استفاده از روش جدید پزشکی برای مادرشدن دختر عرب جنجال به پا کرد +عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فردا نیوز
  4. اجتماعی
استفاده از روش جدید پزشکی برای مادرشدن دختر عرب جنجال به پا کرد +عکس

استفاده از روش جدید پزشکی برای مادرشدن دختر عرب جنجال به پا کرد +عکس

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز |
ریم که به سی سالگی نزدیک شده، پیش بینی نکرده که پس از رسیدن به سن سی سالگی آیا ازدواج خواهد کرد یا نه، ممکن است تا پیدا کردن فرد مناسب برای ازدواج مجبور شود تا چهل سالگی یا پس از آن هم صبر کند و پس از این سن باروری سخت می‌شود، ...

تابناک: پس از آنکه یک دختر مصری به نام «ریم مهنا»، اعلام کرد که اقدام به منجمد کردن تخمک‌های خود نموده، بحث و جدل میان موافقان و مخالفان این تصمیم او همچنان ادامه دارد.

به گفته «ریم مهنا» نگهداری از تخمک‌های او تا زمان ازدواج و یا پیدا شدن همسر مناسب برای او ادامه دارد.

«ریم مهنا» بیست و چند ساله در حساب فیسبوک خود، فیلمی را منتشر کرد و با چهره‌ای خندان خبر داد که تخمک‌های خود را منجمد کرده و گفت: از آنجایی که من ازدواج نکردم و مجردم و قبل از سی سالگی هم نمی‌خواهم ازدواج کنم، تصمیم گرفتم تا این کار را انجام دهم.

استفاده از روش جدید پزشکی برای مادرشدن دختر عرب جنجال به پا کرد +عکس - 4

فرآیند فریز کردن تخمک‌ها، فرآیندی است که در آن تزریق انجام می‌شود تا تخمک‌ها در طول یک مدت زمانی مشخص رها شده و فعال شوند، سپس در شکم چند روزنه خیلی کوچک ایجاد می‌شود و تخمک‌ها از طریق آن خارج می‌شوند، سپس آن‌ها را در فریز در یک درجه حرارت مشخص قرار می‌دهند تا بتواند سال‌ها حفظ شود، سپس آن را برای باروری استخراج و ذوب می‌کنند.

تصمیم «ریم»، یک تصمیم بی سابقه در مصر است، او نخستین دختر مصری است که چنین تصمیمی می‌گیرد و از این روی بسیار هیجان زده و خوشحال است.

دلیل اصلی روی آوردن «ریم» به این روند به گفته خود او، این است که او می‌خواهد قبل از ازدواج خود را اثبات کند، به دلیل تمایل به تحقق رویا‌های خود و نقشه کشیدن برای آینده‌اش در زمینه شغلی، و اینکه تحقق آن رویا‌ها قبل از ازدواج آسانتر است، او تصمیم گرفته قبل از سی سالگی ازدواج نکند.

در خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

ریم که به سی سالگی نزدیک شده، پیش بینی نکرده که پس از رسیدن به سن سی سالگی آیا ازدواج خواهد کرد یا نه، ممکن است تا پیدا کردن فرد مناسب برای ازدواج مجبور شود تا چهل سالگی یا پس از آن هم صبر کند و پس از این سن باروری سخت می‌شود، بنابراین تصمیم گرفت تا تخمک‌های خود را منجمد کند، زیرا این بهترین کار برای مادر شدن در هر سنی است.

علاوه بر دخترانی که دیر ازدواج می‌کنند، این روش برای زنانی هم که از بیماری سرطان رنج می‌برند نیز مفید است. از زمانی که «ریم» اعلام کرده که می‌خواهد فرآیند فریز تخمک‌ها را انجام دهد، در فیسبوک مردم سؤالات زیادی درباره چگونگی و قیمت این فرآیند می‌پرسند. باید گفت: هزینه چنین کاری بسیار بالاست و علاوه بر هزینه اصلی، باید هر سال مبلغی را به پزشک برای نگهداری از تخمک‌ها اختصاص داد.

استفاده از روش جدید پزشکی برای مادرشدن دختر عرب جنجال به پا کرد +عکس - 11

گفتنی است پس از جنجالی شدن این خبر، برخی از اساتید الازهر مصر در پاسخ به سؤالات مردم می‌گویند، فریز کردن تخمک‌ها شرعا حرام است، و باب را برای مفاسد دیگری باز خواهد کرد که پیامد‌های ناپسندی به همراه خواهد داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
وی افزود: البته به طور همزمان حراست وزارت بهداشت هم در این زمینه پیگیری‌های لازم را انجام داده است. همتی همچنین گفت: در حال حاضر ما در حال پیگیری خبر کذبی که به معاونت درمان وزارت بهداشت، منتسب شده بود، هستیم. وی تاکید کرد: دومین نامه جعلی هم منتسب به وزیر کشور خطاب به وزیر بهداشت بود که در این زمینه خود وزارت کشور باید اقدام کنند. به طور کلی اصل خبر کذب بود و پخش‌کننده آن هم مشخص است، اما منبع اصلی خبر تا کنون مشخص نشده است. همتی تاکید کرد: باید توجه کرد که در حوزه اخباری مانند کرونا از سوی وزارت بهداشت و شخص وزیر بهداشت روزانه کار اطلاع‌رسانی انجام می‌شود.
خبر فوریخبر فوری7 ساعت قبل
- کرونا ویروس‌ها از چه زمانی مورد توجه قرار گرفتند و نخستین اپیدمی آن مربوط به چه سالی و با چه پیامد هایی بوده است؟ برای اولین‌بار در سال ۱۹۶۵ بود که ویروس‌های خانواده کرونا کشف شد. این ویروس هم موجب مرگ افرادی از بین مبتلایان شد که سن آنها بالا بود و دارای نقص ایمنی بودند و سیستم ایمنی ضعیفی داشتند. - یعنی این برای بار سوم است که کرونا ویروس‌ها با این بیماری جدید که محل شیوع اولیه آن در ووهان چین بوده است حالت اپیدمی جمعی به خود گرفته است؟ بله، این بار اول نیست که خانواده کرونا ویروس‌ها باعث شیوع یک بیماری شده باشند. این نوع ویروس از خانواده کرونا افراد سالمند و افرادی که از نظر سطح ایمنی ضعیف هستند را درگیر می‌کند. سردرد، سرفه، عطسه، گلودرد و در موارد حاد نفس تنگی و تهوع از علائم ابتلا به کرونا ویروس جدید هستند.
الفالف7 ساعت قبل
با توجه به انتشار ویروس کرونا در قم، ابتدا خبر و عکسی منتشر شد مبنی بر منع بوسیدن ضریح حضرت معصومه علیها افضل الصلاه اما دیری نپایید که گفته شد عکس آرشیوی بوده وکما فی السابق میتوان بر ضریح مطهر دست کشید وبوسه زد. واقع امر آنست که پزشکان چنین تماسهایی را در شرایط فعلی موجب گسترش ویروس بسیار خطرناک کرونا که ممکن است با دست الوده به ضریح منتقل شده باشد می‌دانند. لذا اقتضای قول وفعل معصوم اهتمام به تشخیص اطباء است و در چنین مواردی چنانچه گذشت در شرایط فعلی بوسیدن و لمس ضریح را مخاطره آمیز خواهد بود. لذا همانگونه که از ملوث نمودن ضریح مطهر به پلیدی‌ها نظیر خون و …جلوگیری می‌شود بجاست از آلودگی محتمل آن به منشاء امراض مهلکی مثل ویروس کرونا هم جلوگیری شود. و برای آنکه این منع از لمس ضریح موجب کاستن اعتقاد زائرین نشود کافیست مسئله فطری فوق که مورد اذعان عقل است برای مردم چنانچه گذشت توضیح داده شود.
ایسناایسنا7 ساعت قبل
رامین رادفر در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تمامی معتادان به دلیل مصرف مواد مخدر از سیستم ایمنی ضعیفی برخوردارند که البته ضعیف بودن سیستم ایمنی در معتادان تزریقی بیشتر از دیگر معتادان است، اما به طور کلی پایین بودن سیستم ایمنی بدن معتادان باعث می‌شود آنها در برابر بیماری‌های عفونی نسبت به افراد عادی به شدت آسیب‌پذیرتر باشند. رادفر در ادامه با اشاره به شرایط سکونت معتادان بی‌خانمان اظهار کرد: باتوجه به اینکه معتادان کارتن خواب و بی‌سرپناه که عموما در مناطق مخروبه و فضاهای غیربهداشتی سکونت دارند و در شرایط نامطلوبی زندگی می‌کنند، امکان انتقال ویروس کرونا در آنها به شدت افزایش می‌یابد. در این میان معتادانی که در گرمخانه‌ها و کمپ‌ها و سایر محیط‌های تجمعی سکونت دارند نیز احتمال انتقال کرونا ویروس در میان آنها بیشتر خواهد بود. رادفر ادامه داد: لازم است گرمخانه‌ها، کمپ‌ها و شلترها به طور جداگانه بخش‌های قرنطینه‌ای در نظر بگیرند تا افراد مشکوک به کرونا ویروس در این بخش‌ها نگهداری شوند. این فلوشیپ مطالعات اعتیاد در پایان گفت: در صورتی که افراد موارد مشکوک به ویروس کرونا را مشاهده کردند سریعا به تیم‌های امدادرسان سیار و ۱۳۷ شهرداری اطلاع‌رسانی کنند.
الفالف1 روز قبل
وزیر بهداشت با اشاره به تایید پنج مورد ابتلا به کرونا ویروس در کشور، گفت: کانون آلودگی کرونا در داخل کشور است. وی با عنوان این مطلب که در حال حاضر در شرایط پیک آنفلوانزای نوع B در کشور هستیم و ما را گرفتار کرده است، ادامه داد: کرونا ویروس، پدیده‌ای است که می‌تواند برای ما زحمت ایجاد کند. وزیر بهداشت با اشاره به افراد مبتلا به کرونا ویروس، گفت: بررسی‌ها نشان داده است که این افراد هیچ سفری به خارج از کشور نداشته‌اند. بنابراین، باید گفت که کانون آلودگی در داخل کشور شکل گرفته است. نمکی از جامعه پزشکی درخواست کرد با همکاری همدیگر در سراسر کشور کرونا ویروس را مثل آنفلوانزا جمع کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر