اولین معدن آهن در لرستان جواز کشف گرفت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
اولین معدن آهن در لرستان جواز کشف گرفت

اولین معدن آهن در لرستان جواز کشف گرفت

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/لرستان رئیس سازمان صمت لرستان گفت: اولین معدن آهن در این استان جواز کشف گرفت.

محمدرضا صفی‌خانی در دیدار استاندار لرستان با صاحبان واحدهای تولیدی این استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: رویکردی که در سال ۹۸ در رابطه با توسعه استان تبیین شد رویکردی جدید با توجه به برنامه‌های کلیدی در جهت تقویت تولید بود.

وی ادامه داد: این رویکرد مبنی بر این است که واحدهای تولیدی فعال که می‌توانند ایجاد انگیزه در تولید و تحول اقتصادی در استان کنند، شناسایی شده تا این واحدها نقش بهتری در اقتصاد بازی کنند.

صفی‌خانی افزود: علی‌رغم همه مشکلاتی که گریبان‌گیر تولید در این استان است، ۱۷۸ واحد تولیدی در لرستان فعالند.

رئیس سازمان صمت لرستان تصریح کرد: این واحدها طی سال‌های اخیر افزایش نیرو و سرمایه داشته و نقش فعالی در بازار دارند.

وی با تاکید بر اینکه تنوع صنعت در لرستان بالاست، اظهار کرد: این تنوع صنعت می‌تواند کمک کند که بتوانیم برنامه‌ریزی بهتری در راستای افزایش تولید و رشد اقتصادی در استان داشته باشیم.

صفی‌خانی با اشاره به اینکه لرستان در حوزه تولید دارو و زنجیره تولیدی آن حرف برای گفتن دارد و در سایر حوزه‌ها چون صنعت فولاد نیز چنین است، یادآور شد: اولین معدن آهن در این استان جواز کشف را گرفت و به نام سردار شهید سلیمانی نامگذاری شد.

رئیس سازمان صمت لرستان یادآور شد: چهار سال گذشته ۱۴ ماده معدنی در استان داشیم و در حال حاضر ۲۱ ماده معدنی پروانه کشف و بهره‌برداری گرفته‌اند.

وی گفت: مدیران لایق واحدهای صنعتی یک پتانسیل قوی برای فعال کردن هر چه بیشتر واحدهای تولیدی در لرستان است. نگاه ما ایجاد تحرک در این واحدها با توجه به ظرفیت‌های موجود است.

صفی‌خانی ادامه داد: در چند سال اخیر علیرغم اینکه فشارهای زیادی بر واحدهای تولیدی استان وارد شده اما امار تولید رشد داشته است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهری TV | تأثیر چشم‌گیر شیوع کرونا بر بازار فناوری جهان

همشهریهمشهری1 روز قبل

نحوه سرو غذا بین بیماران کرونا در چین +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به نحوه سرو غذا و دارو در بیمارستان ساخته شده ظرف ۹ روز در چین جهت درمان بیماران مبتلا و یا مشکوک به ویروس کرونا توجه نمایید.

خوانندگی و رقص خانم‌ها در ستاد انتخاباتی! / فیلم

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل

فیلم/ ماشین‌سواری امروز روحانی و جهانگیری

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم/ تهدید اسرائیل با هم‌پیمانان سنی‌مذهب ایران

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
«افضل اشرف» کارشناس مسائل نظامی: اعلام معامله‌قرن، گروه‌های فلسطینی را به ایران نزدیکتر کرده و بعید نیست که علاوه بر هم‌پیمانان شیعی، در تحولی تازه شاهد استفاده ایران از گروه‌های نیابتی سنی‌مذهب باشیم.

فیلم/ نظر مردم درباره عملکرد اصلاحات و اعتدال

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر