صدور حکم تعطیلی ۵ شرکت مسافربری/ لغو اعتبار کارت هوشمند ۳ راننده متخلف
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. حوادث

صدور حکم تعطیلی ۵ شرکت مسافربری/ لغو اعتبار کارت هوشمند ۳ راننده متخلف

ایلناخبرگزاری ایلنا |
پس از بررسی علل و عوامل وقوع تصادف‌های اخیر وسایل نقلیه جاده‌ای، تخلفات رانندگان و شرکت‌های متخلف در کمیسیون‌های مواد ۱۱و۱۲ رسیدگی و احکام حقوقی لازم صادر شد.

صدور حکم تعطیلی ۵ شرکت مسافربری/ لغو اعتبار کارت هوشمند ۳ راننده متخلف - 1

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای، عباسعلی بنی اسدی مدیر کل دفتر حقوقی و تدوین مقررات این سازمان با اعلام این خبر افزود: تخلفات حرفه‌ای رانندگان و شرکت‌های حمل‌و‌نقل جاده‌ای، پس از تکمیل اسناد و مدارک موجود، به کمیسیون‌های مواد ۱۱و ۱۲ رسیدگی به تخلفات شرکت‌های حمل‌و‌نقل جاده‌ای ارجاع شد و پس از بررسی، احکام برخورد با این تخلفات صادر و به اجرا در آمده است.

حکم تعطیلی شرکت تعاونی ۲ پایانه شرق تهران به مدت یک سال

وی افزود: در رابطه با تصادف اتوبوس مسیر فیروز کوه، شرکت تعاونی مسافربری شماره ۲ پایانه شرق تهران به رغم نقص فنی اتوبوس مبادرت به صدور صورت وضعیت کرده که با توجه به رای اعضای کمیسیون بر طبق تبصره ۱ ماده ۳۱ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، حکم تعطیلی شرکت تعاونی ۲ پایانه شرق تهران به مدت یک سال صادر شد

حکم تعطیلی شرکت مسافربری عدل اصفهان به مدت یک سال

مدیر کل دفتر حقوقی و تدوین مقررات در خصوص تصادف مورخ ۱۰ دی ماه گفت: اتوبوس تحت پوشش شرکت مسافربری عدل اصفهان بوده که با بررسی اسناد و مدارک پرونده، شرکت مذکور در مورد حمل بار تجاری و راهبری صحیح وسیله نقلیه توسط رانندگان مندرج در صورت وضعیت مربوطه و استفاده از افراد فاقد صلاحیت و همچنین تغییر وضعیت وسیله نقلیه مقصر شناخته شده و رای به تعطیلی شرکت مذکور به مدت یک سال صادر شد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوادث فوری

حکم تعطیلی شرکت مسافربری پیک صبای شهرستان بم به مدت یک سال

بنی اسدی در مورد حادثه ۲۰ دی ماه نیز گفت: اتوبوس تحت پوشش شرکت مسافربری پیک صبای شهرستان بم در محور ایرانشهر– بم بوده که منجر به فوت یک نفر و مجروح شدن ۲ نفر از هموطنان عزیز شد، پس از دفاعیات مدیر عامل شرکت مذکور، قصور شرکت در نظارت‌های فنی لازم قبل از سفر محرز شد و رای به تعطیلی شرکت مذکور به مدت یک سال صادر شد

حکم تعطیلی شرکت لوان نور شهرستان زاهدان به مدت شش ماه

براساس این گزارش، مدیر کل دفتر حقوقی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در مورد تصادف ۱۶ دی ماه گفت: اتوبوس تحت پوشش شرکت مسافربری لوان نور شهرستان زاهدان در محور خروجی پل آزادراه باغچه– مشهد که منجر به فوت یک نفر و مجروح شدن هفت نفر شد، کمیسیون حکم تعطیلی شرکت حمل و نقل مذکور را به مدت شش ماه صادر کرد

حکم لغو اعتبار کارت هوشمند رانندگان مقصر به مدت یک سال

گفنتی است در مورد رانندگان این اتوبوس‌ها، با توجه به این که سه نفر از رانندگان در این تصادفات فوت شدند پرونده مختومه شده و در مورد سه نفر دیگر رانندگان درگیر در تصادفات مذکور با توجه به مستندات موجود در پرونده شرکت، حکم به لغو اعتبار کارت هوشمند رانندگان مقصر به مدت یک سال و در مورد راننده اتوبوس محور زنجان، حکم به ممنوعیت فعالیت به مدت ۲ سال صادر شد

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
رئیس شورا‌های حل اختلاف استان خوزستان گفت: اعضاء شورای حل اختلاف ویژه عشایر توانستند بین دو طایفه صلح و سازش برقرار کنند و ۲ محکوم به قصاص از چوبه دار رهایی یافتند. به گزارش ایلنا، عبدالعباس زبیدی نیا با اشاره به رهایی دو محکوم به قصاص از چوبه دار گفت: سال ۱۳۹۱ در نزاعی طایفه‌ای، دو نوجوان به قتل می‌رسند که بعد از این حادثه اختلاف شدیدی رخ می‌دهد و در این مدت یک نفر دیگر هم به قتل می‌رسد. وی افزود: با تشکیل پرونده در دادسرای اهواز و دستگیری متهمان و قاتلان، آتش اختلاف بین این دو طایفه کمتر شد و بلافاصله جهت حل و فصل اختلاف بوجود آمده این پرونده به شورای حل اختلاف ویژه عشایر ارجاع داده شد. زبیدی نیا در ادامه اظهار داشت: اعضاء خدوم و زحتمکش شورای حل اختلاف ویژه عشایر با وساطت و تلاش شبانه روزی خود و برگزاری چندین جلسه با حضور سران عشایر، مصلحین، ریش سفیدان و بزرگان طرفین با اعلام رضایت از همدیگر با هم مصالحه کردند و در برابر کلام وحی قرآن کریم هم قسم شدند که از این به بعد در کنار هم با دوستی و صفا زندگی کنند و خوشبختانه این مصالحه منجر به رهایی دو نفر از محکومین به قصاص از این دو طایفه از چوبه دار گردید و این پرونده پس از ۸ سال منتهی به صلح و سازش شد. معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان خوزستان ضمن تقدیر از تلاش و زحمات اعضاء شورا‌های حل اختلاف استان در حل و فصل اختلافات بین متخاصمین و ایجاد آرامش در جامعه بر لزوم توسعه فرهنگ دوستی و برادری و صلح و سازش تاکید کرد و گفت: شورا‌های حل اختلاف پیام رسان فرهنگ صلح و سازش در جامعه است.
الفالف1 روز قبل
گروه حوادث الف، ۵ اسفند ۱۳۹۸، ۱۵:۳۲ ۳۹۸۱۲۰۵۱۲۲منوچهر کرمی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به فوت یک نفر در همدان به علت ابتلا به بیماری کرونا خبر داد و اظهار کرد: پدر و پسری چند روز پیش به بیمارستان سینا منتقل شدند که مشکوک ابتلا به کرونا بودند که با ارسال آزمایش‌های آنها پدر مثبت اعلام شد و متاسفانه فوت کرد. وی با اشاره به اینکه آزمایش پسر این مرحوم و اطرافیانش منفی اعلام شده و خوشبختانه مشکلی وجود ندارد گفت: تمام موازین بهداشتی در دفن جسد انجام و هرگونه نکات بهداشتی رعایت شد. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا خاطرنشان کرد: موارد محدود مشکوک به ویروس کرونا را در استان داریم که برای آنها نیز اقدامات لازم مانند مورد مثبت انجام شده است. وی با تاکید به اینکه تمام اقدامات برای موارد مشکوک انجام شده است و در این زمینه با رعایت تمام اصول و موزاین بهداشتی رفتار می‌کنیم افزود: مردم خودمراقبتی به ویژه شستن مرتب دست‌ها با آب و صابون را در دستور کار داشته باشند. کرمی با بیان اینکه هنوز محموله وزارت بهداشت برای توزیع ماسک و مواد ضدعفونی به همدان نرسیده است افزود: طی روزهای آینده به محض دریافت و توزیع اطلاع‌رسانی خواهد شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
صبح امروز با گزارش برخورد شدید دو دستگاه خودرو در اتوبان پیامبر اعظم (ص) آتش‌نشانان ایستگاه شماره هشت شهدای یاغچیان جهت بررسی و امداد رسانی به محل حادثه اعزام شدند. به گزارش امور ارتباطات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز، بر اثر وقوع این حادثه، خودرو ام وی ام واژگون شده و راننده و سرنشین آن نیز جان باختند. آتش نشانان هر دو فوتی را به بیرون منتقل کرده و با ایمن سازی محل حادثه و تحویل صحنه حادثه به نیروی انتظامی به عملیات خاتمه دادند.

فیلم/ کمک‌رسانی به مناطق در معرض سیل خرم‌آباد

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل
رکنارکنا1 روز قبل
منازل برخی مناطق پلدختر تخلیه شدحسن رضائیان، فرماندار پلدختر گفت: برخی اهالی این شهرستان که در معرض خطر سیل قرار دارند، منازل خود را تخلیه کرده‌اند. وی در خصوص لایروبی رودخانه کشکان گفت: شرکت آب منطقه‌ای استان، نقاطی که اهمیت بیشتری داشته را لایروبی کرده و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد. ورود سامانه بارشی سیل آسا به لرستان/ مردم آگاه شوندموسی خادمی، استاندار لرستان با اشاره به ورود سامانه بارشی از عصر روز دوشنبه به استان، گفت: مردم باید به خوبی از آن آگاه شوند. بنیاد مسکن بایستی بستر رودخانه پلدختر را از تجهیزات خالی و شرایط را برای خروج بیشترین میزان دبی این رودخانه آماده کند. ۱۷۰ دهنه پل در بروجرد لایروبی شده استامین گودرزی، مدیر راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بروجرد گفت: ۱۷۰ دهنه پل لایروبی شده است.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/اردبیل معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اردبیل از امدادرسانی به ۵ هزار و ۴۵۵ نفر حادثه دیده طی بهمن ماه سال جاری در استان خبرداد. بهزاد نواختی مقدم پنجم اسفند ماه در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: از این تعداد ۵ هزار و ۲۰۸ نفر در برف و کولاک، ۱۹۲ نفر در خدمات مناسبتی، ۳۶ نفر در حوادث جاده‌ای، ۸ نفر در حوادث شهری، ۷ نفر در آتش سوزی جنگل و مرتع و ۴ نفر هم در حوادث کوهستان دچار حادثه شده بودند که توسط عوامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل امدادرسانی شدند.. وی با اشاره به امدادرسانی عوامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل به ۶۷ فقره حادثه در طی بهمن ماه اضافه کرد: در این حوادث ۴۶ نفر مصدوم شده بودند که ۲۲ نفر در حوادث جاده‌ای، ۱۹ نفر در برف و کولاک و ۵ نفر در حوادث شهری دچار مصدومیت شده بودند. معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اردبیل ادامه داد: ۳۰ نفر از حادثه دیدگان توسط عوامل جمعیت هلال احمر استان به مراکز درمانی انتقال داده شده‌اند که ۱۷ نفر آن‌ها در برف و کولاک، ۹ نفر در حوادث جاده‌ای و ۴ نفر در حوادث شهری دچار حادثه دیدگی شده بودند. نواختی مقدم با اشاره به اسکان اضطراری افراد گرفتار شده در برف و کولاک تصریح کرد: ۹۵۵ نفر در برف و کولاک توسط عوامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل اسکان اضطراری یافتند. وی با اشاره به امدادرسانی یک هزار و ۳۹۰ نفر در برف و کولاک خلخال تصریح کرد: در این شهرستان ۵۸ دستگاه خودرو رهاسازی شده و ۹ نفر هم اسکان داده شده است.

نظرها

اخبار بیشتر