زیبا کلام: نباید احساسات مردمی مصادره شود/جوانان، تحصیل کرده‌ها و دانشجویان از آینده سرخورده هستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا

زیبا کلام: نباید احساسات مردمی مصادره شود/جوانان، تحصیل کرده‌ها و دانشجویان از آینده سرخورده هستند

رکناخبرگزاری رکنا |
صادق زیبا کلام به رکنا گفت: مردم اگر در تشیع جنازه سردار سلیمانی شرکت کردند به دلیل شخصیت خود سردار سلیمانی بود و به هیچ وجه معنای آن این نیست که با همه سیاست ها موافق هستند.

زیبا کلام: نباید احساسات مردمی مصادره شود/جوانان، تحصیل کرده‌ها و دانشجویان از آینده سرخورده هستند - 1

به گزارش خبرنگار رکنا، کشور در شرایط پیچیده‌ای قرار دارد و با بحران‌های خارجی و داخلی روبرو است. از یک سو نیروهای اپوزسیون خارجی در تلاش برای ناامید کردن مردم از نظام هستند که یکی از اقدامات آنها بی اثر نشان دادن صندوق رای است. از خارجی‌ها درباره این مسئله انتظاری نداریم چرا که تکلیف آنها روشن است. مسئله‌ای که وجود دارد بحث بعضی از افراد داخل نظام است که با اقدامات خود کشور را به سمت ناامیدی و گسست سوق می‌دهد.

یکی از این اقدامات را می‌توان برخوردهای قهرآمیز با مردم دانست که در بلند مدت تاثیرات اجتماعی منفی را بر جامعه خواهد گذاشت. به طور مثال، هفته گذشته بعد از سقوط هواپیما اوکراینی مردم عزادار شده ایران، برای سوگواری به خیابان‌ها آمدند اما با آنها برخورد‌های قهرآمیزی صورت گرفت و غم آنها به سمت خشم سوق داده شد که می‌توان گفت این نوع برخورد بدون شک در جهت خواست همان افرادی بود که در خارج از کشور به دنبال ناامید کردن مردم هستند.

مردم به دلیل شخصیت خود سردار سلیمانی در تشییع جنازه شرکت کردند

صادق زیباکلام مدرس دانشگاه و استاد علوم سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی رکنا درخصوص تاثیر برخوردهای قهر آمیز با مردم گفت: مشکل اساسی کنونی ما این است که یکسری مناسبت‌های مردمی و احساسات ملی را مثل شرکت در انتخابات، راهپیمایی یا حتی تشییع جنازه شهید قاسم سلیمانی را مصادره و به نام خودشان می‌زنند و می‌گویند وقتی مردم در این مراسم‌ها شرکت کرده‌اند یعنی با همه سیاست‌های ما موافق هستند.

زیباکلام تاکید کرد: مردم اگر در تشییع جنازه سردار سلیمانی شرکت کردند به دلیل شخصیت خود سردار سلیمانی بود و به هیچ وجه معنای آن این نیست که با همه سیاست‌ها موافق هستند.

مردم سرخورده هستند

این مدرس دانشگاه با بیان اینکه قرار نیست مردم همه سیاست های یک کشور را بپذیرند خاطرنشان کرد: ممکن است یکسری تصمیمات مورد قبول مردم نباشد. در حال حاضر جوانان، تحصیل کرده‌ها و دانشجویان به شدت از آینده سرخورده هستند بنابراین نیاز است که حاکمیت این مسائل را قبول کرده و در جهت بهبود آن گام بردارد.

او در پایان درباره این مسئله که چه کسانی مردم را از صندوق رای ناامید می‌کنند تصریح کرد: کسانی که نظارت استصوابی و رد صلاحیت‌ها را برقرار کردند و نشان دادند انتخابات صرف نظر از اینکه چه کسانی انتخاب شوند، هیچ فایده‌ای ندارد و همان سیاست‌ها همچنان ادامه پیدا می‌کند بیشترین سهم را در اینکه مردم از انتخابات و صندوق رای نا امید شوند همین افراد دارند.

خبرنگار: علی چاهه

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اولین گزارش لحظه به لحظه از سقوط هواپیمای اوکراین / زنده بودن مسافران تا زمان انفجار! + فیلم‌ها

رکنارکنا9 ساعت قبل
۲- خسارت به هواپیما: در این سانحه هواپیما بطور کلی از بین رفته است. ۵- اطلاعات پرسنلی خدمه پروازی: این پرواز دارای سه خلبان به‌عنوان (معلم خلبان، خلبان و کمک خلبان) و ۶ مهماندار بوده است. - با درخواست مسئول بررسی سانحه و هماهنگی مراجع ذیربط؛ گروه تخصصی ویژه‌ای تشکیل شده تا موارد غیر متعارف هوانوردی را بررسی نمایند. در این سانحه نمایندگانی از کشورهای اوکراین، آمریکا، فرانسه، سوئد، انگلستان، کانادا برای دسترسی به اطلاعات بررسی سانحه معرفی شده‌اند و تاکنون کشور افغانستان نماینده‌ای معرفی نکرده است. تصویر متن کامل گزارش مقدماتی دوم بررسی سانحه را در اینجا دانلود کنید

طرز تهیه دلمه بال مرغ سوخاری

تابناکتابناک1 روز قبل
طرز تهیه لرگه دوگیسی «لرگه دوگیسی» یکی از غذاهای آذری است که از ترکیب لرگه به معنای نخود …طرز تهیه روغن صاف قنادی «روغن صاف قنادی» یا «روغن ۵۰»، نوعی از روغن است که شیرینی پزی‌ها به صورت …طرز تهیه جواهر پلو «جواهر پلو» یا «خان پلو» یکی از غذاهای باکیفیتی است که به واسطه مواد …طرز تهیه کمه جوش «کمه جوش» یکی از غذاهای خراسان است و گفته می‌شود ریشه آن به سبزوار …طرز تهیه قیقناخ مغزدار «قیقناخ» یا «خاگینه تبریزی» از غذاهای معروف تبریز است. طرز تهیه این این …طرز تهیه دمی بلغور دمی بلغور از غذاهای خراسان جنوبی و منتسب به شهرستان بشرویه است که پایه …طرز تهیه دمپختک دمپختک یا دم‌پختک، یک خوراک سنتی ایرانی است که پایه آن برنج است و در …طرز تهیه پلو شوشتری پلو شوشتری یکی از انواع پلوهای ایرانی است و همانگونه که از نامش مشخص …طرز تهیه دوغ محلی گازدار و آبدوغ خیار دوغ نام گونه‌ای نوشیدنی لبنی است که از ترکیب آب و ماست به دست می‌آید …. طرز تهیه یتیمچه «یتیمچه» غذایی ساده است که از سبزیجات با پایه بادمجان استفاده می‌کنند …طرز تهیه تره کباب تره کباب یکی از غذاهای سنتی مناطق کردنشین است که با مرغ تهیه می‌شود و از …طرز تهیه ترشی لیته و دلمه بادمجان ترشی لیته یا ترشی بندری یکی از انواع ترشیجات است. در این ترشی از هویج، …طرز تهیه عدس پلو عدس‌پلو یکی از انواع پلوها در آشپزی ایرانی است که برنج، عدس و نمک و روغن …طرز تهیه خورش تره خورش تره یکی از غذاهایی است که در مناطق کردنشین تهیه می‌شود و هم‌خانواده …طرز تهیه قلیه بادمجان قلیه بادمجان رو به عنوان یه غذای گیلانی میشناسند اما این غذا در نقاط …طرز تهیه زیره پلو با مرغ «زیره پلو» یک غذای سنتی کرمانی است که همانگونه که از نامش مشخص است با …طرز تهیه سه نوع ته دیگ با برنج کته ته دیگ یکی از ته دیگ به قسمتی از پلو که به ته دیگ چسبیده و برشته شده …دستور پخت خورش آلو اسفناج خورش آلو اسفناج یکی از خورش‌هایی است که به واسطه ترکیبش، برخلاف برخی …طرز تهیه تاس کباب تاس کباب یکی از غذاهای ایرانی است که به واسطه تهیه در ظرف سفالی تاس به …

فیلمی که کاربران شبکه‌های اجتماعی را خشمگین کرد

همشهریهمشهری12 ساعت قبل

ملت مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «آن فریب‌خوردگانی که یک روزی فریاد زدند «نه غزه، نه لبنان»، آن‌ها نه فقط جانشان را فدای ایران نکردند، حتی حاضر نشدند راحتی خودشان و منافع خودشان را هم در راه کشور فدا کنند؛ آن کسانی که جانش را فدای ایران کردند باز همین شهید سلیمانی‌ها بودند؛ این‌ها بودند که در زمانی که نیاز به دفاع از کشور بود، جان خودشان را کف دست گرفتند و به میدان جنگ رفتند از کشور دفاع کردند، از ایران دفاع کردند؛ این‌ها هستند که می‌توانند ادعا بکنند که دفاع می‌کنند از امنیت کشور، از امنیت ملت؛ همین فداکاری و اخلاص این‌ها است که در همه‌ی مراحل، این جور بوده.» ۱۳۹۸/۱۰/۲۷پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR براساس این بخش از خطبه‌های رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه تهران، نماهنگ «ملت مقاومت» را منتشر کرد.

زیر صفر درجه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در کمتر از ۲۴ ساعت بیش از ۶ هزار تن نمک و شن توسط کارگران شهری در مسیر‌های برفی برای تردد بهتر شهروندان ریخته شد. زیر صفر درجهزیر صفر درجهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ کارگران شهری با فشردگی حجم کاری و تلاش فراوان سعی دارند تا از یخزدگی معابر در این روزهای سرد زمستان جلوگیری کنند.

فیلم | فرزند شهید سلیمانی در آغوش جانشین پدر

همشهریهمشهری1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر