اظهارات علم‌الهدی درباره تکه تکه کردن سفیر انگلیس را بازتاب داده‌اند. خبرگزاری انگلیسی رویترز نیز با اشاره به اظهارات مقامات قضایی ایران درباره ضرورت اخراج سفیر بریتانیا از کشور به عنوان «عنصر نامطلوب»، اظهارات علم‌الهدی را درباره سفیر بریتانیا بازتاب داده است.

نظرها

اخبار بیشتر