ادامه ابهامات درباره برانکو - تیم‌ملی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. ورزشی

ادامه ابهامات درباره برانکو - تیم‌ملی

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
بازگشت برانکو به فوتبال ایران و مصاحبه‌های مقام‌های مسئول درخصوص حضور این مربی در بین گزینه‌های مربیگری تیم ملی، موضوعی است که برای همه ما به امری طبیعی تبدیل شده، اما دریغ از یک قدم مثبت برای تحقق این امر.

فرهیختگان: بازگشت برانکو به فوتبال ایران و مصاحبه‌های مقام‌های مسئول درخصوص حضور این مربی در بین گزینه‌های مربیگری تیم ملی، موضوعی است که برای همه ما به امری طبیعی تبدیل شده، اما دریغ از یک قدم مثبت برای تحقق این امر. موضوع حضور برانکو در تیم ملی باعث شد از طریق نزدیکانش در ایران شایعات را پیگیری کنیم. شواهد نشان می‌دهد نام وی رسما از بین گزینه‌ها کنار رفته است.

تنها تماس رسمی توسط تاج

اینکه برانکو گزینه هدایت تیم ملی بود را نمی‌توان کتمان کرد، هرچند این موضوع زمانی اتفاق افتاد که تاج رئیس فدراسیون فوتبال بود و به خاطر بیماری از حضور در راس فدراسیون کناره‌گیری نکرده بود. تاج چند وقت پیش از اینکه دچار بیماری شود با برانکو به صورت شخصی تماس گرفت و شرایط تیم ملی را برای او تشریح کرد و نظرات او را درخصوص خواسته‌های مالی و غیر مالی‌اش جویا شد.

هر چند این تماس خروجی چندان مثبتی نداشت و طرفین بر سر برخی از مسائل اختلاف نظر زیادی داشتند، اما می‌توانست امیدوار‌کننده باشد که در ادامه آنها بتوانند خواسته‌هایشان را به یکدیگر نزدیک کنند و درنهایت این همکاری شکل بگیرد.

بریز و بپاش‌هایشان برای ویلموتس بود و …

ظاهرا موضوعی که برای برانکو سنگین بود به پیشنهادهای مالی فدراسیون به برانکو بر می‌گشت، هر چند باشگاه پرسپولیس توسط انصاری‌فرد در یک برنامه زنده از بی‌خبری مذاکرات فدراسیون با برانکو صحبت کرده و گفته بود که هیچ‌هماهنگی بین باشگاه پرسپولیس و فدراسیون برای توافق با برانکو وجود ندارد، اما ظاهرا در تماس تاج با برانکو از او خواسته شده مبلغی در حدود ۵۰۰هزار یورو تخفیف برای پرسپولیس در نظر بگیرد که برانکو شدیدا با آن مخالفت کرده است.

ضمن اینکه تاج اوضاع مالی فدراسیون را بعد از فسخ قرارداد با ویلموتس، بحرانی خوانده و از برانکو خواسته با درک این شرایط دست فدراسیون را برای این انتخاب باز بگذارد. این حرف هم با موضع‌گیری برانکو مواجه شده که چطور در مواقعی که پول بوده و قصد بریز و بپاش داشتند سراغ ویلموتس رفته‌اند، اما حالا که قصد صرفه‌جویی دارند و خبری از پول نیست سراغ او رفته‌اند!

خبری: اخبار ورزشی به روز ایران و جهان

تماس‌هایی از سوی دلال‌ها

درست در روزهایی که فدراسیون توسط سرپرست و روابط‌عمومی‌اش به خبرنگاران اعلام کرده‌اند که برانکو هنوز هم یکی از گزینه‌های اصلی هدایت تیم‌ملی است و آنها در حال بررسی گزینه‌ها هستند، پیگیری‌های «فرهیختگان» نشان می‌دهد هیچ مقامی به صورت رسمی با برانکو تماس نگرفته است. ظاهرا فدراسیون قصد دارد با نام برانکو فوتبالدوستان را سرگرم کنند تا آنها با آرامش خاطر به مذاکره با گزینه‌های جدی‌ترشان بپردازند. مگر می‌شود یک مربی تا این اندازه گزینه فدراسیون باشد، اما هیچ مسئولی با او تماس نگیرد؟

در این خصوص شنیده می‌شود که تنها چند دلال برای حضور در تیم ملی با برانکو تماس گرفته‌اند و او به هیچ‌کدام از این تماس‌ها پاسخ روشنی نداده و رسما اعلام کرده در صورتی وارد مذاکره می‌شود که یک مسئول در فدراسیون یا وزارت ورزش با او تماس بگیرد. برانکو بر این باور است که اگر این تماس‌ها با هماهنگی فدراسیون باشد، بسیار بد و ناپسند است چراکه آنها با این کار شان یک مدیر را در ایران پایین می‌آورند و این اتفاق خوبی نیست.

این هفته قرارداد برانکو نهایی می‌شود

هرچند که بسیاری از افراد هنوز در فدراسیون فوتبال تلاش می‌کنند که برانکو را گزینه تیم ملی بدانند، اما بد نیست بدانید که مذاکرات برانکو با یکی از چهار تیم خواهانش در آسیا به نتایج خوبی رسیده و طرفین خود را برای امضای قرارداد آماده می‌کنند. احتمالا این قرارداد در هفته جاری رسمی می‌شود و با این اتفاق فوتبالدوستان ایرانی می‌توانند نفس راحتی بکشند که دیگر هر تیمی بدون مربی شد برانکو را گزینه اصلی معرفی نمی‌کند. خیلی‌ها بر این باورند که عمان تیمی است که برانکو را به خدمت خواهد گرفت که البته در حد شایعه است و برانکو نامی از تیم مورد توافقش نبرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ورزش۳ورزش۳2 روز قبل
در پی انتشار این ویدیو، مارادونا حالا با اتهام مصرف مواد مخدر روی نیمکت روبرو شده اما مسئولان باشگاه اعلام کردند که قرصی که مارادونا استفاده کرده قرص فشار خون بوده برای اینکه در جریان بازی و به دلیل استرس به مارادونا تپش قلب شدید دست داده بود. چندی پیش پیگرینو رئیس فعلی به دلیل حمایت‌های آشکار مارادونا توانست در انتخابات ریاست باشگاه پیروز شود. او دو رقیب جدی داشت ولی مارادونا تهدید کرد که در صورت کنار رفتن پیگرینو از سمت خود کناره گیری خواهد کرد. مارادونا در دو جلسه تمرینی اخیر تیمش نیز حضور پیدا نکرده و به همین دلیل پیگرینو درخواست ملاقات فوری با او را داده است. جلسه امروز و نیز بازی شنبه برابر ایندیپندینته در تعیین وضعیت آینده مارادونا حائز اهمیت خواهند بود و در این بین نباید اتهام مصرف مواد روی نیمکت را نیز نادیده گرفت.
روزنوروزنو19 ساعت قبل
همین‌طور فیلمی که از همراهی ستاره پرسپولیسی با همین هنرپیشه خانم منتشر شد و کلی جار و جنجال به پا کرد. داستان آقای فوتبالیست با خانم بازیگر همچون داستان لیلی و مجنون همه‌گیر شد. همبازی آقای فوتبالیست هم در فضای مجازی پستی گذاشت و حرف از عروس و عروسی زد تا شایعات به بالاترین حد ممکن برسد! هرچند مخالفت شدید مادر آقای فوتبالیست جلوی ازدواج رسمی و قانونی این دو را گرفت، اما مانع ارتباط موقت آن‌ها نشد! شنیدیم همه چیز به آخرین سفر خانم بازیگر به خارج از کشور و محل زندگی و بازی آقای فوتبالیست برمی‌گردد.
روزنوروزنو19 ساعت قبل
تیم فوتبال پرسپولیس تهران در چارچوب هفته بیستم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران در ورزشگاه نقش جهان میهمان سپاهان اصفهان است. ۳ بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس به نام‌های کریستین اوساگونا، سید جلال حسینی و مهدی شیری که دچار مصدومیت شده بودند با رفع مصدومیت می‌توانند مقابل سپاهان بازی کنند. البته احتمال دارد در تقابل با زردپوشان، سید جلال حسینی نمیکت نشین و به جای او کنعانی زادگان بازی کند. سرخ پوشان پایتخت که اکنون با ۴۱ امتیاز صدرنشین جدول هستند، در یکی از مهم‌ترین بازی‌های دور برگشت باید با سپاهان رتبه دومی که چهار امتیاز با این تیم اختلاف دارند تقابل کنند. این بازی روز یکشنبه چهار اسفند ساعت ۱۶:۱۵ برگزار می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
سپاهان پس از برد درخشان روز اول سه گل از السد خورد و اگر درخشش نیازمند نبود این شکست می‌توانست سنگین‌تر شود. استقلال مقابل الاهلی که مهاجمان خارجی‌اش را نداشت دو گل خورد و پرسپولیس هم مقابل شارجه به سنت دو گل خورده هفته‌های اخیر پایبند ماند. در گل دوم الاهلی مقابل استقلال دانشگر برای زدن ضربه سر تخمین اشتباهی داشت و با همین اشتباه کل خط دفاع از جریان بازی خارج شد. گل دوم الشارجه مقابل پرسپولیس هم حکایت مشابهی دارد و با اشتباه شجاع در کنترل توپ، همه مدافعان جا ماندند و دیگر راهی برای جبران نبود. در حملات میزبان معمولا برتری عددی با مدافعان سپاهان بود، با این حال مهاجمان السد بارها تک به تک شدند.
روزنوروزنو10 ساعت قبل
یکی از نکات جالب توجه آن دیدار لباس‌های دو تیم بود که دیگر در هیچ دیدار دیگری به تن نکرده بودند. لباس‌های که با احترام به لباس‌های امروز به مراتب زیباتر و خوش طرح بود. لباس پرسپولیس با طرحی ساده و تبلیغاتی از مبلیران و بر خلاف پرسپولیس، استقلال با لباسی که خط‌های مورب و نام منظم که البته هر دو زیبا بود. اما جدا از لباس بازیکنان داخل زمین لباسی بود که ستاره کاریزماتیک تمام دربی‌ها به تن کرده بود. ستاره‌ای که ۱۳ دربی را با لباس‌های استقلال و پرسپولیس به میدان رفت و هیچ گاه قافیه را نباخت.
روزنوروزنو2 روز قبل
دراگان اسکوچیچ در تلاش است تا بتواند مربیان نامی ایران را کنار دست خود قرار دهد. یکی از گزینه‌های سرمربی تیم‌ملی، کریم باقری مربی پرسپولیس است. او علاقه زیادی دارد تا کریم باقری مربی قرمز‌ها را کنار دستش روی نیمکت بنشاند، ولی تا این لحظه تلاش‌های اسکوچیچ و فدراسیون فوتبال بی نتیجه مانده است. اما از نزدیکان اسطوره پرسپولیس خبر می‌رسد خود کریم باقری با وجود تعصبی که همه از او نسبت به تیم ملی سراغ دارند، اعلام کرده که تمایلی برای حضور در تیم ملی ندارد و ترجیح می‌دهد کنار پرسپولیس باشد. گفتنی است باقری در دوره حضور کی روش در تیم ملی هم جلساتی با او برگزار کرد و تا نزدیکی‌های نیمکت تیم ملی ایران به عنوان دستیار مرد پرتغالی پیش رفت.

نظرها

اخبار بیشتر