به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. فرهنگ

به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید

ایلناخبرگزاری ایلنا |
زمستان تهران به غیر از دود و آلودگی هوا می‌تواند در ارتفاعات زیبا باشد. پیست اسکی توچال هر سال میزبان گردشگرانی می‌شود که دوست دارند در میان ابرها روی برف سر بخورند.

به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 1

به گزارش خبرنگار ایلنا، عموما کلان‌شهرها را به شلوغی، ازدحام و ترافیک می‌شناسیم و کمتر پیش می‌آید که جنبه‌های زیبای آن‌ها به چشم بخورد. تهران نیز به عنوان پایتخت کشور از این امر مستثنی نیست. هرچند قدمت زندگی در تهران به دوران نوسنگی می‌رسد اما آنچه امروز در تهران جریان دارد نه تنها با صد سال پیش خود تفاوت‌های فاحشی دارد، بلکه تقریبا هیچ اثری از آنچه در گذشته جریان داشت، دیگر نیست. شاید بتوان به جرات گفت تنها آثار باقی مانده از گذشته‌های دور برای تهران، همان ناهمواری‌های طبیعی باشد که کوهپایه‌های البرز آن را شکل داده‌اند. به واسطه قرار گرفتن دشت تهران در میان ارتفاعات و کوه‌هاست که «ته ران» نام گرفته است.

هر اندازه تهرانی که در گودی پای کوه‌ها قرار دارد آب و هوایی خشک و نسبتا گرم دارد، کوهپایه‌ها و قله‌های اطراف آن آب و هوایی سرد دارند و برفگیر هستند. یکی از معروف‌ترین قله‌های اطراف تهران که این روزها تبدیل به محلی برای تفریح و گردش شده، ‌توچال است.

چگونه به توچال برسید؟

توچال در شمال تهران قرار دارد و برای رسیدن به آنجا چند مسیر پیش روی شما قرار خواهد گرفت، اگر برای رفتن به توچال از خودرو شخصی استفاده می‎کنید خود را به ولنجک برسانید، خیابان ولنجک را تا انتها بالا بروید تا به پارکینگ توچال برسید. ماشین خود را پارک کنید و ادامه مسیر را تا ایستگاه ۱ تله کابین و بام تهران یا باید پیاده بروید یا با اتوبوس‌هایی که در نظر گرفته شده، طی کنید.

فراموش نکنید که حتی این مسیر کوتاه که شما را تا پای محل اصلی آغاز کوهنوردی می‌رساند نیز مملو از جاذبه‌های زیبا از آبشار و درختچه‌ها و قندیل‌ها گرفته تا کافه‌ها و استراحتگاه‌هایی است که برخی پای رودخانه و برخی در دامنه کوه احداث شده‌اند. حتا گلخانه‌ای نیز در این مسیر قرار دارد که گشت و گذار در آن با دیدن انواع گیاهان و کاکتوس‌ها جذاب خواهد بود.

اگر می‎خواهید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید با استفاده از اتوبوس‎های خط میدان ولنجک - پایانه شهید افشار در ایستگاه هفدهم از اتوبوس پیاده شوید و با ماشین‎های گذری به ورودی توچال برسید.

البته مسیرهای دیگری برای رسیدن به توچال هست. باید ابتدا به تجریش برسید و برای رسیدن به آن می‎توانید از متروخط یک یا ‌اتوبوس‌های BRT خط راه‎آهن- تجریش استفاده کنید. با رسیدن به پایانه تجریش، سوار تاکسی‎های میدان سربند شوید و به دربند برسید و مابقی مسیر را باید پیاده طی کنید تا به توچال برسید.

اما اگر منطقه زندگی شما در شرق توچال است، می‎توانید از مسیر دارآباد استفاده کنید و برای سمت غرب هم مسیر کلک‎چال به تجریش و دربند می‎رسد. اگر مسیر میدان درکه انتخاب بهتری برای شماست از مینی‌بوس‎های درکه برای رسیدن به توچال استفاده کنید. همچنین انتهای مسیر اتوبان صیاد شیرازی به دارآباد می‎رسد که بعد از پارک ماشین‎ها در پارکینگ دارآباد می‎توانید پیاده‌روی خود را برای رسیدن به توچال آغاز کنید.

از پارکینگ تا تله کابین

رسیدن به پارکینگ توچال و پای کوه آغازی برای سفری یک یا چند روزه در میان آسمان و زمین و صعود به سرزمین‌ ابرهاست. با قرار گرفتن در فراز این بلنداست که می‌توانید به واقعیت نامگذاری بام تهران پی ببرید. تمام تهران زیرپای شماست و وسعت دیدتان به اندازه افقی بی‌پایان است. منظره‌ای از تهران پیش روی شما نمودار می‌شود که هیچگاه فراموش نخواهید کرد. می‌توانید روی صندلی‌های چوبی بنشینید و در میان رویاهایتان غرق شوید البته باتوجه به تعدد دکه‌های فروش خوراکی‌ و کافه‌ها انواع خوشمزه‌های مختلف از آش رشته و آش دوغ گرفته تا املت، سوسیس تخم مرغ، کلاب، چای و قهوه و حتی بستنی را می‌توانید خریداری و نوش جان کنید و بر لذتتان بیافزایید.

توچال از جمله جاذبه‌های گردشگری است که معمولا تمام روزهای سال پذیرای گردشگران است اما محبوبیت اصلی آن به دلیل پیست اسکی است چراکه این پیست، ‌ بزرگترین پیست اسکی برفگیر کشور است؛ از این رو شاید بهترین فصل سفر به این منطقه، پاییز و زمستان یا بعد از بارش نخستین برف سال باشد. برای رسیدن به پیست می‌توانید با تله کابین تله کابین پروازی بر فراز ابرها داشته باشید و در هریک از ایستگاه‌ها که دوست دارید پیاده شوید. البته همان ابتدای مسیر باید مقصد را مشخص و بلیت مورد نظر را خریداری کنید.

برف و دیگر هیچ

هرچنددر مسیر رسیدن به پیست و ارتفاعات توچال ۶ ایستگاه برای خدمات دهی در نظر گرفته شده اما برای خرید بلیت تله کابین‎ توچال فقط چند گزینه از جمله ایستگاه ۱ به ۲، ۱ به ۵ و ۱ به ۷ پیش روی شما قرار دارد. با این وجود در هر ایستگاه بسته به مکان قرارگیری شامل امکانات اولیه و اتراق کوهنوردان ازجمله سرویس بهداشتی و تخت‌هایی برای استراحت در نظر گرفته شده و در برخی از ایستگاه‌ها نیز آلاچیق، رستوران و محیطی گرم ساخته شده تا بتوانید دمی بیاسایید و غذاهای گرم مانند انواع سوپ و آش، ‌ عدسی، ‌لوبیا، ‌ املت، ‌ انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم و … را در اختیار داشته باشید.

پیست اسکی در ایستگاه هفتم قرار دارد که نزدیکترین پیست اسکی به تهران است و در ارتفاع ۳۸۵۰ متری واقع شده.

تله سیژ و یک تله اسکی برای جابه‌جایی مسافران و اسنوموبیل سواری در پیست اسکی از امکانات این مجموعه است که با استفاده از آن می‎توانید آدرنالین خونتان را بیشتر و هیجان را تجربه کنید.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

اینجا نقطه‌ای‌ست که تا چشم کار می‌کند سفیدی و برف است و دیگر هیچ؛ شما هستید، آسمان، خورشید، ابر و برف. می‌توانید نقاطی را پیدا کنید که در خلائی باورنکردی غوطه‌ور شوید و از سکوت طبیعت لذت ببرید. البته در پیست اصلی معمولا در روزهای تعطیل، جمعیت به اندازه‌ای می‌شود که شاید حتی نتوانید چوب‌های اسکی‌ را به راحتی و بدون آنکه کسی به شما بخورد، ‌پایتان کنید.

پیست اسکی توچال از بخش‌های مختلفی از جمله تله کابین، پیست اسکی، مدرسه اسکی، هتل، رستوران، تله و تله سیژ تشکیل شده و هر سال میزبان جشنواره اسکی روی یخ می‌شود.

این جشنواره معمولا اوایل زمستان‌ و در سه بخش اسکی تورینگ، اسکی آلپایین و اسنوبرد برگزار می‎شود. می‌توانید با پرداخت هزینه‌ برای شرکت در این جشنواره، ‌ چند روز از پیست استفاده کنید و چند شب نیز در هتل اقامت داشته باشید.

افراد عادی برای استفاده از پیست اسکی باید در کلاس‎های آموزشی ثبت نام کنند و بعد از طی دوره سه روزه می‎توانند اسکی کنند، این دوره‎ها در دوبخش اسکی آلپاین و اسکی اسنوبورد برگزار می‎شود. در اسکی آلپاین دوچوب و دوباتوم و در اسکی اسنوبورد یک تخته مورد استفاده می‎شود. اگر به دلیل قیمت‎های بالای تجهیزات اسکی توان خرید آن را ندارید، برخی از تجهیزات مانند تخته و باتوم را می‎توانید اجاره کنید اما وسایل دیگر مثل لباس و عینک را باید شخصا خریداری کنید.

