شلیک تیرخلاص به برادر در خودروی لوکس! +عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فردا نیوز
  4. حوادث
شلیک تیرخلاص به برادر در خودروی لوکس! +عکس

شلیک تیرخلاص به برادر در خودروی لوکس! +عکس

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز |
مرد جوان در اقدامی تلخ با برادرش سوار بر خودروی آزرا در شرق تهران شد و او را با شلیک دو گلوله به قتل رساند.

روزنامه خراسان: مرد جوان در اقدامی تلخ با برادرش سوار بر خودروی آزرا در شرق تهران شد و او را با شلیک دو گلوله به قتل رساند. پدر این خانواده از حق خودش گذشت و برای پسرش خواستار بخشش شد، اما دختر قربانی جنایت خواستار اعدام عمویش است. عقربه‌ها ساعت ۱۱ شامگاه ۲۶ فروردین سال ۹۷ را نشان می‌داد. ماموران کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس در حال گشت زنی در نزدیکی چهارراه اتحاد بودند که با خودروی آزرای سفید رنگی که چراغ هایش روشن و در سمت شاگرد باز بود، روبه رو شدند.

با توجه به مرموز بودن صحنه، تیم پلیسی به سمت خودروی آزرا رفت و با صحنه عجیبی روبه رو شد. مرد جوانی پشت فرمان خودرویش هدف دو گلوله مرگبار قرار گرفته و همین کافی بود تا تیمی از ماموران اداره ۱۰ پلیس آگاهی تهران همراه بازپرس ویژه قتل در محل حاضر شوند.

بررسی‌ها نشان از آن داشت که قاتل از سمت شاگرد اقدام به تیراندازی کرده و راننده را از ناحیه سینه و پهلو هدف گلوله قرار داده است.

تیم پلیسی در بررسی لباس راننده خودرو یک شناسنامه به دست آوردند و مشخص شد قربانی جنایت، کیوان ۳۸ ساله است.

شلیک تیرخلاص به برادر در خودروی لوکس! +عکس - 5

نخستین سرنخ

کارآگاهان در این شاخه از تحقیقات به بررسی دوربین‌های مداربسته در نزدیکی محل جنایت پرداختندکه مشخص شد ساعت ۲۲:۳۰ خودروی آزرا در کنار خیابان توقف می‌کند و سپس مرد جوانی با لباس سفید رنگ و پس از شلیک گلوله از خودرو پیاده می‌شود و پس از بررسی محل بار دیگر به سمت خودرو می‌رود و برای اطمینان از کشته شدن راننده گلوله دیگری شلیک می‌کند.

قاتل در ادامه و پس از شلیک گلوله از خودرو پیاده می‌شود و به سمت دیگر خیابان می‌رود و سوار خودروی زانتیا می‌شود و پس از دقایقی برای اطمینان بار دیگر به سراغ راننده خودروی آزرا می‌رود و با اطمینان از مرگ مرد جوان سوار بر خودروی زانتیا می‌شود و پا به فرار می‌گذارد.

دستگیری قاتل

همین سرنخ کافی بود تا ماموران با بررسی شماره پلاک خودروی زانتیا، مشخصات قاتل را که برادر قربانی این جنایت است، به دست آورند. صبح روز ۲۷ فروردین این مرد در خانه‌اش در منطقه تهرانپارس دستگیر شد و در بازرسی از خانه‌اش تفنگ کلت کمری به دست آمد. مرد برادرکش که راهی جز اعتراف نداشت به ماموران گفت: یک مغازه لوازم خانگی داشتم و زندگی خوبی را در کنار همسر و سه فرزندم می‌گذراندم تا این که مهر ۹۶ تصادف کردم و یکی از پاهایم شکست و دیگر نتوانستم مثل همیشه به محل کارم بروم.

وی افزود: سند مغازه به نام پدرم بود و بابت رهن مغازه ۱۵ میلیون تومان پول پیش و ماهانه ۵۰۰ هزار تومان اجاره می‌دادم، اما پس از تصادف مغازه را پس دادم و پدرم با اجاره دادن مغازه‌اش، بخشی از آن را به من می‌داد.

در خبری بخوانید: اخبار حوادث ناگوار

عامل جنایت ادامه داد: پول رهن مغازه را پدرم پس نداده بود. وقتی پول را در خواست کردم ادعا کرد که پول در اختیار برادرم است و باید آن را از کیوان بگیرم، اما برادرم نیز می‌گفت پول دست پدرمان است و این پاسکاری ادامه داشت. مادرم فوت کرده بود که یک بار به سراغ پدرم رفتم تا پولم را پس بگیرم که ادعا کرد پول را از مادرت بگیر.

عصبانی و خسته شده بودم و عید امسال برای تهدید کردن برادرم یک تفنگ کلت کمری خریدم تا شاید با تهدیدهایم پول را پس بدهند، اما کیوان بد دهن بود و به خاطر حرف هایش تصمیم به انتقام گرفتم.

شب حادثه در مسیر خانه بودم که دیدم برادرم در حال بستن مغازه‌اش است. به سراغش رفتم و از او خواستم منتظر بماند تا به خانه بروم و برگردم و دقایقی با هم حرف بزنیم، وقتی به خانه رفتم تفنگ را زیر لباسم گذاشتم و به سراغش رفتم.

سوار بر خودرویش در حال پرسه زنی در خیابان بودیم که در خیابان اتحاد به بهانه نشان دادن عکس هایم گوشی را به او دادم. در این لحظه تفنگ را از زیر لباسم بیرون کشیدم و به برادرم شلیک کردم. پس از قتل سوار خودرویم در خیابان پرسه زدم و دوباره به محل جنایت بازگشتم که دیدم پلیس در محل حضور دارد. قصد فرار به شهرستانمان را داشتم، اما خیلی زود دستگیر شدم.

صدور حکم

پس از اعترافات مرد برادرکش، پرونده برای صدور حکم نهایی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شد. در این جلسه قضات پس از شنیدن اظهارات متهم، وی را به قصاص نفس (اعدام) محکوم کردند.

پیچیدگی پرونده

روز گذشته پدر و دو فرزند قربانی جنایت که یک دختر ۱۳ ساله و یک پسربچه هستند به شعبه اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران مراجعه کردند.

پدر قربانی جنایت و قاتل از طرف خودش و نوه کوچکش که قیمومیت او را بر عهده دارد درباره حکم صادر شده اعلام بخشش کرد، اما دختر ۱۳ ساله کیوان، خواستار قصاص (اعدام) عمویش شد.

بنا به این گزارش، با توجه به این که دو تن از اولیای دم حاضر به بخشش شده‌اند، دختر مقتول برای اجرای حکم باید تفاضل دیه را پرداخت کند تا این حکم به اجرا برسد. به همین دلیل پرونده برای اجرای حکم باید منتظر تصمیم نهایی یا پرداخت تفاضل دیه این دختر باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز7 ساعت قبل
دو دختر جهانگرد چینی که به تازگی عکسی را از خود در کنار خودروی مرسدس بنز شان در داخل ناحیه تاریخی پکن در شهر ممنوعه گرفته‌اند باعث عصبانی شدن شهروندان چین شده‌اند. این دو دختر با خودروی مرسدس بنز ۱۰۰ هزار پوندی‌شان درون این مکان تاریخی ۶۰۰ سال عکس گرفته‌اند. کاربران چینی در رسانه‌های اجتماعی از مشاهده این عکس عصبانی شده‌اند. سالانه ۱۹ میلیون نفر از شهر ممنوعه در پکن بازدید می‌کنند. یکی از کاربران چینی با انتشار عکسی از امانوئل مکرون و همسرش که دو سال پیش به شهر ممنوعه سفر کرده بودند و از خودروی‌شان پیاده شدند نوشته است: "حتی رهبران خارجی نیز باید با پای پیاده به شهر ممنوعه وارد شوند و در آنجا پیاده‌روی کنند.

پاسخی به حاشیه سازی‌های اخیر اردکانیان: برنامه رییس مجلس، بازدید از مناطق سیل زده بود/ ما از فرصت حضور ایشان در استان برای افتتاح طرح آبرسانی استفاده کردیم

الفالف1 روز قبل
گروه اقتصادی الف، ۲۹ دی ۱۳۹۸، ۱۱:۴۵ ۳۹۸۱۰۲۹۰۸۷به گزارش الف، وزیر نیرو به حاشیه سازی در فضای مجازی درباره افتتاح طرح آبرسانی توسط رییس مجلس در سیستان و بلوچستان پاسخ داد. فیلم را ببینیدگفتنی است د کتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی (۲۳ دی ماه) در پی بارندگی شدید در استان سیستان و بلوچستان و برخی نقاط دیگر در جنوب شرقی کشور که به آب‌گرفتگی مشکل‌ساز برای مردم و در مواردی ویرانگر و خسارت‌بار انجامید، عازم سیستان و بلوچستان شد. رییس قوه مقننه در بدو ورود مورد استقبال رسمى استاندار و مقامات استان قرار گرفت و جمع خبرنگاران هدف از سفر خود به این استان را وقوع سیل اخیر در این استان عنوان کرد. دکتر لاریجانی ادامه داد: با توجه به گزارش‌های واصله از استان درباره سیل اخیر، مجموع نیازهای فوری استان و سایر نیازهای استان در زمینه زیرساخت‌ها از جمله ساخت راه آهن، بزرگراه‌ها و همچنین ایجاد اشتغال از دیگر اولویت‌های این سفر است. وی بازسازی منازل، تعمیر و نوسازی زیرساخت‌ها را اولویت اصلی در این شرایط برشمرد و تاکید کرد: خسارات وارده ناشی از سیل اخیر در حوزه کشاورزی نیز نیازمند برآورد و رسیدگی است.

تصادف مرگبار پراید و کامیون در بوشهر

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل

فیلم/ ورود اجساد شهروندان اوکراینی سانحه هوایی به کی‌یف

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
تابناکتابناک23 ساعت قبل
از این می‌ترسم که یک جایی تاریک باشد و حس کنم احتمال دارد در آن تاریکی آدم‌ها را از دست بدهم! از این می‌ترسم که یک جایی تاریک باشد و حس کنم احتمال دارد در آن تاریکی آدم‌ها را از دست بدهم! ساعتی که رفتم داخل ساختمان پلاسکو هیچ وقت فکر نمی‌کردم ساختمان بریزد. خشم از این که چرا این جسارت را داشتم و داخل پلاسکو رفتم و خوشحالی از زنده بودنم. سلیمانی با بیان این که شغل ما هم مثل آتش نشان هاست، گفت: اگر عاشق کارم نبودم داخل پلاسکو نمی‌رفتم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- به دستور فرمانده نیروی زمینی ارتش اولین محموله دارویی نیروی زمینی ارتش، به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال به منطقه سیل زده روستایی بخش نوبندیان چابهار ارسال شد. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، امیر سرتیپ دوم پزشک بهزاد موذن با بیان اینکه به دستور فرمانده نیروی زمینی ارتش اولین محموله دارویی نیروی زمینی ارتش، به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال به منطقه سیل زده روستایی بخش نوبندیان چابهار ارسال شد، گفت: فرمانده نیروی زمینی ارتش در بازدید میدانی از منطقه سیل زده سیستان و بلوچستان یکی از نیاز‌های اولیه مردم را کمبود دارویی احساس کرد و بلافاصله دستور ارسال یکصد قلم داروی پر مصرف و خاص را به منطقه صادر کرد. بیشتر بخوانید: همچنین امیر سرتیپ دوم معمار باشی ارشد نظامی ارتش در منطقه جنوب شرق در خصوص دارو‌های ارسالی گفت: با توجه به سیل و شیوع بیماری‌های فصلی، نیازمند به برخی دارو‌ها برای تجویز مردم در گروه‌های سنی بودیم که با دستور فرمانده نیروی زمینی ارتش و همکاران عزیزمان در اداره بهداشت و درمان و داروخانه ۲۹ فروردین نزاجا این دارو‌ها به منطقه نوبندیان جابهار ارسال شد. وی افزود: بیمارستان صحرایی نیروی زمینی ارتش با تیم پزشکی مجرب در منطقه روستایی از بخش نوبندیان چابهار مستقر است و روزانه صد‌ها نفر از مردم منطقه را ویزیت می‌کند. ارشد نظامی ارتش در منطقه جنوب شرق خاطرنشان کرد: یگان‌های ارتش تا زمانی که مردم منطقه نیاز داشته باشند در کنار آن‌ها خواهند بود و بیمارستان صحرایی نیز تا پایان ماموریت در منطقه مستقر است.

نظرها

اخبار بیشتر