بی توجهی «نوین» به فروش بیمه هایی غیر از درمان، ثالث و زندگی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی
بی توجهی «نوین» به فروش بیمه هایی غیر از درمان، ثالث و زندگی

بی توجهی «نوین» به فروش بیمه هایی غیر از درمان، ثالث و زندگی

ایسناخبرگزاری ایسنا |
بررسی عملکرد شرکت بیمه نوین نشان از آن دارد که این شرکت در هشت ماهه سالجاری بیش از ۵۰ درصد حجم فروش پرتفوی خود را به پرداخت خسارت اختصاص داده و این در حالی است که این شرکت نیز در مسیر دیگر شرکت های بیمه که توجهی به فروش بیمه هایی غیر از درمان، ثالث و زندگی ندارند، قدم گذاشته است.

به گزارش ایسنا، در ادامه بررسی عملکرد بورسی شرکت‌های بیمه‌ای، وضعیت شرکت بیمه نوین نشان از آن دارد که این شرکت نیز در کنار دیگر شرکت‌های صنعت بیمه حجم قابل توجهی از حق بیمه صادره خود را معطوف به بیمه‌های درمان، ثالث اجباری و زندگی می‌داند و این در حالی است که در ماه آبان ۷۳ درصد فروش حق بیمه و ۸۱ درصد خسارت پرداختی این شرکت مربوط به بیمه‌های اعلامی بوده است.

بررسی‌ها حکایت از آن دارد که بیشترین میزان فروش حق بیمه این شرکت با سهم ۲۹ درصدی و مبلغ ۱۹ میلیارد و ۳۲ میلیون تومان از طریق بیمه درمان محقق شده که بیشترین حجم پرداخت خسارت این شرکت در آبانماه با سهم ۵۴ درصدی و ارزش ۲۱ میلیارد و ۹۲۶ میلیون و ۲۰۰ تومانی نیز مربوط به همین بیمه بوده است.

در آبانماه برای رشته اعتباری هیچ درآمدی به ثبت نرسیده و این در حالی است که طی هشت ماهه امسال نیز این شرکت در زمینه فروش بیمه نامه اعتباری آماری به ثبت نرسانده است.

در مجموع در آبانماه شرکت بیمه نوین ۶۵ میلیارد و ۶۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان پرتفوی عرضه و ۴۰ میلیارد و ۵۶۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان خسارت پرداخت کرده است که آمار نشان از آن دارد این شرکت ۶۲ درصد فروش پرتفوی خود را در مسیر پرداخت خسارت هزینه کرده است.

در سایت خبری بخوانید: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

همانطور که گفته شد در هشت ماهه سال جاری ۷۸ درصد فروش پرتفو و ۸۱ درصد پرداخت خسارت این شرکت مربوط به بیمه‌های درمان، ثالث اجباری و زندگی بوده است.

شرکت بیمه نوین در هشت ماهه سال جاری در نهایت ۶۷۱ میلیارد و ۶۱۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان پرتفوی به فروش رسانده و ۳۴۰ میلیارد و ۷۵۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خسارت پرداخت کرده که این حجم پرداخت خسارت ۵۱ درصد حجم فروش پرتفوی شرکت بوده است.

همچنین این شرکت در رشته بیمه‌های درمان، ثالث، بدنه خودرو، کشتی و هواپیما بیش از نیمی از حجم فروش پرتفو خود را صرف پرداخت خسارت کرده که این میزان برای رشته‌های کشتی و هواپیما حدود ۱٫۵ برابر بوده است.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز19 ساعت قبل
اعمال محدودیت در عبور و مرور افراد مشکوک یا مبتلا به کروناوی افزود: ما به جای قرنطینه شهرها محدودیت برای عبور و مرور افراد مشکوک و مبتلا اعمال خواهیم کرد. تمدید تعطیلی مدارس در مناطق آلوده به کرونا طی دوره‌ای سه روزهوزیر بهداشت درباره تعطیلی مدارس اظهار کرد: برای تعطیلی مدارس در مناطق آلوده جمعه شب تصمیم‌گیری خواهد شد. فعلا در مناطق آلوده مدارس را در یک دوره سه روزه تعطیل خواهیم کرد و اگر نیاز به تمدید این تعطیلی باشد اعلام می‌کنیم. در عین حال لیست مناطق آلوده را جمعه شب اعلام خواهیم کرد. وی گفت: از آنجایی که دانشجویان به شهرهای خود بازگشتند و شناسایی افراد مبتلا دشوار است، تصمیم گرفتیم تا دانشگاه‌ها را یک هفته دیگر تعطیل کنیم تا در دانشجویان شبهه آلودگی نداشته باشیم.
فراروفرارو6 ساعت قبل
۲-با توجه به محدودیت ظرفیت شرکت ایران خودرو مجاز است در صورت تکمیل ظرفیت نسبت به توقف شرایط تبدیل اقدام نماید. ۴ -موعد تحویل قرارداد مشتری از لحاظ سیستمی، به اردیبهشت ۹۹ انتقال خواهد یافت. ۵ -در صورت افزایش احتمالی عوارض قانونی در سال ۹۹ از قبیل: مالیات، نرخ شماره گذاری، نرخ بیمه شخص ثالث و … این مبالغ از مشتریان محترم اخذ خواهد شد. ۷ -در صورت رضایت مشتریان با شرایط فوق، مراحل تعویق موعد تحویل با برنامه فروش‌های جدول پیوست این بخشنامه مشابه شرایط تبدیل قابل اقدام می‌باشد. ۸-این طرح فقط در نمایندگی مجاز ایران خودرو و با درخواست مشتری قابل اجرا می‌باشد؛ و نیازی به مراجعه حضوری مشتری محترم به سازمان فروش نمی‌باشد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین17 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا امروز چهارشنبه از تمرکز رسانه‌های منتقدش بر روی اخبار مربوط به ویروس «کرونا» انتقاد کرد. «نانسی مسونیر» از مقامات این مرکز روز سه‌شنبه گفت شیوع کرونا در آمریکا اجتناب ناپذیر است. ویروس کرونا تا کنون ۸۰ هزار نفر را در دنیا مبتلا کرده و موجب مرگ ۳۰۰۰ نفر عمدتا در چین شده است. با وجود این، نمایندگان کنگره آمریکا در روزهای گذشته به شدت از دونالد ترامپ بابت سیاست‌های ضعیف برای مبارزه با ویروس کرونا انتقاد کرده‌اند. او در توئیتر نوشت: «من از درخواست بودجه رقت‌‌انگیز و نامناسب رئیس‌جمهور ترامپ انتقاد نکردم.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد17 ساعت قبل
بنابه گفته فعالان بازار، طی هفته جاری و پس از اعلام رسمی ورود کرونا به ایران، خرید و فروش خودرو افت کرده، چه آنکه مراجعه شهروندان حتی برای تعویض پلاک نیز کاهش داشته است. از حدود یک ماه پیش، موج جدید رشد قیمت در بازار خودرو آغاز و اگرچه در مقاطعی متوقف یا کند شد، با این حال در مجموع رکوردهایی جدید در بازار به ثبت رسید. پراید ۱۳۱ هم که کاهش قیمت داشته، در مقطع فعلی ۶۶ میلیون تومان قیمت دارد. پژو ۲۰۶ تیپ ۲ نیز در حال‌حاضر قیمتی برابر با ۱۰۶ میلیون تومان دارد و برای خرید تیپ ۵ این محصول باید ۱۲۵ میلیون تومان هزینه کرد. همچنین خرید پژو ۲۰۶ صندوقدار نیز چیزی حدود ۱۳۰ میلیون تومان آب می‌خورد و پژو ۴۰۵ معمولی هم ۹۶ میلیون تومان قیمت دارد.
تابناکتابناک22 ساعت قبل
در بازار ارز، شاخص دلار از ۹۹٫۳ واحد دیروز، تا ۹۹٫۱۱۵ واحد پایین آمد. نرخ برابری ین ژاپن با دلار آمریکا از ۱۱۰٫۱۲ واحد دیروز تا ۱۱۰٫۴۴ واحد تضعیف شد. یوآن چین هم ۰٫۱۵ درصد در بازار‌های خارجی افت کرد تا نرخ برابری آن با دلار به ۷٫۰۲۳۴ واحد برسد. هر سکه یک گرمی نیز ۹۶۰ هزار تومان قیمت گذاری و هر گرم طلای ۱۸ عیار، به رقم ۶۲۵ هزار و ۳۰۰ تومان معامله شد. ♦ برای اطلاع از جدیدترین قیمت دلار در بازار امروز تهران، به کانال «تابناک» در تلگرام بپیوندید
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین17 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر