شرایط و مدارک دریافت ویزا D۲ و D۷ پرتغال ۲۰۲۰
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تکراتو
  4. اقتصادی
شرایط و مدارک دریافت ویزا D۲ و D۷ پرتغال ۲۰۲۰

شرایط و مدارک دریافت ویزا D۲ و D۷ پرتغال ۲۰۲۰

تکراتوخبرگزاری تکراتو |

ویزا D2 و D7 پرتغال مخصوص بازنشستگان است و کارآفرینان که علاقمند هستند شهروند اروپا شده و اقامت دائم این کشور زیبا جنوب قاره سبز را بدست آورند.

ویزای گردشگری پرتغال و ویزای طلایی پرتغال، دو ویزایی است که تا کنون در سایت تکراتو معرفی شده است و شرایط و مدارک و شیوه اپلای آن را معرفی کردیم. با توجه به این که در سال‌های اخیر، شماره متقاضیان دریافت انواع ویزای گردشگری، تحصیلی و تجاری پرتغال روند صعودی پیدا کرده، لذا در این گفتار تکراتو، شما را با ویزا D۲ و D۷ پرتغال آشنا می‌کنیم.

توجه کنید که روش دریافت ویزا D۲‌ و D۷ پرتغال با روشی که برای دریافت ویزای گردشگری و ویزا طلایی پرتغال اقدام میکنیم، فرق دارد. لینک‌ها و شرایط و مدارک، کاملات برای دریافت ویزا D۲ و D۷ پرتغال متفاوت بوده و اگر خواهان دریافت این نوع روادید هستید، مطالب این گفتار را تا انتها مطالعه کنید.

دریافت ویزا D۲ و D۷ پرتغال ۲۰۲۰؛ شرایط و مدارک دریافت ویزای پرتغال

در صورتی که برای دریافت ویزا d۲ و D۷ پرتغال با سوالی روبرو شدید، پرسش‌های خود را به صورت شفاف، در بخش نظرسنجی در انتهای این گفتار تکراتو ارائه کنید تا بررسی شود.

نکته‌ای که باید در ابتدا بدانید آن است که ویزای توریستی پرتغال ۲۰۲۰ از دی ماه ۱۳۹۸ که مصادف با ژانویه ۲۰۲۰ میلادی است، تغییراتی دارد که باید به سایت سفارت مراجعه کنید. از طرفی، ویزای توریستی از طریق کارگزاری هندی وی اف اس گلوبال که کارگزار رسمی خدمات برون سپاری شده سفارت پرتغال در تهران است انجام شده و خدمات بیومتریک و دریافت مدارک و ارسال آن به سفارت را انجام داده و شما را از مراجعه به سفارت، بی نیاز می‌کند. برای این کار بایستی به هروی سنتر تهران بروید. برای کسب این ویزا، کارگزاری VFSGLOBAL هیچ خدماتی به شما نمی‌دهد. مجوز این کار را هم ندارد.

در گفتار امروز تکراتو، در ادامه سلسله گفتارهای معرفی فرصت‌های مهاجرتی، اقامتی و دریافت روادید کشورهای اروپایی، نگاهی دارد به شرایط، مدارک و شیوه اپلای این دو ویزا کاربردی پرتغال برای مشتاقان مهاجرت به جنوب اروپا در سال ۲۰۱۹ میلادی و به بعد. اگر شما هم تجربه دریافت این روادید‌ها را دارید، نظرات و تجارب خود را از طریق بخش نظرسنجی در انتهای این گفتار با ما به اشتراک بگذارید. سایت دولت پرتغال، یک راهنمای عالی است. چشم اندار پرتغال ۲۰۲۰ را هم اینجا ببینید. با ما همراه باشید.

حتما بخوانید: راهنمای اپلای ویزای گردشگری پرتغال ۲۰۲۰درباره ویزا بازنشستگی پرتغال برای کاربران تکراتو

کشور ۱۱ میلیون نفری پرتغال در جنوب اروپا، مدتهاست که به فهرست مقصدهای گردشگری، تحصیلی و مهاجرتی برخی از عاشقان اروپا گردی تبدیل شده و به دلیل این که در یکی از خوش آب و هوا‌ترین نقاط قاره سبز قرار دارد و در محدوده شنگن است، به عنوان کشوری ارزان، محبوب مشتاقان مهاجرت به قصد سرمایه گذاری، کارآفرینی و حتی بازنشستگی است.

ویزا بازنشستگی پرتغال یا اقامت ویژه بازنشستگان یا ویزا D۷ از جمله روادیدی است که دولت پرتغال در راستای جذب سرمایه گذار، مهاجر و گردشگر به این کشور در دهه سوم قرن بیست و یکم میلادی در دستور کار قرار داده تا از طریق این برنامه تشویقی، اقتصاد ضعیف این کشور را بازسازی کند.

اگر می‌خواهید از طریق تمکن مالی خود، رهسپار محدوده شنگن شده و اقامت دائم و گذرنامه پرتغالی دریافت کرده و از تسهیلات آن در اتحادیه اروپا بهره مند شوید (مثل تحصیل رایگان در کلیه مقاطع و کلیه رشته‌ها در کلیه دانشگاه‌های برتر اسکاندیناوی)، ویزا دی هفت را توصیه می‌کنیم.

شرایط و مدارک دریافت ویزا D۲ و D۷ پرتغال ۲۰۲۰ - 12

استقبال از ویزا دی هفت پرتغال در چند سال اخیر افزایش یافته و شمار هموطنانی که از طریق این ویزا، قصد اقامت دائم در محدوده شنگن و در نقطه‌ای خوش آب و هوا و آرام و به نسبت ارزان را دارند، رو به افزایش پیدا کرده است. بازنشستگان و افرادی که در دهه پنجم زندگی خود به سر می‌برند، گزینه خوبی برای این نوع برنامه مهاجرتی هستند.

شرایط و مدارک دریافت ویزا D۲ و D۷ پرتغال ۲۰۲۰ - 14

تصویر سایت دولت پرتغال در نشانی: www. portugal. gov. pt که پاسخ گوی پرسش‌های متقاضیان مهاجرت به این کشور است.

از مزایای این برنامه مهاجرتی می‌توان به معافیت مالیاتی بر درآمد به مدت ۱۲۰ ماه و ارائه تسهیلات دولتی برای حمل و نقل و خرید مایحتاج ضروری اشاره کرد. توجه داشته باشید که پرتغال، کشور ارزانی در اروپا بوده و هزینه خرید خانه و اجاره و هم چنین تهیه مایحتاج، کم‌تر از مناطق شمال اروپا مثل کشورهای اسکاندیناوی است.

بیشتر بخوانید: شرایط و مدارک دریافت ویزای طلایی 5 ساله پرتغال

این ویزا برای کسانی است که می‌توانند اثبات کنند که حقوق و درآمدی در حدود ۶۰۰ یورو در ماه داشته و می‌توانند هزینه‌های خود را پشتیبانی و کاور کنند. شما نباید الزاما مستمری بگیر یا بازنشسته باشید. منبع این حقوق و درآمد، می‌تواند حقوق بازنشستگی، اجاره محل سکونت، سود بانکی، سود اوراق مشارکت و امثالهم باشد. اگر درآمد ماهانه ثابتی به این میزان دارید، می‌توانید درخواست دریافت ویزای بازنشستگی پرتغال را تسلیم سفارت این کشور در تهران و اداره مهاجرت پرتغال کنید.

در این برنامه مهاجرتی، هیچ حمایتی از سوی دولت پرتغال صورت نگرفته و متقاضی اصلی باید، در سیستم خود حمایتی، صلاحیت لازم برای مهاجرت به پرتغال و تامین هزینه‌های خود را داشته باشد. ویزای دی هفت در واقع ویزای بازنشستگانی است که مستمری ثابت و حقوق معادل پانصد و پنجاه و هشت یورو (حدود ۶۰۰ یورو) داشته و تمکن مالی آن‌ها برای اداره زندگی خود و اعضا خانواده کافی هست.شرایط  مهاجرت به پرتغال از طریق ویزای بازنشستگی پرتغال

ویزای بازنشستگی پرتغال مثل بسیاری از ویزاهای این کشور (غیر شنگن ۹۰ روزه) به شما این امکان می‌دهد که با ویزای ۴ ماهه، وارد پرتغال شده و آن را از طریق سفارت پرتغال در تهران دریافت کنید. پس از ورود به پرتغال، نسبت به تمدید این ویزا و دریافت ویزای ۱ تا ۲ ساله اقدام می‌کنند و طبق ضوابط، با تمدید ۴ سال، می‌توانید برای اقامت دائم (PERMANENT RESIDENCY PERMIT) اقدام کنید.

در واقع پس از ورود به پرتغال، مراحل اداری و قانونی تبدیل ویزای موقت (TEMPORARY VISA) به ویزای دائم (PERMANENET VISA) فراهم خواهد شد. مهمترین شرط دریافت ویزا، ارائه گواهی مبنی بر دریافت حقوق و مستمری ثابت معادل یورویی است که هر ساله اداره مهاجرت این کشور اعلام می‌کند.

برای شخص دوم خانواده، رقم حدود ۶۰۰ یورو ماهانه به حدود نصف یعنی دویست و هفتاد و هشت یورو کاهش می‌یابد. برای فرزندان نیز این رقم به حدود ۱۶۷ یورو ماهانه رسیده و اگر شما یک خانواده ۳ نفره باشید، حدود ۶۰۰ یورو برای نفر اصلی، ۲۷۸ یورو برای نفر دوم و ۱۶۷ یورو برای نفر سوم باید تمکن مالی ماهانه ارائه کنید.

بیشتر بخوانید: دلایل ریجکتی ویزای شنگن ؛ 20 نکته مهم در سال 2020

یعنی حدود ۱۰۰۰ تا ۱۱۰۰ یورو در ماه. اگر فرد اول بزرگسال که متقاضی ویزا هست (مثل پدر خانواده) اثبات کند که امکان تامین هزینه‌های خود و فرزندان و همسر را به میزان بیش از ۱ هزار یورو در ماه دارد، واجد شرایط دریافت ویزای بازنشستگی است.

این ویزا برای افرادی که حقوق بازنشستگی دریافت می‌کنند، مستمری ثابت ماهانه دارند، از محل اموال منقول، درامد ماهانه دارند، از محل اجاره ملک یا مغاز، درامد دارند، حقوق مالکیت معنوی کالا و خدمات دارند (مثل اپلیکیشن) یا از پس از انداز ثابت بانکی یا سود صندوق سرمایه گذاری برخوردارند، مناسب خواهد بود.مدت اعتبار ویزای بازنشستگی D7

مدت اعتبار ویزای بازنشستگی همان طور که عرض کردیم، ۴ ماه است و پس از طی این مدت، بایستی به اداره مهاجرت پرتغال در شهر لیسبون (پایتخت) مراجعه کرده و با ارائه مدارکی که اداره مهاجرت این کشور اعلام می‌کند، نسبت به دریافت کارت اقامت یک ساله اقدام کنید. این ویزای یکساله نیز برای ۲ دوره ۲ ساله (یعنی ۴ سال)، تمدید می‌شود و پس از آن، اقامت دائم و حق شهروندی اعطا می‌شود.

یعنی در سال ششم، برای دریافت PR‌ پرتغال می‌توان اقدام کرد. با داشتن ویزا یکساله پرتغال چه به صورت D۷ VISA یا SCHENGEN TYPE D، به راحتی می‌توانید در محدوده شنگن تردد کنید.

شرایط و مدارک دریافت ویزا D۲ و D۷ پرتغال ۲۰۲۰ - 28

نمونه ویزا پرتغال. کلمه MULTI به معنای اجازه چند بار ورود و خروج به پرتغال است.مزایای دریافت ویزا بازنشستگی D7 پرتغال چیست؟یکی از آسان‌ترین راهکارها برای دریافت ویزا شنگن بلند مدت است.یکی از ارزان‌ترین راهکارها برای دریافت اقامت دائم یک کشور آرام اروپایی در جنوب قاره سبز است.یکی از سریع‌ترین راهکارها برای مهاجرت به قاره سبز است.امکان افتتاح حساب بانکی برای متقاضی اصلی، همسر و فرزندان فراهم می‌شود.حق تحصیل رایگان در کلیه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی این کشور فراهم می‌شود.دارنده ویزا بازنشستگی D۷ پرتغال، می‌تواند در مدت اقامت در این کشور، کار کند.دارندگان ویزا D۷ در پرتغال از حقوق بیمه سلامت و خدمات تامین اجتماعی (SOCIAL SECURITY) برخوردار خواهند شد.کلیه حقوق قضایی، امنیتی و قانونی کشور پرتغال را دارا خواهند بود.چگونه ویزای D7 پرتغال را دریافت کنیم؟

همان طور که می‌دانید، مسئول صدور ویزا در هر کشوری، اداره مهاجرت آن کشور است. در سوئد، اداره MIGRATIONS VERKET مسئول صدور روادید است و در پرتغال، اداره مهاجرت موسوم به SEF که Serviço de Estrangeiros e Fronteiras نامیده می‌شود، امور بررسی پرونده‌های متقاضیان مهاجرت (APPLICANTS) و صدور روادید و کارت اقامت دائم را انجام می‌دهد که سایت آن در این نشانی در دسترس است. بخش انگلیسی زبان در این لینک قرار دارد.

شرایط و مدارک دریافت ویزا D۲ و D۷ پرتغال ۲۰۲۰ - 31

ایندکس انگلیسی زبان سایت رسمی اداره مهاجرت پرتغال به منظور اپلای ویزا D۲ و ویزا.

اگر شما فرزند زیر ۱۸ سال دارید می‌توانید از طریق ویزا D۷ پرتغال، برای وی درخواست ویزا کنید و ایشان را با خود به پرتغال ببرید. اگر فرزند شما بیش از ۱۸ سال سن دارد، می‌توانید از طریق ویزا تحصیلی، ویزا یک ساله برای وی دریافت کرده و ایشان را نیز به همراه خود ببرید. بازنشستگان باید اثبات کنند که حداقل به مدت ۱۲ ماه می‌توانند زندگی خود را در این کشور تامین کرده و نیاز به کمک دولت نخواهند داشت. سایت سفارت پرتغال در ایران در این نشانی قرار دارد.

شرایط و مدارک دریافت ویزا D۲ و D۷ پرتغال ۲۰۲۰ - 34

تصویر ایندکس سایت سفارت پرتغال در تهران.

شرایط و مدارک دریافت ویزا D۲ و D۷ پرتغال ۲۰۲۰ - 36

تصویر بخش فارسی زبان سایت سفارت پرتغال در تهران-مهر ۹۸.مدارک مورد نیاز ویزا بازنشستگی D7

مدارک شما برای اپلای ویزا پرتغال از سال ۲۰۲۰ میلادی به بعد، باید ترجمه رسمی شده و به تایید وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۹۸ و به بعد برسد. خلاصه مدارک به شرح زیر است و احتمال دارد که در زمان اپلای شما، مدارک دیگری نیز بر اساس پرونده شما، درخواست شود:تکمیل فرم درخواست ویزای شنگن بلند مدت پرتغال (غیر TYPE C ۹۰ روزه)دو قطعه عکس بر اساس اندازه و کیفیتی که اداره مهاجرت اعلام کرده است.ترجمه رسمی کلیه صفحات شناسنامهترجمه رسمی کارت ملی هوشمنداصل گذرنامه که حداقل ۱ سال اعتیار و چند صفحه خالی داشته باشد.ترجمه رسمی حکم بازنشستگی از تامین اجتماعی یا صندوق بازنشستگی کشوریترجمه رسمی حکم دریافت مستمری ماهانهترجمه رسمی سابقه بیمه تامین اجتماعی یا بیمه‌های رسمی کشورترجمه رسمی کلیه مدارک مالیاتی متقاضی اپلای ویزا D۷اظهارنامه شخصی مبنی بر مدت و محل اقامت در پرتغالتکمیل فرم پذیرش عدم ورود به پرتغال بدون دریافت ویزاترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه که در ۹۰ روز پیش از اپلای، دریافت شده باشد.بیمه سلامت بین المللیترجمه رسمی کلیه منابع مالیترجمه رسمی اسناد بانکی (BANK STATEMENT)هر مدرک هویتی، مالی، اقتصادی، مدیریتی که شانس دریافت روادید ۴ ماهه اولیه برای ورود به پرتغال را افزایش دهد و مسئولان کنسول سفارت پرتغال در ایران را نسبت به احراز صلاحیت شما برای ورود به این کشور، ترغیب کند.هزینه دریافت ویزای بازنشستگی پرتغال D7

این رقم‌ها مربوط به سال ۲۰۱۹ میلادی است و احتمالا از سال ۲۰۲۰ میلادی به بعد، افزایش یابد:هزینه درخواست ویزا از سوی سفارت پرتغال در ایران: ۶۰ یورو به ازای هر نفرهزینه دریافت اجازه اقامت برای هر نفر: ۷۰ یورومدارک اثبات تمکن مالی به منظور اقامت ۱ ساله برای متقاضی اصلی در پرتغال: ۶۶۸۴ یورومدارک اثبات تمکن مالی به منظور اقامت ۱ ساله برای همسر متقاضی اصلی در پرتغال: ۳۳۴۲ یورو

فرم پرتغالی زبان برای اپلای ویزای کوتاه مدت و بلند مدت پرتغال در این فایل PDFدر دسترس است. فرم تمدید ویزا شنگن شما که در پرتغال باید آن را تکمیل کنید در این نشانی در دسترس است. در این فایل، جدول هزینه‌های ویزا پرتغال به تفکیک خدمات ارائه شده است.

شرایط و مدارک دریافت ویزا D۲ و D۷ پرتغال ۲۰۲۰ - 41

تصویر فرمی که وزارت کشور پرتغال MINISTÉRIO DA ADMINISTRAÇÃO INTERNA برای متقاضیان ویزای کوتاه مدت و بلندمدت این کشور معرفی کرده است و شما می‌توانید نسخه انگلیسی زبان را از سفارت پرتغال در تهران بگیرید.

این تصویر نمونه فرم پرتغالی زبان است که برای تمدید ویزا شنگن در پرتغال باید آن را تکمیل و در اختیار اداره مهاجرت این کشور قرار دهید.درباره ویزا D2 پرتغال

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

علاوه بر ویزا طلایی (۵ ساله سرمایه گذاری) و ویزا D۷ (تمکن مالی/بازنشستگی) پرتغال، ویزا دیگری به نام ویزا دی دو وجود دارد که در اختیار متقاضیان ثبت شرکت و کارآفرینی قرار می‌گیرد.

ویزا D۲ برای علاقمندان به ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار در این کشور توصیه می‌شود. بر خلاف روش GOLDEN VISA که شما بایستی ملک و املاکی به ارزش ۲۵۰ تا ۵۰۰ هزار یورو در این کشور خریداری می‌کردید یا ۸ تا ۱۰ کارگر پرتغالی را استخدام می‌کردید، در این روش، الزامی به خرید ملک یا استخدام نیروی انسانی ندارید. در این سایت اطلاعات رسمی درباره ویزا طلایی در دسترس است.

ویزا D۲ را باید یک روش خوب برای کارآفرینان و کارگران ماهر (SKILED WORKER) ‌ دانست که تلاش می‌کنند تا از طریق یک روند اصولی و آسان و کم هزینه، مهارت خود را وارد بازار کسب و کار پرتغال کنند. شما می‌توانید با ثبت شرکت مسئولیت محدود، در حوزه‌ای که تخصص دارید، وارد عمل شده و اجازه اقامت پرتغال و امکان تردد آسان در محدوده شنگن را بدست آورید.

شرایط و مدارک دریافت ویزا D۲ و D۷ پرتغال ۲۰۲۰ - 48

شرایط مهاجرت به پرتغال از طریق ثبت شرکت

شرایط مهاجرت به پرتغال از طریق ثبت شرکت به این گونه است که شما بایستی یک برنامه تجاری (BUSINESS PLAN) ارائه کنید. از طریق این برنامه، قادر خواهید بود که طرح تجاری خود را به اطلاع کارشناسان اداره مهاجرت پرتغال رسانده و شرایط ثبت شرکت را فراهم کنید. طرح تجاری شما باید برای رونق بخشی به کسب و کار و اقتصاد پرتغال، مفید باشد.

برای ثبت شرکت در پرتغال، تنها بایستی هزینه‌های روتین را که هر ساله دولت این کشور مثل دولت ایران برای ثبت شرکت، در نظر می‌گیرد پرداخت کنید و حداقل سرمایه شرکت (که در ایران ۱ میلیون ریال برای شرکت‌های مسئولیت محدود و سهامی خاص است) را پرداخت کنید که از ۱ یورو تا هزاران یورو را شامل می‌شود. پس، حداقل سرمایه ثبت شرکت در برنامه ویزا D۲ پرتغال، چند هزار یورو نیست. یعنی از نظر قانون تجارت پرتغال، الزامی برای صاحبان شرکت‌ها نیست که مبلغ خاصی را به عنوان سرمایه شرکت اعلام کنند.

شرایط و مدارک دریافت ویزا D۲ و D۷ پرتغال ۲۰۲۰ - 52

شرایط ویزای ثبت شرکت برای اعضا خانواده

برنامه مهاجرتی پرتغال از طریق ویزا D۲، اهتمامی است اثربخش به منظور جذب فعالان اقتصادی، ترغیب کارآفرینان و متخصصان بین المللی به سفر به این کشور به جهت توسعه اقتصاد ملی و ثروت آفرینی. لذا، هم سرمایه اولیه، هم ایده، هم تخصص و هم بازاریابی و برنامه تجاری شما، در پذیرش پرونده مهاجرتی، نقش اساسی ایفا می‌کند. شما می‌توانید به همراه همسر یا یکی از فرزندان، درخواست ثبت شرکت بدهید و ویزا D۲ بگیرید.

البته این به شرطی است که افرادی که خواهان ویزا دی دو مثل شما هستد، سهامدار این شرکت باشند و بخشی از سرمایه لازم برای ثبت آن را تامین کنند. ارائه تمکن مالی برای هر فردی که خواهان عضویت در شرکت به عنوان سهامدار است، الزامی خواهد بود.

شرایط و مدارک دریافت ویزا D۲ و D۷ پرتغال ۲۰۲۰ - 56

صنعت ساختمان سازی پرتغال را جدی بگیرید. فرصت‌های سرمایه گذاری بسیار زیادی دارد.فایده اخذ ویزای D2 پرتغال چیست؟اجازه تردد آسان و راحت در محدوده منطقه شنگندریافت آسان و راحت ویزای شنگن بلند مدت پرتغالامکان افتتاح حساب بانکی به نام خود و اعضا خانواده در روزگار تحریم مالی ایرانیان در عصر پسا برجام.اخدا اقامت بلند مدت پرتغال برای خود و اعضا خانوادهدریافت حق شهروندی و گذرنامه پرتغال پس از تمدید ۵ ساله ویزا D۲شرکت در مناقصات و مزایدات دولتی و خصوصی در پرتغالانجام پروژه‌های صنعتی و خدماتی پایین دستی و بالا دستی صنایع در این کشورصادرات و واردات در اروپا و خارج از اتحادیه اروپادسترسی آسان و راحت به بازار‌های مالی و اعتباری جهانخرید و فروش سهام در بازار بورس پرتغال و اتحادیه اروپاتاسیس شعبه و نمابندگی شرکت خود در قالب ویزا D۲ در شهرهای جهاناستخدام کارگر پرتغالی و دریافت تسهیلات دولتیاخذ وام کم بهره از بانک‌های پرتغالی با زمان پرداخت بلند مدت.حضور در فعالیت‌های اقتصاد دانش بنیان پرتغال و کشورهای اروپایی.انتقال فناوری به ایران با ثبت شرکت در پرتغال و انجام فعالیت‌های صنعتی و تجاریاخذ کارت بازرگانی پرتغالی.

شرایط و مدارک دریافت ویزا D۲ و D۷ پرتغال ۲۰۲۰ - 58

صنعت کشاورزی پرتغال به خصوص تاسیس گلخانه هیدروپونیک را جدی بگیرید.

شرایط و مدارک دریافت ویزا D۲ و D۷ پرتغال ۲۰۲۰ - 60

صنعت گوشت این کشور فرصت خوبی برای صادرات استمدارک لازم جهت دریافت ویزا D2 مهاجرتی به منظور کارآفرینی و خوداشتغالی

توجه کنید که بر خلاف روند مهاجرتی کارآفرینی و خوداشتغالی به نیوزلند، کانادا، استرالیا و آمریکا که تسلط به زبان انگلیسی در سطح آیلتس ۶٫۵ از ۹ یا تافل ۹۰ از ۱۲۰ ودیگر مدارک زبانی الزامی بود، در روند دریافت ویزا مهاجرتی پرتغال از طریق VISA D۲ هیچ الزامی مبنی بر تسلط به زبان پرتغالی و انگلیسی وجود ندارد. از طرفی، هیچ امتیاز خاصی برای تجربه، تخصص، مهارت، سابقه بیمه پردازی در تامین اجتماعی ایران، سن و امثالهم وجود ندارد. مدارک زیر را باید آماده کنید:تکمیل فرم ویزا شنگن بلند مدت پرتغال NATIONAL VISA TYPE D (غیر از ویزا شنگن TYPE C)۲ قطعه عکس بر اساس اندازه و کیفیتی که سفارت پرتغال در تهران اعلام کرده است.گذرنامه معتبر با حداقل ۱ سال اعتبار و ۲ صفحه خالیترجمه رسمی کلیه صفحات شناسنامهترجمه رسمی کارت ملی هوشمندترجمه رسمی گواهی شغلی در ایران با ذکر مدت کار، سابقه کار، حقوق ماهانه و تخصص.ترجمه رسمی سابقه بیمه پردازی در تامین اجتماعی یا صندوق بازنشستگی کشوریترجمه رسمی آگهی روزنامه رسمی یا اساسنامه یا آخرین تغییرات شرکت یا موسسه شما در ایران.ترجمه رسمی کارت بازرگانی (در صورت وجود)ترجمه رسمی فیش حقوقی یا مستمری بگیری یا بازنشستگیترجمه رسمی مدارک مالیاتی شماترجمه رسمی هر گونه گواهی صلاحیت حرفه‌ای (مثل رتبه بندی شرکت مهندسی، پروانه اشتغال مهندسی از سازمان نظام مهندسی ساختمان ایران، پروانه نظام روانشناسی، پرستاری و...)ترجمه رسمی هر گونه گواهی صلاحیت حرفه‌ای بین المللی مثل گواهی بین المللی مدیریت پروژه (PROJECT MANAGEMENT PROFESSIONAL) از موسسه PMI آمریکا یا گواهی بهداشت ایمنی و حرفه‌ای (NEBOSH) از موسسه HSE بریتانیا یا مدرک MCSE‌ مایکروسافت و امثالهم.ترجمه رسمی ریز حساب بانکی شما (BANK STSTEMENT)ترجمه رسمی سند ملکی در داخل یا خارج از کشورهر گونه سندی که نشان دهنده تمکن مالی شما باشد.طرح کسب و کار مستند و مستدل که نشان دهنده موضوع، شیوه احرا و روند هدایت برنامه و سازماندهی و تامین منابع مالی طرح کسب و کار شما در پرتغال باشد.مدارکی که اثبات می‌کند که شما برای ثبت شرکت در پرتغال، توانایی علمی و حقوقی و اشراف اطلاعاتی دارید.رزومه‌ای از فعالیت‌های خود در ۲ صفحه که ضمیمه BUSINESS PLAN باشد.ارائه فرم خود اظهاری (SELF EXPRESSION) مبنی بر محل اقامت در پرتغال.ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه که از زمان درخواست ویزا D۲ که برای ۳ ماه معتبر است.بیمه سلامت بین المللی (HEALTH INSURANCE)

شرایط و مدارک دریافت ویزا D۲ و D۷ پرتغال ۲۰۲۰ - 63

تصویر بخش انگلیسی زبان کارگزاری وی اف اس گلوبال، نماینده سفارت پرتغال در تهران.مراحل دریافت ویزا D2 کارآفرینی/شرکتی پرتغال ۲۰۲۰به سایت سفارت پرتغال در تهران رجوع کنید و وقت سفارت بگیرید.فرم‌های درخواست ویزا شنگن بلند مدت را از سایت سفارت پرتغال دانلود و پر کنید.ترجمه رسمی کلیه مدارکی که در بالا به آن اشاره کردیم را آماده کنید.طرح تجاری خود را مستند به توانایی‌ها و رزومه و سابقه کاری و شغلی در ایران و خارج از کشور، اماده کنید و در اختیار یک مشاور تجاری قرار دهید.پس از دریافت ویزا ۴ ماهه پرتغال، به این کشور سفر کنید و با مراجعه به اداره ثبت شرکت‌ها، فرم‌های ثبت شرکت را در حضور وکیل، تکمیل کنید.حساب بانکی باز کنید و با مشخص کردن محل شرکت، مقدمات راه اندزی کسب و کار را آماده کنید.برای دریافت ویزای یک ساله اقدام کنید. وقت مصاحبه از اداره مهاجرت SEF‌ نیاز است.

هزینه درخواست ویزا از سفارت پرتغال در تهران، ۶۰ یورو است.آنچه باید درباره ویزا D2 بدانیمباید اثبات کنید که قصد ثبت شرکت مسئولیت محدود یا سهامی خاص در پرتغال دارید.باید اثبات کنید که شرکت مزبور، مرتبط با تخصص و تجربه و گواهی‌های صلاحیت حرفه‌ای شما است.باید اثبات کنید که پول لازم برای تامین هزینه‌های خود و شرکت را دارید.ویزا اول برای ۴ ماه صادر می‌شود. سپس به مدت ۴ سال تمدید می‌شود. سال ششم، به گذرنامه پرتغالی ختم می‌شود.ورود فرزندان زیر ۱۸ سال به همراه خود در قالب طرح VISA D۲ امکان دارد. فرزندان بالای ۱۸ سال باید با ویزا تحصیلی بلند مدت به پرتغال بیابند.با ویزا D۲ شما هم اجازه اقامت پرتغال در محدوده شنگن دریافت می‌کنید و هم برای خود، کسب و کاری راه می‌اندازید.ثبت شرکت مسئولیت محدود، کم‌ترین هزینه و کم‌ترین مدت زمان بروکراسی اداری برای ثبت فرم‌ها را می‌طلبد. ثبت شرکت با ۲ نفر عین ایران، نیاز است. اما در پرتغال، ثبت شرکت یک نفره هم امکان دارد.طبق ماده ۲۰۱ و ۲۱۹ قانون شرکت‌های تجاری پرتغال، ثبت شرکت مسئولیت محدود با ۱ یورو نیز امکان دارد. پس به فکر ثبت سرمایه خیلی زیاد و پرداخت مالیات مربوطه نباشید. برای افزایش شانس دریافت اقامت، هر شریک، چند هزار یورو سرمایه به شرکت تزریق کند.هیچ الزام و اجباری برای در اختیار داشتن شریک به منظور ثبت شرکت جهت دریافت ویزا D۲ وجود ندارد.طبق بند ۲ ماده ۶۰ قانون ۲۳ مصوبل سال ۲۰۰۷ میلادی پرتغال اعلام می‌کند که فعالیت‌های سرمایه گذاری، باید به صورت کامل انجام شده و فرد سرمایه گذاری باید اثبات کند که منشا پولی که وارد پرتغال کرده مشخص است و مالکیت آن را دارا می‌باشد.

حتما ببینید: راهنمای دریافت ویزای طلایی پرتغالجزییاتی درباره سیستم مالیات پرتغال را در سایت وزارت امور خارجه ایران مشاهده کنید.فرد سرمایه گذاری در قالب برنامه D۲، بایستی هدف خود را در راه اندازی شرکت، صراحتا اعلام کند.متقاضی ویزا D۲ پرتغال حق کار در خارج از پرتغال را ندارد. ویزای D۲ فقط برای اشتغال در پرتغال اعتبار دارد و اگر شما خواهان اشتغال در دیگر کشورهای اروپایی هستید، باید ویزای کار مربوط به همان کشور را در ایران یا پرتغال کسب کرده و رهسپار آن کشور شوید.با داشتن ویزا D۲ پرتغال، امکان تاسیس نمایندگی شرکت شما در خارج از پرتغال وجود دارد.به منظور کار پیدا کردن نمی‌توانید ویزا D۲ دریافت کنید. این ویزا برای کارآفرینی و سرمایه گذاری به منظور رونق اقتصاد این کشور است و برای افرادی است که ایده اصیل در کسب و کار دارند و میخواهند ان را در قالب شرکت عملی کنند.شرکت شما که در قالب ویزا D۲ ثبت می‌شود، از پرداخت مالیات معاف نیست. مگر این که تسهیلاتی دولت پرتغال در برخی حوزه‌ها به صاحبان کسب و کار‌های نوپا، ارائه کند. مالیات IRC مالیاتی است بر سود شخصیت‌های حقوقی که مثل ایران، بایستی در دوره‌های مالی که قانون گذار مشخص کرده است پرداخت شود. شرکت‌ها یا تجاری هستند یا غیر تجاری. در هر حال مشمول مالیات تکلیفی هستند. اطلاعات پرداخت مالیات را حتما از این سایت دریافت کنید.

شرایط و مدارک دریافت ویزا D۲ و D۷ پرتغال ۲۰۲۰ - 67

دوره مالیاتی در پرتغال برای صاحبان شرکت‌ها و موسسات، یک ساله است و در پایان سال میلادی محاسبه می‌شود و پرداخت خواهد شد. میزان مالیات، ۲۱ درصد است. اگر درآمد شرکت شما سالانه ۱۵ هزار یورو باشد، ۱۷ درصد مالیات پرداخت خواهید کرد. هر مبلغ بیش از ۱۵ هزار یورو، ۲۱ درصد مشمول مالیات می‌شود.برای ثبت شرکت در پرتغال، شما باید حسابداری رسمی داشته باشید و بیمه تامین اجتماعی. شاخص تامین اجتماعی در پرتغال که SSI نامیده می‌شود، معیاری برای پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی یک مدیر شرکت است که باید ۳۴ درصد مبلغ ۴۱۹ یورو باشد. یعنی حدود ۱۴۶ یورو در ماه که باید قبل از بیستم هر ماه میلادی پرداخت شود.مشوق‌های مالیاتی برای سرمایه گذاری در پرتغال را در این لینک مشاهده کنید که برای متقاضیان ویزا D2 اطلاعات خوبی را به ارمغان می‌آورد.همه اشخاص حقوقی مثل ایران شناسه مالیاتی (کد اقتصادی) منحصر به فرد دارند که در پرتغال: Tax Identification Number (TIN)، نامیده می‌شود.بین resident (فرد مقیم) و non-resident (فرد غیر مقیم) پرداخت مالیات متفاوت است. مثلا اگر شما بیش از ۱۸۳ روز در سال (به صورت متناسب یا منقطع) در پرتغال اقامت داشته باشید، مالیات فرد مقیم از شما اخذ می‌شود.خدمات دولت الکترونیک پرتغال و دریافت مشاوره به منظور ثبت شرکت و مسائل مالیاتی و حسابداری و تنظیم فرم‌ها را در این لینک دنبال کنید.اطلاعات اسامی شرکت‌های ثبت شده در پرتغال را می‌توان در بانک اطلاعات ملی ثبت نام‌ها یا NATIPNAL REGISTER OF COLLECTIVE PERSONS DATABASE پیدا کنید.

خواننده محترم تکراتو

اگر علاقمند به دریافت ویزا D۲ و D۷ پرتغال هستید، نظرات خود و پرسش‌های خود را با ما به اشتراک بگذارید. آماده پاسخ به سوالات شما در زمینه تحصیل، بورس و مهاجرت هستیم.

بیشتر بخوانید:شرایط، مدارک و راهنمای جامع درخواست انواع ویزا ایتالیا 2020چگونه گرین کارت آمریکا بگیریم؟ ؛ شرایط، فرم‌ها و راهنمای اپلای کارت سبز آمریکاراهنمای جامع شرایط و مدارک دریافت بلو کارت آلمان 2020

منبع: ‌techrato

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، بررسی بازار ارز امروز ۲۸ بهمن ۹۸ نشان می‌دهد، ترخ خرید و فروش دلار امروز افزایشی بوده استنرخ خرید دلار امروز در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی با افزایش ۱۰۰ تومانی نسبت به روز گذشته به ۱۳ هزار و ۶۵۰ تومان و برای فروش با افزایش ۵۰ تومانی ۱۳ هزار و ۹۵۰ تومان بوده است. نرخ خرید یورو امروز بدون تغییر ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان و برای فروش با نرخ ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان داد و ستد شد. انتهای پیام/
انتخابانتخاب1 روز قبل
در پی انتشار اخبار مربوط به تغییر تابلوی شرکت‌های سامسونگ و ال‌جی در ایران، دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی گفت که این مسئله مربوط به لوازم خانگی است و در ارائه خدمات و گارانتی گوشی‌های موبایل تغییری ایجاد نخواهد شد. علت این تغییر نیز از سوی رئیس هیئت مدیره اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی، ‌ حضور ناو کره‌ای در خلیج فارس و افزایش قاچاق عنوان شده است. در این میان هم مقامات صنفی و هم شرکت سامسونگ درباره ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به خریداران قبلی خود اطمینان خاطر دادند. به گفته وی در حال حاضر خریداران می‌توانند کد آی ام ای آی محصول خریداری شده را به *۷۷۷۷# پیامک ‌کنند و اطلاعات مربوط به وضعیت و مدت گارانتی، شرکت واردکننده و شرکت گارانتی را دریافت کنند. دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی با اشاره به تغییر رویه دولت در بخش واردات موبایل از سال ۱۳۹۷، تصریح کرد: از اوایل سال گذشته اجازه داد تعداد شرکت‌های واردکننده از ۳۹ به ۲۴۰ برسد.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
در عین حال نگرانی‌ها از تاثیرات اقتصادی ویروس کرونا که بر بازارهای بورس آسیا سایه افکنده مانع از افت بیشتری قیمت طلا شد. بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۲ درصد کاهش به ۱۵۸۱ دلار و ۸۱ سنت رسید. قیمت طلا در بازار آمریکا هم امروز با ۰٫۱ درصد کاهش به ۱۵۸۴ دلار و ۸۰ سنت رسید. همزمان سنگاپور پیش بینی خود از رشد اقتصادی اش در سال ۲۰۲۰ را به دلیل شیوع ویروس کرونا کاهش داده است. بورس فلزات لندن نشست سالانه خود در هنگ کنگ را به دلیل نگرانی از ویروس کرونا لغو کرده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان به نقل از گمرک ایران، مهرداد ارونقی معاون فنی گمرک با اشاره به وضعیت ترخیض خودروهای دپو شده در گمرک اظهار کرد: پیرو مصوبات قبلی هیأت وزیران برای ترخیص خودرو‌های موجود در گمرک و با توجه به درخواست مراجع ذی ربط و ذی صلاح در خصوص پیشنهاد تشکیل کمیته‌ای درباره پیگیری وضعیت خودرو‌های بلاتکلیف در گمرکات کشور، همچنین پیشنهاد‌های گمرک و وزارت امور اقتصادی در موضوع خودرو‌های دپو شده در کمیته مربوطه با حضور تمامی دستگاه‌های مرتبط، رسیدگی شد که نهایتا پس از طی کامل مراحل قانونی، منتج به تصویب موضوع توسط هیأت وزیران شد. وی افزود: باید توجه داشت ابلاغ مصوبات توسط مرجع مربوطه مانند ابلاغ هر مصوبه دیگری، مستلزم طی تشریفات لازم بوده و تاریخ تصویب هر مصوبه و تاریخ ابلاغ آن، گویای فاصله زمانی موجود در این خصوص است. بدیهی است به محض ابلاغ مصوبه مربوطه، دستگاه‌های مجری اقدامات لازم را با رعایت مقررات مربوط معمول خواهند داشت. ارونقی ادامه داد: مصوبه ۱۶ دی ماه ۱۳۹۷ هیأت وزیران، به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی، دادگستری، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، شرایطی را برای ثبت سفارش خودرو‌های سواری مصوب و ابلاغ کرده است. به گفته ارونقی، بند ۱ مصوبه، تصریح به ثبت سفارش خودرو‌های سواری به صورت بدون انتقال ارز و از محل ارز متقاضی با اظهار منشأ ارز به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران - که مرجع تأیید منشأ ارز تمامی کالا‌ها است- داشته و خودرو‌هایی که تا تاریخ ابلاغ تصویب نامه اشاره شده، دارای قبض انبار بوده و با رویه بانکی تأمین ارز شده‌اند، با رعایت شرایط ذکر شده در تبصره ذیل بند ۱ تصویب نامه، با ثبت سفارش بانکی قابل ترخیص هستند. بدیهی است هر نوع تخصیص ارز جدید برای ثبت سفارش‌های اعلامی ممنوع بوده که این مورد هم همواره ملحوظ نظر قرار گرفته و تا کد رهگیری بانک برای خودرو‌های موصوف اخذ و ارائه نشود، خودروی مربوطه، قابل ترخیص نبوده و نیست. معاون فنی گمرک تصریح کرد: باید توجه داشت با در نظر گرفتن اصلاحیه‌های بعدی برای مصوبه مذکور، صرفا مهلت ترخیص مندرج در بند ۳ مصوبه مورخ ۱۶ دی ماه ۱۳۹۷، در تاریخ ۱۶ تیر ماه سال جاری به اتمام رسیده و سایر شرایط مندرج در مصوبه به قوت خود باقی است که این امر در پیش نویس مصوبه اخیر نیز مد نظر قرار گرفته است؛ بنابراین زمانی که خودرو‌هایی مشمول تصویب نامه ۱۶ دی ماه ۱۳۹۷ بوده و به هر دلیلی نتوانسته‌اند به گمرک اظهار و یا ترخیص شوند با تمدید مهلت مقرر در بند ۳ مصوبه مذکور و اصلاحیه‌های بعدی آن از نظر تمدید مدت زمان، امکان اظهار به گمرک با شرایط همان مصوبه را خواهند داشت و چنانچه فاقد ثبت سفارش باشند در صورت دارا بودن سایر شرایط مندرج در مصوبه و اصلاحیه‌های بعدی، وزارت صمت بایستی نسبت به صدور مجوز ثبت سفارش برای این خودرو‌ها اقدام نماید که در این صورت، تعدادی از خودرو‌های مشمول و حائز شرایط، اجازه ترخیص خواهند یافت و این مورد، موضوع جدیدی نیست که طرح شده باشد بلکه ابقاء شرایط قبلی مصوبه هیأت وزیران است که با تمدید مهلت ترخیص خودروها، طبق همان مصوبه، محقق می‌شود. حال اینکه چرا خودرو‌های موصوف موفق به اخذ ثبت سفارش وزارت صمت در زمان اجرای مصوبه قبلی نشده‌اند موضوعی است که در صورت بررسی‌های لازم مشخص خواهد شد. وی افزود: تمدید مهلت ترخیص مندرج در مصوبه قبلی در مصوبه جدید و رعایت شرایط مندرج در مصوبات اشاره شده، با توجه به تاریخ ورود و دپوی این خودروها، تأثیری بر افزایش نرخ ارز نداشته و ترخیص این خودرو‌ها نیز ضمن بررسی و تأیید منشأ ارز آن‌ها توسط مرجع ذیصلاح مربوطه صورت خواهد پذیرفت؛ حال اینکه این خودرو‌ها در زمان حمل و ورود به بنادر، مناطق آزاد و ویژه، از چه وسیله حملی استفاده کرده‌اند، با کشتی حمل شده‌اند و یا در کانتینر، موضوعی است که ارتباط با سلیقه صاحبان خودرو‌ها و شرایط حمل و نقل بین المللی پیدا می‌کند و ارتباط به موضوع ندارد. گرچه حتی اگر این تعداد خودرو در داخل کانتینر نیز حمل شده باشند که چنین چیزی بعید بوده و در حد یک ادعاست، گمرک، مراجع تحویل گیرنده و سایر سازمان‌های مسئول مناطق، با سامانه‌های الکترونیکی در اختیار از لیست و تعداد دقیق این خودرو‌ها مطلع بوده و با وجود کالایی در داخل کانتینر، نمی‌توان ادعا کرد کالا از دید متصدیان ذی ربط به دور مانده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
فیلم سینمایی «انگل» به کارگردانی بونگ جون هو که در اسکار ۲۰۲۰ شگفتی ساز شده بود، در گیشه رکورد شکست. فیلم سینمایی «انگل» به کارگردانی بونگ جون هو بعد از فتح جوایز آکادمی اسکار، اکنون در گیشه‌های داخلی موفق ظاهر شده است. در طول هفت روزی که از برگزاری جوایز آکادمی در تاریخ ۹ فوریه می‌گذرد، فیلم سینمایی «انگل» ۸٫۸ میلیون دلار فروخته است که ۲۰ درصد از فروش کلی این فیلم در گیشه داخلی محسوب می‌شود. تا امروز این فیلم سینمایی در آمریکا ۴۴ میلیون دلار فروش داشته که نتیجه‌ای شگفت انگیز برای یک فیلم خارجی زبان محسوب می‌شود. فروش این فیلم در گیشه‌های جهانی نیز بسیار قابل توجه بود و ۱۲٫۷ میلیون دلار فروخت تا به رقم ۱۶۱ میلیون دلار برسد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
صرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، بیست و هشتم بهمن‌ماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم ۱۳ هزار و ۹۵۰ تومان اعلام کرده‌اند که نسبت به روز گذشته ۵۰ تومان افزایش داشته است. به گزارش ایلنا، صرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، بیست و هشتم بهمن‌ماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم ۱۳ هزار و ۹۵۰ تومان اعلام کرده‌اند که نسبت به روز گذشته ۵۰ تومان افزایش داشته است. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۳ هزار و ۶۵۰ هزار تومان خریداری می‌کنند. بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام شده است؛ همچنین قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۴ و ۹۰۰ هزار تومان است. گفتنی است؛ ۵ صرافی بانکی در خیابان فردوسی با داشتن کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت ۱۰ تا ۱۵ تا ۲۰۰۰ دلار آمریکا به متقاضیان واجد شرایط عرضه می‌کنند.

نظرها

اخبار بیشتر