نام جبهه مقاومت به موزه انقلاب اسلامی اضافه شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

نام جبهه مقاومت به موزه انقلاب اسلامی اضافه شود

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
یک مدرس دانشگاه و کارشناس رسانه در جلسه شورای سیاست گذاری فضای مجازی، پیشنهاد داد: بعد از شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی جا دارد موزه مقاومت نیز به نام موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اضافه شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما و به نقل از روابط عمومی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، آقای محسن نجفی سولاری مدرس دانشگاه و کارشناس رسانه با حضور در جلسه شورای سیاست گذاری فضای مجازی که عصر روز سه شنبه ۲۴ دی ماه، در سالن شهدای دزفول موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، برگزار شد، گفت: پیشنهاد می‌کنم نام جدید موزه را به نام موزه انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و جبهه مقاومت مصوب کنید. بعد از شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی جا دارد موزه مقاومت نیز به نام موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اضافه شود.

وی تصریح کرد: اخیرا شورای اسلامی شهر تهران مصوبه‌ای تحت عنوان مسابقه بین المللی برای ساخت یادمان «سردار شهید حاج قاسم سلیمانی» اعلام کرد که طی یک مسابقه معماری هنرمندان داخلی و خارجی می‌توانند در آن شرکت کنند و یادمانی را برای زنده نگهداشتن یاد و نام شهید سلیمانی بسازند.

آقای نجفی سولاری گفت: در همین جلسه پیشنهاد می‌کنم که پس از پایان مسابقه و طراحی، در خواست نمایید تا یادمان سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به مکان موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس منتقل شود. زیرا طبق گفته رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران احتمال دارد پس از ساخته یادمان، آن را در مسیر بزرگراه «شهید حاج قاسم سلیمانی» نصب خواهد کنند. به نظر بنده این یادمان باید در موزه انقلاب اسلامی نصب شود و نام موزه انقلاب اسلامی به موزه انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و جبهه مقاومت تغییر یابد.

استفاده حداکثری از ظرفیت فضای مجازی در معرفی نمایشگاه پایان حکومت داعش

معاون فنی مهندسی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی جا دارد علاوه بر رسانه ملی (صداوسیما) و رسانه‌های مکتوب و الکترونیک، از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، برای تبلیغ نمایشگاه پایان حکومت داعش و فاز اول (موزه مقاومت) استفاده شود.

آقای علیرضا جعفری معاون فنی مهندسی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیز در سومین جلسه شورای سیاست گذاری فضای مجازی، گفت: در تهیه محتوای ارزشی و معنا دار بهتر است از موشن گرافی، اینفوگرافی، کلیپ، تیزر و تبلیغات گسترده در سطح شهر و مکان‌های پر جمعیت نیز استفاده شود.

در سایت خبری بخوانید: آخرین اخبار فرهنگ و هنر

وی بر استفاده از تمام ظرفیت رسانه‌های مختلف به ویژه فضای مجازی در معرفی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و نمایشگاه پایان حکومت داعش و مرحله اول (موزه مقاومت) تاکید کرد و افزود: با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی جا دارد علاوه بر رسانه ملی (صداوسیما) و رسانه‌های مکتوب و الکترونیک، از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، برای تبلیغ و اطلاع رسانی با رویکردی متفاوت در معرفی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و به خصوص نمایشگاه پایان حکومت داعش و فاز اول (موزه مقاومت) استفاده کنیم.

معاون موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بر حضور حداکثری رسانه‌های داخلی و خارجی برای پوشش مناسب نمایشگاه پایان حکومت داعش و گام اول (موزه مقاومت) تاکید کرد و خاطرنشان کرد: باید کاری کنیم علاوه بر خبرنگاران داخلی و خارجی، هر بازدید کننده خودش یک شهروند خبرنگار باشد و بتواند اخبار و اطلاعات موزه مقاومت را برای اطلاع رسانی حداکثری در فضای مجازی تبیلغ کند.

