نوید در ۱۵ سالگی قاتل شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. حوادث

نوید در ۱۵ سالگی قاتل شد

الفخبرگزاری الف |
پسری که پنج سال قبل در نوجوانی دست به جنایت زده بود، دیروز در دادگاه با دروغ گویی خودش را بی گناه خواند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در بررسی‌های پلیس مشخص شد این پسر در خارج از ایران نیز دست به قتل زده و به همین دلیل به ایران گریخته است.

درگیری بعد از مسابقه کشتی

اسفند سال ۹۳ وقوع درگیری خونین مقابل ورزشگاهی در شهریار به پلیس اعلام شد.

بررسی‌ها نشان می‌داد پس از برگزاری مسابقه کشتی در ورزشگاه، درگیری میان تماشاچیان بالا گرفته و پسر ۱۸ ساله‌ای به نام سعدی زخمی و به بیمارستان منتقل شده است.

پسرخاله قاتل

در حالی که تحقیقات پلیس آغاز شده بود، سعدی در بیمارستان تسلیم مرگ شد، اما قبل از مرگش به مأموران گفته بود پسر خاله‌اش ضربه مرگبار را به سینه او زده است.

اعتراف

بدین ترتیب، نوید ۱۵ ساله بازداشت شد و به درگیری خونین با پسر خاله‌اش اعتراف کرد.

نوید گفت: من از قبل با پسرخاله‌ام درگیر بودم. وقتی در ورزشگاه او را دیدم با او درگیر شدم و دوستم چاقو را به دستم داد.

به دنبال اعتراف‌های پسرنوجوان، دوست ۲۵ ساله وی نیز بازداشت شد، اما معاونت در قتل را گردن نگرفت.

دروغ گویی در دادگاه

در حالی که پنج سال از این ماجرا گذشته است، متهمان دیروز در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند.

در ابتدای جلسه وکیل اولیای دم برای متهمان حکم قصاص خواست.

سپس نوید که حالا ۲۰ سال دارد و از کانون اصلاح و تربیت به دادگاه منتقل شده بود جرمش را انکار کرد و گفت: من برای دیدن مسابقه کشتی به ورزشگاه رفته بودم که پس از مدت‌ها پسرخاله‌ام را آن جا دیدم. من و پسرخاله‌ام مدت‌ها بود با هم قهر بودیم. من حتی با او احوالپرسی نکردم. بعد از پایان مسابقه کشتی از ورزشگاه خارج شدم و آن جا بود که شنیدم چند نفر در ورزشگاه با هم درگیر شده‌اند. من پسرخاله‌ام را نکشتم و نمی‌دانم چه کسی او را کشته است. پلیس بی دلیل مرا دستگیر کرده است. قاضی گفت: پس چرا قربانی قبل از مرگش تو را به عنوان عامل جنایت معرفی کرده است و چند شاهد نیز تو را دیده‌اند که ضربه مرگبار را به سینه مقتول زدی؟!

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوادث چند روز اخیر

نوید پاسخ داد: شاهدان با من و خانواده‌ام خصومت قبلی داشتند به همین دلیل با دروغ گویی من را به دردسر انداختند. پسرخاله‌ام هم قبل از مرگش به خاطر خصومتی که با من داشت مرا به به پلیس معرفی کرد.

رازگشایی از جنایتی دیگر

سپس قاضی دادگاه ادامه داد: در استعلام از سفارت افغانستان مشخص شده تو متهم هستی که ۸۵ روز قبل از این ماجرا در افغانستان مردی را با شلیک تفنگ کشته‌ای و به همین دلیل برای فرار به ایران آمده‌ای. حالا چه دفاعی داری؟ متهم پاسخ داد: نه من هرگز تفنگ نداشته و کسی را نکشته‌ام.

وی درباره اختلاف با پسر خاله‌اش به قضات گفت: سه سال قبل از کشته شدن سعدی، یکی از بستگان آن‌ها فوت شد. در محله مان رسم است بعد از فوت یک نفر، اقوام نزدیک برای خانواده عزادار غذا می‌برند، اما چون ما خانواده فقیری بودیم وغذایی نداشتیم که به خانه خاله‌ام ببریم آن‌ها از ما ناراحت شدند و همین موضوع باعث شد تا من و سعدی با هم قهر باشیم، ولی این ماجرا باعث نشده بود که قصد کشتن او را داشته باشم.

سپس دوست نوید روبه روی قضات ایستاد و گفت: من اتهام معاونت در قتل را قبول ندارم. من چاقویی نداشتم تا به دست نوید بدهم. خانواده من در ایران نیستند و به همین دلیل ناتوانی درسپردن وثیقه پنج سال است که در زندان مانده‌ام. من بی گناهم. بنابر این گزارش، با پایان دفاعیات دو متهم، قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تصادف مرگبار پراید و کامیون در بوشهر

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین8 ساعت قبل

وضعیت «بشاگرد» پس از ۹ روز همچنان بحرانی است +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام حسین مختاری، امام جمعه شهرستان بشاگرد عصر امروز اظهار داشت: وضعیت بشاگرد پس از گذشت ۹ روز از سیل اخیر همچنان بحرانی است. بیشتر بخوانید: اوضاع روستاهای سیل زده بشاگرد بحرانی استوی افزود: هنوز جاده ارتباطی بیش از ۵۶ روستا مسدود است، وضعیت برق برخی از روستاهای گافر پایین، فراهک و کروچ کلن همچنان طبق معمول وصل نیست. امام جمعه شهرستان بشاگرد گفت: هر کجا برق نباشد ارتباط تلفنی هم تحت تأثیر قرار می‌گیرد که نیاز است اداره برق در این خصوص تمهیدات بیشتری را اتخاذ کند. امام جمعه بشاگرد یادآور شد: به هنگام بارندگی راه ارتباطی هر ١٨٠ روستای بشاگرد با مرکز شهرستان قطع می‌شود که نیازمند برنامه‌ریزی و تمهیدات اساسی در این خصوص است. خطیب جمعه شهرستان بشاگرد عنوان داشت: دلیل اصلی مسدود بودن راه روستاهای سیل‌زده، عدم فروکش شدن آب رودخانه جگین و باتلاقی بودن راه‌هاست.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
معاون سازمان امداد و نجات هلال احمر: اولویت ما لکه گیری و توزیع بسته‌های غذایی یک ماهه است. به گزارش خبرگزاری صداوسیما معاون سازمان امداد ونجات هلال احمر در برنامه تیتر امشب شبکه خبر افزود: ۱۵۰ تیم به استعداد ۱۶۰ نفر در استان سیستان و بلوچستان و ۶۵ تیم هم از استان‌های معین برای امدادرسانی بکارگیری شده‌اند. رئیس مرکز خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی هم گفت: با سامانه فعلی در دو سه روز آینده بارش خاصی در مناطق سیلزده نخواهیم داشت. وی گفت: الان تلاش می‌کنیم راه‌ها را با امکانات موجود ایمن سازی و برای تردد مقاوم و ایمن کنیم. وی با اشاره به بازدید رئیس جمهور و رئیس مجلس از مناطق سیلزده گفت: امیدواریم با دستورات و قول‌های رئیس جمهور و رئیس مجلس، علاوه بر رفع مشکلات سیل اخیر، جهشی در شرایط کلی استان نیز رخ دهد.

پاسخی به حاشیه سازی‌های اخیر اردکانیان: برنامه رییس مجلس، بازدید از مناطق سیل زده بود/ ما از فرصت حضور ایشان در استان برای افتتاح طرح آبرسانی استفاده کردیم

الفالف12 ساعت قبل
گروه اقتصادی الف، ۲۹ دی ۱۳۹۸، ۱۱:۴۵ ۳۹۸۱۰۲۹۰۸۷به گزارش الف، وزیر نیرو به حاشیه سازی در فضای مجازی درباره افتتاح طرح آبرسانی توسط رییس مجلس در سیستان و بلوچستان پاسخ داد. فیلم را ببینیدگفتنی است د کتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی (۲۳ دی ماه) در پی بارندگی شدید در استان سیستان و بلوچستان و برخی نقاط دیگر در جنوب شرقی کشور که به آب‌گرفتگی مشکل‌ساز برای مردم و در مواردی ویرانگر و خسارت‌بار انجامید، عازم سیستان و بلوچستان شد. رییس قوه مقننه در بدو ورود مورد استقبال رسمى استاندار و مقامات استان قرار گرفت و جمع خبرنگاران هدف از سفر خود به این استان را وقوع سیل اخیر در این استان عنوان کرد. دکتر لاریجانی ادامه داد: با توجه به گزارش‌های واصله از استان درباره سیل اخیر، مجموع نیازهای فوری استان و سایر نیازهای استان در زمینه زیرساخت‌ها از جمله ساخت راه آهن، بزرگراه‌ها و همچنین ایجاد اشتغال از دیگر اولویت‌های این سفر است. وی بازسازی منازل، تعمیر و نوسازی زیرساخت‌ها را اولویت اصلی در این شرایط برشمرد و تاکید کرد: خسارات وارده ناشی از سیل اخیر در حوزه کشاورزی نیز نیازمند برآورد و رسیدگی است.
ایمناایمنا1 روز قبل
به گزارش ایمنا، پلیس انگلیس مسئولین یک مدرسه را به جرم نصب دوربین مداربسته در سرویس بهداشتی مدرسه دخترانه دستگیر کردند. بنا به گزارش پلیس، متهمان با نصب دوربین مداربسته در سرویس بهداشتی موجب آزار و اذیت دانش آموزان شدند که با شکایت پدر دختری ۱۱ ساله به اداره پلیس و مطرح کردن این موضوع با ماموران خواستار پیگیری این اتفاق شدند. در بررسی‌های صورت گرفته خانواده پسر جوان گفتند: ساعاتی قبل از حادثه خانه را ترک کردیم و زمانی که به خانه آمدیم با جسد پسرمان مواجه شدیم. یک اسلحه شکاری در نزدیکی جسد کشف شد که گلوله‌ای از آن شلیک شده و پسر جوان را به‌کام مرگ کشانده بود. رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق افزود: تعداد اوراق سندهای دفترچه‌ای فعلی بسیار زیاد است.
ایمناایمنا1 روز قبل
رییس جمهور همچنین با دستور به وزیر نیرو برای تسریع در روند تکمیل دو سد استان، خبر داد که ۱۴ هزار واحد مسکونی روستایی و شهری آسیب دیده در مناطق سیلزده در این استان بازسازی خواهد شد. رییس جمهور اضافه کرد: اینکه در این حادثه به رغم مشکلات زیادی که داشت، آسیب جانی نداشتیم برای مردم، دولت، نیروهای مسلح و هم برای نیروهای امدادی، هلال احمر، اورژانس، ستاد بحران، استانداری و فرمانداری، افتخار است. رییس جمهور خاطرنشان کرد: البته مردم از لحاظ زندگی، محل مسکونی، کشاورزی، راهها و زیربناهای شان مشکلات فراوانی پیدا کردند و این مشکلات باید رفع شود و ان شاءالله رفع خواهیم کرد. حالا هر مقدار خسارتی که هست اینها مسائلی است که ما با آن مواجه هستیم. خبر تکمیل می‌شود …

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

بهترین بازی‌های اندروید ایرانی ۹۸؛ با محبوبترین بازی‌های اندرویدی ایرانی آشنا شوید!

تکراتوچند ثانیه قبل

سولسشایر: شانس با ما یار نیست/ راشفورد ۶ هفته دور از میادین خواهد بود

تسنیم8 دقیقه قبل

اجتماع فاطمی در میدان‌های بزرگ شهرهای کشور برگزار می‌شود

مهر8 دقیقه قبل

توسعه کتابخوانی در درگز نیازمند راه‌اندازی کتابخانه سیار است

ایسنا10 دقیقه قبل

اعتبار و تسهیلات بانکی برای سیلزدگان ۳ استان

آفتاب‌نیوز11 دقیقه قبل

درگیری لفظی روی کین و جیمی کرگر؛ روی کین: شاید به این دلیل که لمپارد یک فرد انگلیسی است خوب کار می‌کند!

طرفداری12 دقیقه قبل

کلاهبرداری ۲۰ میلیاردی از پولداران تهرانی

رکنا13 دقیقه قبل