واکنش مهران رجبی به انصراف بازیگران از جشنواره فجر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ساعت ۲۴
  4. فرهنگ
واکنش مهران رجبی به انصراف بازیگران از جشنواره فجر

واکنش مهران رجبی به انصراف بازیگران از جشنواره فجر

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴ |
ساعت24 -مهران رجبی، بازیگر سینما و تلویزیون، نسبت به انصراف بازیگران از جشنواره فجر واکنش نشان داد.

بازیگری است که در بسیاری از پروژه‌های تلویزیونی و سینمایی دیده می‌شود و کارنامه پرباری در هنر بازیگری ایران دارد. کسی که اولین حضور در جلوی دوربین را در سال ۱۳۷۶ در مجموعه تلویزیونی «بچه‌های مدرسه همت» تجربه کرد. در سال ۱۳۷۸ با بازی در فیلم سینمایی «کودک و سرباز» به کارگردانی سیدرضا میرکریمی نخستین کار سینمایی را در کارنامه‌اش ثبت کرد. نقش ستوده شده او در کودک و سرباز کاندیدای جایزه جشنواره فجر شد. با فیلم بعدی میرکریمی (زیر نور ماه) با ایفای نقش روحانی رئیس حوزه علمیه مورد توجه همگان و به خصوص منتقدان قرار گرفت.

مهران رجبی تاکنون در نقش‌های زیادی ظاهر شده است که بعضی از آن‌ها همچون میرزاعلی اصغر قریب پدر دکتر محمد قریب در مجموعه تلویزیونی «روزگار قریب» همواره در ذهن‌ها می‌ماند. شاید مهمترین ویژگی بازی مهران رجبی این است که وی نسبت به دیگر بازیگران سینما و تلویزیون ایران بسیار راحت و اصطلاحا رئال و واقعی نقشش را بازی می‌کند. او در سریال «آخر خط» ایفای نقش کرده است که در هفته‌های آتی روی آنتن خواهد رفت و در سریال «موچین» شبکه نمایش‌خانگی ایفای نقش می‌کند.

رجبی در گفت‌وگویی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم به انصراف از جشنواره فیلم و تئاتر فجر و خداحافظی از بازیگری و اجرا در تلویزیون واکنش نشان داد و گفت: اول باید ابراز تأسف و تأثر خودمان را از این اتفاقات تلخ پشت سر هم اعلام کنم؛ همه این اتفاقات تلخ بودند، اما راهش این نیست که گارد داخلی برای خودمان بگیریم انگار خودمان این کار را کرده‌ایم. شرایطی در فضای کشور ایجاد شد که همگان می‌دانند صفر تا صد آن را ترامپ و آمریکایی‌ها کلید زدند و ایجاد کردند. همه‌جانبه جنایتشان علنی است و ما هم جوابشان را دادیم و آن اقتدار در عین‌الاسد اتفاق افتاد. توجه داشته باشیم که همه این اتفاقات دردناک بوده‌اند و خیلی خاصند؛ حتما سواد و بصیرت می‌خواهد تا بتوان این موارد و فضا را کنترل کرد؛ از ابعاد و زوایای مختلف این مسئله را بررسی کنند.

وی خطاب به تحریم‌کنندگان جشنواره‌های فجر و قهرکنندگان با تلویزیون، افزود: اینکه در جشنواره فیلم فجر شرکت نمی‌کنند قابل تأمل است؛ چرا که این فیلم در داخل جمهوری اسلامی ایران و برای این مردم ساخته شده است. شما خودتان هم اعتقاد به مردمی بودن دارید و همه نوع قشر و طیفی مردمند. مسلمان، سنی، شیعه و چه چپ و راست! برای همه مردم فیلم ساخته شده است. اگر قرار است فیلمی را برای گروه خاصی نمایش بدهید باید بنویسید مثبت ۱۸ و یا قشر و طیف خاصی، این برچسب باید ضمیمه آن اعلام شود. اگر به دنبال خدمت فرهنگی و هنری برای مردمیم و پیگیر نمایش فیلم و دیدن همه مردمیم نباید بگوییم در جشنواره فجر شرکت نمی‌کنم؛ این جشنواره حکومتی و دولتی است! دولت فجر را مدیریت می‌کند، اما فیلم‌ها و آثارش متعلق به مردمند. باز در جشنواره‌های آزاد هم با مجوز دولتند. فکر می‌کنم این شرکت نکردن و تحریم جشنواره فجر یا بازی نکردن و اجرا در تلویزیون قدری کودکانه، احساسی و حاکی از عدم شناخت شرایط و فضای سیاسی کشور است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به اینکه اگر من از تلویزیون انصراف بدهم هیچ خلأی در زندگی و خانه مردم احساس نمی‌شود، تأکید کرد: نکته‌ای که در بازی یا اجرا نکردن در تلویزیون و یا انصراف از جشنواره فجر وجود دارد این است که هرکسی می‌تواند آزادانه بگوید من کار می‌کنم و یا من شرکت می‌کنم؛ اما من به سهم خودم می‌گویم اگر از تلویزیون انصراف بدهم، مهران رجبی خانه مردم کم نمی‌شود؛ فرد دیگری می‌آید و این راه را پیگیری می‌کند حتی بهتر و مستعدتر از ما؛ زیرا از من بهتر در این کشور فراوانند.

وی در پاسخ به این سؤال که رسانه‌ملی با قهرکنندگان و سینمایی‌ها با انصراف‌دهندگان چه برخوردی کند، خاطرنشان کرد: من اعتقاد دارم اگر حرفی می‌زنم باید پای حرفم بایستم، بالأخره این دوستان هم این رفتار را کرده‌اند باید پای آن بایستند. به هر حال ما هنرمندان این مردمیم و نباید بگوییم این دسته از مردم! حالا که مردمی‌ایم باید توجه کنیم همین مردم با شکوه و حیرت‌انگیز و اعجاب‌آور، شهید قاسم سلیمانی را بدرقه کردند. این واژه «حیرت‌انگیز» را دشمنان هم به کار بردند و تا چند روز گیج و گنگ بودند که چه درنظرشان بود و چه شد. همیشه مردم آگاهانه و با بصیرت در دوران‌های مختلف کنار آرمان‌های مملکتشان بوده‌اند و هستند. حالا اگر نخواهیم این شکوه مردمی و همیت‌ها را ببینیم قدری شیطنت در نگاه ما وجود دارد؛ ببینید حتما به این مردم ایمان می‌آورید و مردم یعنی مردم گستره یک میلیون و چهل و هفت هزار کیلومتری ایران بزرگ.

رجبی در پایان تصریح کرد: من به مدیران تلویزیون می‌گویم این تصمیمات و رفتار‌ها احساسی است و با علم بیشتر به این مسئله نگاه کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهری TV | ده فرمان تئاتر فجر

همشهریهمشهری1 روز قبل

ویدئو / مراسم افتتاح سالن‌های جدید پردیس سینمایی ملت

ایسناایسنا22 ساعت قبل
طی مراسمی با حضور پروز جناچی شهردار تهران و حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی، چند سالن جدید پردیس سینمایی ملت، امروز (دوشنبه، ۷ بهمن) و در آستانه برپایی جشنواره فیلم فجر، افتتاح شد. تصویربردار و تدوینگر: اسماعیل گلرخ
فردا نیوزفردا نیوز23 ساعت قبل
بازیگر سریال «مردان آنجلس» گفت: من به مدت بیست روز کامل در کما به سر بردم، بعد از به هوش آمدن به دلیل زخمی که در بدنم ایجاد شده از بیمارستان مرخص شده و در خانه ادامه مراحل درمان را سپری می‌کنم. خبرگزاری میزان: رضا ایرانمنش بازیگر سینما و تلویزیون پیرامون آخرین وضعیت جسمانی خود گفت: نزدیک به دو هفته در کما بودم و وضعیت بسیار بدی را پشت سر گذاشتم، اما خدا را شاکرم که توانستم کما را پشت سر بگذارم و چند روز پیش از کما بیرون آمدم. وی در همین راستا ادامه داد: معتقدم اگر ذره‌ای نسبت به گذشته بهتر شده باشم از لطف خدا و دعای مردم بوده است، مردم اینقدر به من لطف دارند که همیشه شرمنده آن‌ها هستم. این بازیگر پیشکسوت سینما با اشاره به ادامه روند درمان خود اظهار کرد: من به مدت بیست روز کامل در کما به سر بردم، بعد از به هوش آمدن به دلیل زخمی که در بدنم ایجاد شده از بیمارستان مرخص شده و در خانه ادامه مراحل درمان را سپری می‌کنم. بازیگر فیلم سینمایی «دکل» دلیل ترخیص خود را اینگونه تشریح کرد: دلیل ترخیصم از سوی پزشکان احتمال بالای ابتلا به عفونت بیمارستانی بود، به همین خاطر هم اکنون خانه‌ام به صورت کامل ایزوله شده تا زخم به وجود آمده عفونت نکند.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: عبدالعلی علی عسکری رئیس صداوسیما امروز ششم بهمن از پشت صحنه سریال «سلمان فارسی» به کارگردانی داود میرباقری بازدید کرد. به گزارش سینماپرس، عوامل سریال «سلمان فارسی» این روزها در جزیره قشم در حال تصویربرداری سریال هستند. عبدالعلی علی عسکری در بازدید از مراحل تصویربرداری سریال «سلمان فارسی» در جزیره قشم، شخصیت این صحابه پیامبر را در ایجاد تمدن جدید اسلامی مؤثر توصیف و تصریح کرد: در گام دوم انقلاب اسلامی، نشان دادن شخصیت سلمان در عرصه‌های ملی و بین‌المللی به حرکت سریع ملت ایران در مسیر تمدن سازی نوین اسلامی کمک خواهد کرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
حضور فیلم بزرگراه؛ بعد از حضور در سی و هشتمین دوره از فیلمهای ورزشی میلان ایتالیا، جشنواره CinemaLab مختص فیلم‌های سینمایی و سریال است که از تاریخ ۳۰ ژانویه تا ۴ فوریه در شهر زاپاتوکا برگزار می‌گردد. تنها ۱۲ فیلم از کشورهای مختلف برای بخش‌های ملی و بین المللی این جشنواره انتخاب شده‌اند که بزرگراه یکی از این ١٢ فیلم می‌باشد.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران: بازی، نقش مهمی در رشد کودک دارد و از آنجایی که قالب بازی‌ها عوض شده است کودکان با کمبود بازی‌های عاطفی و هیجانی مواجه هستند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از انجمن گفتار درمانی ایران، دکتر هوشنگ دادگر با اشاره به نکاتی که والدین باید درباره کودکان مبتلا به ضعف زبانی و ارتباطی بدانند، گفت: بازی، نقش مهمی در رشد کودک دارد و از آنجایی که قالب بازی‌ها عوض شده است کودکان با کمبود بازی‌های عاطفی و هیجانی مواجه هستند. دبیر انجمن گفتار درمانی ایران افزود: این کودکان در معرض هیجانات مثبت یا منفی هستند که هیجان مثبت شامل ذوق‌زدگی یا خوشحالی و هیجانات منفی شامل ترس، اضطراب و نگرانی در کودک است. دکتر دادگر با اشاره به اینکه کودکان در زمان کنونی با کمبود بازی‌های هیجانی و عاطفی مواجه هستند، گفت: به علت اینکه قالب بازی‌ها عوض شده و اکثر بازی‌ها با توجه به تکنولوژی‌های نوین به سمت بازی‌های رایانه‌ای پیش رفته است مدیریت هیجان در کودکان به خوبی انجام نمی‌گیرد و در واقع کودکان این مسئله را فرا نگرفته‌اند که این موضوع در کودکانی که دچار نقص زبانی و ارتباطی هستند بسیار حائز اهمیت است و والدین نباید از نقش بازی در کنترل هیجانات کودک خود غافل شوند. این استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه کودکان مبتلا به ضعف زبانی و ارتباطی نیاز به حمایت ویژه خانواده‌های خود دارند، گفت: آموزش به خانواده‌ها و کودکان در زمینه کنترل هیجانات آن‌ها بسیار موثر است و می‌تواند آینده بهتری در زندگی این کودکان رقم بزند.

نظرها

اخبار بیشتر