نمایشگاه پایان حکومت داعش به صورت تعاملی و مخاطب محور برگزار شود

نمایشگاه پایان حکومت داعش و فاز اول (موزه مقاومت) باید به صورت تعاملی و مخاطب محور برگزار شود.

شاهید مظفری مدیر کل برنامه ریزی و نظارت معاونت صدا (صداوسیما) نیز با حضور در جلسه شورای سیاست گذاری فضای مجازی گفت: به این معنی که هر مخاطب با وارد شدن به فضای موزه مقاومت بتواند با امکانات و فضای موزه ارتباط برقرار کند و هر بازدید کننده به عنوان یک رسانه جهت تبیلغ و اطلاع رسانی اخبار موجود در نمایشگاه پایان داعش به جامعه عمل کند.

وی افزود: تهیه و توزیع محتوا در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی باید از جانب مخاطبان و بازدید کنندگان نمایشگاه پایان حکومت داعش و فاز اول (موزه مقاومت) صورت گیرد، در اینصورت در معرفی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و همچنین نمایشگاه پایان حکومت داعش و فاز اول (موزه مقاومت) موفق عمل کرده‌ایم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
دادگاه انقلاب با تبدیل قرار بازداشت «سحر تبر» موافقت نکرد. به گزارش خبر فوری، شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی مقیسه با تبدیل قرار بازداشت فاطمه خویشوند از چهره‌های اینستاگرامی معروف به «سحر تبر» به قرار وثیقه موافقت نکرد. پیام درفشان با اعلام این خبر افزود که موکلش همچنان در زندان به سر می‌برد و این در حالیست که سایر متهمان این پرونده که مانند موکل او سابقه بیماری روانی و ارتکاب جرم زیر سن قانونی ندارند، با قرار وثیقه یا کفالت در آزادی به سر می‌برند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، کنسرت امیر عباس گلاب شب گذشته ۲۷ بهمن ماه ساعت ۱۹ در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی در قالب سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر برگزار شد. این خواننده جوان در این کنسرت که به فاصله یک روز از روز مادر برگزار می‌شد، قطعه‌ای هم برای مادران خواند که با استقبال جمعیت داخل سالن همراه شد. تنها المان جشنواره موسیقی فجر در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی، پوستر جشنواره بود که در پایان هر قطعه در بک گراند گروه ظاهر می‌شد. سپس گلاب قطعه «گونه» را خواند؛ قطعه‌ای که با تک‌نوازی‌های اعضای گروهش آغاز شد و او از ابتدا تا انتها با ریتمی ضربی و پرشور آن را اجرا کرد. گلاب برای قطعه بعدی از جمعیت داخل سالن خواست با هر مصرعی که می‌خواند با گفتن «بانوجان» به او جواب دهند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
فیلم سینمایی «انگل» به کارگردانی بونگ جون هو که در اسکار ۲۰۲۰ شگفتی ساز شده بود، در گیشه رکورد شکست. فیلم سینمایی «انگل» به کارگردانی بونگ جون هو بعد از فتح جوایز آکادمی اسکار، اکنون در گیشه‌های داخلی موفق ظاهر شده است. در طول هفت روزی که از برگزاری جوایز آکادمی در تاریخ ۹ فوریه می‌گذرد، فیلم سینمایی «انگل» ۸٫۸ میلیون دلار فروخته است که ۲۰ درصد از فروش کلی این فیلم در گیشه داخلی محسوب می‌شود. تا امروز این فیلم سینمایی در آمریکا ۴۴ میلیون دلار فروش داشته که نتیجه‌ای شگفت انگیز برای یک فیلم خارجی زبان محسوب می‌شود. فروش این فیلم در گیشه‌های جهانی نیز بسیار قابل توجه بود و ۱۲٫۷ میلیون دلار فروخت تا به رقم ۱۶۱ میلیون دلار برسد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| سیدابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه، در نشست هم اندیشی شورای عالی قوه قضاییه با نهادهای مردمی با موضوع «آیین رونمایی و ابلاغ دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی قوه قضاییه» گفت: از روح امام (ره) و شهدا استمداد می‌طلبیم که نسبت به انجام وظایف ما را مدد کنند. همچنین از سازمان‌های مردم نهاد تشکر می‌کنم که جلسه عالی شورای قوه قضاییه امروز مزین به حضور این عزیزان شده است. وی افزود: ما به قوه قضاییه قوی می‌اندیشیم نه قوه قضاییه بزرگ. قوه قضاییه قوی آن است که اجرای حق کند و بتواند نگاه مردم را در فرآیند دادرسی همراه داشته باشد. این کار یک حرکت دو سویه نیاز دارد؛ یعنی هم باید قوه قضاییه نگاهش به حمایت مردم و مشارکت آنها باشد و هم مردم این باور و اراده قوی را در عمل و اجرا داشته باشند.
ایسناایسنا1 روز قبل
در فاصله چند روز به آغاز هفتادمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین، برنامه نمایش فیلم‌های ایرانی در این رویداد سینمایی اعلام شد. «نامو» (بیگانه) نخستین تجربه کارگردانی نادر ساعی‌ور که در بخش «فروم» برلین حاضر است نیز در مجموع چهار نوبت در روزهای ۲۲، ۲۳، ۲۶ فوریه و اول مارس (۳، ۴، ۷ و ۱۱ اسفند) به روی پرده می‌رود. امسال عباس امینی کارگردان ایرانی به عنوان یکی از داوران بخش نسل (Generation ۱۴plus) به جشنواره برلین دعوت شده است. هفتادمین جشنواره فیلم برلین از تاریخ ۲۰ فوریه تا اول مارس (۱ تا ۱۱ اسفند) برگزار می‌شود و امسال «جرمی آیرونز» بازیگر تحسین‌شده سینما و تئاتر انگلیس به عنوان رئیس هیات داوران بخش رقابتی اصلی انتخاب شده است. انتهای پیام
مهرمهر1 روز قبل
جمشید جم خواننده باسابقه و رییس انجمن موسیقی سازمان بسیج هنرمندان کشور که قرار بود مدیریت بخش «سرود و آهنگ‌های انقلابی» را در سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر به عهده بگیرد، ‌ با اعلام خبر حذف این بخش از جشنواره سی‌وپنجم به خبرنگار مهر گفت: براساس برنامه‌ریزی‌هایی که از مدت‌ها قبل صورت گرفته بود، بنا بود تا پنجمین جشنواره «سرودهای حماسی و آواهای انقلابی» در چارچوب یکی از بخش‌های سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر برگزار شود. این در حالی است که ما بر اساس این تفاهم‌نامه کارهای اجرایی را آغاز کرده و بر آن بودیم تا به بهانه برگزاری جشنواره موسیقی فجر که مزین به نام انقلاب اسلامی است، باکیفیت‌ترین کارها را پیش روی مخاطبان قرار دهیم. جم افزود: ‌ نمی‌دانم چه اتفاقاتی افتاد که دوستان ارشاد سیاستی را اعمال کردند که ما با در جشنواره موسیقی فجر حضور نداشته باشیم. جالب اینکه ماجرا حتی تا این حد جلو رفت که نام بنده به عنوان مدیر بخش جنبی سرود و آهنگ‌های انقلابی جشنواره هم قید شده بود اما متأسفانه ماجرا به سمت و سویی رفت که به دلیل همین عدم همکاری‌ها، بخش سرود از جشنواره حذف شود. وی در پایان تأکید کرد: ‌ تلاش بنده و همکارانم در انجمن موسیقی سازمان بسیح هنرمندان کشور حضور جدی در جشنواره موسیقی فجر بود اما به دلیل برخی بهانه‌هایی که از سوی وزارت ارشاد در تفاهم نامه مطرح شد ما نتوانستیم در این رویداد حضور داشته باشیم.

نظرها

اخبار بیشتر