برف بازی، ساختن مجمسه‌های برفی، خوابیدن در میان برف‌ها و حتی گاهی تیوپ سواری آن هم در پیست مخصوص از دیگر تفریحاتی است که می‌توانید در پیست توچال تجربه کنید.

هتلی در میان ابرها

در نقطه پایینی این پیست و در ارتفاع ۳۵۰۰ متری آن، هتل توچال قرار دارد. هتلی با نمایی چوبی و زیبا که در میان سفیدی برف همچون نگینی خاص می‌درخشد و یکی از مرتفع‌ترین هتل‎های دنیا به شمار می‌رد. در این مجموعه خدمات و امکانات لازم برای اسکی در اختیار شما گذاشته می‌شود ضمن آنکه کیلینیک پزشکی آماده ارائه خدمات است. در کنار امکانات ورزش اسکی، تفریحات دیگری مانند فوتبال دستی، بیلیارد، شطرنج، بازی‌های مجازی و … هم وجود دارد. فراموش نکنید که اقامت کودکان زیر ۷ سال و افراد بیش از ۵۵ سال در این مجموعه ممنوع است.

کوهنوردی به سبک توچالی‌ها

گزینه دیگری هم برای رسیدن به پیست توچال وجود دارد که اگر کوهنورد حرفه‌ای هستید می‌توانید این گزینه را انتخاب و سفر خود را به سمت قله توچال آغاز کنید.

با انتخاب این گزینه، مسیرهای مختلف برای رسیدن به پیست پیش رویتان قرار می‌گیرد، چنانکه با رسیدن به توقف‌گاه چشمه با طی مسیری که به شکل جاده‌ای، خاکی و پرفراز و نشیب است و در فصول سرد معمولا از برف پوشیده شده، به ایستگاه دوم تله‌کابین، ایستگاه پنجم تله‌کابین، ایستگاه هفتم تله‌کابین و به قلهٔ توچال خواهید رسید.

البته انتخاب مسیر اغلب کوهنوردان پارک جمشیدیه است، درصورت انتخاب این مسیر به تپه و حسینیه نورالشهدا و برج پیش آهنگی می‎رسید، اگر مسیر را ادامه دهید به قله زیبای کلک‎چال می‎رسید که فرصت خوبی برای گذران اوقات فراغت و مانوس شدن با طبیعت در اختیار کوهنوردان و طبیعت دوستان قرار می‎دهد. سپس از دره قله پیازچال عبور و به توچال خواهید رسید.

اگر مسیر منتهی به دربند را انتخاب کنید، بدانید که این مسیر، قدیمی‌ترین و رایج‎ترین مسیر است. با ادامه مسیر به دوراهی اوسون و بعد درهٔ اوسون خواهید رسید. پایگاه امداد و نجات داوودی را در مسیر خواهید دید و با ادامه مسیر به آبشار دوقلو و شیرپلا می‎رسید که پناهگاهی سه طبقه در آن وجود دارد. طبقه اول آن رستوران است که برای میل صبحانه مختصر مانند نیمرو، عدسی و املت می‎توانید از آن استفاده کنید و دوطبقه بعدی خوابگاه و استراحتگاه بانوان و آقایان به طور مجزا است. دقت کنید که برای استراحت در آنجا باید قبل از ساعت ۱۰ شب به آنجا برسید، زیرا از آن ساعت تا ۵ صبح درهای آن بسته می‎شود. اگر مسیر را ادامه دهید به جان‎پناه امیری خواهید رسید، که به علت فوت فردی به همین نام توسط خانواده او ساخته شد. این جان‎پناه چهار دیواری است که فقط شما را از سرما حفظ خواهد کرد و فاقد امکانات دیگر است.

اگر در پاییز هوای رفتن به توچال به سرتان زد، بدانید که شهرستان‎های؛ آهار، شکرآب و شهرستانک در پشت توچال قرارداند که به پاییزهای زیبایشان معروفند. اغلب عکاسان برای گرفتن عکس به آنجا سفر می‎کنند و جاده دسترسی آن به توچال از جاده فشم است. سمت چپ در میدان اوشوم به سمت شهرستان آهار می‎رود و اگر به مسیر ادامه دهید به امامزاده و آبشار شکرآب در انتهای آهار می‎رسید.

شکم گردی در توچال

تغذیه یکی از مهمترین اصول گردشگری در هر منطقه‎ای است و یکی از مهمترین تفریحاتی است که افراد را به سمت توچال می‎کشاند. وجود فودکورت توچال، رستوران‎ها، کافه‌ها و غرفه‎های مختلف فروش مواد غذایی این مجموعه را به گزینه‎ای مناسب برای شکم گردی تبدیل کرده است و در آن انواع فست فودها، غذاهای ایرانی و خارجی از قبیل اسنک‎ها و آش‎های مختلف و نوشیدنی‎های گوناگون سرو می‎شود. بنابرین شکم‌گردی در توچال می‎تواند سلیقه غذایی بسیاری از گردشگران را پوشش دهد.

ضمن آنکه بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده ماست‌های میوه‌ای، ‌ بستنی و لبنیات، ‌ غرفه‌های را برای فروش این محصولات اجاره کرده‌اند و گزینه‌های متعددی را پیش روی علاقه‌مندان قرار می‌دهند.

به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 35به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 36به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 37به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 38به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 39به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 40به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 41به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 42به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 43به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 44به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 45به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 46به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 47به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 48به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 49به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 50به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 51به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 52به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 53به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 54به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 55به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 56به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 57به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 58به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 59به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 60به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 61به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 62به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 63به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 64به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 65به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 66به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 67به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 68به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 69به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 70به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 71به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 72به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 73به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 74به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 75به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 76به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 77به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 78به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 79به سرزمین ابرها بروید و روی برف سر بخورید - 80

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آنونس «کتونی زرنگی» منتشر شد/ پخش پس از ایام فاطمیه

مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی پروژه، سریال تلویزیونی «کتونی زرنگی» به کارگردانی علی ملاقلی پور و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه، پس از ایام فاطمیه روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود. تصویربرداری این سریال آخرین روزهای خود را سپری می‌کند و مراحل فنی آن به طور همزمان پیش می‌رود تا بزودی آماده پخش شود. به همین مناسبت نخستین آنونس رسمی این سریال منتشر شد. ساخت این آنونس را سیاوش کردجان برعهده داشته است. هدایت هاشمی، افسانه چهره‌آزاد، ملیکا شریفی‌نیا، علی سلیمانی، جواد پورزند، شاپور کلهر، با معرفی زوج علیرضا جعفری و مصطفی ساسانی، با حضور محمود جعفری، با هنرمندی برزو ارجمند و سحر ولدبیگی و بازیگران خردسال رادمهر رزمجوی و عماد شعبانی در «کتونی زرنگی» به ایفای نقش می‌پردازند.

خواننده و نوازنده‌ای که فرنگی‌ها را هم به شگفتی واداشت (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران12 ساعت قبل
اینکه ایران به لحاظ برخورداری از انواع موسیقی‌های محلی مناطق مختلف خود، الگویی متنوع از موسیقی نواحی در میان کشورهای دنیا محسوب می‌شود، امری بدیهی است. طبعا در این میان موسیقی خراسان و به‌طور مشخص، شمال خراسان نیز به عنوان نمونه‌ای درخشان از موسیقی نواحی ایران جایگاه مهمی در این عرصه دارد. یکی از مثال‌های مهم در این زمینه، می‌توان به اجرای ستال ۲۰۰۰ حاج قربان سلیمانی فقید به همراه پسرش علیرضا و نوه‌اش هیبت‌الله در فرانسه اشاره کرد. اجرای حاج قربان، علیرضا و هیبت‌الله سلیمانی از آن‌رو اهمیت دارد که بیش از هر چیز بیانگر انتقال این سنت موسیقایی از نسلی به نسل دیگر است. این از غرایب روزگار ما در این سرزمین گربه‌سان نیست؟ موسیقی شمال خراسان-بحرطویل-استاد حاج قربان سلیمانی

«سین_ی_لام»؛ سیستان و بلوچستان را دریابیم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بسته فرهنگی این هفته به موضوعاتی چون اخبار جشنواره‌های فجر و فعالیت هنرمندان به منظور کمک به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان پرداخته است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در بسته فرهنگی این هفته خواهید دید: >> اهالی رسانه زمان نمایش فیلم‌های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر را مشخص کردند>> راهیابی چهار فیلم اولی به بخش سودای سیمرغ>> شهادت مظلومانه سردار سلیمانی یک سیمرغ به سیمرغ‌های جشنواره فیلم فجر اضافه کرد>> چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر با نگین سلیمانی مهمان گلزار شهدای کرمان شد>> دیوارنگاره جدید میدان ولیعصر در پی حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی>> سیل سیستان و بلوچستان، هنرمندان را به صحنه آورد

همه دنیام؛ بهنام بانی

تابناکتابناک1 روز قبل
همه چی واسه تو ولی دل تو برامچیزی به غیر تو نمیخوام نه نمیخواماونی که نفسم بنده به نفساشتویی که فقط میمونه پاش بدونی کاشدنیام اومدی تو دنیام دل بده بمون بام عاشق توامتو شدی همه دنیام هر جا بری اونجام دست تو دستام عاشق توامدنیام اومدی تو دنیام دل بده بمون بام عاشق توامتو شدی همه دنیام هر جا بری اونجام دست تو دستام عاشق توامعاشق تواممیشناسم تو رو بهتراز هر کی که بگیاحساسم واسه هیچکسی نیست جز تو یکیعشق تو واسه من تکراری نمیشهدلتنگم دیگه دل تو دلم نیست واسه تودلتنگم میدونی فقط این حس و به تو دارم چون تو برام میمونی همیشهمی‌دونی چقدر خاطره دارم ازت دار و ندارم تویی فقط تویی فقطدیوونه توام من عاشق تو شدم تو رو می‌خوامت واسه خودم واسه خودمدنیام اومدی تو دنیام دل بده بمون بام عاشق توامتو شدی همه دنیام هر جا بری اونجام دست تو دستام عاشق توامدنیام اومدی تو دنیام دل بده بمون بام عاشق توامتو شدی همه دنیام هر جا بری اونجام دست تو دستام عاشق توامعاشق تواممیشناسم تو رو بهتراز هر کی که بگیاحساسم واسه هیچکسی نیست جز تو یکیعشق تو واسه من تکراری نمیشهدلتنگم دیگه دل تو دلم نیست واسه تودلتنگم میدونی فقط این حس و به تو دارم چون تو برام میمونی همیشه «همه دنیام» یکی از قطعات موسیقی بهنام بانی است. موزیک ویدیو این قطعه را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید. «همه دنیام» یکی از قطعات موسیقی بهنام بانی است. موزیک ویدیو این قطعه را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.

جاده موزیکال در مجارستان + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین13 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| جاده شماره ۶۷ مجارستان یک جاده خاص و جالب است. طبق برنامه‌ریزی‌های مدیران محلی، به منظور بزرگداشت لازلو بودی، خواننده درگذشته مجار، یکی از آهنگ‌های او در این جاده به شکل جالبی تعبیه شده است. توسط شیار‌هایی که در جاده به وجود آمده، با عبور لاستیک روی آن‌ها صدای موسیقی شبیه سازی می‌شود. برای اینکه آهنگ به طبیعی‌ترین شکل ممکن شنیده شود، خودرو‌های عبوری باید سرعتی نزدیک به هشتاد کیلومتر بر ساعت داشته باشند. منبع: فرارو

شهادت بزرگ در آینه اشعار

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

سیدحسن نصرالله: آشنایی من با حاج قاسم به سال ۱۹۹۲ برمی‌گردد / وقتی فرمانده نیروی قدس شد، منتظر نشد ما به ایران برویم و تبریک بگوییم؛ خودش به لبنان آمد / او در تمام روز‌های جنگ ۳۳ روزه کنار ما و در اتاق عملیات بود

انتخاب1 روز قبل

دیدار دوستانه پرسپولیس و سایپا لغو شد

وانانیوز14 ساعت قبل

بشنوید | حمله حسن عباسی به مسعود کیمیایی | زیر تابوت شماها را پنج‌ هزار نفر هم نمی‌گیرد …

همشهری13 ساعت قبل

مسافرکش شیطان صفت

صدا و سیما1 روز قبل

توافق تجاری آمریکا و ایران!

جام نیوز12 ساعت قبل

کسی در دنیا فکر حمله به آمریکا را هم نمی‌کرد ….!

مهر1 روز قبل

دختر روس که جاذبه‌های ایران را در اینستاگرام معرفی می‌کند+تصاویر

آفتاب‌نیوز1 روز قبل

روایت فرمانده قرارگاه حضرت زینب از بازداشت فرمانده بزرگ داعشی با لباس جلف و آرایش زنانه

رکنا2 روز قبل

برپایی ۱۰۴ پایگاه در کرمانشاه برای کمک به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان

ایسنا1 روز قبل

تا خدا بنده‌نواز است … | پاسخ شهاب حسینی به انتقادها، نفرین‌ها و فحاشی‌ها

همشهری1 روز قبل